Článek

Úřad vlády: Vedoucí Jana Kotalíková obnovuje pravidelné setkání s kancléři prezidenta a Parlamentu

 
V Kramářově vile se v pátek 10. května 2024 uskuteční pracovní oběd s kancléři, který pořádá vedoucí úřadu vlády Jana Kotalíková. Jednání se zúčastní vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Milan Vašina, vedoucí Kanceláře Senátu Radek Jiránek a vedoucí Kanceláře Poslanecké sněmovny Martin Plíšek. Setkání těchto představitelů navazuje na dlouholetou tradici, která byla v posledních letech přerušena.
09.05.2024 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Milan (9 článků)
Podobné články

Úřad vlády: Vedoucí Úřadu vlády se setkala se zástupci nadačního fondu Emil

 
Vedoucí Úřadu vlády Jana Kotalíková se v úterý 17. října ve Strakově akademii setkala se zástupci nadačního fondu Emil. Setkání se účastnil rovněž předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek.
18.10.2023 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Šebek (10 článků)

Úřad vlády se zapojí do Tříkrálové sbírky pro Charitu České republiky

 
Do Strakovy akademie, sídla Úřadu vlády ČR, dorazili v pátek 6. ledna 2023 ráno tři králové, Kašpar, Melichar a Baltazar. Před hlavním vchodem je uvítali předseda vlády Petr Fiala a vedoucí Úřadu vlády Jana Kotalíková. Koledníci v královských kostýmech jsou tradičními aktéry novoroční Tříkrálové sbírky, do níž se letos Úřad vlády a jeho zaměstnanci rovněž zapojí.
06.01.2023 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6399 článků) , Jan Fiala (515 článků) , Jan Fiala (515 článků) , Jan Kašpar (58 článků) , Jan Kašpar (58 článků) , Jana Melichar (1 článek)

Krásná Bára Kotalíková: První slova o rozvodu s hokejistou a střídavé péči o syna!

 
Brali se z velké lásky a věřili, že je to navěky, přesto je čeká rozvod. Modelka Bára Kotalíková (32) poprvé promluvila o odchodu od manžela, exhokejisty Aleše Kotalíka (41).
23.06.2020 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Kotalík (31 článků)

Střídavá péče je někdy náročná. Hlavní je štěstí dítěte, říká Kotalíková

 
Finalistka České Miss 2005 Bára Kotalíková se momentálně věnuje hlavně blogerství, sociálním sítím a rodině. Bývalá manželka hokejisty Aleše Kotalíka promluvila o synovi, výchově nemanželských dětí i cestování. Prozradila také, který sport je jejím nejnovějším koníčkem.
25.02.2022 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Kotalík (31 článků)

Úřad vlády uspořádal zaměstnaneckou sbírku oblečení pro Oděvní banku u příležitosti Giving Tuesday

 
Úřad vlády se letos poprvé zapojil do Světového dne štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday. Uspořádal zaměstnaneckou sbírku oblečení pro Oděvní banku a její výtěžek v úterý 29. listopadu 2022 předala vedoucí Úřadu vlády Jana Kotalíková zástupcům Klubu svobodných matek.
30.11.2022 11:00 |

podobné články

Premiér Fiala: První rok naší spolupráce nebyl jednoduchý

 
Předseda vlády Petr Fiala se v pondělí 5. prosince 2022 ve Strakově akademii setkal se členy pracovních a poradních orgánů vlády. Setkání se zúčastnily také vedoucí Úřadu vlády Jana Kotalíková a zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková.
05.12.2022 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6399 článků) , Jan Fiala (515 článků) , Jan Fiala (515 článků)

Úřad vlády prodlouží prohlídky zahrady Strakovy akademie až do konce října

 
Prohlídky zahrady Strakovy akademie, sídla vlády, budou pokračovat každou sobotu i během září a října. O prodloužení termínu rozhodla vedoucí Úřadu vlády ČR Jana Kotalíková na základě velkého zájmu veřejnosti.
02.09.2022 10:15 |

podobné články

Úřad vlády: Ocenění výherců výtvarné a literární soutěže v rámci předsednictví v Radě EU

