Článek

Urbanová (STAN): Než předseda SPD domluvil, vybrali jsme na Aničku miliony

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k SPD.
11.06.2024 06:10 |

podobné články

Podobné články

Jak vybrat stan

 
Prázdniny jsou obdobím, kdy nejčastěji kupujeme stan. Stanování je mezi Čechy stále ještě hodně oblíbené, především u mladší populace. Hodí se na víkendové pobyty i dovolené v jednom z mnoha autokempů, i na objíždění letních hudebních festivalů. A někteří z nás ho potřebují i v zimě, při slézání impozantních horských štítů. Pro výběr stanu je rozhodujících několik kritérií. Především je to účel užití, počet osob, pro něž stan pořizujeme a klima, v němž ho budeme stavět. Důležitá je také jeho hmotnost, protože když ho nesete v krosně na zádech, je znát každý dekagram. Stanování ve dvou nebo rodinná dovolená? První, co rozhoduje o výběru vašeho stanu je počet osob, které budou stan současně používat. Jestli se chystáte na dovolenou k moři s dvěma dětmi, je jistě ideální rodinný dvouložnicový stan s předsíňkou, případně stříškou, díky níž budete mít i v nejžhavějších dnech aspoň trochu stínu. V takovém případě ani nezáleží na tom, jak těžký stan bude, protože ho povezete autem. Jestliže se chystáte ve dvou na túru po Čechách nebo dokonce do hor, je hmotnost zásadní. Také nepotřebujete luxusní dvouložnicový stan, stačí pro dvě osoby, maximálně s prostorem pro uložení batohů. Malé, lehčí stany pro jednoho nebo pro 2 osoby, obvykle snadno postavíte i sbalíte. Váha takového stanu se pohybuje kolem 1,5 kg. Jak často chcete stanovat? Jestli chcete stanovat i mimo letní měsíce, je dobré se soustředit na voděodolnost. Na pláži v Itálii to řešit nemusíte, ale když vás přepadne průtrž mračen, jistě nechcete být ihned mokří. V případě podlážky se vyplatí nekupovat nic s odolností nižší než 5 000 mm – 12 000 mm, u stanu pro horskou turistiku počítejte s odolností nejméně 4000 mm. Podle toho, jak často budete stan stavět, je nutné zaměřit se na materiál prutů. Pro četné využívání je lepší pořídit si stan s... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat stan pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.07.2018 17:10 |

podobné články

„Poctivost a zkušenost.“ Poslankyně STAN o přednostech hnutí

 
Poslankyně Barbora Urbanová (STAN), která před volbami do Sněmovny dělala asistentku šéfovi starostů Vítu Rakušanovi, zesmutněla nad tím, jak stranou otřáslo napojení jejích vrcholných členů na kauzu exnáměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN). „Asi je už z našeho názvu jasné, co v našem hnutí tvoří tu největší hodnotu. Jsou to lidi… Jejich poctivost,“ líčí Urbanová s tím, že „hnutí STAN není Petr Hlubuček“ a v lecčem je prý její strana nevinně. „Politický talent“ Rakušan nám podle ní pomůže, „aby se tu dělala poctivá politika“.
20.06.2022 11:10 |

podobné články

Urbanová dostane od Čunka 80 tisíc za poškození pověsti

 
Bývalá sekretářka Marcela Urbanová má právo na omluvu a odškodnění 80.000 korun od senátora a expředsedy lidovců Jiřího Čunka, jenž podle pravomocného rozsudku poškodil její pověst. Definitivně to potvrdil Nejvyšší soud. Dovolání podali jak Čunek, tak Urbanová, která žádala mnohem vyšší odškodnění. Soud však nevyhověl ani jednomu z nich, zjistila dnes ČTK z rozsudku zpřístupněného na internetu.
28.05.2013 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (895 článků)

Urbanová (STAN): Navrhuji státní vyznamenání pro Pitharta, Kroupu, Bradyho, Kovyho a Michalika

