Článek

Úřad vlády: Premiér Petr Fiala se setkal s prezidentem UEFA Aleksanderem Čeferinem

 
Premiér Petra Fiala se ve středu 23. listopadu 2022 setkal s prezidentem Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) Aleksanderem Čeferinem a předsedou Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Petrem Fouskem.
24.11.2022 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4693 článků)
Podobné články

UEFA trestá údajný rasismus tvrději než rozkopnutý obličej a fyzické napadení

 
Disciplinární komise UEFA potrestala slávistického fotbalistu Ondřeje Kúdelu zákazem startu v 10 utkáních v soutěžích UEFA za rasistickou urážku záložníka Rangers Glena Kamary v odvetě osmifinále Evropské ligy v Glasgow. Český obránce tím pádem přijde i o letní evropský šampionát. Kamara dostal třízápasový trest za napadení českého obránce po utkání, jeho spoluhráč Kemar Roofe si v klubových soutěžích UEFA nezahraje kvůli brutálnímu faulu na slávistického brankáře Ondřeje Koláře nejbližší čtyři duely.
14.04.2021 15:30 |

podobné články

Česká televize získala práva na vysílání Evropské ligy UEFA a Evropské konferenční ligy UEFA pro další tři sezóny

 
České televizi se podařilo získat práva na Evropskou ligu UEFA i nově ustavenou Evropskou konferenční ligu UEFA, a to až do roku 2024. Vlastní také práva na odložený turnaj EURO a na mistrovství světa v Kataru v příštím roce.
16.04.2021 22:05 |

podobné články

Úřad vlády: Premiér Fiala se v Egyptě zúčastnil konference o změně klimatu COP27

 
Předseda vlády Petr Fiala se ve dnech 6. až 8. listopadu zúčastnil summitu světových lídrů na úvod konference OSN o změně klimatu COP 27. Na konferenci premiér vystoupil s projevem, zúčastnil se diskuse u kulatého stolu na téma „Hospodaření s vodou“ a společně s rumunským premiérem uspořádal panelovou diskusi na téma „Podpora vzdělávání v oblasti klimatických změn“. ČR na konferenci vystupovala ve funkci státu předsedajícího Radě EU a koordinovala členské státy při formulování společných unijních pozic v průběhu jednání. Na Sinaji se Petr Fiala také setkal s českými vojáky, kteří zde působí v rámci pozorovatelské mise Multinational Force nad Observers (MFO).
09.11.2022 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4693 článků)

Úřad vlády: Premiér Fiala se setkal s vůdkyní běloruské opozice Cichanouskou

 
Předseda vlády Petr Fiala se ve čtvrtek 12. května 2022 setkal s představitelkou běloruské opozice Svjatlanou Cichanouskou.
13.05.2022 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4693 článků)

Úřad vlády: Premiér Petr Fiala se setkal se zástupci diplomatických misí v ČR

 
Ve čtvrtek 19. května 2022 se v Lichtenštejnském paláci uskutečnilo tradiční setkání předsedy vlády se zástupci diplomatických misí akreditovaných v České republice. Premiér Petr Fiala ve svém projevu k diplomatům vyzdvihl důležitost společné pomoci Ukrajině.
20.05.2022 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4693 článků)

Peklo kolem Slavie: Kalousek zasáhl. Topolánek až mezinárodně

 
Fanoušci Slavie jsou mírně řečeno nespokojení s trestem od UEFA, který dostal hráč Ondřej Kúdela za slova pronesená vůči Glenu Kamarovi z Glasgow Rangers. A chtěli by, aby se to nějak projevilo při dnešním zápasu s Arsenalem, například logem UEFA MAFIA. „Jestli si kleknou, vypínám televizi,“ varoval nejeden fanoušek na Facebooku a zloba se snesla i na hlavu Jaroslava Tvrdíka, který se Kamarovi omluvil. Nespokojenost ale panuje i na ostrovech. 10 vynechaných zápasů je prý pro Kúdelu málo a tak jeden fanoušek založil petici, aby UEFA potrestala sešívaného tvrději. A zrušila trest Kamarovi. Z bývalých politiků se ozvali Kalousek a Topolánek. Bývalý premiér dokonce mluvil anglicky.
15.04.2021 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Kúdela (64 článků)

