Článek

USA tlačí EU do obchodní války s Čínou. Leyenová už hlásí cla na čínské elektromobily

 
Americká ministryně financí Janet Yellenová vyzvala Evropskou unii, aby urychleně omezila rostoucí vývoz levných čínských ekologických technologií jako solární panely nebo větrné turbíny. Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová už naznačila, že EU se připojí ke Spojeným státům a zavede cla na čínské elektromobily. Obchodní válka mezi Čínou a Západem je tak na spadnutí.
21.05.2024 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Janet Yellenová (16 článků)
Podobné články

„To poškodí nás.“ VW, BMW a další v šoku. Brusel uvalí na auta z Číny clo skoro 50 %. Ale má to háček

 
Evropská komise ve středu uvalila dodatečná cla na čínské elektromobily ve výši 38 % a v součtu s již platnými desetiprocentními cly se od příštího měsíce zvýší cla na 48 % pro čínské automobilky BYD, Geely a SAIC Motor. Čína už varovala před odvetnými opatřenými a obchodní válka EU a Číny je na spadnutí. Proti radikálnímu zvýšení cel se paradoxně staví klíčové evropské automobilky, které se obávají čínské reakce, jelikož čínský trh je například pro BMW nebo Volkswagen klíčovou oblastí zisku. Řada evropských automobilek navíc elektromobily vyrábí v Číně, tudíž se cla budou vztahovat i na jejich vozy.
13.06.2024 15:30 |

podobné články

Máte boty, které tlačí? Víme, jak je rozchodit!

 
Určitě se shodneme na tom, že jednou z nejhorších věcí v životě ženy jsou boty, které tlačí. Možná to taky znáte: za výlohou vidíte úžasné botky a okamžitě je vám jasné, že je zkrátka musíte mít. S pýchou si je nesete domů, kde si je ještě jednou a tentokrát pořádně vyzkoušíte. Jenže ouvej – botky vás tlačí, až vás z toho bolí nohy. U nových bot se to dá čekat a každá jsme se s tím už někdy setkala. Jenže nikdo nechce nosit boty, které tlačí a díky kterým se vám na nohou vytvoří bolestivé puchýře, nemáme pravdu? Co kdybychom si teď řekli, jak tyhle botky co možná nejrychleji a pokud možno bezbolestně rozchodit? Jak rozchodíte boty, které tlačí? Byla to láska na první pohled, ale jejich nošení je pro vás horší, nežli kdybyste se měli projít po rozžhaveném uhlí. Často se stává, že ženy nosí boty, které tlačí, bez rozmyslu a tak dlouho, dokud nemají chodidla natolik namožená, že nejsou schopné ani stát, aniž by se jim obličej nekřivil bolestí. Jde to i jinak a my vám poradíme jak! Tip první: buďte rozumná I když nové boty milujete a chcete je nosit pořád, dejte tomu alespoň ze začátku trochu času. Jste přece rozumná žena, která nechce ubližovat sama sobě a huntovat si zdraví jen proto, že si před pár dny koupila botičky za dva a půl tisíce, no ne? V prvních dnech si botky vezměte jen na chviličku, třeba když si zajdete do obchodu koupit věci na oběd. Nové botky můžete v rozumných intervalech nosit i doma. Tip druhý: fén je váš pomocník Máte doma fén? Jasně, trochu zbytečná otázka. V tomhle případě se vám bude hodit, tak se nebojte vzít si ho na pomoc. Nejdříve si na nohy navlečte tolik ponožek, v kolika budete schopná nacpat nohu do... Čtěte více Příspěvek Máte boty, které tlačí? Víme, jak je rozchodit! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
27.10.2017 21:05 |

podobné články

Trump jde do další „války“: Chce uvalit cla na většinu zboží z Číny

 
Americký prezident Donald Trump by mohl již brzy uvalit dříve ohlášená cla na čínské zboží, jehož roční dovoz do Spojených států dosahuje 200 miliard dolarů (4,4 bilionu Kč). Trump v pátek navíc upozornil, že má připravena i cla na další čínské zboží, jehož roční dovoz činí 267 miliard dolarů (téměř šest bilionů Kč). Novými cly by tak mohl být zatížen prakticky veškerý dovoz z Číny do USA, napsala agentura Reuters. Trump již v červenci upozornil, že je připraven takový krok učinit.
07.09.2018 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6266 článků)

