Článek

USA: Putin se bojí Prigožina. Začíná stranit pravidelné armádě

 
Německo se zdráhá poslat své tanky Leopard 2 na Ukrajinu. Polská vláda na to konto oznámila, že své Leopardy pošle na Ukrajinu bez ohledu na to, co o tom soudí vláda v Berlíně. A vláda Spolkové republiky Německo naznačila, že odeslání Leopardů na Ukrajinu nebude Polsku bránit. Mezitím britská BBC popisuje, jak se pomalu vrací život do Lymanu. Ruská děla duní jen 25 kilometrů od města. Co se stalo s lidmi, kteří ruské okupanty v Lymanu vítali?
23.01.2023 09:20 |

podobné články

Podobné články

Bojujte na život a na smrt, nařídil Putin vojákům na Ukrajině: Sám nikdy nesloužil v armádě

 
Ruský prezident Vladimir Putin obchází své generály a osobně nařídil svým obklíčeným jednotkám na Ukrajině, aby zůstaly a bojovaly na život a na smrt. Putin podle deníku Wall Street Journal pravidelně zasahuje do přímé strategie bojů, přestože nikdy nesloužil v armádě.
30.12.2022 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4841 článků)

Pravidelné ponocování a jeho projevy na vašem zdraví

 
Je u vás pravidelné ponocování častým zvykem? Pracujete na směny, kde jsou noční povinnost nebo naopak často protáhnete večerku až do ranních hodin? Pak věřte, že svému zdraví hodně škodíte! Pro tělo a zdraví celkově je pravidelné ponocování obrovskou zátěží. Jak a v čem vám může noční ponocování ublížit, se dozvíte v dnešním článku! Pravidelné ponocování a jeho dopady na naše zdraví Lékaři v tom mají jasno: podle nich má pravidelné ponocování výrazný vliv na zvýšení rizika vzniku onemocnění žaludečními vředy. Mimo jiné může způsobit choroby cév nebo srdce, zapříčinit zhoršení reprodukční schopnosti nebo našemu tělu pomoci aby mnohem rychleji zestárlo. A to rozhodně není žádoucí jev. Nočním ponocováním své tělo matete Časté ponocování můžeme přirovnat k jet lagu,  neboli časovému posunu způsobenému dálkovému transoceanskému letu. V tomto případě totiž dochází k narušení vnitřních hodin. Pokud v noci ponocujete, narušujete tak přirozený biorytmus –  a je úplně jedno, zda jste v noci vzhůru kvůli změnám zaměstnání nebo se díváte na televizi, chodíte se bavit nebo třeba studujete. Jaké jsou následky? Časté ponocování a narušený biorytmus ovlivňuje nejen teplotu ale i spánek má vliv na hormonální změny a dopady na krevní tlak. Dlouhodobé následky Věřili byste tomu, že pravidelné ponocování může způsobit, že zestárnete? Je dokázáno, že lidé, kteří delší dobu pracovali ve střídavém rytmu, zestárli v průměru o šest let, což rozhodně není zanedbatelné číslo. Pokud zastáváte názor, že ke změně a zlepšení zdravotního stavu stačí, pokud přestanete ponocovat, pletete se. Tělo na noční ponocování reaguje ještě několik let poté, během nich sice dochází k regeneraci, ale následky přetrvávají stále. Příspěvek Pravidelné ponocování a jeho projevy na vašem zdraví pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
12.06.2017 18:30 |

podobné články

USA: Putin podkopává Prigožina. V Rusku vládne napětí

 
Osud jedné kuchyně v Dnipru jako ukázka toho, jak to dnes vypadá na Ukrajině. Po sociálních sítích kolují obrázky domu zdemolovaného ruskou raketou. Před tím v této kuchyni probíhala oslava narozenin malé holčičky. Ruská raketa zavraždila desítky lidí, včetně tří dětí. Desítky dalších lidí byly zraněny. Jeden z velitelů soukromé ruské armády Wagnerovců prchl do Norska, požádal zde o azyl a popsal, co zažil. Na frontě mezi tím stále létají dělostřelecké granáty a smrt si udržuje svou nadvládu. Mezi Wagnerovci a pravidelnou ruskou armádou přetrvává napětí.
17.01.2023 10:00 |

podobné články

Zelenskyj: Ukrajina zůstala proti ruské armádě sama, všichni se bojí. Jsem cíl číslo 1

