Článek

Urbanová (STAN): 7 věcí o Vítkovi Rakušanovi, které se o něm málo ví

 
Komentář na facebookovém profilu k Vítu Rakušanovi.
18.12.2021 20:40 |

podobné články

Podobné články

„Poctivost a zkušenost.“ Poslankyně STAN o přednostech hnutí

 
Poslankyně Barbora Urbanová (STAN), která před volbami do Sněmovny dělala asistentku šéfovi starostů Vítu Rakušanovi, zesmutněla nad tím, jak stranou otřáslo napojení jejích vrcholných členů na kauzu exnáměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN). „Asi je už z našeho názvu jasné, co v našem hnutí tvoří tu největší hodnotu. Jsou to lidi… Jejich poctivost,“ líčí Urbanová s tím, že „hnutí STAN není Petr Hlubuček“ a v lecčem je prý její strana nevinně. „Politický talent“ Rakušan nám podle ní pomůže, „aby se tu dělala poctivá politika“.
20.06.2022 11:10 |

podobné články

Jak vybrat stan

 
Prázdniny jsou obdobím, kdy nejčastěji kupujeme stan. Stanování je mezi Čechy stále ještě hodně oblíbené, především u mladší populace. Hodí se na víkendové pobyty i dovolené v jednom z mnoha autokempů, i na objíždění letních hudebních festivalů. A někteří z nás ho potřebují i v zimě, při slézání impozantních horských štítů. Pro výběr stanu je rozhodujících několik kritérií. Především je to účel užití, počet osob, pro něž stan pořizujeme a klima, v němž ho budeme stavět. Důležitá je také jeho hmotnost, protože když ho nesete v krosně na zádech, je znát každý dekagram. Stanování ve dvou nebo rodinná dovolená? První, co rozhoduje o výběru vašeho stanu je počet osob, které budou stan současně používat. Jestli se chystáte na dovolenou k moři s dvěma dětmi, je jistě ideální rodinný dvouložnicový stan s předsíňkou, případně stříškou, díky níž budete mít i v nejžhavějších dnech aspoň trochu stínu. V takovém případě ani nezáleží na tom, jak těžký stan bude, protože ho povezete autem. Jestliže se chystáte ve dvou na túru po Čechách nebo dokonce do hor, je hmotnost zásadní. Také nepotřebujete luxusní dvouložnicový stan, stačí pro dvě osoby, maximálně s prostorem pro uložení batohů. Malé, lehčí stany pro jednoho nebo pro 2 osoby, obvykle snadno postavíte i sbalíte. Váha takového stanu se pohybuje kolem 1,5 kg. Jak často chcete stanovat? Jestli chcete stanovat i mimo letní měsíce, je dobré se soustředit na voděodolnost. Na pláži v Itálii to řešit nemusíte, ale když vás přepadne průtrž mračen, jistě nechcete být ihned mokří. V případě podlážky se vyplatí nekupovat nic s odolností nižší než 5 000 mm – 12 000 mm, u stanu pro horskou turistiku počítejte s odolností nejméně 4000 mm. Podle toho, jak často budete stan stavět, je nutné zaměřit se na materiál prutů. Pro četné využívání je lepší pořídit si stan s... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat stan pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.07.2018 17:10 |

podobné články

Slyšeli jsme na sněmu STAN: Vítkovi stoprocentně věřím. Shoda blbých okolností, lidi na to za chvíli zapomenou

 
Téměř stoprocentní podpora delegátů Vítu Rakušanovi, návrat „ztraceného syna“ Farského z USA do funkce místopředsedy či bagatelizace vlastních problémů. ParlamentníListy.cz měly možnost mapovat sněm hnutí STAN, nasát atmosféru a promluvit s politiky i zákulisními hráči, kteří se přišli podívat na výsledek.
25.07.2022 20:10 |

podobné články

Urbanová dostane od Čunka 80 tisíc za poškození pověsti

 
Bývalá sekretářka Marcela Urbanová má právo na omluvu a odškodnění 80.000 korun od senátora a expředsedy lidovců Jiřího Čunka, jenž podle pravomocného rozsudku poškodil její pověst. Definitivně to potvrdil Nejvyšší soud. Dovolání podali jak Čunek, tak Urbanová, která žádala mnohem vyšší odškodnění. Soud však nevyhověl ani jednomu z nich, zjistila dnes ČTK z rozsudku zpřístupněného na internetu.
28.05.2013 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků)

Ačkoliv Vítkovi obleky slušely, vůbec mu nechybí

 
O tom, že práce určuje váš styl oblékání, není pochyb. Když Vítek z Ulice pracoval v bance, neviděli ho diváci jinak než v obleku. Obleky Vítkovi slušely, protože v nich vypadal velice seriózně. Teď je však vyměnil za košili a montérky.
01.05.2022 14:00 |

podobné články

Kolínský politik: „Sto tisíc Rakušanovi byla odměny? Nebo malá domů?"