 
Poslankyně Barbora Urbanová (STAN) podává v roce 2023 hned několik návrhů na vyznamenání, které budou ještě muset projít schvalovacím procesem Poslanecké sněmovny, aby v případě přijetí mohly být později odeslány k rukám nově zvoleného prezidenta Petra Pavla.
02.02.2023 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2918 článků)

Kdybychom měli přijatou Istanbulskou úmluvu... Urbanová ze STAN má po kauze „podmínka za znásilnění“ jasno

 
Poslankyně Barbora Urbanová (STAN) volá po přijetí kontroverzní Istanbulské úmluvy, v pořadu 360° na CNN Prima News tak učinila v reakci na nedávný případ opakovaného znásilnění dívky, za které pachatel dostal od soudu podmíněný trest. „Snažíme se vynalézt kolo, které už dávno někdo pojmenoval,“ uvedla s tím, že Istanbulská úmluva by v tomto směru mnoho práce ulehčila a urychlila.
20.01.2024 09:25 |

podobné články

Bestie Ota T.: Tyhle oči viděly umírat Aničku

 
Tem muž ji škrtil! Ten muž ji znásilnil! Ten muž ji zavraždil! Jeho oči viděly Aničku (†9) umírat… Kdo je tou bestií? Podle policie dlouho podezřelý Otakar T. z Mostu! Jen několik hodin poté, co se našlo tělíčko Aničky, ho obvinila z vraždy i znásilnění! Na světlo vyplouvají další šokující podrobnosti k případu. Ota T. měl hrob pro Aničku několik dnů připravený. Když pak dívku škrtil, zlomil jí dva obratle. Na těle dívky se našla Otova DNA.
18.03.2011 11:00 |

podobné články

Sdílejte pravdu, Středula lže, žádá STAN. Zde jsou jeho výpočty

 
Poslankyně Barbora Urbanová se ohradila proti úterní tiskové konferenci odborů, kde předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula a odborářský ekonom Martin Fassmann cupovali na kousky konsolidační balíček vlády Petra Fialy (ODS). A Barbora Urbanová už to nevydržela...
17.05.2023 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6467 článků)

Válce se netleská. Zelenskyj domluvil, Okamura nehnul brvou. Ale pak...

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes promluvil k českému Parlamentu a za svůj projev sklidil bouřlivý potlesk od všech přítomných zákonodárců. Výjimkou byli členové SPD, kteří se k aplausu nepřipojili. „Všichni ostatní poslanci kromě SPD tleskali ve stoje válce,“ vysvětlil předseda SPD Tomio Okamura, proč se jeho strana nepřipojila a následně hlasovala proti usnesení na podporu Ukrajiny, kde se hovoří mimo jiné i o podpoře integrace Ukrajiny do EU. „Putinova pátá kolona mezi námi“, „podporovatelé zločinů“, přicházejí za to poslancům SPD ostré vzkazy.
15.06.2022 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3156 článků)

Milionový obchod ABL domluvil ekonom VV

 
Bártova ABL získala zakázku od proslulé firmy Navatyp, spojované s pražskou ODS. Za 19 dní práce dostala 8,8 miliony. Smlouvu domluvil ekonom Věcí veřených.
07.04.2011 08:35 |

podobné články

Grilování STAN kvůli Polčákovi ve Sněmovně: Mafiánské chování, bouřila opozice

 
Do Sněmovny z popudu ANO a SPD byla na čtvrtek svolána mimořádná schůze k aféře kolem postupu europoslance a advokáta Stanislava Polčáka (STAN) v kauze Vrbětice. Předseda STAN Rakušan ve Sněmovně řekl, že Polčák nebude mít jeho podporu při případné obhajobě mandátu europoslance. Do Polčáka ostře šil Tomio Okamura (SPD), naopak Věra Kovářová (STAN) označila schůzi za ztrátu času a peněz.
07.04.2022 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3156 článků) , Stanislav Polčák (341 článků)

V Plzni se formuje koalice ANO, Pirátů a STAN s podporou SPD: Bartoš i Rakušan jsou proti