Úřad vlády: Premiér Fiala bude v Paříži jednat s prezidentem Macronem

 
Předseda vlády ČR Petr Fiala se v úterý 7. června 2022 sejde v Paříži s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Tématem jednání bude zejména válka na Ukrajině a její dopad nejen na Evropskou unii.
06.06.2022 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4693 článků) , Emmanuel Macron (670 článků)

Nečas zřídil pozici hlavního vědeckého poradce vlády. Stane se jím Fiala

 
Premiér Petr Nečas (ODS) zřídil pozici hlavního vědeckého poradce předsedy vlády. Stane se jím bývalý rektor Masarykovy univerzity v Brně Petr Fiala. Nečas to oznámil v Brně, kde se účastní zahajovací konference Středoevropského technologického institutu (CEITEC). Fiala ČTK řekl, že se zaměří například na revizi metodiky hodnocení a financování výzkumu a vývoje. Konkrétní cíle zatím Fiala zveřejnit nechtěl.
26.09.2011 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4693 článků) , Petr Nečas (9393 článků)

Prezident UEFA Platini vypovídal u švýcarského soudu v kauze Sion

 
Prezident Evropské fotbalové unie (UEFA) Michel Platini vypovídal ve středu u švýcarského soudu v případu tamního klubu FC Sion, který UEFA měla podle nařízení civilního soudu vrátit do Evropské ligy, ale dosud tak neučinila.
19.10.2011 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Michel Platini (53 článků)

UEFA zahájila disciplinární řízení s Rusy kvůli jejich fanouškům

 
Evropská fotbalová unie UEFA zahájila disciplinární řízení s Ruským fotbalovým svazem kvůli chování jeho fanoušků na mistrovství Evropy. UEFA oznámila, že ve středu projedná incidenty z utkání Ruska s Českou republikou (4:1), při němž ruští příznivci rozvinuli v hledišti nedovolené transparenty, zapalovali světlice a po skončení duelu skupina agresivních fans napadla ochranku.
10.06.2012 10:45 |

podobné články

Z vyšetřování zatím nevyplývá, že by se Kúdela dopustil rasismu; zpráva má být do pondělka

 
Podle fotbalové Slavie dosud vyšetřování UEFA ani policie neodhalilo, že by obránce Ondřej Kúdela v odvetě osmifinále Evropské ligy v Glasgow rasisticky urazil záložníka Rangers Glena Kamaru. Inspektor UEFA, který se událostmi v utkání zabývá, má vypracovat zprávu do pondělí. Slavia se zároveň ohradila proti stupňujícímu se tlaku ze strany Rangers a dalších osob na ostrovech vůči UEFA a policii.
31.03.2021 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Kúdela (64 článků)

Trest pro Kúdelu: Češi zuří, že dostal moc, Angličani, že málo, Mynář školí UEFA

 
Evropou rezonuje fotbalová kauza slávistického fotbalisty Ondřeje Kúdely, který měl v březnu při zápase rasisticky otitulovat svého protihráče Glena Kamaru ze skotského týmu Glasgow Rangers. Kúdela byl v úterý fotbalovou organizací UEFA "uznán vinným" z rasismu a dostal zákaz nastoupit v deseti příštích zápasech na evropské nebo reprezentační scéně. Zato Kamara, který po tomtéž zápase Kúdelu fyzicky napadl, obdržel zákaz jen na tři zápasy. Češi se zlobí, že tresty jsou rozděleny nefér, Kúdela měl prý dostat menší trest a Kamara větší. Britové to zase mají přesně naopak. Z nerozvážnosti, kdy hráči jednali v afektu, se stala celospolečenská kauza. Důkazem je i otevřený dopis, který disciplinární komisi UEFA napsal hradní kancelář Vratislav Mynář.
15.04.2021 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Kúdela (64 článků) , Vratislav Mynář (1411 článků)

Bývalý fotbalový reprezentant Bejbl: Nedokážu si představit, že by UEFA penalizovala Kúdelu na základě domněnek. Určitě má důkazy

