Článek

Úřady se zdráhají podmínit výplatu sociálních dávek školní docházkou

 
Když politici chtějí sebrat sociální dávky lidem, kteří neposílají své děti do školy, vlamují se do otevřených dveří. Pravidlo, které umožňuje dávky odebrat rodičům, jejichž děti se místo školy poflakují, už léta existuje. Uplatňuje se však jen výjimečně.
04.10.2011 07:15 |

podobné články

Podobné články

Sociální dávky by mohly být podmíněny školní docházkou

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) chce podmínit výplatu sociálních dávek řádnou docházkou dětí do školy.
21.07.2010 11:05 |

podobné články

ODS chce sociální dávky podmínit školní docházkou nebo veřejnými pracemi

 
ODS chce rozšířit nehotovostní výplatu dávek, jejich strhávání neplatičům, stupňování podle veřejných prací i vázání na docházku dětí do školy. Jsou to některá z předvolebních řešení ODS proti zneužívání sociálních dávek, která ve středu představil novinářům předseda strany Mirek Topolánek společně se stranickými experty.
24.03.2010 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2184 článků)

Sociální dávky mají být jen za řádnou školní docházku dětí

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) chce podmínit výplatu sociálních dávek řádnou docházkou dětí do školy.
21.07.2010 11:30 |

podobné články

Litvínov se dál hádá s kanceláří ombudsmana o výplatu dávek

 
Litvínovská radnice udělala při výplatě dávek prostřednictvím poukázek řadu chyb. Plošné nahrazení dávek poukázkami bylo podle zástupkyně ombudsmana Jitka Seitlová nezákonné. Vyplácení části sociálních dávek poukázkami praktikuje Litvínov od roku 2007.
21.07.2009 13:30 |

podobné články

Přebírání sociálních dávek sKartou nelze podle ombudsmana nařídit

 
Donutit příjemce sociálních dávek, aby na jejich výplatu dosáhnul výhradně s pomocí sKarty, je podle veřejného ochránce práv Pavla Varvařovského nezákonné. Ombudsman tak reagoval na pondělní vyjádření nové ministryně práce a sociálních věcí Ludmily Müllerové k povinnosti příjemců dávek a podpory v nezaměstnanosti využívat sKartu.
20.11.2012 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků)

Karta pro výplatu sociálních dávek ušetří miliardu ročně

 
Karta pro výplatu sociálních dávek, na kterou budou jejich příjemcům zasílány peníze, ušetří ročně jednu miliardu korun. Přechod na bezhotovostní systém totiž zajistí úsporu na poplatcích za převod.
18.08.2011 20:10 |

podobné články

Stálo to desítky milionů navíc, přiznal Drábek. Novou výplatu dávek ale hájí

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí trvá na tom, že zavedení nového systému pro výplatu sociálních dávek bylo správné. V dokumentu pro poslance sociálního výboru však přiznalo problémy. Nutné přesčasy zaměstnanců úřadu práce přišly na desítky milionů korun. Občanští demokraté volají po mimořádném jednání výboru. Ministerstvo podle nich pochyby nevyvrátilo.
28.05.2012 15:30 |

podobné články

ČSSD chce sKarty nechat jen pro výplatu dávek v hmotné nouzi

 
ČSSD chce zachovat platební funkci nových sociálních karet jen pro pomoc v hmotné nouzi. Pro výplatu ostatních sociálních dávek by měla být zrušena, přičemž zachováno by mělo být jejich doručování formou složenek. Počítá s tím senátorská novela, kterou předložili sociální demokraté v čele s jejich místopředsedou Zdeňkem Škromachem.
06.07.2012 12:15 |

podobné články

Hrozí kolaps výplat dávek, vymyslete nouzový plán, vyzvali poslanci Müllerovou

 
Poslanci v úterý vyzvali ministryni práce a sociálních věcí Ludmilu Müllerovou (TOP 09), aby začala pracovat na záchranném plánu pro případ, že by došlo na nejhorší. Jestliže její resort nesežene do čtyř měsíců nového dodavatele informačních systémů pro výplatu sociálních dávek, nebude žádný systém, který by výplatu obsloužil. Ministryně prý krizový scénář má, ale zatím ho nechce zveřejnit.
02.04.2013 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků)

Co bude s sKartami? Dosavadní systém zřejmě sněmovna zruší

 
Dosavadní systém kontroverzních sKaret, který slouží k výplatě sociálních dávek, zřejmě sněmovna zruší. ODS dnes sice navrhla umožnit výplatu dávek na chráněné účty u více bank a zpoplatnit výplatu prostřednictvím poštovních poukázek, zástupci ostatních stran včetně ministryně práce a sociálních věcí Ludmily Müllerové (TOP 09) s tím ale nesouhlasili.
19.06.2013 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků)

