Článek

USA zakáží prodej antivirového softwaru ruské společnosti Kaspersky

 
Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena oznámila, že plánuje zakázat prodej antivirového softwaru ruské společnosti Kaspersky Lab ve Spojených státech. Zjistilo se, že vliv Moskvy na tuto firmu představuje významné riziko, uvedla podle agentury Reuters ve čtvrtek ministryně obchodu Gina Raimondová. Společnost Kaspersky popřela, že by se zapojila do jakékoliv činnosti ohrožující bezpečnost USA.
21.06.2024 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1233 článků)
Podobné články

Hacker zveřejní zdrojový kód antivirového programu

 
Hacker, který se označuje přezdívkou Yama Tough, v sobotu vyhrožoval, že zveřejní celý zdrojový kód antivirového programu Norton AntiVirus společnosti Symantec. Informuje o tom agentura Reuters.
15.01.2012 07:30 |

podobné články

Obavy ze špehování: Vládní agentury USA nesmějí kupovat software Kaspersky

 
Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa podle agentury Reuters v úterý vyškrtla ruskou antivirovou společnost Kaspersky Lab ze dvou seznamů prodejců, které mohou využívat vládní agentury USA k nákupu technologických zařízení. Důvodem jsou obavy, že by Kreml tuto cestu mohl využít, kdyby chtěl proniknout do amerických počítačových sítí. Společnost namítá, že více než jednou žádala o schůzku s vládními představiteli a nabízela "zodpovědět všechny otázky" před Kongresem.
12.07.2017 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6307 článků)

Stop glyfosátu! Pesticid, se kterým v Brně udržují zeleň, má rakovinotvorné účinky, zakáží ho

 
Spolehlivě prý hubí plevel, jenže také může mít zhoubný vliv na lidské zdraví. Glyfosát,  pesticid, který se používá při údržbě městské zeleně, brněnští radní zakáží. Nařídili proto všem ředitelům příspěvkových organizací včetně škol a nemocnic, aby ve svých areálech nahradili používání tohoto prostředku jinými technologiemi. Nařízení by mělo platit ale až od roku 2020.
11.07.2018 16:00 |

podobné články

Grayling pracuje pro Kaspersky Lab, využije téma internetové bezpečnosti

 
PR agentura Grayling Czech Republic zahájila na začátku února spolupráci s největší antivirovou společností v Evropě Kaspersky Lab. Zvyšovat povědomí o firmě hodla agentura zaměřením se na témata spojená s bezpečností internetu.
13.02.2012 10:55 |

podobné články

Kaspersky se přidal k ostatním a nově nabízí antivirus zdarma

 
Kaspersky po vzoru některých dalších antivirových společností vypustil do světa bezplatnou verzi svého bezpečnostního programu. Oproti placené verzi je jednodušší, neobsahuje některé pokročilé funkce jako třeba VPN, nicméně všechny součásti základní ochrany počítače včetně doplňku pro prohlížeče.
29.07.2017 16:10 |

podobné články

Kvůli pirátskému softwaru můžete přijít o desítky tisíc korun i o soukromí

 
Téměř každý čtvrtý počítač v Česku má v sobě nelegální software. Firma, kterou konkurence nebo vlastní zaměstnanec udal kvůli používání nelegálního softwaru, zaplatila na odškodném výrobcům softwaru v roce 2011 v průměru 260 tisíc Kč.
23.04.2012 15:55 |

podobné články

Kvůli pirátskému softwaru můžete přijít o desítky tisíc korun i o soukromí

 
Téměř každý čtvrtý počítač v Česku má v sobě nelegální software. Firma, kterou konkurence nebo vlastní zaměstnanec udal kvůli používání nelegálního softwaru, zaplatila na odškodném výrobcům softwaru v roce 2011 v průměru 260 tisíc Kč.
14.05.2012 09:25 |

podobné články

Nová verze Eaton softwaru Intelligent Power Manager pracuje i ve virtuálních prostředích

