Článek

USA vyhlásily diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. Provokace a domýšlivý čin, zuří Čína

 
Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her dnes oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Trestat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné.
06.12.2021 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (796 článků)
Podobné články

Zaútočí ukrajinská armáda v době olympiády na Donbas? Analytik Roček sepsal trochu jiný scénář rozpoutání konfliktu

 
Mediální ofenzíva USA může vyvolávat iluzi silné a tvrdé pozice Washingtonu D. C., ale současný diplomatický bojkot čínské zimní olympiády skončil fiaskem. To tvrdí analytik a spisovatel František Roček. Z Pekingu se stává první město hostící letní i zimní olympijské hry. Teď už jen, jak říká, aby ukrajinská nacionalistická armáda zaútočila na Donbas, což by byla významná náplast na selhání diplomatické blokády pekingské olympiády.
04.02.2022 20:55 |

podobné články

Fischer v Senátu prosazuje bojkot olympiády v Pekingu. Připomněl Hitlera a Putina na Krymu

 
Senát bude projednávat návrh na bojkot zimní olympiády v Pekingu v roce 2022. Návrh připravil zahraniční výbor Senátu, podle nějž by účasti České republiky mohlo být zneužito k legitimizaci diskriminace, násilí a potlačování základních lidských práv.
10.06.2021 20:45 |

podobné články

Senát žádá bojkot olympiády v Pekingu. Fischer připomněl Hitlera a Putina na Krymu

 
Senát schválil návrh Pavla Fischera na politický bojkot zimní olympiády v Pekingu v roce 2022. Návrh připravil zahraniční výbor Senátu, podle nějž by účasti České republiky mohlo být zneužito k legitimizaci diskriminace, násilí a potlačování základních lidských práv.
10.06.2021 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (234 článků)

Fiala: Z vlády do Pekingu neletí nikdo, Češi se připojí k diplomatického bojkotu olympiády

 
Premiér Petr Fiala (ODS) při dnešním jednání s předsedou Českého olympijského výboru (ČOV) Jiřím Kejvalem potvrdil, že na zimní olympijské hry v Pekingu nepojede nikdo z členů vlády. Fiala po schůzce ČTK sdělil, že českým sportovcům popřál hodně úspěchů. Olympijské hry se budou konat od 4. do 20. února, některé západní země v čele s USA oznámily jejich diplomatický bojkot kvůli porušování lidských práv v Číně.
28.01.2022 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3672 článků) , Jiří Fiala (284 článků) , Jiří Fiala (284 článků)

Velvyslanec v Číně podpořil OH v Pekingu, odvolává se na Zemana

 
Český velvyslanec v Pekingu Vladimír Tomšík v rozhovoru s čínským deníkem Beijing Daily řekl, že na žádost českého prezidenta Miloše Zemana vyjadřuje podporu blížícím se zimním olympijským hrám v Pekingu. Řada západních zemí se kvůli stavu lidských práv v Číně naopak rozhodla pro diplomatický bojkot her. V tiskové zprávě na to dnes upozornil projekt Sinopsis, který spolupracuje s katedrou sinologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a věnuje se situaci v Číně.
27.12.2021 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27332 článků)

Český velvyslanec podpořil olympiádu v Pekingu. Odvolává se na Zemana, „přítele Číny“

 
Český velvyslanec v Pekingu Vladimír Tomšík v rozhovoru s čínským deníkem Beijing Daily řekl, že na žádost českého prezidenta Miloše Zemana vyjadřuje podporu blížícím se Zimním olympijským hrám v Pekingu. Řada západních zemí se kvůli stavu lidských práv v Číně naopak rozhodla pro diplomatický bojkot her. V tiskové zprávě na to v pondělí upozornil projekt Sinopsis, který spolupracuje s Katedrou sinologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a věnuje se situaci v Číně.
27.12.2021 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27332 článků)

Lipavský si podal velvyslance v Číně za „službičku“ Zemanovi: O olympiádě už má radši mlčet