Ministerstvo chce vyvořit nový systém na výplatu dávek. Odkup toho současného by byl dražší

 
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová se nechala slyšet, že zvažuje odkoupení firmy OKsystem, která je vlastníkem IT systému na výplatu sociálních dávek. Podle její náměstkyně jde ale jen o jedno z více řešení, je totiž možné, že návrh zcela nového systému by vyšel levněji.
03.08.2014 16:01 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Marksová (457 článků)

Ministerstvo práce nekoupí firmu, která zajišťuje výplatu dávek

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) už neuvažuje o koupi firmy OKsystem, která mu dodává systém na výplatu sociálních dávek. Kontrakt s firmou prodlouží a na podzim vyhlásí výběrové řízení na nového dodavatele systému, jak už dříve plánovalo. Novinářům to dnes řekla ministryně práce a sociální věcí Michaela Marksová (ČSSD). O možné koupi mluvila ministryně letos v červenci.
19.09.2014 14:11 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Marksová (457 článků)

Vrchní soud rozhodne v kauze zakázky na výplatu sociálních dávek

 
Pražský vrchní soud dnes rozhodne v kauze zakázky ministerstva práce na výplatu sociálních dávek, která byla podle obžaloby zmanipulovaná ve prospěch firmy Fujitsu Technology. Nepravomocný rozsudek uložil exnáměstkovi Vladimíru Šiškovi šest let vězení a povinnost nahradit státu škodu 282 milionů korun. Muž vinu odmítá, stejně jako druhý obžalovaný, někdejší ředitel odboru ministerstva vnitra Miroslav Duda.
14.06.2017 06:55 |

podobné články

Drábek opět terčem kritiky ve sněmovně, výplaty dávek pořád dráždí

 
Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) by zvážil svou rezignaci, pokud by se masivně nedodržovaly zákonné termíny pro výplatu sociálních dávek. Drábek to řekl na dnešním jednání sněmovního sociálního výboru, který se problémy s vyplácením příspěvků úřady práce zabýval.
15.02.2012 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1075 článků)

Ministryně Müllerová zveřejní podrobnosti o vyplácení sociálních dávek

 
Ministryně práce Ludmila Müllerová (TOP 09) se v pátek chystá zveřejnit podrobnosti o situaci kolem vyplácení sociálních dávek. V poslední době se totiž znovu objevuje kritika úřadů práce. Podle zprávy o jejich činnosti, o níž informovala některá média, nejsou úřady schopny zajistit spolehlivou a včasnou výplatu peněz od státu. Informuje ČTK.
22.02.2013 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků)

Ministryně Marksová: Většina sociálních dávek míří lidem, kteří je opravdu potřebují

 
Míra neoprávněného pobírání či zneužívání sociálních dávek se v České republice pohybuje, podle informací Generálního ředitelství Úřadu práce ĆR, mezi 5 a 10 procenty z celkového objemu vyplácených dávek. Přestože situace se může v jednotlivých regionech lišit, převážná většina dávek potřebným najde správného adresáta.
22.07.2014 09:55 |

podobné články

Systém na výplatu dávek stále selhává, přibývá dlužníků na nájemném

 
Potíže s vyplácením sociálních dávek i přes ujištění ministra Jaromíra Drábka (TOP 09) stále přetrvávají. Dluhy za nájemné v Moravskoslezském kraji se oproti loňskému období výrazně zvýšily. V lednu, ale ani v únoru někteří lidé neobdrželi peníze z dávek včas.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1075 článků)

Znalec řekl jasně: Potřebujete nový systém na výplatu dávek, tenhle je k ničemu

 
Ministerstvu práce se podle znaleckého posudku nevyplatí investovat do úprav nynějšího informačního systému pro výplatu dávek, s nímž má potíže. Jedinou cestou ke zlepšení situace je pořízení úplně nového systému. Ten prý má resort získat v tendru. Do té doby má s nynějším dodavatelem Fujitsu jen uzavřít provizorně nové smlouvy a snížit ceny. ČTK výsledky posudku přiblížil náměstek Petr Krůček (TOP 09).
29.05.2013 20:25 |

podobné články

Děčín omezí výplatu dávek na bydlení ve vybraných lokalitách

 
Děčín částečně omezí výplatu dávek na bydlení ve vybraných lokalitách. Městům a obcím to od června umožňuje novela zákona o pomoci v hmotné nouzi. Radnice si od tohoto kroku slibuje zapojení majitelů nemovitostí do řešení problémů v daných místech a zlepšení životních podmínek. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Markéta Lakomá.
28.06.2017 15:00 |

podobné články