Článek

Úřad vlády: Vláda chce pomoci dalším perzekvovaným a přilákat kvalifikované zaměstnance z ciziny

 
Lidé, kteří byli za komunistické totality perzekvováni pro své občanské postoje a kvůli svému vysokému věku, zdravotnímu stavu či dalším důvodům dosud nepodali žádost o vydání osvědčení účastníka odboje a odporu proti komunismu, budou mít větší šanci toto osvědčení, a tím i nárok na důstojnější penze získat.
05.06.2024 19:20 |

podobné články

Podobné články

Ministr Zaorálek: Projekt zaměřený na vysoce kvalifikované specialisty z Ukrajiny by se mohl rozšířit o další země a profese

 
Vláda ČR scvhálila 9. listopadu 2015 pilotní projekt, který umožní přednostní přijetí žádostí o zaměstnanecké a modré karty pro vysoce kvalifikované zaměstnance a specialisty z Ukrajiny. Uchazeči o zaměstnání, kteří splní kritéria pro zařazení do projektu, se nebudou muset registrovat v rezervačním systému Visapoint a ve většině případů nebudou muset absolvovat výslech ve správním řízení při přijetí žádosti. Přijaté žádosti o zaměstnanecké a modré karty se následně budou vyřizovat v zákonem stanovených lhůtách. Navržená roční kvóta na takto obsazovaná místa je maximálně 500 míst ročně.
09.11.2015 11:41 |

podobné články

Kvalifikované pracovníky z Ukrajiny bude možné přijímat rychleji

 
Na návrh ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka schválila vláda dne 27. července 2016 při svém večerním jednání Realizaci Koncepce navýšení kapacity Ministerstva zahraničních věcí a Ministerstva vnitra. Cílem této Koncepce je vyřízení vyššího množství žádostí o zaměstnanecké karty, která zakotvuje Režim zvláštního zacházení pro kvalifikované zaměstnance z Ukrajiny.
28.07.2016 10:20 |

podobné články

Šéf Česko-vietnamské společnosti je v šoku. Toto si prý řekla mafie za to, že ČR otevře konzulát

 
ROZHOVOR Za umožnění práce v ČR platili Vietnamci ještě nedávno mafii 15 tisíc dolarů. Naše konzulární oddělení nesmí brzdit vydávání zaměstnaneckých karet pro vietnamské zaměstnance českých firem. Na Visapoint v Hanoji se nelze normálně dovolat, což je šílené. Ať si ministerstvo zahraničí udělá pořádek. Komunisté s tím nemají nic společného. Kvalifikované Vietnamce pro náš průmysl je možné zajistit ve velkém množství. I mezi Vietnamci jako mezi námi jsou kriminálníci. Miloš Zeman veřejně řekl, že se u nás Vietnamci dobře integrovali. Na jejich vstup do české politiky je čas. To řekl PL Marcel Winter, předseda Česko-vietnamské společnosti, který chce kvalifikované Vietnamce v našich firmách.
01.06.2016 21:31 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28090 článků)

Německo chce každý rok přilákat 400 tisíc kvalifikovaných pracovníků z ciziny

 
Nová koaliční vláda v Německu chce každoročně přilákat 400 000 kvalifikovaných pracovníků ze zahraničí.
21.01.2022 18:10 |

podobné články

Británie přijme po brexitu méně cizinců, chce především odborníky

 
Velká Británie se bude po odchodu z Evropské unie snažit přilákat vysoce kvalifikované cizince, celkový počet přistěhovalců chce ale snížit. Ve vysílání televize Sky News to ve středu řekl britský ministr obrany Michael Fallon. Média a politici ale také znepokojeně reagují na způsob, jakým toho chce britská vláda docílit. Rozsáhlý návrh opatření v úterý získali novináři z deníku The Guardian.
06.09.2017 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Michael Fallon (4 články)

