Článek

Uspěje konečně? Robotická ponorka znovu pátrá po zmizelém letadle

 
Robotická ponorka se dnes vrátila do hlubin Indického oceánu, aby zde pátrala po malajsijském letadle, které v oblasti zmizelo před více než měsícem.
18.04.2014 06:40 |

podobné články

Podobné články

Robotická ponorka poprvé strávila 16 hodin na dně Indického oceánu

 
Robotická ponorka dnes zdárně ukončila svůj průzkum po troskách malajsijského letadla na dně Indického oceánu. Výsledky z mise mají nyní v rukou vyšetřovatelé.
17.04.2014 15:00 |

podobné články

Svitla nová naděje. Satelit zachytil nové stopy po zmizelém malajsijském letadle

 
Pátrání po zmizelém malajsijském boeingu dnes vstoupilo do třetího týdne. I když se žádné konkrétní stopy po dopravním letadle zatím nenašly, mohly by objasnění záhady pomoci nové satelitní snímky. Malajsijský ministr dopravy na dnešní tiskové konferenci oznámil, že čínský satelit objevil v jižní části Indického oceánu další objekty, které by mohly být troskami ztraceného stroje. Mezinárodní pátrací týmy už předtím rozšířily oblast, kde kvůli předchozím satelitním snímkům už několikátý den případné trosky intenzivně hledají.
22.03.2014 12:20 |

podobné články

Supermoderní ponorka uvízla na mělčině

 
Nejmodernější ponorka! Tajná zbraň britského námořnictva! Ještě nedávno se o jaderné ponorce HMS Astute mluvilo pouze v superlativech. Překvapení pro všechny, kteří ji chválili a obdivovali, však nastalo v pátek, kdy ponorka zůstala na několik hodin zaklíněna mezi podmořskými útesy nedaleko severozápadního Skotska.
24.10.2010 15:30 |

podobné články

Na severu Ruska hoří jaderná ponorka, radiace prý nehrozí

 
V docích Severodvinsku už několik hodin hoří ruská jaderná ponorka. Požár se hasičům nedaří uhasit, Moskva ale ujišťuje, že je plavidlo beze zbraní a reaktor je již několik let odpojený. Hasiči uvažují o zatopení doku, ve kterém ponorka hoří. 
07.04.2015 19:01 |

podobné články

Americká ponorka zdolala arktický led

 
Americká jaderná ponorka Hartford se v rámci cvičení vydala na polární kruh a podnikla zkoušku vynoření přes silnou vrstvu mořského ledu. Rekord ale nepadl, protože ponorka zdolala led o tloušťce zhruba půl metru. Některé typy těchto strojů umějí prorazit i led zhruba tři metry silný.
27.03.2016 10:00 |

podobné články

Britská jaderná ponorka se srazila s obchodní lodí: Lodi se nic nestalo, ponorka skončila v opravně!

 
Britská jaderná ponorka se během cvičné plavby ve Středozemním moři poblíž Gibraltaru střetla s obchodní lodí. O úterní nehodě dnes informovalo ministerstvo obrany.
21.07.2016 23:25 |

podobné články

Nová naděje v pátrání po Petrovi s dětmi v Karibiku! Hledají je jako malajské letadlo

 
Pátrání po zmizelém Petrovi (50) a jeho dvou synech (5 a 3) nabírá na obrátkách. Tři Češi se ztratili před dvěma měsíci na jachtě u pobřeží Panamy. Petrova manželka Iva před několika dny požádala o pomoc i veřejnost a pátrací akce se rozjely naplno. Po pohřešovaném muži a dvou dětech se nyní pátrá stejným způsobem jako před pár lety po zmizelém malajském letadlu MH370.
01.09.2017 05:05 |

podobné články

Robotická slečna na motorce. Umíte to taky tak?

 
Robotická technologie nabrala v posledních letech raketovou rychlost. Není daleko doba, kdy budou roboti zcela běžnou součástí našich životů a plnit...
23.07.2009 15:45 |

podobné články

Mezník v léčbě srdečních arytmií: Před deseti lety byla do katetrizační léčby srdce v Nemocnici Na Homolce zavedena robotická navigace

 
8. června 2007, tedy včera to bylo právě před deseti lety, byla v Nemocnici Na Homolce poprvé v ČR použita dálková elektromagnetická navigace Niobe™ firmy Sereotaxis Inc. (St. Louis, USA), tj. zcela nová, robotická technologie umožňující bezpečnější a efektivnější katetrizační léčbu srdečních arytmií.
09.06.2017 11:15 |

podobné články

Další loď pátrající po malajsijském letadle zachytila signály!