 
Zastupitel města Kolín Martin Herman (ANO), bývalý radní Středočeského kraje pro investice, pokračuje v politickém seriálu o někdejším kolínském starostovi, dnes předsedovi hnutí STAN Vítu Rakušanovi. Na svém profilu na PL se nyní zaměřil na Rakušanovu téměř stotisícovou odměnu.
04.09.2021 09:20 |

podobné články

„Nic ruského. Lid řekl dost.“ Z Brna přišla odpověď Rakušanovi. A je to síla

 
Petra Rédová, která se nedávno účastnila sundání ukrajinské vlajky ze štítu sochy Jošta Lucemburského na brněnském Moravském náměstí, poslala vzkaz ministru vnitra Vítu Rakušanovi (STAN), který nedávno oznámil, jak si chce „došlápnout“ na podobné „proruské šváby“ s pomocí nového protiteroristického a protiextremistického útvaru. Za to jej nazvala namyšleným, arogantním, obyčejným učitelem, který zapomněl, jakou vlajku má jeho vlastní země. Na podzim chce kandidovat do Senátu za 55. obvod, Brno-město.
22.07.2022 10:50 |

podobné články

Už i chvilkaři Rakušanovi umyli hlavu. Jak? Neuvěříte

 
To, že ministr vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan jmenoval šéfem Úřadu pro zahraniční styky a informace Petra Mlejnka, rezonuje politickou scénou. Mlejnek měl mít totiž kontakty se stíhaným lobbistou Michalem Redlem. Šéf MF Dnes Jaroslav Plesl však rýpl do toho, že mlčí spolek Milion chvilek. Ten ovšem nemlčí. „Takhle se důvěra občanů zpět nezískává...“ vyčetli aktivisté Rakušanovi.
10.08.2022 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (382 článků) , Vít Rakušan (497 článků)

Kvůli původu kyperských darů tlačí na STAN i Piráti. Odveta za „vyfouknuté“ mandáty?

 
V kauze kolem kyperských darů nejasného původu pro hnutí STAN přituhuje. Zatímco čtvrteční mimořádná schůze Sněmovny, jež byla svolána na popud hnutí ANO a SPD, skončila neschválením programu, dusno začíná být na koaliční lince Pirátů a Starostů. Za jasné vysvětlení povolebního daru, případně jeho navrácení, se totiž přimluvil i šéf Pirátů Ivan Bartoš. Vrací snad svému parťákovi Vítu Rakušanovi pachuť z volebního výsledku, kdy si STAN a Piráti rozdělili křesla ve Sněmovně poměrem 33:7 na základě kroužkování kandidátů STAN? Vyjasnit celou věc chce i prmiér Petr Fial (ODS).
13.01.2022 08:40 |

podobné články

STAN se začal chlubit. Ale vymklo se to. Jsou tu výhrůžky paragrafem

 
Hnutí STAN se po několika kauzách, jež stranu postihly v uplynulých týdnech, rozhodlo připomínat, že má mít za sebou i několik úspěchů na poli komunální politiky. „STAN, to jsou úspěšní starostové,“ deklaruje strana a ukazuje přitom na Kolín a zdejší působení šéfa strany Víta Rakušana a jeho nástupce Michaela Kašpara. V diskuzi však ke kolínskému působení Rakušana zaznívají i nepříjemná slova. Strana po nich hrozí paragrafem. „Odnětí svobody až na dvě léta,“ rozesílá STAN diskutérům za slova o Rakušanovi.
19.07.2022 12:50 |

podobné články

Michal David, Eva Urbanová, Pavlína Filipovská, Ilona Csáková... Umělci se zastali Lucie Bílé, kritizované za to, že vystoupila s Alexandrovci

 
„Tito politici, kteří Alexandrovce a Lucku Bílou kritizují, jsou zabedněnci a zaspali dobu,“ vzkazuje poslankyni Janě Černochové z ODS muzikant a producent Michal David v kontextu toho, že se Černochová veřejně pustila do zpěvačky Lucie Bílé za to, že vystoupila jako host na turné ruského armádního pěveckého sboru Alexandrovci. „Podle mě by se politika neměla kultury nijak dotýkat. A koneckonců i já s nimi budu zpívat,“ nandala pak poslankyni operní pěvkyně Eva Urbanová. Helena Vondráčková pak sjela Černochovou za to, že řeší podle ní nesmyslné věci. „Asi nemají politici nic jiného na práci. Měli by ale řešit aktuální věci dneška, a ne zbytečně kulturu politikařit,“ řekla.
12.10.2015 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2654 článků) , Michal David (1624 článků) , Helena Vondráčková (1008 článků) , Ilona Csáková (585 článků) , Eva Urbanová (63 článků) , Pavlína Filipovská (67 článků) , Jana Černochová (720 článků) , Lucie Vondráčková (1944 článků) , Jana Urbanová (6 článků) , Lucie Urbanová (5 článků)

