Článek

Úspory? Zmizí vám. Obrovské problémy, firmy se přeplácí. Temné varování je tady

 
„Pro domácnosti se situace nevyvíjí vůbec dobře. Zdražují hodně nezbytné položky spotřebního koše, jako jsou energie, zvyšují se výdaje na bydlení, dopravu i potraviny. Což jsou všechno položky, které si lidé budou stejně muset koupit a zaplatí za ně více peněz. Zvláště domácnostem, které se potýkají s výpadky příjmů nebo jim dostatečně rychle nerostou příjmy, se bohužel začíná rychle propadat životní úroveň,“ konstatuje ekonom Štěpán Křeček. S tím, že například u zemědělských výrobců vzrostly ceny o 14,1 %, obiloviny se zvýšily o 22,6 % a olejniny dokonce o 25,8 %, čerstvá zelenina o 11,3 % či mléko o 8,8 %, což povede ke zdražování v supermarketech a v restauracích.
19.11.2021 20:15 |

podobné články

Podobné články

95 procent vesmíru je vyplněno temnou hmotou s antigravitační silou

 
Poprvé o existenci temné hmoty a temné energie hovořil na počátku minulého století Albert Einstein. Sám však posléze tuto teorii zpochybnil jako nesmysl. Další astrofyzikové však koncept rozváděli i následně a poprvé se vážně o temné hmotě jako „opaku“ pozitivní hmoty s gravitační silou debatovalo v devadesátých letech minulého století. Vědci z Oxfordu tvrdí, že teorie o zvláštním temné tekutině ve vesmíru jsou pravdivé. Tento protipól hmoty působící gravitační silou přitom vyplňuje pětadevadesát procent vesmíru a je hnací silou jeho rozpínání.
10.12.2018 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (95 článků)

Největší mýty o striích

 
Nejen mezi ženami kolují o striích nejrůznější domněnky, které se ne vždy zakládají na pravdě. Možná se i vy držíte nejrůznějších tvrzení a považujete je za pravdivé. Proto jsme se rozhodli vytvořit dnešní článek, ve kterém se společně podíváme na nejčastější mýty o striích. Po jeho přečtení už budete mít jasno, co je pravda a co ne! Nejčastější mýty o striích Trápí jen ženy, štíhlí lidi je neznají a pokud se člověku podaří zhubnout, jako mávnutím kouzelného proutku zmizí – tak tohle jsou jedny z nejčastějších domněnek, které se strií týkají a které jsou naprosto hloupé a lživé. A které jsou ty další? Nemůžu mít strie, protože jsem hubená Za tuhle myšlenku mohou reklamy a média, která nám dennodenně předhazují štíhlé ženy bez jediné vady na kráse, které mají pevné tělo a na něm ani centimetr povolené kůže. Není se čemu divit, že v nás evokují pocit, že strie trápí jen ženy při těle. Pravda je takové, že o striích ví své nejen boubelky, ale i ženy kost a kůže. Strie totiž nevznikají vlivem váhy, ale mohou za ně hormony. A s těmi se potýkáme všichni, hubení i silnější. Pokud budu strie mazat drahým krémem, zmizí samy Hodně žen a dívek žije v přesvědčení, že pokud si na strie koupí předražené krémy, které viděly v reklamě a budou se jimi pravidelně mazat, pak tyhle drobné jizvičky na kůži zmizí. Jenže to je chyba lávky! Ano, sice se na strie prodávají krémy, které mohou strie zesvětlit, ale pravda je taková, že jakmile se vám jednou na těle udělají, už se jich nikdy nezbavíte. Je to smutné, ale bohužel je to tak. Stačí si chránit břicho, strie nikde jinde nevznikají Tak tuhle větu mohl z úst vypustit pouze ten, kdo žádné strie nemá. Protože ten, kdo je má, může s jistotou potvrdit,... Čtěte více Příspěvek Největší mýty o striích pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.04.2017 04:50 |

podobné články

Na co přispíváme z daní? Na kakao i velryby!