 
Ukrajina zůstala sama v boji proti ruské armádě, uvedl prezident země Volodymyr Zelenskyj. Řekl také, že nehodlá opustit Ukrajinu, ačkoliv jej a jeho rodinu považuje Rusko za prvořadý cíl. V pozdějším projevu informoval o pokračujících raketových útocích Ruska na ukrajinské civilní i vojenské cíle. Podle něj se ukrajinské armádě podařilo většinu invazních vojsk zastavit.
25.02.2022 07:50 |

podobné články

Prigožin udeřil na Šojgua. Ukrajina dostane od NATO víc

 
Ukrajinci mění každý dům v pevnost. V oblasti Bachmutu existuje na 500 obranných linií. Takto situaci na bojišti popsal Jevgenij Prigožin, kterému se říká Putinův šéfkuchař, zakladatel soukromé armády Wagnerovců. Prigožin promluvil k mrtvým i k živým. A tvrdě uhodil na ruské oligarchy. Jejich dny jsou podle Prigožina sečteny. Ukrajina se podle všeho dočká dalších dodávek západních zbraní. Ale také ruský prezident Vladimir Putin hýří optimismem. Podle amerického Institutu pro studium války (ISW) ruská armáda chystá zásadní akci.
16.01.2023 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4841 článků)

Společnost začíná ostrakizovat podezřelé boháče, napsala Zlámalová

 
Nový poslanec Roman Pekárek (ODS) byl nepravomocně odsouzený za korupci. Jeho kolegové mu dávají jasně najevo, že ve sněmovně nemá co dělat. Je to jasný příklad, že se společnost začíná stranit podezřelých boháčů. Napsala Lenka Zlámalová na serveru Lidovky.cz.
11.11.2012 08:55 |

podobné články

Neptej se a nemluv! Gayové v armádě USA to budou mít těžké

 
V americké armádě opět platí princip "Don't Ask, Don't Tell" (Neptej se a nemluv), podle nějž homosexuálové v armádě nesmějí otevřeně mluvit o své sexuální orientaci. Rozhodl o tom trojčlenný panel odvolacího soudu a zrušil tím předchozí rozhodnutí nižšího soudu, informuje ve čtvrtek agentura AFP.
21.10.2010 03:15 |

podobné články

Putin dal rozkaz armádě k „mírové misi“ na ukrajinském Donbasu

 
Ruský prezident Vladimi Putin v pondělním projevu uznal nezávislost dvou separatistických republik na východě Ukrajiny. Ještě večer dal rozkaz ruské armádě, aby zahájila misi na Donbasu. Ta má údajně zajistit mír.
21.02.2022 23:05 |

podobné články

VIDEO Putin dal rozkaz armádě k „mírové misi“ na Donbasu. Ta překročila hranice

 
Ruský prezident Vladimir Putin v pondělním projevu uznal nezávislost dvou separatistických republik na východě Ukrajiny. Ještě večer dal rozkaz ruské armádě, aby zahájila misi na Donbasu. Ta má údajně zajistit mír. O okamžitém přesunu ruských vojenských vozidel svědčí amatérská videa obyvatel na východní Ukrajině, která umísťují na sociální sítě.
21.02.2022 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4841 článků)

Západní rozvědka zírala, když to odposlechla: Putin neposlouchá důstojníky, velí osobně

 
Vladimír Putin prý velí ruské armádě místo důstojníků, což údajně odhalily odposlechy hovorů ruských velitelů na Ukrajině. A že v armádě jsou spory ohledně dalšího postupu ve válce. Mobilizace, kterou vyhlásil ruský prezident ve středu, se nedá označovat za částečnou – povolávací rozkazy prý dostávají i muži starší 60 let.
24.09.2022 08:55 |

podobné články

Putin odmítl, že by Rusko ovlivňovalo volby v USA. Vinu svedl na hackery

 
Ruský prezident Vladimir Putin popřel, že by Moskva jakkoli zasahovala do kampaně před loňským prezidentskými volbami ve Spojených státech. Putin rovněž řekl, že za takovými informacemi mohou být hackeři, možná i američtí, kteří svalili vinu na Rusko. Podle ruského prezidenta zprávy o zasahování do voleb ve světě existují i v případě USA. Putin to uvedl v rozhovoru s americkou televizí NBC, který se vysílal v neděli.
05.06.2017 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4841 článků)

Ján "slunce v duši" Zákopčaník se po deseti letech ukázal světu: Takhle se za ty roky zvětšil!