 
Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti) telefonicky požádal velvyslance ČR v Pekingu Vladimíra Tomšíka, aby se zdržel dalších takových výroků, jaký pronesl na podporu nadcházejících zimních olympijských her v Pekingu. Šéf české diplomacie to dnes řekl v pořadu ČT Otázky Václava Moravce. Tomšík podle projektu Sinopsis ještě loni v rozhovoru s čínským deníkem Beijing Daily řekl, že na žádost prezidenta Miloše Zemana vyjadřuje podporu blížícím se zimním olympijským hrám v Pekingu. Řada západních zemí se kvůli stavu lidských práv v Číně naopak rozhodla pro diplomatický bojkot her.
09.01.2022 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27332 článků)

Bojkot olympiády v Číně: Čeští senátoři podpořili apel tibetského filmaře

 
Místopředsedové Senátu Jiří Růžička (STAN) a Jiří Oberfalzer (ODS) i další senátoři Přemysl Rabas (za Senátor 21) a Marek Hilšer z klubu Starostů při dnešním setkání v horní parlamentní komoře podpořili tibetského filmaře a bývalého politického vězně Dönduba Wangčhena, který vyzval k politickému bojkotu nadcházející zimní olympiády v Pekingu. Připomněli, že už loni v červnu celý Senát vyzval české politické představitele, aby se neúčastnili zimní olympiády v Číně a nelegitimizovali tak pokračující porušování lidských práv v této zemi.
24.01.2022 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (60 článků) , Přemysl Rabas (44 článků) , Marek Hilšer (205 článků) , Jiří Marek (454 článků) , Jiří Marek (454 článků)

Kulhánek vyzval Nejedlého, ať vrátí diplomatický pas. A vzkaz pro Mynáře na vile: „Lhář!“

 
Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) vyzval poradce prezidenta Miloše Zemana Martina Nejedlého, aby do sedmi dnů vrátil svůj diplomatický pas. Pokud tak neučiní, bude zneplatněn, uvedl v úterý na twitteru i pro Blesk Zprávy. O tom, že by Nejedlý diplomatický pas mít neměl, hovořil v úterý v Rádiu Impuls premiér Andrej Babiš (ANO). Nejedlý v úterý Deníku N sdělil, že diplomatický pas nepotřebuje, a pokud o to bude požádán, odevzdá ho. Na vile hradního kancléře Vratislava Mynáře v pražských Strašnicích se pak podle zjištění Blesku objevil přilepený papír se vzkazem „Lhář“.
19.10.2021 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků) , Martin Zeman (366 článků) , Miloš Zeman (27332 článků) , Vratislav Mynář (1401 článků)

„Já to tam zažil.“ Legendární Bugár o olympiádě v Číně. Největší problém je jinde

 
Olympijské hry v Pekingu jsou po pátečním zahájení v plném proudu. Řada zemí vyslala na hry sportovce, zároveň ale řekla, že hry bojkotuje. Skutečně si Čína zaslouží bojkot olympiády? „Největší problém v Pekingu je covid a sportovci to musí respektovat,“ řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS bývalý československý reprezentant, diskař Imrich Bugár.
06.02.2022 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavlína Wolfová (79 článků) , Imrich Bugár (52 článků)

Kecy, provokace! Vojtěch Filip pro PL o „ruské hrozbě“ i BIS: Ať pátrají po agentech USA nebo Francie

 
CO NÁM DAL ROK 2018 Rusko žádné provokace rozhodně nepodniká, naopak diplomaticky řeší provokace západu vůči sobě. ParlamentnímListům.cz to řekl šéf KSČM a první místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip. Vyzval BIS, aby hledala agenty také na ambasádách Ameriky, Francie nebo Saúdské Arábie. Rusové tu prý žádnou diverzní činnost neprovádějí.
21.12.2018 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1556 článků)

Za týden začínají v Pekingu olympijské hry, česká vláda se připojila k diplomatickému bojkotu