Žádné úspory vláda nedělá, jen zvyšuje „výpalné“. Šichtařová nechápe, že na to lidé pořád skáčou

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Trh práce potřebuje nové lidi, potřebuje, aby se pracovní síly uvolnily ze státního sektoru. Přepálené daně potřebují propustit státní zaměstnance, aby mohly klesnout. Inflace potřebuje propustit státní zaměstnance, aby mohla klesnout. Firmy přetížené byrokracií potřebují propustit státní zaměstnance, aby je byrokracie nedusila. Důchodci potřebují propustit státní zaměstnance, aby místo na platy zbytečných úředníků bylo na důchody. „Všichni potřebujeme propouštění státních zaměstnanců jako sůl! Jenom vláda na to nemá kule,“ komentuje Markéta Šichtařová další zvýšení počtu státních zaměstnanců.
02.04.2023 15:50 |

podobné články

Zeman pojede do Číny. Chce do Česka přilákat investory

 
Prezident Miloš Zeman v říjnu zamíří do Číny. Hlava státu tak bude dalším českým politikem v řadě, který navštíví Říši středu. Chce totiž přilákat investory, a to konkrétně do Moravskoslezského kraje. Informuje o tom server iDnes.cz.
26.06.2014 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28090 článků)

Úřad vlády šetří, tři roky po sobě opakovaně snížil náklady na své hospodaření

 
Úřad vlády ČR se důrazně ohrazuje proti lživému tvrzení předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Ten v rozhovoru pro deník Právo zkritizoval Úřad vlády ČR kvůli údajné nehospodárnosti. Úřad vlády přitom, jak vyplývá i z pravidelně zveřejňovaných výročních Zpráv o činnosti Úřadu vlády, zavedl za současné vlády účinná úsporná opatření. Pro vedení Úřadu vlády ČR je šetrná správa a snižování provozních nákladů jednou z hlavních priorit.
06.06.2017 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26340 článků)

Hospodářská komora: Vládní program se zadrhl, firmy už řadu měsíců čekají na kvalifikované pracovníky ze zahraničí

 
Dlouhé měsíce až dva roky čekají zaměstnavatelé na příchod pracovníků ze zahraničí. Kvůli nízko nastaveným kvótám se do vládního programu na zrychlený příjem kvalifikované pracovní síly ze zahraničí podařilo letos vyřídit jen polovinu žádostí uchazečů. Na zařazení do programu čeká už přes dva tisíce pracovníků, řada z nich nakonec odejde pracovat do zemí se vstřícnějším přístupem a menší byrokracií.
02.08.2023 16:15 |

podobné články

České technologické firmy hledají zaměstnance už v řadách studentů

 
Podíl IT odborníků na zaměstnané populaci v Česku od poloviny devadesátých let průběžně stoupal. V roce 2013 jich u nás bylo už 148 000 a strmě přibylo i studentů informatiky. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). I přesto však manažeři firem kvalifikované pracovníky postrádají. Mnohdy si hledají nové zaměstnance už v řadách studentů skrze stáže.
24.11.2014 17:21 |

podobné články

Ministr Mládek: Pilotní projekt „Ukrajina" byl schválen

 
Dne 10. května 2016 byl schválen návrh na úpravu Pilotního projektu „Zvláštní postupy pro vysoce kvalifikované zaměstnance z Ukrajiny“, jehož cílem je, na základě dosavadních zkušeností, rozšířit možnosti společností nabírat zaměstnance vytvářející vysokou přidanou hodnotu.
11.05.2016 16:00 |

podobné články

FAEI: Firmy mají vytipované konkurenční podniky, odkud „kradou“ zaměstnance

 
Rekordně nízká nezaměstnanost nutí stále více firem k tomu, že si s jinými podniky „přetahují“ kvalifikované zaměstnance.
26.02.2018 10:30 |

podobné články

KDU-ČSL vyzývá k pomoci perzekvovaným náboženským skupinám v Iráku

 
Poslanci KDU-ČSL vyzvali Vládu ČR, aby přispěla k účinnému řešení humanitární krize uprchlíků z důvodu víry z území ovládaného tzv. Islámským státem.
10.10.2014 11:06 |

podobné články

Konvičkovci překvapují: Sobotko, Zaorálku, Chovanče...