„Rakušan, to je jen...“ Co STAN skrývá? Petr Holec ze zákulisí

 
Rakušan s Gazdíkem jsou jen nádeníci, sděluje k fungování vládního hnutí STAN komentátor Petr Holec, kterého zaujala nová kauza odměny pro europoslance Stanislava Polčáka za služby starostům v okolí Vrbětic. „STAN je byznysová parta bez jasné politické ideologie a Polčák patří mezi ‚hotové muže‘, jak se říká v podsvětí. Ať má zrovna ve straně oficiálně jakoukoli funkci, patří mezi ty, co posvěcují klíčové věci. A stejně tak Michalik, důležitý mecenáš strany a stále i místopředseda,“ píše Holec pro ParlamentníListy.cz právě o Rakušanovi, ale i o někdejším adeptu na ministra Michalikovi. A je toho mnohem víc.
22.03.2022 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (333 článků) , Petr Gazdík (1196 článků) , Petr Gazdík (1185 článků)

Obžaloba o Rakušanovi Herbertu N. (48): Zmlátil hrázného (60) baseballovou pálkou!

 
Řešil s hrázným přehrady připojení ke kanalizaci. Nepohodli se Herbert N. (48) muže zbil baseballovou pálkou. To tvrdí obžaloba o Rakušanovi, který žije v Hamrech na Šumavě.
19.10.2018 07:50 |

podobné články

Babiš obvinil vládu z manipulace s policií: Budu volat Rakušanovi, zuří politik

 
Andrej Babiš na návštěvu Českého Krumlova rozhodně nebude vzpomínat v dobrém. Část tamních občanů expremiéra neuvítala zrovna přívětivě, po příjezdu obytňákem ho vypískala a počastovala vulgarismy. Jak šéf hnutí ANO prozradil redakci eXtra.cz, došlo dokonce k potyčce mezi jeho odpůrci a policií, která podle něj jednala nedostatečně. Kvůli reakci jednoho ze strážníků chce Babiš dokonce volat ministrovi vnitra Vítu Rakušanovi. 
04.08.2022 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24614 článků)

Soud nařídil Čunkovi omluvit se Urbanové a zaplatit jí odškodné

 
Bývalá sekretářka ze vsetínské radnice Marcela Urbanová částečně uspěla u ostravského krajského soudu s žalobou na ochranu osobnosti, kterou podala na bývalého ministra, lidoveckého starostu města a dosavadního senátora Jiřího Čunka. Za urážlivé úroky, které měl Čunek o Urbanové před lety šířit, se jí musí písemně omluvit a zaplatit jí odškodné 80 tisíc korun. Původně po něm Urbanová žádala 10 miliónů korun.
26.07.2011 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků)

Soud nařídil Čunkovi omluvit se Urbanové a zaplatit jí 80 tisíc

 
Bývalá sekretářka ze vsetínské radnice Marcela Urbanová částečně uspěla u ostravského krajského soudu s žalobou na ochranu osobnosti, kterou podala na bývalého ministra, lidoveckého starostu města a dosavadního senátora Jiřího Čunka. Za urážlivé úroky, které měl Čunek o Urbanové před lety šířit, se jí musí písemně omluvit a zaplatit jí odškodné 80 tisíc korun. Původně po něm Urbanová žádala 10 miliónů korun.
26.07.2011 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků)

Čunek musí Urbanové zaplatit 80 tisíc a omluvit se

 
Bývalá sekretářka ze vsetínské radnice Marcela Urbanová částečně uspěla u ostravského krajského soudu s žalobou na ochranu osobnosti, kterou podala na bývalého ministra, lidoveckého starostu města a dosavadního senátora Jiřího Čunka. Za urážlivé úroky, které měl Čunek o Urbanové před lety šířit, se jí musí písemně omluvit a zaplatit jí odškodné 80 tisíc korun. Původně po něm Urbanová žádala 10 miliónů korun.
26.07.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků)

Nekrást, nešvindlovat, vykládali. Světlo, Václav Havel. A teď organizovaný zločin, udeřil Babiš. A kam si foukali kokain...

 
Expremiér Andrej Babiš (ANO) ve svém pravidelném pořadu „Čau, lidi“ cupuje vládní hnutí STAN, které označuje za organizovaný zločin, plný konspirace a korupce. Babiš postupně vyjmenovává všechny kauzy a s nimi spojené osobnosti z hnutí STAN, jako je Stanislav Polčák nebo Petr Hlubuček. „A tady to je hlava organizované mafie,“ prohlásil Babiš směrem k ministru vnitra Vítu Rakušanovi (STAN).
20.06.2022 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6290 článků) , Andrej Babiš (24614 článků) , Stanislav Polčák (333 článků) , Petr Václav (1006 článků)

Jste podnikatelský projekt, vmetl kvůli Polčákovým milionům Okamura Rakušanovi. Ten se rozzuřil

 
Poslanci se ve čtvrtek opět zabývali aférou kolem postupu europoslance a advokáta Stanislava Polčáka (STAN) v kauze Vrbětice. „Došlo k hrubé politické chybě,“ řekl na plénu Sněmovny šéf hnutí STAN a ministr vnitra Vít Rakušan. Zároveň odmítl názor předsedy SPD Tomia Okamury, že STAN je „politicko-podnikatelský projekt“.
24.03.2022 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (333 článků) , Vít Rakušan (497 článků)