 
Čínský prezident Si Ťin-pching se příští pátek zúčastní slavnostního zahájení zimních olympijských her v Pekingu a uspořádá banket pro ostatní hlavy států a šéfy mezinárodních organizací. Spojené státy a někteří jejich spojenci vyhlásili diplomatický bojkot, na hry nepojede ani nikdo z členů české vlády.
28.01.2022 13:15 |

podobné články

Pakty na pozadí olympiády: Čína podpořila Rusko v postoji k Ukrajině

 
Čína a Rusko sjednotily postoj ohledně Ukrajiny, uvedlo podle agentury Reuters čínské ministerstvo zahraničních věcí po setkání šéfů diplomacií obou zemí v Pekingu. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se vydal do Pekingu společně s prezidentem Vladimirem Putinem, který se v pátek před slavnostním zahájením zimních olympijských her setká se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem.
04.02.2022 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4459 článků) , Sergej Lavrov (220 článků)

Bojkot olympiády v Pekingu? Na Bidena tlačí kongresmani kvůli genocidě Ujgurů

 
Olympijské hry zdaleka nejsou jen o sportu. Každé jsou cirkusem politiky, peněz, velkého byznysu, nacionalismu a diplomatického předvádění se velmocí a jejich vůdců. Tento cirkus příští rok v Pekingu by mohly bojkotovat Spojené státy – kvůli genocidě Ujgurů. Co by to znamenalo, rozebírá analýza CNN.
24.11.2021 17:10 |

podobné články

Paroubek odvolal bojkot novin, musí se ale polepšit

 
Předseda ČSSD Jiří Paroubek prolomil bojkot novin, s nimiž v uplynulých deseti dnech odmítal komunikovat. Dal si ale podmínku: musí se polepšit. Původně tvrdil, že s Lidovými novinami, Mf Dnes a Hospodářskými novinami nebude mluvit až do voleb. Částečně ale jeho bojkot médií pokračuje, odmítá hovořit s týdeníky Reflex a Respekt.
17.05.2010 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4370 článků)

Švédská princezna Victoria si vzala muže z lidu, agentury ohlásily bojkot

 
Švédská korunní princezna Victoria se ve Stockoholmu provdala za svého snoubence Daniela Westlinga. "Ano" si řekli před hlavním oltářem tamní katedrály. Velkou veselku přitom provází bojkot hlavních světových agentur. Vyhlásily ho poté, co si švédská veřejnoprávní televize začala diktovat podmínky jejich účasti na ceremonii.
19.06.2010 13:09 |

podobné články

Fanoušci vyhlásili BOJKOT! Na derby Sigmy s Baníkem bude ticho

 
Na zápase Olomouc - Ostrava se nebude fandit. Tradiční bitvě rivalů z Moravy vyhlásily oba tábory příznivců bojkot a hodlají zůstat před branami Androva stadionu.
28.04.2014 11:55 |

podobné články

Litva uznala diplomatický status úřadu Cichanouské. Bude fungovat souběžně s Lukašenkovým zastoupením

 
Litva uznala diplomatický status kanceláře Svjatlany Cichanouské; šéfka běloruské opozice Cichanouská se tak podle litevského ministra zahraničí stala „jediným oficiálním zastoupením běloruské demokracie“. Ministr zahraničních věcí ČR Jakub Kulhánek (ČSSD) avizoval blízké otevření zastoupení běloruské opozice v Praze, není však jisté, zdali bude mít také diplomatický status. Za zvolenou prezidentku Běloruska považuje Cichanouskou předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil (ODS).
05.07.2021 17:50 |

podobné články

Past, do níž padly USA. Profesor Krejčí a „ruská invaze“

 
„Období olympiády je nesmírně citlivé – podněcuje některé extremisty.“ Podle politologa, profesora Oskara Krejčího se nedá vyloučit nějaká velká provokace ze strany ukrajinských nacionalistů směrem ke dvěma povstaleckým republikám či Krymu. „V takovém případě je zásah ruských vojsk pravděpodobný,“ říká. Stejně tak se nedají vyloučit provokace obdobné těm, které připravovaly takzvané „bílé přilby“ známé ze Sýrie. Krejčí také podotýká: „Američtí politici se dostali do pasti vlastní hysterické propagandy. Sami si vytvořili nátlak domácích médií, který jim zúžil manévrovací prostor.“
15.02.2022 11:40 |

podobné články