Článek

Ústav zdravotnických informací a statistiky: Několik regionů je nově v oranžovém stupni pohotovosti, nejvýznamnějším ohniskem zůstává Praha

 
Ministerstvo zdravotnictví vyhodnotilo aktuální epidemiologickou situaci v souvislosti s covid-19 a aktualizovalo mapu stupňů pohotovosti v oblasti ochrany veřejného zdraví.
12.09.2020 18:30 |

podobné články

Podobné články

Česko začne oranžovět a zelenat, varuje Rážová. Počty nakažených lámou dál rekordy

 
Počet oranžových regionů na tzv. semaforu, mapě rizika nákazy koronavirem, stoupne nejméně na tři. Řekla to ve čtvrtek České televizi (ČT) hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová. Aktuálně je podle webu ministerstva zdravotnictví na oranžovém, tedy druhém stupni rizika ze tří, jen Praha. Deset okresů je na prvním - zeleném - stupni pohotovosti v ochraně veřejného zdraví kvůli nemoci covid-19 a zbytek Česka na nultém. Nový semafor má ministerstvo zveřejnit v pátek.
10.09.2020 20:25 |

podobné články

Česko na semaforu zezelenalo, přibylo i oranžové

 
V aktuální verzi epidemiologického semaforu, který ve čtvrtek zveřejnil šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek narostl počet okresů v oranžovém stupni. K šesti původním přibylo dalších pět.
17.09.2020 16:25 |

podobné články

Primátor Hřib: Praha na koronavirovém semaforu svítí oranžově

 
Hlavní město se dnešním dnem ocitlo v oranžovém stupni pohotovosti na koronavirovém semaforu. Podle dostupných informací Praha za poslední týden dosahovala průměrných denních přírůstků větších než 75, a proto získala na týdenním rizikovém skóre 5 bodů.
28.08.2020 16:55 |

podobné články

Ministerstvo zdravotnictví: V Praze je počínající komunitní přenos nákazy covid19

 
Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo na základě vyhodnocení epidemiologické situace v souvislosti s covid-19 mapu stupňů pohotovosti v oblasti ochrany veřejného zdraví. Nejvýznamnějším lokálním ohniskem je za poslední týden Praha, která se dostala na oranžový stupeň počínajícího komunitního přenosu.
28.08.2020 19:45 |

podobné články

Ministr Vojtěch: Denní nárůsty nových případů jasně ukazují, že koronavirus mezi námi je a bude

 
Praha je nadále v oranžovém stupni pohotovosti, hygienici přijmou další opatření.
05.09.2020 09:50 |

podobné články

Česko zavádí semafor – systém vyhlašování karanténních opatření

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) představil systém stupňů pohotovosti v oblasti ochrany veřejného zdraví. Jednotlivými stupni by se měli hygienici řídit při vyhlašování karanténních opatření v souvislosti s covidem-19. Stupně pohotovosti budou vyhodnocovány v rámci okresů. Na stupně pohotovosti budou navázána protiepidemiologická opatření.
27.07.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1062 článků) , Adam Vojtěch (837 článků)

CzechMed: Registr bezpečných zdravotnických prostředků

 
CzechMed, Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, komentuje článek, který byl publikován 6. 5. 2013 na ČTK pod názvem „MZ chystá registr bezpečných a účinných zdravotnických prostředků“. Ďábel je v detailu, proto bychom rádi upřesnili několik skutečností ohledně připravovaného zákona o zdravotnických prostředcích.
09.05.2013 11:05 |

podobné články

TOPka chce snížit platy politiků. V oranžovém Senátu bude spoléhat na hlasy ČSSD

 
Politici TOP 09 se opět snaží získat důvěru svých voličů. Třeba kontroverzním návrhem na snížení platů politiků, kteří vykonávají víc funkcí. Ve čtvrtek slíbili, že udělají vše pro to, aby prošel. I za cenu toho, že v oranžovém Senátu bude potřebovat hlasy ČSSD.
19.07.2012 22:55 |

podobné články

Primátor Hřib o semaforu ministra zdravotnictví: Proč má být Praha ve žlutém stupni? Co na to Adam Vojtěch?

 
Není jasné, proč by měla být Praha jako jediný region v zemi umístěna ve žlutém stupni „semaforu“, tedy v představené čtyřstupňové klasifikaci regionů podle stupně zasažení novým koronavirem. V reakci na představení systému ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) to v pondělí řekl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Praha podle něj má nižší počet nakažených na 100.000 obyvatel než řada jiných okresů, nemá vyšší podíl komunitního šíření ani více hospitalizovaných. Adam Vojtěch se k reakci pražského primátora po jednání vlády vyjádřil s tím, že nemá důvod Praze škodit. Trvá na objektivitě a odbornosti vyhodnocování dat. Přístup primátora ho mrzí.
27.07.2020 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1062 článků) , Adam Vojtěch (837 článků)