 
Úspory, úspory, úspory! Ústa politiků jsou plná prohlášení o rozpočtové kázni a o povinnosti všech utáhnout si opasky. Často nemáme na jídlo, přitom z našich daní velkoryse přispíváme různým mezinárodním uskupením!
10.03.2012 05:15 |

podobné články

Prezident HK ČR: Energetické úspory jsou příležitostí, nikoliv povinností

 
Energetické úspory je potřeba vnímat jako šanci pro český průmysl, a to i přes mnohdy složité požadavky Bruselu. Tak dnes prezident Hospodářské komory České republiky (HK ČR) Vladimír Dlouhý zahájil diskusní setkání Energetické úspory jako příležitost k růstu, které pořádal Institut pro veřejnou diskusi, a jehož partnerem byla mj. i HK ČR.
10.03.2015 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (626 článků) , Vladimír Dlouhý (626 článků)

Viroložka Ruth Tachezy: Kdy skončí koronavirová epidemie a kdy Covid-19 zmizí

 
Zdá se, že v České republice se podařilo dostat koronavirovou epidemii pod kontrolu a vláda proto postupně rozvolňuje opatření. Všechny ale napadá otázka, jestli koronavirus vůbec někdy zmizí. Zeptali jsme se tedy odbornice Ruth Tachezy, jak vývoj koronavirové situace vidí a kdy virus zmizí.
01.05.2020 07:00 |

podobné články

Padesát věřitelů prý přišlo o životní úspory. Na cénu vstupuje policie

 
Policie začala prošetřovat krach stavební firmy EDC Group, která nabízela levné dřevostavby na míru. Uvedla to Česká televize (ČT). Po společnosti zůstalo podle ČT přes padesát věřitelů, kteří přišli o životní úspory a tvrdí, že byli podvedeni. Vadí jim, že bývalý šéf firmy EDC Group začal podnikat pod hlavičkou nové společnosti.
24.08.2014 06:20 |

podobné články

Padesát věřitelů prý přišlo o životní úspory. Na scénu vstupuje policie

 
Policie začala prošetřovat krach stavební firmy EDC Group, která nabízela levné dřevostavby na míru. Uvedla to Česká televize (ČT). Po společnosti zůstalo podle ČT přes padesát věřitelů, kteří přišli o životní úspory a tvrdí, že byli podvedeni. Vadí jim, že bývalý šéf firmy EDC Group začal podnikat pod hlavičkou nové společnosti.
24.08.2014 06:30 |

podobné články

Chataři ročně přeplácí až dva tisíce za elektřinu: Víme, jak se tomu vyhnout

 
Češi jsou hned po Švédech nejnadšenějšími chataři na světě. Jakmile se oteplí, začne víkendové dojíždění na chatu či chalupu, nyní o prázdninách tam lidé tráví i celé dva měsíce. Některým z nich ale pohoda po sezoně trochu zhořkne, když dostanou účet za elektřinu. Jak si ohlídat, že vám se to nestane?
25.07.2017 06:05 |

podobné články

Do Česka vtrhly extrémní bouřky, zesílili varování meteorologové

 
Meteorologové v neděli odpoledne zesílili varování před silnými bouřkami, které vydali v sobotu. Varování před bouřemi s extrémním stupněm nebezpečí platí až do nedělního večera pro Středočeský, Plzeňský, Jihočeský kraj a Vysočinu. Pro celou republiku současně platí až do pondělního rána standardní varování před bouřkami s nebezpečnými doprovodnými jevy.
02.08.2009 16:00 |

podobné články

„Na tohle nejsou připraveny ani naše policie, ani zpravodajské služby, ani armáda.“ Temné varování analytika. Afghánistán to spustil

 
„Nejsou schopni zajistit nepřetržitý tok náhradních dílů, ani kvalitního paliva pro prostředky, které zajišťovali spojenci. Když nemáte palivo, díly ani munici, je vám technika na nic,“ neobává se dlouhodobého zneužití vojenské techniky západu v Afghánistánu vojenský analytik Jaroslav Štefec. Ponechání vybavení napospas Tálibánu bylo podle něj logické, dostávat vše zpátky by bylo náročné a vyvolalo by to odpor tehdejších vojáků armády. K tomu ale přidává varování. Dění v Afghánistánu zřejmě podnítilo sebevědomí islámu.
28.08.2021 20:05 |

podobné články

Obrovské betonové květináče zmizí z pražských chodníků

 
Obyvatelé Prahy 5 si mohou oddechnout. Obří nepraktické květináče, které lemují některé ulice pátého pražského obvodu, z ulic opravdu zmizí.
12.09.2012 15:50 |

