Článek

Úřad vlády: Vláda prodloužila program Antivirus do konce dubna

 
Od čtvrtka budou muset lidé v České republice na vybraných veřejně přístupných místech povinně nosit respirátor či jednorázové chirurgické roušky. Zpřísnění mimořádného protiepidemického opatření Ministerstva zdravotnictví odsouhlasila vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 22. února 2021.
23.02.2021 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20969 článků)
Podobné články

Vláda prodloužila program Antivirus do konce února

 
Vláda v pondělí prodloužila program Antivirus do konce února. Podnikům, na které dopadla nařízená omezení kvůli epidemii a koronavirová krize, bude stát dál poskytovat příspěvky A i B. Na Twitteru to oznámila ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Program měl skončit se závěrem roku.
21.12.2020 17:00 |

podobné články

Antivirus se prodlouží navzdory varování ekonomů. Maláčová ustoupila odborům

 
Program Antivirus zřejmě vláda prodlouží o dva měsíce nebo až do konce roku. V diskusním pořadu Otázky Václava Moravce České televize to dnes řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Program nyní pokrývá období od 12. března do konce srpna, zaměstnavatelé a odbory požadují jeho prodloužení, někteří ekonomové ale byli pro jeho co nejdřívější ukončení. Program Antivirus má bránit propouštění, obdobný dopad by měl mít takzvaný kurzarbeit, který by podle Maláčové mohl být zaveden od nového roku.
23.08.2020 14:25 |

podobné články

Antivirus bude pokračovat do konce října, rozhodla vláda. Maláčová odhalila detaily

 
Vláda v pondělí schválila prodloužení programu Antivirus, který má pomoci udržet zaměstnance ve firmách a bránit propouštění, do konce října. Na twitteru to uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Z programu se vyplácejí dva druhy příspěvků na mzdy za období od 12. března. Původně měl trvat do konce srpna. Ministři z ČSSD i ANO ale už dřív mluvili o prodloužení. Na tiskové konferenci po jednání vlády ministryně doplnila, že bude chtít do dvou týdnů ve vládě projednat návrh nové podoby kurzarbeitu, který by měl Antivirus od listopadu nahradit.
24.08.2020 16:20 |

podobné články

Vláda podpořila pokračování programu Antivirus do dubna. Změnila ale jeho podmínky

 
Vláda na pondělním jednání prodloužila dočasný program Antivirus, ze kterého stát proplácí mzdy a náhrady mezd lidem v uzavřených provozech, v karanténě či při omezení výroby, do konce dubna. Od března by se peníze nově měly vyplácet jen na pracovníky, kteří jsou ve firmě aspoň tři měsíce. Rozhodnutí vlády oznámila na twitteru ministryně práce Jana Maláčová (za ČSSD).
22.02.2021 23:30 |

podobné články

Lidé zasaženi covidem mohou počítat s podporou do února, Maláčová prodloužila Antivirus

 
Vláda prodloužila program Antivirus do konce února. Podnikům, na které dopadla nařízená omezení kvůli epidemii a koronavirová krize, bude stát dál poskytovat příspěvky A i B. Na twitteru to oznámila ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Program měl skončit se závěrem roku.
21.12.2020 18:46 |

podobné články

Antivirus se prodlouží do konce dubna, změní se ale podmínky

 
Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) v pondělí schválila prodloužení programu Antivirus do konce dubna. Firmy ale budou dostávat příspěvky na mzdy jen na zaměstnance, kteří u nich pracují déle než tři měsíce. Na Twitteru to uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).
22.02.2021 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20969 článků)

Antivirus A i B se prodlouží do konce října, odklepla vláda

 
Antivirus se prodlouží do konce října. V pondělí to schválila vláda premiéra Andreje Babiše (ANO). Program má pomoci udržet zaměstnance ve firmách a chránit je před propuštěním. Na Twitteru to uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).
24.08.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20969 článků)

Schillerová neplánuje prodloužit Antivirus: Po rozvolnění k tomu není důvod, říká

 
Kdyby se do konce roku uvolnila nařízená omezení podnikání, nebyl by důvod prodlužovat dál kurzarbeitový program Antivirus. Na dotaz ČTK to dnes řekla ministryně financí Alena Schillerová . Program, z něhož se platí příspěvky na mzdy firmám postiženým epidemií, má skončit na konci roku. Navázat by na něj měl nový kurzarbeit. Ten se ale od ledna zavést zřejmě nestihne. O Antiviru jednala vláda naposledy v pondělí.
25.11.2020 21:20 |

podobné články

Příspěvky na mzdy budou kvůli viru pokračovat? Odbory žádají Antivirus do konce roku