 
Byly doby, kdy jsme Jána Zákopčaníka vídali pravidelně na obrazovkách a s povděkem kvitovali jeho předpovědi počasí. Jeho pozdrav „slunce v duši“ se stal doslova legendárním. Po dlouhých devíti letech bývalý meteorologický polobůh prolomil mlčení, přestal se stranit médií a přijal nabídku rozhovoru v pořadu Host do domu na Dvojce Českého rozhlasu.
22.03.2015 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Ján Zákopčaník (9 článků)

Armádě se ztratily tatrovky. Uletět ale nemohly, kde jsou? ptají se politici

 
České armádě zmizely dva obrněné vozy Tatra, které využívala dva roky při misi v Afghánistánu. Lidové noviny upozornily, že po zrušení elitního oddílu vojenské policie SOG v roce 2009 se slehla zem i po upravených vojenských speciálech. Poslanec ČSSD Antonín Seďa bude požadovat prošetření a v nadsázce dodává, že tatrovky armádě asi neuletěly.
13.12.2011 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (133 článků)

Lidé věří armádě i policii. Nejvíc od roku 1990

 
Armádě i policii věří zhruba dvě třetiny Čechů, nejvíce v historii samostatné České republiky. Vyplývá to z výsledků zářijového průzkumu agentury STEM, který má ČTK k dispozici. Nejvíce lidí důvěřuje armádě, asi 69 procent, státní policii věří 60 procent a obecní či městské policii 53 procent Čechů. Od posledního průzkumu na stejné téma v únoru vzrostla důvěra lidí ve vojáky, policisty i strážníky.
26.09.2012 17:55 |

podobné články

Tatra Defence Vehicle předala armádě první speciální pandury

 
Společnost Tatra Defence Vehicle (TDV) předala armádě první speciální pandury ze zakázky za 2,07 miliardy korun, kterou firma s Ministerstvem obrany uzavřela na 20 vozidel v lednu 2017. Nyní společnost armádě dodala mimo jiné dvě kolová obrněná vozidla spojovací a dvě velitelsko-štábní. ČTK to sdělil mluvčí holdingu Czechoslovak Group, do nějž TDV patří, Andrej Čírtek.
15.12.2019 06:45 |

podobné články

Tatra Defence Vehicle předala armádě první speciální pandury

 
Společnost Tatra Defence Vehicle (TDV) předala armádě první speciální pandury ze zakázky za 2,07 miliardy korun, kterou firma s Ministerstvem obrany uzavřela na 20 vozidel v lednu 2017. Nyní společnost armádě dodala mimo jiné dvě kolová obrněná vozidla spojovací a dvě velitelsko-štábní. ČTK to sdělil mluvčí holdingu Czechoslovak Group, do nějž TDV patří, Andrej Čírtek.
16.12.2019 02:50 |

podobné články

Učili se v USA. Ukrajinská obrana má podle médií velmi zřetelnou inspiraci

 
Americká CNN odhalila vzorec, s jehož pomocí se už půl roku daří ukrajinské armádě odolávat mnohem početnější invazní ruské armádě. Jde o vzorec, s nímž pracují americké speciální jednotky. Jenže s rukama v klíně nesedí ani ruský prezident a válečný agresor v jedné osobě Vladimir Putin.
28.08.2022 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4841 článků)

Trump v protiruských sankcích přitvrdil. Na černé listině je i trollí farma

 
V podvečer ruských prezidentských voleb rozšířili Američané sankce proti Rusům. Důvodem je někdejší vměšování do amerických prezidentských voleb v roce 2016 a další kybernetické útoky. Na takzvaném černém seznamu se nově ocitlo 19 ruských občanů včetně Putinova osobního přítele a oligarchy Jevgenije Prigožina. Sankce míří i proti petrohradské Agentuře pro výzkum internetu (AII), která čelí obvinění ze systematického šíření falešných zpráv.
16.03.2018 09:45 |

podobné články

Kvůli otravě Navalného uvalí EU sankce i na Putinova důvěrníka. Rusko hrozí odvetou

 
Evropská unie uvalí sankce kvůli otravě ruského opozičního předáka Alexeje Navalného na šest či sedm osob. Různé počty s odkazem na své zdroje z EU přinesly agentury AFP a Reuters. Podle AFP by na seznamu mohla být kromě šesti lidí i jedna ruská firma. Agentura Reuters uvedla, že se sankce týkají mimo jiné důvěrníka prezidenta Vladimira Putina Jevgenije Prigožina. Rusko pohrozilo symetrickou odpovědí.
14.10.2020 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4841 článků)