Labe se stále drží na druhém stupni povodňové aktivity

 
Labe zůstává v Ústí i Děčíně na druhém stupni povodňové aktivity. Jeho hladina stoupá v Ústeckém kraji pomaleji, než se předpokládalo. Středeční prognózy mluvily o tom, že řeka dnes ráno na obou měřicích stanicích překročí třetí povodňový stupeň. Na prvním stupni povodňové aktivity se drží Flájský potok.
27.06.2013 08:30 |

podobné články

Šéf ÚZIS: Analyzujme, pak odhalme slabá místa ve zdravotnictví

 
Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) by měl pod novým ředitelem Ladislavem Duškem po dlouhých letech konečně osvětlit kvalitu české zdravotní péče. Hodnocení zdravotnických zařízení pacientům k dispozici zřejmě nebude, Dušek nicméně slibuje nápravu nedostatků a tvrdé tresty pro hříšníky.
31.07.2014 09:30 |

podobné články

Češi loni zaplatili v lékárnách v průměru přes 1500 korun

 
Každý Čech utratil loni v lékárnách v průměru 1557 korun. Zatímco 871 korun padlo jako doplatky za léky na předpis, zbývajících 740 korun dali lidé za volně prodejné medikamenty. Vyplývá to ze statistiky, kterou v pátek uveřejnil Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS).
20.08.2010 11:55 |

podobné články

Hejtman Šimek: Zefektivnění distribuce ochranných prostředků pro zdravotnická zařízení

 
Jihomoravský kraj zatím nemá žádné podrobnější informace o další dodávce ochranných prostředků z centrální distribuce, více budeme vědět po zítřejším jednání krizového štábu JMK. Odbor zdravotnictví zatím aktualizoval seznamy soukromých zdravotnických zařízení v regionu. Za spolupráci děkujeme Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS), České lékařské komoře a České lékárnické komoře.
26.03.2020 18:35 |

podobné články

V oranžovém stupni je nově dalších pět okresů, Česko zelená: Přibylo nové pravidlo pro Prahu

 
Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo mapu, na které je vidět, jak se drží jednotlivé okresy v souvislosti se šířením koronaviru. Do druhého, tedy oranžového či žlutého, stupně přibylo několik okresů, kde od pondělí bude nutné, aby tam byla zpřísněna některá pravidla.
11.09.2020 13:50 |

podobné články

Covidový semafor překreslil Česko. Na noc zavřou hospody ve středních Čechách

 
V druhém, oranžovém, stupni rizika nákazy novým typem koronaviru jsou po dnešní aktualizaci tzv. semaforu ministerstva zdravotnictví vedle Prahy nově okresy Beroun, Kladno, Kolín, Praha-východ a Uherské Hradiště. Úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě. V těchto pěti okresech bude od pondělí 14. září podobně jako nyní v hlavním městě omezena otevírací doba stravovacích zařízení. Restaurace a bary budou muset mít každý den zavřeno mezi půlnocí a 06:00. Ve středních Čechách tuto povinnost hygienici rozšířili na celý kraj, i když v oranžové barvě jsou jen čtyři okresy v okolí Prahy.
11.09.2020 13:45 |

podobné články

Český statistický úřad zve na Evropský den statistiky

 
Tento týden si připomínáme význam oficiální statistiky. Na pátek 20. října totiž připadá Evropský den statistiky. ČSÚ připravil zajímavý program. Mimo jiné můžete navštívit jindy nepřístupné prostory Ústřední statistické knihovny nebo výstavu Příběh statistiky.
16.10.2017 11:10 |

podobné články

Bílina je v Trmicích na třetím stupni povodňové aktivity

 
Řeka Bílina je v Trmicích na třetím stupni povodňové aktivity, její hladina tu ve 12:50 dosáhla 230 centimetrů. Na třetím stupni je i Labe v Ústí a Flájský potok v Českém Jiřetíně. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
03.06.2013 15:25 |

podobné články

S nočním klubem v Praze souvisí už 109 nakažených

 
V souvislosti s ohniskem šíření covidu-19 v pražském nočním klubu Techtle Mechtle pražští hygienici evidují 109 nakažených. Předpokládají, že ještě přibudou další. Ve čtvrtek bylo v souvislosti s ohniskem v karanténě 270 lidí, počet se bude také dále zvyšovat spolu s dalšími nakaženými. Novinářům to řekla šéfka pražských hygieniků Zdeňka Jágrová. Ještě ve čtvrtek odpoledne hygienici hlásili v souvislosti s klubem 98 případů. Jágrová dříve uvedla, že na večírku bylo přes sto návštěvníků, kteří neměli roušky a pili drinky jedním brčkem.
24.07.2020 10:40 |

podobné články

Nezapomenutelná svatba: Na Uherskohradišťsku se 11 lidí nakazilo koronavirem

 
Tak na tuhle svatbu jen tak nezapomenou. Novým ohniskem koronavirové nákazy se stala veselka na Uherskohradišťsku. Epidemiologové tam odhalili už 11 nakažených osob. Dalším ohniskem je nemocnice, kde nyní musí projít testováním stovky zaměstnanců.
17.08.2020 13:16 |

podobné články