podobné články

Legendární video s téměř miliardou zhlédnutí po 14 letech nečekaně zmizí

 
Že obrovské sledovanosti mohou dosáhnout i videa, na kterých není prakticky nic výjimečného, potvrzuje případ domácího klipu s názvem „Charlie bit me - again!”. Na YouTube se video dvou malých bratrů objevilo v roce 2007, stalo se virálním a nasbíralo téměř miliardu zhlédnutí. Třiadvacátého května ale zmizí, i když dost možná ne navždy.
18.05.2021 18:30 |

podobné články

Pokrytec Nečas přeplácí Nagyovou a lid živoří. Premiér: Vy andělský poslanče

 
Nezařazený poslanec Jaroslav Škárka při sněmovních interpelacích vůči premiérovi Nečasovi zmínil, že snad již je mu dostatečně známo, že Věci veřejné (VV) jsou sekta. Co mu ale nedává spát, to je podle Škárky ministr školství Josef Dobeš. „Co ještě musí udělat, abyste jej odvolal?“ tázal se pak premiéra Škárka. Poslanec z ČSSD Ladislav Šincl pak Nečase kritizoval za odměny na úřadu vlády. Sněmovnou pak létala slůvka o šustění andělských křídel.
09.02.2012 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Šincl (122 článků) , Jaroslav Škárka (530 článků)

Topná sezóna je tu. Sjednejte si levnější plyn.

 
Platíte opravdu adekvátní peníze za plyn a elektřinu? Většina rodin energie stále zbytečně přeplácí. Přitom si můžete náklady snížit až o 8000Kč. Jak jste na tom vy? Spočítejte si vaši možnou úsporu.
24.09.2013 11:25 |

podobné články

ČSSD: Stát nadcenil parcely, církve přeplácí o desítky miliard

 
Kdyby stát měřil stejným metrem církvím jako drobným restituentům v 90. letech, tak by ve finančních náhradách nezískaly 59 miliard korun, ale maximálně polovinu. Podle ČSSD, která otevřela jednání s církvemi o revizi církevních restitucí, minulé vlády nespravedlivě církve a náboženské společnosti zvýhodnily.
20.01.2014 05:35 |

podobné články

ČSSD vznesla tvrdé obvinění: Stát nadcenil parcely a přeplácí církve o miliardy

 
Podle ČSSD, která otevřela jednání s církvemi o revizi církevních restitucí, zvýhodnily minulé vlády církve a náboženské společnosti. Stát údajně nadcenil parcely a církve tak hodlá přeplatit o desítky miliard. Kdyby stát postupoval stejně jako v případě restituentů v 90. letech, získaly by prý církve maximálně polovinu z vypočtených 59 miliard.
20.01.2014 07:05 |

podobné články

Jaroslava Stehlíková (70) z Prahy: Uvaří si jen občas, ale za plyn platí 1959 Kč!

 
Odkrytí nehorázných marží dodavatelů plynu mělo u čtenářů Blesku obrovskou odezvu. Do redakce poslali desítky faktur, kde bylo jasně vidět, jak zbytečně přeplácí stovky i tisíce korun ročně.
12.02.2016 16:15 |

podobné články

Chalupáři, neplaťte „pálky“ za elektřinu. Jak ušetřit a vybrat tarif?

 
Co Čech, to chalupář. Ve většině chat a chalup ale není přípojka na plyn, a tak je vše závislé na elektřině. Mnoho chatařů ale za elektřinu přeplácí, a to často jen kvůli špatně nastavené sazbě nebo nevýhodnému dodavateli. Co si ohlídat, aby vás faktura za elektřinu nezaskočila?
26.05.2016 06:40 |

podobné články

ČT přeplácí umělce! Nejsou v ní schopní lidé. Její ředitel šel na ruku Bakalovi. Ochočili si ho a on za to bere 242 tisíc plus bonusy, uvedl ve své show Jaromír Soukup

 
Kauzy Jaromíra Soukupa na TV Barrandov se tentokrát věnovaly veřejnoprávní České televizi. Úvodem Soukup sdělil, že rozhodně není pro zrušení veřejnoprávního média, jen mu vadí, že neexistuje kontrola nad hospodařením s koncesionářskými poplatky. A také mu vadí, že v televizi pracuje málo schopných lidí.
01.03.2018 06:35 |

podobné články