Článek

Ústavní činitelé proberou zahraniční politiku, opět bez Vystrčila

 
Ústavní činitelé dnes na Pražském hradě proberou otázky české zahraniční politiky. Zabývat by se měli dopady pandemie, novou americkou administrativou a transatlantickými vztahy i spoluprací v rámci NATO.
23.02.2021 06:30 |

podobné články

Podobné články

Ústavní činitelé dnes na Hradě proberou zahraniční politiku

 
Nejvyšší ústavní činitelé se dnes budou na Pražském hradě radit o české zahraniční politice. Hlavními body jednání by podle ministerstva zahraničí měly být migrační krize, protiruské sankce a evropská bezpečnost a obrana. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček ČTK řekl, že se ústavní činitelé budou zabývat událostmi posledních týdnů. V médiích byl v těchto dnech jedním z hlavních zahraničněpolitických témat vztah Česka s Čínou, především v souvislosti s návštěvou dalajlamy v ČR.
01.11.2016 06:20 |

podobné články

Ústavní činitelé proberou vztahy s Čínou, koronavirus či migraci

 
Ústavní činitelé ve středu proberou otázku česko-čínských vztahů, situaci způsobenou novým typem koronaviru a aktuální problémy s migrací. ČTK to řekl ředitel zahraničního oboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák. Politici se k pravidelné schůzce o zahraniční politice sejdou ve středu odpoledne na Pražském hradě. Nový předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) již dříve avizoval, že také otevře otázku senátní cesty na Tchaj-wan.
07.03.2020 07:01 |

podobné články

Na Hradě se kvůli zahraniční politice sejdou ústavní činitelé

 
Na Pražském hradě se dnes sejdou kvůli koordinaci zahraniční politiky ústavní činitelé. Na schůzce proberou sankce proti Rusku, migraci, vztahy s Izraelem a nebezpečí spojené s obchodními válkami. Mluvit budou také o svých zahraničních cestách. Výsledkem setkání by mělo být společné prohlášení o projednaných tématech.
12.09.2018 06:35 |

podobné články

Ústavní činitelé v Lánech: Kontakt s Tchaj-wanem chceme

 
Nejvyšší čeští ústavní činitelé, kteří se v úterý sešli na zámku v Lánech, se shodli na tom, že cesta předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan nebyla zásahem do diplomatických vztahů s Čínou. Samotného Vystrčila ale prezident Miloš Zeman na schůzku nepozval jako trest za jeho pobyt na Tchaj-wanu, který dříve velmi kritizoval.
29.09.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24966 článků)

Česko má zájem o ekonomické vztahy s Tchaj-wanem, shodli se nejvyšší ústavní činitelé

 
Nejvyšší ústavní činitelé se na dnešní schůzce v Lánech bez předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) shodli na tom, že součástí české politiky jedné Číny je i zájem o prohloubení přínosu ekonomických či kulturních vztahů s Tchaj-wanem. Nepovažují to za zásah do diplomatických styků s Pekingem, píší Lidovky.cz.
29.09.2020 20:30 |

podobné články

Nejvyšší ústavní činitelé budou jednat o zahraniční politice

 
O migraci, dohodě mezi Evropskou unií a Tureckem nebo příštím summitu Severoatlantické aliance budou dnes odpoledne na Pražském hradě jednat nejvyšší ústavní činitelé. Cílem pravidelných schůzek, jichž se účastní mimo jiné premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a prezident Miloš Zeman, je lepší koordinace zahraniční politiky.
14.04.2016 06:26 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9553 článků) , Miloš Zeman (24966 článků)

Vystrčil u Moravce „seřval“ Vondráčka. Cesta na Tchaj-wan? Padlo datum i souhlasné mlčení

 
Téma zahraniční cesty předsedy Senátu na Tchaj-wan se stalo předmětem vyhrocené diskuze. Do sporu se dostali druhý a třetí nejvyšší ústavní činitelé České republiky. Zatímco předseda Poslanecké Sněmovny Radek Vondráček (ANO) mluvil o českých zájmech a zahraniční politice, postavil předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) jeho slova do kontrastu s čínským vlivem na Česko. Svoji vyřídilku šéf Senátu ukázal, když začal mluvit o hodnotách, jako je sebevědomí, hrdost a demokracie. Vondráčkovi to podle Vystrčila „vůbec nedochází“, a pokud se proti tomu nepostaví, nedělá prý dobrou politiku.
07.06.2020 16:05 |

podobné články

Sobotku i Zaorálka čekají na Hradě. Řeč bude i o Číně, naznačil Ovčáček

 
Nejvyšší ústavní činitelé se v úterý sejdou na Pražském hradě, aby probrali českou zahraniční politiku. Podle ministerstva zahraničí by hlavními tématy schůzky měly být migrační krize, protiruské sankce a evropská bezpečnost a obrana. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček řekl, že se ústavní činitelé budou zabývat událostmi posledních týdnů, v médiích přitom byl jedním z hlavních zahraničněpolitických témat vztah Česka s Čínou.
31.10.2016 17:15 |

podobné články

U Moravce proberou razii na vládě. Dorazí Blažek s Dienstbierem

 
Hosty nedělních Otázek Václava Moravce budou ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho stínový protějšek Jiří Dienstbier (ČSSD). Proberou adekvátnost zásahu policie na Úřadu vlády. Je to opravdu tak, že policie ohrozila základy ústavního systému, jak naznačuje možná příští premiérka Miroslava Němcová? Nebo ústavní systém ohrožují sami politici?
23.06.2013 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1608 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Pavel Blažek (566 článků)