Spor o cla mezi Trumpem a Čínou graduje. Válka by tvrdě dopadla i na Česko

 
Obchodní konflikt mezi dvěma největšími ekonomikami světa, USA a Čínou, se v pátek vyostřil. USA o půlnoci místního času (šest ráno českého času) začaly uplatňovat clo ve výši 25 procent na dovoz čínského zboží v hodnotě 34 miliard dolarů (753 miliard korun) ročně. Čína okamžitě reagovala protiopatřením ve stejném rozsahu a obvinila USA ze zahájení největší obchodní války.
06.07.2018 20:05 |

podobné články

Jaká Čína? Vždyť EU se ničí sama... Leyenová i Pekarová semlety veřejností

 
Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová přednesla před Evropským parlamentem naposledy svůj tradiční projev o stavu EU, ve kterém potvrdila pokračování finanční pomoci Ukrajině „tak dlouho, jak to bude potřeba“. Leyenová také hovořila o rozšíření Evropské unie o další státy jako Moldavsko, Srbsko nebo Ukrajina. Velkým tématem byly levné čínské elektromobily, které „ničí evropský trh“. S tím souhlasí předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), která projev šéfky EK pochválila. Podle lidí si ale může Evropa za svoji nekonkurenceschopnost v automobilovém průmyslu sama.
14.09.2023 19:10 |

podobné články

EU dostala od Trumpa dočasnou výjimku na ocel. Zhrzená Čína kuje odvetu

 
Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalit cla na ocel a hliník dál bouří světové vody. Evropská unie uvítala dočasnou výjimku, která ale vyprší 1. května. Do té doby budou probíhat vyjednávání o dlouhodobé dohodě. Cla se nevztahují na Mexiko a Kanadu, výjimku kromě evropských zemí dostalo pouze dalších šest. Mezi nimi není Čína, proti níž jsou cla primárně zaměřena, a která plánuje uvalit odvetná cla na americké zboží v hodnotě zhruba tři miliardy dolarů.
23.03.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6266 článků)

Obchodní válka ohrožuje i Česko. USA uvalí cla na ocel a hliník také na EU

 
USA začnou od pátku uvalovat cla ve výši 25 procent na ocel a deset procent na hliník také na dovoz z Evropské unie, Kanady a Mexika. Oznámil to dnes americký ministr obchodu Wilbur Ross. Rozhodnutí posiluje obavy ze vzniku obchodní války a dotkne se také českých ocelářů. Evropská unie, Kanada i Mexiko již uvedly, že v reakci na postup Washingtonu plánují zavedení vlastních cel na různé zboží z USA.
31.05.2018 22:40 |

podobné články

Obchodní válka pokračuje: USA zavedly clo na čínské oblečení a rýži

 
Nová americká cla na dovoz čínského zboží v hodnotě 200 miliard dolarů dosáhnou od příštího týdne deseti procent, od nového roku se zvýší dokonce na 25 procent. Po autech a elektronice bude dražší oblečení, ale například i rýže. Čína si rozhodnutí úřadu prezidenta Donalda Trumpa nenechala líbit. Ohlásila odvetná cla a stěžuje si Světové obchodní organizaci.
18.09.2018 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6266 článků)

Největší obchodní válka je tu? Konflikt mezi USA a Čínou vygradoval

 
Obchodní spor mezi Čínou a USA se vyostřil. Dokonce se začalo hovořit o začátku obchodní války. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.
06.07.2018 20:55 |

podobné články

Brusel zná „největší hrozbu“. Už ne klima, ani války. Leyenová ji odhalila v Davosu

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová na Světovém ekonomickém fóru v Davosu uvedla, že největší výzvou dneška není boj se změnami klimatu nebo konflikty, které se rozhořely po celém světě, ale šíření dezinformací a misinformací. Von der Leyenová uvedla, že nikdy svět nečelil takovému množství dezinformací jako v případě války na Ukrajině, a přítomným poté vysvětlovala, že Rusko válku prohrává jak vojensky, tak ekonomicky a diplomaticky. Předsedkyně Evropské komise hovořila také o umělé inteligenci, zelené energii nebo vstupu Ukrajiny do EU.
16.01.2024 18:50 |

podobné články

EU spustí odvetná cla na zboží z USA. Dotknou se motorek i whisky

 
Evropská unie v pátek začne uplatňovat cla ve výši 25 procent na dovoz některého zboží ze Spojených států. Opatření se v první fázi bude týkat produktů, jejichž roční dovoz do EU dosahuje hodnoty 2,8 miliardy eur (zhruba 72 miliard Kč). Ve středu to oznámila Evropská komise. EU tak reaguje na americká cla na dovoz oceli a hliníku.
20.06.2018 17:05 |

podobné články

Odveta Bruselu vůči USA začíná, zavede nová cla na whisky i džíny

 
Evropská unie v pátek začne uplatňovat cla ve výši 25 procent na dovoz některého zboží ze Spojených států, oznámila ve středu Evropská komise. V první fázi se bude opatření týkat zboží, jehož roční dovoz do EU dosahuje hodnoty 2,8 miliardy eur (zhruba 72 miliard Kč). EU tak reaguje na americká cla na dovoz oceli a hliníku.
20.06.2018 14:55 |

podobné články

Schůzka Junckera a Trumpa: EU nakoupí víc sóji i zkapalněného plynu, nová cla nehrozí