 
ROZHOVOR Fotbalový internacionál Radek Bejbl, bývalý český reprezentant, majitel stříbrné medaile z EURA 1996. Hrál za Slavii Praha (240 zápasů), ve Španělsku za Atletico Madrid a ve Francii v Racing Lens a v Rakousku za Rapid Vídeň. Verdikt UEFA v kauze Kúdela versus Kamara považuje za relevantní, protože je přesvědčen, že komise UEFA jistě má jasné důkazy, které by ovšem měla poskytnout oběma stranám.
16.04.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek Bejbl (1 článek)

Superliga by byla těžkou ranou pro evropský fotbal, UEFA hrozí postihem

 
Dvanáct evropských fotbalových klubů v neděli večer oznámilo založení nezávislé superligy. K šesti anglickým klubům se připojí po třech z Itálie a ze Španělska. Nová soutěž, kterou vedle UEFA a FIFA odsoudila i řada fotbalových klubů, fanoušků i někteří politici, by měla odstartovat v srpnu. Fotbalisté, kteří do nově plánované superligy nastoupí, budou mít podle UEFA zakázaný start v národních týmech.
19.04.2021 11:05 |

podobné články

UEFA spouští kampaň proti šikaně a diskriminaci na sociálních sítích

 
Evropská fotbalová unie (UEFA) spustí současně se středečním začátkem mistrovství Evropy žen kampaň proti kyberšikaně. Program nazvala Real Scars (Skutečné jizvy) , jeho cílem je chránit hráče, hráčky, trenéry a funkcionáře před urážkami a obtěžováním na sociálních sítích. Kampaň bude poukazovat na ničivé účinky takového jednání a radit, jak se proti nim co možná nejlépe bránit, oznámila UEFA.
04.07.2022 10:05 |

podobné články

Úřad vlády šetří, tři roky po sobě opakovaně snížil náklady na své hospodaření

 
Úřad vlády ČR se důrazně ohrazuje proti lživému tvrzení předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Ten v rozhovoru pro deník Právo zkritizoval Úřad vlády ČR kvůli údajné nehospodárnosti. Úřad vlády přitom, jak vyplývá i z pravidelně zveřejňovaných výročních Zpráv o činnosti Úřadu vlády, zavedl za současné vlády účinná úsporná opatření. Pro vedení Úřadu vlády ČR je šetrná správa a snižování provozních nákladů jednou z hlavních priorit.
06.06.2017 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25088 článků)

Ministr (†55) pro mimořádné situace zemřel při jejich nácviku. Zachraňoval život kolegovi

 
Ruský ministr pro mimořádné situace Jevgenij Ziničev (†55) zahynul při meziresortním cvičení věnovaném právě takovým situacím. Podle prohlášení, které zveřejnil jeho úřad, přišel o život, když zachraňoval život jinému člověku. Ziničev přišel o život ve městě Dudinka nedaleko Norilsku na severovýchodě Sibiře. Společně s gubernátorem Krasnojarského kraje Aleksanderem Ussem zde přijel kontrolovat průběh výstavby nové požární stanice.
08.09.2021 12:40 |

podobné články

Fiala vyrazí za Zemanem. Dojde na klání před soudem?

 
Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) dnes probere s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech ustavení nové vlády. Koalice je s hlavou státu ve sporu kvůli jmenování Jana Lipavského (Piráti) ministrem zahraničí, mluví o kompetenční žalobě. Závěry jednání se Zemanem a další postup Fiala představí po schůzce s prezidentem společně s lídry čtyř dalších koaličních stran.
13.12.2021 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4693 článků) , Miloš Zeman (27583 článků) , Jan Fiala (390 článků) , Jan Fiala (390 článků)

Tajemství Zemanovy vládní „otočky“. Fiala se před schůzkou s prezidentem sešel s Mynářem

 
Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) v pondělí před schůzkou s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech jednal na Pražském hradě s vedoucím prezidentské kanceláře Vratislavem Mynářem. Uvedl to dnes server Deník N. Mluvčí ODS Václav Smolka serveru řekl, že Fiala s Mynářem řešili organizační otázky jmenování vlády.
14.12.2021 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4693 článků) , Miloš Zeman (27583 článků) , Vratislav Mynář (1411 článků) , Václav Fiala (161 článků)