 
Australské plavidlo pátrající v Indickém oceánu po zmizelém malajsijském letadle zachytilo signály, které odpovídají vysílání černých skříněk používaných v letadlech. Oznámil to dnes koordinátor pátracích operací Australan Angus Houston. Zjištění je podle něj "velmi povzbudivé". Může ale prý trvat několik dní, než se potvrdí, jestli signály opravu pochází ze záznamníků letu z pohřešovaného stroje.
07.04.2014 07:10 |

podobné články

Mladý Holanďan vtipkoval o ztraceném malajsijském letadle, zemřel na palubě sestřeleného boeingu

 
Malajsie má opravdu špatný rok. Na jaře se ztratilo jedno z jejich letadel, které "dodnes není nikdo schopen vypátrat":http://www.extra.cz/5-nejvetsich-konspiracnich-teorii-o-zmizelem-malajskem-letadle-ktere-z-nich-verite, a ani po více jak čtvrt roce "neexistují žádné indicie, kde by se mohlo nacházet":http://www.extra.cz/to-je-vtip-vysetrovatele-zmizeleho-boeingu-jsou-opet-na-zacatku-celou-dobu-hledali-na-spatnem-miste.
18.07.2014 11:45 |

podobné články

Začala nová fáze pátrání po zmizelém malajsijském letadle

 
V jižní oblasti Indického oceánu v neděli začala nová fáze pátrání po letadle společnosti Malaysia Airlines, které v březnu zmizelo při letu MH370 z Kuala Lumpuru do Pekingu s 293 lidmi na palubě. V nově vymezené oblasti mají hledat jeho vrak tři speciální plavidla vybavená nejmodernější technikou - robotickými ponorkami se sonary a videokamerami. 
05.10.2014 15:31 |

podobné články

Zmizelé malajsijské letadlo se pokusí najít speciální ponorka

 
Životnost baterie černých skříněk vypršela, takže pátrající akce vstoupila do druhé fáze - pátrání po letadle pod hladinou. Pohřešované malajsijské letadle se pokusí nalézt speciální ponorku bez posádky, která bude operovat v oblasti, kde byly zachyceny signály černých skříněk, informoval šéf pátracích operací Australan Angus Houston. 
14.04.2014 12:30 |

podobné články

Predátor hlubin zničí nepřátele chirurgicky přesnými bombami

 
Jen 8 metrů měří nová robotická ponorka Proteus přezdívaná Predátor z hlubin. Mohla by ale úplně změnit způsob, jak probíhají boje pod mořskou hladinou.
30.05.2011 00:25 |

podobné články

Robotická ponorka hledající trosky ztraceného letounu první misi ukončila předčasně

 
Pátrání po troskách měsíc ztraceného letadla za pomocí robotické ponorky neskončilo úspěchem. Akce musela být dokonce předčasně ukončena. 
15.04.2014 09:10 |

podobné články

Bluefin-21: Tato robotická ponorka má najít ztracený boeing MH370

 
Australské ministerstvo obrany nasadilo speciální robotickou ponorku Bluefin-21 při hledání ztraceného letadla malajsijských aerolinií MH370. Jak toto plavidlo funguje?
16.04.2014 16:50 |

podobné články

Po zmizelém Křížovi stále nejsou žádné stopy

 
Po zmizelém fotbalovém funkcionáři a podnikateli Miroslavu Křížovi se stále neobjevily žádné stopy.
28.05.2010 21:30 |

podobné články

Záchranáři na Havaji pátrají po zmizelém českém plavci

 
Záchranáři na havajském ostrově Kauai pátrají po zmizelém třiašedesátiletém českém turistovi, který se od čtvrtka, kdy se šel na místní pláž koupat, pohřešuje. Informuje o tom server HawaiiNewsNow.
30.04.2011 11:25 |

podobné články

Vdova po zmizelém Moťovském: Z dědictví odčarovala byt za 30 milionů!

 
Kousek hodný amerického mága Davida Copperfi elda předvedla Kateřina Moťovská (32), vdova po zmizelém podnikateli Janu Moťovském (†41). Ten byl v srpnu po třech letech prohlášen za mrtvého a čeká se na začátek dědického řízení. Jenže Kateřina z majetku nechala zmizet pražský byt za třicet milionů, aniž by musela »zlatou« adresu opustit.
21.09.2011 12:10 |

podobné články