 
Vedoucí Úřadu vlády ČR Jana Kotalíková předala ocenění vítězům literární a výtvarné soutěže, které byly vyhlášeny u příležitosti blížícího se předsednictví České republiky v Radě Evropské unie. Vítězové obdrželi věcné ceny a mohli si prohlédnout prostory Strakovy akademie.
10.06.2022 12:00 |

podobné články

Úřad vlády šetří, tři roky po sobě opakovaně snížil náklady na své hospodaření

 
Úřad vlády ČR se důrazně ohrazuje proti lživému tvrzení předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Ten v rozhovoru pro deník Právo zkritizoval Úřad vlády ČR kvůli údajné nehospodárnosti. Úřad vlády přitom, jak vyplývá i z pravidelně zveřejňovaných výročních Zpráv o činnosti Úřadu vlády, zavedl za současné vlády účinná úsporná opatření. Pro vedení Úřadu vlády ČR je šetrná správa a snižování provozních nákladů jednou z hlavních priorit.
06.06.2017 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26299 článků)

Pravidelné ponocování a jeho projevy na vašem zdraví

 
Je u vás pravidelné ponocování častým zvykem? Pracujete na směny, kde jsou noční povinnost nebo naopak často protáhnete večerku až do ranních hodin? Pak věřte, že svému zdraví hodně škodíte! Pro tělo a zdraví celkově je pravidelné ponocování obrovskou zátěží. Jak a v čem vám může noční ponocování ublížit, se dozvíte v dnešním článku! Pravidelné ponocování a jeho dopady na naše zdraví Lékaři v tom mají jasno: podle nich má pravidelné ponocování výrazný vliv na zvýšení rizika vzniku onemocnění žaludečními vředy. Mimo jiné může způsobit choroby cév nebo srdce, zapříčinit zhoršení reprodukční schopnosti nebo našemu tělu pomoci aby mnohem rychleji zestárlo. A to rozhodně není žádoucí jev. Nočním ponocováním své tělo matete Časté ponocování můžeme přirovnat k jet lagu,  neboli časovému posunu způsobenému dálkovému transoceanskému letu. V tomto případě totiž dochází k narušení vnitřních hodin. Pokud v noci ponocujete, narušujete tak přirozený biorytmus –  a je úplně jedno, zda jste v noci vzhůru kvůli změnám zaměstnání nebo se díváte na televizi, chodíte se bavit nebo třeba studujete. Jaké jsou následky? Časté ponocování a narušený biorytmus ovlivňuje nejen teplotu ale i spánek má vliv na hormonální změny a dopady na krevní tlak. Dlouhodobé následky Věřili byste tomu, že pravidelné ponocování může způsobit, že zestárnete? Je dokázáno, že lidé, kteří delší dobu pracovali ve střídavém rytmu, zestárli v průměru o šest let, což rozhodně není zanedbatelné číslo. Pokud zastáváte názor, že ke změně a zlepšení zdravotního stavu stačí, pokud přestanete ponocovat, pletete se. Tělo na noční ponocování reaguje ještě několik let poté, během nich sice dochází k regeneraci, ale následky přetrvávají stále. Příspěvek Pravidelné ponocování a jeho projevy na vašem zdraví pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
12.06.2017 18:30 |

podobné články

První „vyhazovy“ na Úřadu vlády: Končí mluvčí Adamcová i Babišova pravá ruka. Kdo je nahradí?

 
S nástupem nové vlády dochází již tradičně ke změnám na místech mluvčích a vedoucích úřadů. Nový kabinet s Petrem Fialou (ODS) v čele si za svého mluvčího zvolil dosavadního tiskového mluvčího občanských demokratů Václava Smolku. Ve funkci tak nahradí Janu Adamcovou. Žena zůstane v čele Úřadu vlády – Babišovu pravou ruku, kterou doposud byla Tünde Bartha, vystřídá bývalá mluvčí ODS Jana Kotalíková (dříve Havelková).
17.12.2021 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6399 článků) , Jan Fiala (515 článků) , Jan Fiala (515 článků)

Zeman obnovuje zahraniční cesty, poletí do Soči i Štrasburku

 
Prezident Miloš Zeman s novým rokem obnovuje zahraniční cesty. Jako první zamíří počátkem února do ruského Soči, kde se zúčastní večeře u příležitosti zahájení zimních olympijských her. Poté pojede do Evropského parlamentu ve Štrasburku, do Srbska a Slovinska. V Praze naopak přivítá prezidenty Arménie, Uzbekistánu, Makedonie a Ukrajiny. S desítkou hlav států se sejde na pražském summitu Východního partnerství. Přivítá také předsedu Evropské komise Josého Barrosa. ČTK to sdělil ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Hynek Kmoníček.
08.01.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28077 článků)