Zeman na Hradě poobědvá s předsedy obou parlamentních komor

 
Prezident Miloš Zeman dnes poobědvá s předsedy obou komor Parlamentu. Šéf Sněmovny Jan Hamáček a jeho kolega ze Senátu Milan Štěch (oba ČSSD) na Pražský hrad přijedou půl hodiny po poledni. Dá se předpokládat, že nejvyšší ústavní činitelé České republiky během oběda proberou řadu témat včetně letošních sněmovních voleb či české zahraniční politiky.
19.01.2017 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (772 článků) , Jan Hamáček (2591 článků) , Miloš Zeman (24966 článků)

Nejvyšší ústavní činitelé České republiky: Vztahy s Čínou jsou velmi přínosné

 
Schůzky několika českých politiků s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou nejsou výrazem změny oficiální politiky České republiky, uvedli ve společném prohlášení nejvyšší ústavní činitelé země. Považovali by za nešťastné, aby byly takto kýmkoliv vnímány. Zprávu přináší ČTK.
18.10.2016 22:20 |

podobné články

Násilí v Bělorusku musí skončit, shodli se v Lánech ústavní činitelé. U stolu chyběl Vystrčil

 
Ústavní činitelé odmítli represe a násilí páchané na běloruských demonstrantech protestujících proti výsledku srpnových prezidentských voleb. Po dnešní schůzce nejvyšších českých politiků v Lánech to novinářům řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Prvním krokem by měl být přepočet hlasů pod mezinárodním dohledem jako cesta k odblokování situace. Oproti minulosti se jednání nezúčastnil předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).
29.09.2020 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24966 článků)

První slova Vystrčila po návratu z Tchaj-wanu: Babiš by měl přemýšlet, pak mluvit

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se v sobotu dopoledne vrátil z Tchaj-wanu do Prahy. Ke kbelskému letišti ho přišla přivítat více než stovka lidí. Členové delegace pak odjeli do Senátu, kde vystoupili na tiskové konferenci. Podle Vystrčila cesta splnila účel a poděkoval všem svým podporovatelům. Šéf Senátu a další členové delegace chtějí seznámit s výsledky své cesty na Tchaj-wan premiéra Andreje Babiše (ANO) a další ministry. Možnosti spolupráce s touto asijskou zemí jsou podle Vystrčila obrovské.
05.09.2020 12:25 |

podobné články

Účet za Vystrčila. Čína může zasáhnout citlivé místo Česka

 
Během cesty Miloše Vystrčila na Tchaj-wan Čína vyhrožovala, že předsedu horní komory parlamentu přiměje za tuto cestu zaplatit vysokou cenu. Jak by Čína mohla přinutit Vystrčila nebo celé Česko platit? Nahlédněte.
11.09.2020 06:50 |

podobné články

Jan Veleba: Rovná páteř Miloše Vystrčila

 
Laik žasne, odborník se diví – tak by se dala shrnout do krátkého hesla politika Miloše Vystrčila, kterého v posledních senátních volbách 2016 ve volebním obvodě Jihlava volilo 8.144 voličů, respektive 7,9% , aby se v roce 2019 po smrti Jaroslava Kubery stal jeho předsedou a převzal roli druhého nejvyššího ústavního činitele České republiky.
17.09.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků)

Některá zahraniční média zaregistrovala cestu Vystrčila na Tchaj-wan

 
Přílet české delegace na Tchaj-wan zaznamenaly některé světové agentury a média. Jde o druhou důležitou zahraniční návštěvou na ostrově, který se Čína snaží izolovat, připomněla AFP. Na počátku měsíce ostrov navštívil americký ministr zdravotnictví. Server francouzského rozhlasu RFI cestu předsedy českého Senátu Miloše Vystrčila označuje za "mimořádně symbolickou".
30.08.2020 13:00 |

podobné články

V Lánech začala schůzka nejvyšších ústavních činitelů. Za dveřmi zůstal Vystrčil

 
V lánském zámku dnes odpoledne začala schůzka nejvyšších ústavních činitelů k zahraniční politice. Na dotaz ČTK to uvedl mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Jednat budou mimo jiné o postoji k Rusku a k Číně, o brexitu nebo o vývoji na Blízkém východě. Na rozdíl od předchozích setkání chybí na dnešní schůzce předseda Senátu. Zeman Miloše Vystrčila (ODS) nepozval, zdůvodnil to tím, že Vystrčil navštívil Tchaj-wan, přestože mu to ostatní vysocí ústavní činitelé nedoporučili.
29.09.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1280 článků) , Miloš Zeman (24966 článků)

Ústavní činitelé naléhají na soud: Volby jsou ve veřejném zájmu

 
Čtyři nejvyšší ústavní činitelé považují konání předčasných voleb v říjnovém termínu za veřejný zájem zásadního významu, prohlásil prezident Václav Klaus po setkání s předsedy obou komor parlamentu Miloslavem Vlčkem a Přemyslem Sobotkou a premiérem Janem Fischerem. Pokračování stávajícího stavu podle něj ohrožuje schopnost země zvládat krizi.
03.09.2009 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10227 článků) , Přemysl Sobotka (481 článků) , Miloslav Vlček (154 článků) , Jan Fischer (1760 článků) , Václav Vlček (15 článků)

Recepci na ruské ambasádě letos ústavní činitelé ignorovali

 
Na ruské ambasádě v Praze se v pátek konala tradiční recepce k výročí konce druhé světové války. Na rozdíl od minulých let na něm kvůli situaci na Ukrajině chyběli nejvyšší ústavní činitelé. Dorazili pouze někteří poslanci za ČSSD a KSČM a bývalý prezident Václav Klaus.
09.05.2014 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10227 článků)