 
Eaton Elektrotechnika s.r.o. uvádí novou verzi softwaru Eaton Power Manager 1.40, který pracuje i v prostředí virtualizačních platforem. Nová verze softwaru nabízí komplexní přehled a vzdálenou správu napájení pro malá a střední datová centra a uzly datových sítí. Správcům informačních technologií umožňuje software stanovit parametry a limity energetické spotřeby jednotlivých serverů. Intelligent Power Manager je prvním softwarem, který se přímo integruje do nového webového klienta VMware.
16.04.2014 11:15 |

podobné články

Průzkum: V Česku se užívá 32 % nelicencovaného softwaru, nejméně v historii

 
Zajištění kybernetické bezpečnosti uvádějí manažeři jako hlavní důvod, proč se vyhýbat nelegálnímu softwaru. Obávají se zejména ztráty dat. Nižší riziko právních postihů se v průzkumu BSA umístilo až na druhém místě. Česko má nejméně nelegálního softwaru ze zemí střední a východní Evropy, ale stále nedosahuje 28% průměru EU.
06.06.2018 09:40 |

podobné články

Společnost EMC posiluje své postavení na trhu

 
Společnost EMC Corporation dnes oznámila, že podepsala finální verzi smlouvy o převzetí soukromé společnosti ScaleIO, která patří mezi průkopníky softwaru pro serverová úložiště. Tato akvizice dále posílí portfolio produktů EMC® Flash díky spojení vysoce škálovatelného serverového softwaru společnosti ScaleIO s kartami PCIe Flash, například EMC XtremSF™, v prostředích firemního privátního cloudu a poskytovatelů služeb.
16.07.2013 10:15 |

podobné články

Poslední slova antivirového krále: „Večer zavolám.“ Manželka McAfeeho odmítá, že by se zabil sám

 
Vdova po zakladateli americké antivirové společnosti Johnu McAfeem, který byl tento týden nalezen mrtvý v cele španělské věznice, dnes řekla, že její manžel neměl sebevražedné myšlenky. Naposledy s ním mluvila několik hodin před tím, než byl nalezen mrtvý, napsala agentura AP. McAffe čekal ve vazbě na vydání do USA.
25.06.2021 16:10 |

podobné články

Autodesk oznámil plán akvizice společnosti Delcam, vedoucího poskytovatele CAM softwaru

 
Společnost Autodesk oznámila svůj záměr získat akvizicí společnost Delcam, jednoho z globálních lídrů v oblasti vývoje a dodávek softwaru pro odvětví průmyslové výroby.
25.11.2013 14:07 |

podobné články

Česká obchodní inspekce zaznamenala další prodej padělků, tentokrát přes sociální sítě

 
Internetový prodej a sociální sítě se stávají frekventovanou obchodní platformou pro nabízení a prodej zboží. Ne vždy je však spotřebiteli doručeno v požadované kvalitě. Na základě podnětů spotřebitelů provedli inspektoři ČOI Středočeského kraje a Hlavního města Prahy kontrolu zaměřenou na nabídku a prodej zboží přes internet a sociální sítě Facebook a LetGo. Na začátku května prověřili čtyři prodávající a ve třech případech zjistili nezákonný prodej padělků.
04.06.2017 20:40 |

podobné články

Jak řešit hypotéku po rozvodu

 
Jste zamilovaní, plánujete rodinu a samozřejmě i vlastní bydlení. Je naprosto přirozené, že si zažádáte o hypotéku, abyste si mohli pořídit dům snů či byteček jako z katalogu. Jenže pak se něco zvrtne, už nejste zamilovaní, dokonce se už ani nemůžete vidět, aniž byste se pohádali, takže je jediné řešení rozvod. Ale co s hypotékou? Jak vyřešit ten společný dluh dřív, než vás to semele? Řešení existuje. Vlastně jsou hned tři a je dobré je zvážit všechny, konečné slovo má ale hypoteční banka. Hypotéka zůstává jen jednomu z manželů Zůstat v bytě a dál ho platit je dobré řešení v případě, že máte dost peněz na to, abyste druhého partner vyplatili. To ale nebývá až tak obvyklé, většinou máte co dělat už jen s těmi splátkami. Navíc musí souhlasit nejen “ex”, ale i banka, kde jste si hypotéku zařídili. Nestačí totiž jen věřiit, že měsíční splátku hypotéky dáte nějak dohromady, banka vaši schopnost hypotéku splácet znovu posoudí a může, ale také nemusí s převzetím hypotéky souhlasit. Pokud nebudete sami bance dostačovat, může teoreticky přistoupit další spoludlužník (například rodiče), stále ovšem zůstává otázka vypořádání s bývalým partnerem. Prodej nemovitosti a vyplacení hypotéky Druhou a asi jednodušší variantou je prodej společného domu či bytu, z jehož výtěžku se doplatí zbytek hypotéky. Pokud ještě nějaké peníze zbydou, manželé si je rozdělí a začne každý znovu a jinde. Tato varianta se nabízí, když už je velká část hypotéky splacená, takže nehrozí, že ani prodejem domu nezaplatíte vše, co jste si půjčili včetně úroku. Ideální je načasovat prodej na konec fixace úrokové sazby a hypotéku bance splatit ve výročí fixace.Tak se vyhnete sankcím za předčasné splacení, které bývají dost vysoké. Prodej s hypotékou Říká se tomu také přenechání hypotéky a je to rozumná varianta v případě, že jste zatím jen na začátku splácení a prodej... Čtěte více Příspěvek Jak řešit hypotéku po rozvodu pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
01.08.2018 05:25 |