 
Spojené státy a Evropská unie se dohodly na tom, že budou usilovat o nulová cla a nulové subvence na průmyslové zboží vyjma automobilů. Po setkání s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem to ve středu řekl americký prezident Donald Trump. EU dle něj začne z USA nakupovat "hodně sóji" a dovážet bude také více amerického zkapalněného plynu. Juncker setkání označil za konstruktivní a uvedl, že se dohodli, že během nadcházejících jednání strany nebudou zavádět nová cla.
26.07.2018 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6266 článků)

EU zavede cla na zboží z USA za 90 miliard, pocítit to můžeme i my

 
Evropská unie zavádí cla na dovoz zboží ze Spojených států v odvetě za podporu, kterou Washington poskytoval výrobci letadel Boeing. Cla v celkovém ročním objemu čtyř miliard dolarů (téměř 90 miliard Kč) začne evropský blok vybírat od úterý.
09.11.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (267 článků) , Washington Washington (267 článků)

Je jasno: USA spustí cla na dovoz oceli a hliníku z Evropy. Chystá se odveta

 
Spojené státy začnou od pátku uplatňovat cla ve výši 25 procent na ocel a deset procent na hliník také na dovoz z Evropské unie, Kanady a Mexika. Oznámil to ve čtvrtek americký ministr obchodu Wilbur Ross. Toto rozhodnutí podle agentury Reuters prudce zvýšilo hrozbu obchodní války. Evropská komise a Mexiko již oznámily, že v reakci na postup Washingtonu plánují zavedení vlastních cel na různé zboží z USA. Také Kanada slíbila, že podnikne kroky na ochranu svých zájmů.
31.05.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6266 článků)

Čína a Spojené státy vstupují do obchodní války. Kdo to odnese?

 
Do propuknutí obří obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou zbývají hodiny. V pátek začne platit první fáze cla na dovoz čínského zboží v hodnotě 761 miliard korun a další fáze je těsně před schválením. Svou odvetu plánuje i Čína, která se snaží navenek nebezpečí zlehčovat.
05.07.2018 09:50 |

podobné články

Von der Leyenová: EU musí omezovat rizika ve vztazích s Čínou, nikoliv se od ní odvrátit

 
Evropská unie by měla pracovat na omezování rizik ve vztazích s Čínou, prohlásila šéfka Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová ve svém dnešním vystoupení před europoslanci ve Štrasburku. EU se podle ní také jednoznačně vymezí v případě, že by Čína pomocí síly jakkoli změnila stávající situaci Tchaj-wanu. Není ale žádoucí, aby se EU odvrátila od Číny jako partnera v ekonomice a vědě, doplnila předsedkyně unijní exekutivy.
18.04.2023 12:55 |

podobné články

Pád. Němci odmítají elektromobily. ČR: 200 tisíc od Fialy na auto

 
Němci odmítají elektromobily? Zpravodajská společnost Bloomberg informovala o předpokládaném poklesu prodeje elektromobilů v Německu. Má nastat pád jejich prodeje až o 14 %. Už v září loňského roku ukončila německá vláda dotace na nákup elektromobilů pro firmy a na trhu elektromobilů se odehrály první výkyvy. Někteří výrobci již hlásí problémy. Ekonom Lukáš Kovanda varoval, že za pokračujícího útlumu elektromobility Německo nebude schopné plnit emisní cíle. Poptávka po elektroautech klesá i ve Velké Británii. V Česku mezitím Petr Fiala a jeho vláda dotace na elektromobily rozbíhají. Můžete dostat až 200 tisíc Kč na auto.
05.02.2024 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6533 článků)

Babiš nás zatahuje do obchodní války USA s Čínou, varuje právník. A jeho gesto nás může stát stovky miliard

 
Premiér Andrej Babiš nás zatahuje do obchodní války, píše ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz advokát Zdeněk Koudelka. A to v souvislosti s varováním Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost před výrobky čínské firmy Huawei, což český premiér podpořil. Pokud by firma Huawei podala žalobu na stát za poškození dobrého jména, mohla by prý požadovat stamiliardy. Advokát dodává, že útok na tuto firmu u nás je doprovázen ataky v USA a Británii.
27.12.2018 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26366 článků)