 
Občanská iniciativa Islám v ČR nechceme, jejímž představitelem je Martin Konvička, ve svém otevřeném dopise vládě a neziskovým humanitárním a lidskoprávním organizacím vyzývá k pomoci nemuslimským menšinám perzekvovaným Islámským státem. Bohuslava Sobotku, Lubomíra Zaorálka i Milana Chovance překvapivě vyzývá k přijetí křesťanských uprchlíků.
07.07.2015 08:41 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2903 článků) , Bohuslav Sobotka (9583 článků) , Martin Sobotka (236 článků)

Konvičkovci překvapují: Ano, přijměme uprchlíky. Ale...

 
Občanská iniciativa Islám v ČR nechceme, jejímž představitelem je Martin Konvička, ve svém otevřeném dopise vládě a neziskovým humanitárním a lidskoprávním organizacím vyzývá k pomoci nemuslimským menšinám perzekvovaným Islámským státem. Bohuslava Sobotku, Lubomíra Zaorálka i Milana Chovance překvapivě vyzývá k přijetí křesťanských uprchlíků.
07.07.2015 09:01 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2903 článků) , Bohuslav Sobotka (9583 článků) , Martin Sobotka (236 článků)

Kuba chce pomocí nového zákona přilákat zahraniční investice

 
Kubánský parlament dnes schválil nový zákon o zahraničních investicích, který má do země přilákat potřebný kapitál. Zákon nabízí rozsáhlé daňové úlevy a slibuje bezpečnost investic, napsala agentura Reuters. 
29.03.2014 20:15 |

podobné články

Co si to v ČT vymysleli... „To existuje?“ Chtěli přilákat mladé. Nějak se to nepovedlo

 
Jednu zprávu denně nabízí on-line redakce zpravodajství České televize v nezvyklé formě předání zpravodajského obsahu ČT24 – komiks. Cílem nového formátu při jeho vzniku před pěti lety bylo přilákat generaci mladých. „Pokud chce být člověk objektivněji informován, musí sledovat více zdrojů včetně alternativy k veřejnoprávním médiím, neb ta se zablokovala v sebestřednosti redaktorů a v jejich neskrývaných jednotných politických názorech. Tím se stalo zpravodajství a publicistka absolutně nedůvěryhodnými a bude velmi těžké tu důvěru vrátit. Ten, kdo o věcech přemýšlí, to vidí a nemůže pomoci žádný komiks,“ říká pro ParlamentníListy.cz televizní producent Ivan Štefka.
20.02.2024 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2957 článků) , Ivan Ivan (535 článků)

Zaorálek chce přilákat tisíce Ukrajinců na práci v Česku. Odboráři se bouří

 
Česká vláda hledá cesty, jak pomoct českým podnikatelům. V době růstu ekonomiky je sice stále bez práce několik stovek tisíc českých občanů, ale zaměstnavatelům schází až 70 tisíc nekvalifikovaných pracovních sil. Kabinet proto hledá cesty, jak do naší vlasti přilákat na práci cizince, především Ukrajince. A odborářům se to ani trochu nelíbí. Informují o tom páteční Lidové noviny.
29.04.2016 08:15 |

podobné články

ČR chce vysoce kvalifikovaným Ukrajincům umožnit rychlejší příjem žádostí o zaměstnanecké karty

 
Vláda ČR projedná 9. listopadu 2015 pilotní projekt, který umožní přednostní přijetí žádostí o zaměstnanecké a modré karty pro vysoce kvalifikované zaměstnance a specialisty z Ukrajiny.
05.11.2015 16:11 |

podobné články