podobné články

ČEZ Prodej od 1. ledna zastropuje ceny všem zákazníkům, kteří se fixovali nad stropy

 
Žádný zákazník ČEZ Prodej nebude od 1. ledna platit vysoké nadstropové ceny energií. Společnost se totiž rozhodla k mimořádnému kroku: lidem, kteří se zafixovali loni na vysokých krizových cenách a kteří nereagují na dosavadní kontakty od ČEZ Prodej, umožní i nadále zůstat na úrovni současného zastropování. Současně pro tyto zákazníky stále platí nabídka bezplatného přechodu na levnější standardní fixované produkty. ČEZ Prodej má 2,7 milionu zákazníků u elektřiny a 580 000 u plynu. Z původního počtu 160 000 klientů s fixacemi nad stropem využilo nabídku ČEZ Prodej cca 115 000 zákazníků, kteří se refixovali na standardní produkty. Zbývá tak 45 000 klientů, kteří zatím na nabídku nereagovali.
17.12.2023 20:45 |

podobné články

Hrozí nám ještě něco horšího, než je jaderná válka. Totální chaos. Promlouvá o něm muž, který v USA kandiduje na prezidenta

 
Tvůrce známého antivirového programu McAfee a uchazeč o úřad amerického prezidenta John McAfee tvrdí, že chtějí džihádisté z Islámského státu vyřadit z provozu internet a uvést tak celý svět do chaosu. Věří také, že by tím mohla být odstartována třetí světová válka, ve které jsou prý džihádisté schopni Západ porazit.
18.12.2015 10:51 |

podobné články

ÚOOÚ uložil pokutu 351 mil. Kč za porušení GDPR

 
Společnosti Avast Software s.r.o. byla pravomocně uložena pokuta ve výši 351 milionů Kč. Tu uložil Úřad pro ochranu osobních údajů za neoprávněné zpracování osobních údajů uživatelů jejího antivirového programu Avast a jeho rozšíření internetových prohlížečů (Browser Extensions), k čemuž docházelo prokazatelně po část roku 2019.
15.04.2024 19:20 |

podobné články

Avast dostal rekordní pokutu 351 milionů Kč za předávání osobních údajů

 
Společnost Avast Software dostala od Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) rekordní pokutu 351 milionů korun za neoprávněné zpracování údajů o uživatelích svého antivirového programu. Podle úřadu firma po část roku 2019 předávala své dceřiné společnosti Jumpshot některé údaje o přibližně 100 milionech uživatelů, které nebyly anonymizované. V tiskové zprávě to dnes uvedl ÚOOÚ. Pokuta, která je nejvyšší od vzniku úřadu v roce 2000, je pravomocná. Vyjádření firmy ČTK zjišťuje.
16.04.2024 15:35 |

podobné články

Používání nelegálního softwaru přijde firmu na statisíce

 
V Česku se podle poslední analýzy BSA užívá 37 procent softwaru nelegálně. Softwarové pirátství ve firmách je však neustále na ústupu. Podle odhadů BSA míra pirátství v tuzemských firmách v roce 2010 klesla zhruba o tři procentní body.
28.01.2011 10:45 |

podobné články