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš i šéf Starostů Vít Rakušan se postavili proti vznikající koalici ANO, Pirátů a STAN s podporou dvou zastupitelů za SPD ve vedení Plzně. Bartoš na Twitteru uvedl, že chce případně využít kontrolní mechanismy v pirátské straně. O věci také jednal s Rakušanem. Ten ČTK napsal, že žádná spolupráce v Plzni s SPD uzavřena nebyla. S koalicí, která by se opírala o podporu SPD, nesouhlasí.
25.09.2022 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (837 článků) , Ivan Ivan (2955 článků) , Ivan Ivan (533 článků)

Okamura: Demoblok se ve věci nouzového stavu chová jako v Kocourkově

 
„Chování demobloku okolo nouzového stavu je podle našeho názoru zbabělé, chaotické, slabošské a proradné. Piráti, ODS, STAN, KDU-ČSL a TOP09 dohodli s premiérem Babišem, že podpoří prodloužení nouzového stavu, ale báli se hlasovat jen sami za sebe bez SPD a chtěli se za SPD schovat, takže na jednání s premiérem Babišem požadovali jednotné hlasování celé opozice pro podporu prodloužení. Protože SPD zůstala konzistentně na své pozici, že nepodpoří prodloužení nouzového stavu, tak oni se sami bez SPD báli zvednout pro prodloužení ruce, takže po našem odmítavém stanovisku, následně cukli a hlasovali proti prodloužení nouzového stavu,“ hovoří za SPD na Facebooku její předseda Tomio Okamura.
16.02.2021 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3156 článků)

Operní diva Urbanová: Zrušené turné, peníze v trapu

 
5:00 – Nikdy se operní diva Eva Urbanová (48) nerozčílila tolik jako při zrušení svého chystaného turné, které mělo letos proběhnout. Přestože na něj byla obrovská reklamní kampaň po celém Česku, pořadatel na generálce Urbanové jednoduše oznámil, že se vše ruší!
11.08.2009 02:05 |

podobné články

Osobnosti: Eva Urbanová (68 článků)

Urbanová z kauzy Čunek podala stížnost. Kvůli nálepce lhářky

 
Marcela Urbanová podala stížnosti proti rozhodnutí státního zástupce.
27.08.2009 15:05 |

podobné články

Urbanová podala stížnost proti zastavení svého stíhání

 
Marcela Urbanová, hlavní svědkyně údajné korupční kauzy bývalého vicepremiéra Jiřího Čunka, ve čtvrtek podala stížnost proti důvodům rozhodnutí státního zastupitelství v Praze 1, které minulý týden zastavilo její vlastní trestní stíhání.
27.08.2009 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (895 článků)

Urbanová si pořídila dalšího papouška, učí ho zpívat

 
Operní pěvkyně Eva Urbanová se zamilovala do papoušků. Už léta sdílí svou domácnost na venkově s Australanem královským. Nedávno si k němu pořídila ještě větší exemplář, Amazoňana modročelého. K Pepíčkovi tak přibyla papouščí slečna.
26.07.2010 08:49 |

podobné články

Osobnosti: Eva Urbanová (68 článků)

Karel Gott a Eva Urbanová pomáhají Děčínu

 
Eva Urbanová a Karel Gott zazpívají už toto úterý 31. 8. Děčínu. Městu společně poskytli i materiální pomoc za desítky tisíc korun ihned po povodních.
27.08.2010 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6835 článků) , Eva Urbanová (68 článků)

Eva Urbanová o Její pastorkyni: Ta opera je psychologický masakr

 
První dáma české opery Eva Urbanová se v těchto dnech připravuje na svoji oblíbenou roli Kostelničky v Janáčkově opeře Její pastorkyňa. Tentokrát tuto velkou postavu ztvární na jevišti Národního divadla moravskoslezského v Ostravě.
08.01.2011 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Eva Urbanová (68 článků)

Urbanová nemusí platit soudní poplatek za žalobu na Čunka

 
Marcela Urbanová, bývalá sekretářka Jiřího Čunka, zažalovala politika o deset milionů za to, že jí údajně zničil pověst. Za podání žaloby však nemusí platit příslušný soudní poplatek 400 tisíc. Podle právníků je odpuštění poplatku velmi neobvyklé.
26.07.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (895 článků)