 
Vláda vážně uvažuje o prodloužení kurzarbeitového programu Antivirus s příspěvky na mzdy. Po jednání tripartity to dnes řekl vicepremiér Karel Havlíček (ANO). Stát bude firmám kvůli dopadům koronavirové nákazy a krize přispívat na mzdy zatím do konce srpna. Odbory a zaměstnavatelé žádají pokračování programu aspoň do konce roku. Podle nich by se ale mohla také upravit pravidla.
29.06.2020 14:15 |

podobné články

Ministerstvo práce a sociálních věcí: Program Antivirus v číslech

 
Přes 35 tisíc žádostí odeslali zaměstnavatelé vprogramu Antivirus od jeho spuštění (6. dubna 12:00 hod.). Více nežtři čtvrtiny z nichje schválených. A skoro 9 tisíc firem užobdrželo,nebo vřádech dnů obdrží,peníze na své účty.I přesto,žeběžípodávání žádostítřetí týden,Úřad práce ČR i nadále řeší velké množství chybně vyplněných žádostí. Chyby vžádostech pakpodstatně prodlužují dobu, než se kfirmám dostanou kompenzace na náhrady mezd.
26.04.2020 22:35 |

podobné články

Antivirus se může prodloužit jen o dva měsíce, připustila Maláčová

 
Vláda napíná zaměstnavatele ohledně hlavní podpory pro udržení mnoha pracovních míst. Program Antivirus, který pomocí státních příspěvků na mzdy pomáhá bránit většímu propuštění, by kabinet mohl prodloužit jen o dva měsíce, tedy do října, a nikoliv až do konce roku, jak ministři dosud avizovali. V nedělním diskusním pořadu Otázky Václava Moravce České televize to řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Rozhodnutí by mělo padnout na pondělním jednání vlády.
23.08.2020 16:05 |

podobné články

Hospodářská komora: Při prodloužení programu Antivirus B vláda nezohlednila problémy s jeho aplikací v praxi

 
Hospodářská komora oceňuje, že se vláda rozhodla do konce letošního roku prodloužit program Antivirus B, prostřednictvím kterého je zaměstnavatelům poskytován příspěvek ve výši 60 % z vyplacené náhrady mzdy včetně odvodů.
27.10.2020 16:15 |

podobné články

Vláda schválila návrh nového stavebního zákona, prodloužila tzv. Antivirus A a B i platnosti víz zahraničních pracovníků

 
Vláda Andreje Babiše na zasedání v pondělí 24. srpna 2020 schválila návrh nového stavebního zákona. Ten má podpořit a zrychlit výstavbu v České republice například pomocí jednoho stavebního řízení. V souvislosti se stavebním zákonem kabinet schválil i úpravu 58 dalších zákonů. Rozhodl o poskytnutí podpory Bělorusku a prodloužil čerpání Programu Antivirus.
25.08.2020 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20969 článků)

Úřad práce: Antivirus - nejčastější chyby ve vyúčtování

 
Podali jste žádost o příspěvek na náhradu mezd v rámci Programu Antivirus a Úřad práce ČR s Vámi uzavřel dohodu o jeho poskytnutí? Pak už zbývá jen doložit vyúčtování, na jehož základě Vám ÚP ČR může peníze poskytnout.
28.04.2020 10:55 |

podobné články

Vláda prodloužila výplatu příspěvků z Antiviru, schválila daňové úlevy

 
Vláda prodloužila do konce roku vyplácení příspěvků na náhrady mezd z programu Antivirus firmám, které musely kvůli výpadku poptávky, surovin či personálu omezit výrobu a služby. Schválila rovněž další rozšíření daňových úlev pro podnikatele a firmy zasažené opatřeními proti šíření koronaviru.
26.10.2020 10:25 |

podobné články

Ministryně Maláčová: Program Antivirus hlásí vyplacené už 4 miliardy korun

 
Program Antivirus již podpořil firmy a zaměstnance více než 4 miliardami korun. Přes 52 tisíc vyplacených žádostí o náhrady mezd se tak dostalo k více než půl milionu zaměstnanců.
19.05.2020 19:50 |

podobné články

SP ČR, HK, KZPS: Program Antivirus by měl být pro všechny firmy. Podniky nesmí být diskriminovány kvůli velikosti

 
Svaz průmyslu a dopravy ČR, Hospodářská komora ČR a Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR jsou přesvědčeni, že program Antivirus by měl být pro firmy dostupný po celou dobu současné situace i potenciální následné ekonomické recese. Mimo to, je to nástroj, který by měl mít stát k dispozici i v budoucnu pro řešení ekonomických problémů s cílem podpořit ekonomiku firem a udržet zaměstnanost.
22.05.2020 19:40 |

podobné články

Pavel Sehnal (ODA): Antivirus je nespravedlivý, už měl dávno skončit

 
Program Antivirus měl podle mého názoru dávno skončit. Jeho trvání mělo smysl pár měsíců během nejhoršího průběhu koronakrize, ale teď tato státní pomoc spíše škodí. Říkám to nejen jako politik, ale i jako podnikatel. V každodenní praxi je vidět, jak je tento program špatně nastavený.
18.09.2020 12:30 |

podobné články

Miliardy na boj s covidem: Vláda podpoří lidi ze zavřených firem i umělce a sport

 
Umělci a podnikatelé v kultuře budou moci žádat o dotaci v pokračování programu COVID kultura. Na tuto pomoc je v něm vyčleněno 750 milionů korun. Vláda ve středu také schválila půl milardy na pokračování programu COVID sport. Kompenzovány budou náklady vynaložené na zrušení sportovní události. Podnikatelé, kterým vláda v boji proti koronaviru nařídila zavření nebo omezení provozu, budou moci žádat o příspěvek na komerční nájem za třetí čtvrtletí. Stát jim přispěje 50 procent z celkového nájemného za toto období, maximálně však 10 milionů korun. A především, vláda prodloužila poskytování jednoho z příspěvků z programu Antivirus do konce roku, a to příspěvku A. Firmám, které musely zavřít, stát proplatí celé mzdy s odvody až do 50 000 korun.
14.10.2020 11:10 |

podobné články