Zeman obnovuje zahraniční cesty, poletí na večeři do Ruska

 
Prezident Miloš Zeman s novým rokem obnovuje zahraniční cesty. Jako první zamíří počátkem února do ruského Soči, kde se zúčastní večeře u příležitosti zahájení zimních olympijských her. Poté pojede do Evropského parlamentu ve Štrasburku, do Srbska a Slovinska. V Praze naopak přivítá prezidenty Arménie, Uzbekistánu, Makedonie a Ukrajiny.
08.01.2014 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28077 článků)

Zeman povolil kancléři Mynářovi kandidovat za SPOZ

 
Prezident Miloš Zeman dovolí svému kancléři Vratislavu Mynářovi kandidovat v předčasných volbách do Sněmovny za Stranu práv občanů - zemanovci (SPOZ). Mynář přitom může setrvat ve své funkci na Pražském hradě, opustit by ji musel až tehdy, pokud by ve volbách uspěl. Zeman to řekl serveru Parlamentnílisty.cz. 
23.08.2013 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28077 článků) , Vratislav Mynář (1465 článků)

Miloš Zeman útočí: Rath je hajzl! Kancléři Mynářovi hrozí vyhazov

 
Miloš Zeman opět perlil. Jeho rozhovor o výsledcích voleb byl obzvlášť výživný. Prezident sice působil, že za sebou má dlouhou, prohýřenou noc a div mu chvílemi nepadla hlava, byl však pěkně nabroušený. Volby označil za selhání pravicových stran i ČSSD, svému hradnímu kancléři z SPOZ Mynářovi vzkázal, ať si urychleně zařídí bezpečnostní prověrku, jinak letí a navezl se také do Davida Ratha, kterého označil rovnou za hajzla!
27.10.2013 14:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4633 článků) , Miloš Zeman (28077 článků)

Sobotka představil rakouskému kancléři českou kandidátku do EK Jourovou

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes rakouskému kancléři Werneru Faymannovi představil českou kandidátku do Evropské komise Věru Jourovou (ANO). Rakousko v komisi usiluje, stejně jako Česko, o obsazení postu komisaře pro regionální politiku. Podle Faymanna je rozdělení portfolií věcí příštího šéfa EK Jeana-Claudea Junckera.
31.07.2014 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků) , Werner Faymann (48 článků)

K poctě zbraň! Hradní stráž vzdává hold Zemanovu kancléři. Neoprávněně

 
Hradnímu kancléři Vratislavu Mynářovi, o něhož se média doposud zajímala především kvůli jeho chybějící bezpečnostní prověrce, vzdávají hold vojáci Hradní stráže. Na tom by nebylo nic divného, kdyby toto privilegium nebylo dáno pouze prezidentovi, ústavním činitelům, zahraničním návštěvám, vysokým důstojníkům a českým státním symbolům.
05.12.2014 14:42 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1465 článků)

Kurzovo Rakousko může být základním pilířem nové evropské stavby. Bývalý velvyslanec Koukal shrnuje, jak se kancléři podařilo během půl roku vytočit a zdeptat arogantní mainstream

 
ROZHOVOR „Řešení celého migračního problému musí začít standardním hlídáním hranic. To je jasné většině obyvatel Evropy, jenom dnešní špičky EU politiky, osa Berlín–Brusel, to z nějakého důvodu nechtějí vidět,“ říká bývalý český velvyslanec v Rakousku Jan Koukal. Pro ParlamentníListy.cz promluvil o rakouském předsednictví EU, o kancléři Kurzovi a kancléřce Merkelové. Vyjádřil se i k tranzitním centrům a rázně řekl, co si myslí o migračních kvótách.
14.07.2018 14:15 |

podobné články

Blbec? Další údery Hradu kvůli kancléři Mynářovi

 
Kauza kancléře Mynáře pokračuje. Ozval se šéfredaktor časopisu Respekt Erik Tabery, který dal jasně najevo, že Zemanovu kancléři rozhodně nedá pokoj. Předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil si ještě přisadil...
10.01.2019 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2234 článků) , Jiří Pospíšil (2234 článků)