Článek

Úřad vlády: Někteří prezidentští kandidáti v předvolebním boji nepravdivě informují o skutečných či připravovaných krocích vlády

 
V České republice vrcholí předvolební boj kandidátů na post prezidenta republiky a někteří z kandidátů se v něm neštítí využívat i dezinformace, které se týkají uskutečněných či plánovaných kroků vlády Petra Fialy.
12.01.2023 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4895 článků)
Podobné články

Prezidentští kandidáti promluvili: Trestně stíhaného kandidáta na premiéra nechceme

 
Kandidáti na prezidenta by většinou na rozdíl od současného prezidenta Miloše Zemana měli problém pověřit trestně stíhaného člověka sestavením vlády. Někteří by se mu jeho aspiraci na premiérský post snažili vymluvit, další by v žádném případě obviněného do čela vlády neustanovili. Z uchazečů o Hrad, kteří pravděpodobně splnili podmínky kandidatury, by ohledy na trestní stíhání nebral jen hudebník a předseda strany Rozumní Petr Hannig. Kandidáti to sdělili v odpovědi na anketu ČTK.
11.11.2017 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27726 článků)

Kabaret Blesku: Prezidentští kandidáti se rvou o mrkvičku

 
V dnešním Kabaretu předvedou svou show prezidentští kandidáti! Kdo vyhraje mrkvičku a kdo jí nakonec ostrouhá? Užijte si představení, v tomhle Kabaretu vstupné zdarma!
12.03.2012 05:05 |

podobné články

Prezidentští kandidáti uvažovali o národních zájmech, kníže zdůrazňoval češtinu

 
Prezidentští kandidáti odpovídali na otázku, jak vnímají národní zájem České republiky a jeho slučitelnost s evropskou integrací. Dívají se na ní pochopitelně rozdílně. Zatímco Táňa Fischerová stručně sdělila, že základem obojího je individuální svoboda, Jiří Dienstbier provedl vyčerpávající výčet společných evropských hodnot.
23.08.2012 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Prezidentští kandidáti chtějí peníze, které museli vracet, poslat na charitu

 
Prezidentští kandidáti museli vrátit zhruba čtvrt milionu korun, který jim poslali jejich příznivci v rozporu se zákonem. Nyní se objevil návrh, že by se i tyto peníze mohly poslat na charitu.
30.03.2013 19:05 |

podobné články

Prezidentští kandidáti by do jmenování profesorů nezasahovali

 
Prezidentští kandidáti by ve funkci hlavy státu jmenovali profesory podle návrhů vysokých škol. Do návrhů by nezasahovali, protože jde o pravomoc akademických obcí. Uchazeči o post prezidentů to uvedli v anketě ČTK. Neodpověděl na ni současný prezident Miloš Zeman, který v minulosti některé profesory odmítl jmenovat.
25.12.2017 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27726 článků)

Prezidentští kandidáti se rázně postavili proti bruselské směrnici o zbraních. Pak spustil Jiří Drahoš: je to chvályhodné, ale jsou tam rizika...

 
Právo Čechů na vlastnění zbraně podporují všichni prezidentští kandidáti. Ti se jednoznačně shodují v tom, že současná česká legislativa dostatečně prověřuje kandidáty na zbrojní průkaz. Většina z nich naopak nepovažuje za správný krok přijímat v tomto směru změny z Evropské unie. Uvedli to v anketě, kterou provedli organizátoři Petice proti regulaci zbraní a sebeobranných prostředků ze strany Evropské unie, jejichž iniciativu nazývají CzechForGuns (Česko pro zbraně). Ne všichni však mluví ohledně omezení ze strany Bruselu jednoznačně.
06.01.2018 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1214 článků)

Prezidentští kandidáti prozradili, kdy půjdou volit

 
Prezidentští kandidáti odevzdají své voličské hlasy již v pátek, k volebním urnám se chystají brzy po jejich otevření. V sobotu pak budou většinou se svými týmy a novináři sledovat výsledek hlasování. Výjimkou bude současný prezident Miloš Zeman, který novináře do štábu pustí až na tiskovou konferenci. ČTK to řekli zástupci kandidátů.
11.01.2018 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27726 článků)

Prezidentští kandidáti se večer utkají v debatě na ČT

 
Prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Miloš Zeman se dnes večer utkají v České televizi v závěrečné prezidentské debatě. Vysílat se bude z pražského Rudolfina, trvat bude hodinu a půl. Oproti úternímu duelu na Primě zvolila Česká televize komornější prostředí s menším počtem lidí v publiku.
25.01.2018 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27726 článků) , Jiří Drahoš (1214 článků)

Ne všichni prezidentští kandidáti odeslali zbylé peníze včas

 
Prezidentští kandidáti měli povinnost do půlnoci na dnešek poslat peníze, které jim zbyly na transparentních účtech, na charitu. Zda se tak stalo u Miloše Zemana, nelze ověřit, protože jeho účet už ve čtvrtek odpoledne nebyl k dispozici. Jiří Drahoš ve čtvrtek odesílal 321.000 a v poledne mu zůstalo na účtu 425.000 korun. Člen vedení Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran Jan Outlý ČTK řekl, že peníze ve čtvrtek zůstávaly i některým dalším kandidátům a po neděli se jeho kolegové budou případnými prohřešky kandidátů zabývat.
28.09.2018 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27726 článků) , Jiří Drahoš (1214 článků)

Letošní prezidentští kandidáti Drahoš, Fischer a Hilšer zatím nejsou v Senátu v žádné frakci

 
Senátorské kluby se dnes nerozrostly o další případné členy. Neúspěšní prezidentští kandidáti v řadách senátorů se stále rozmýšlejí, do kterého klubu vstoupí. Jasněji by mělo být ve čtvrtek. Vyplynulo to z vyjádření předsedů nejsilnějších senátorských frakcí. Změna od pondělí nastala pouze u klubu Starostů, jejichž kandidátem do vedení horní komory by mohl být nově také starosta Kralup nad Vltavou Petr Holeček. ČTK to řekl předseda frakce Jan Horník.
16.10.2018 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (73 článků)

Volba prezidenta: Soukromá pevnost v Průhonicích proti skromnému domku pod Řípem

 
Boj o Hrad vrcholí. Jak bydlí prezidentští kandidáti? Redakce eXtra.cz navštívila domovské obce Andreje Babiše i Petra Pavla. Zatímco Andrej Babiš žije v Průhonicích doslova v nedobytné pevnosti obehnané zdí a kamerami, Petr Pavel zvolil naprosto jiný styl života v malé obci Černouček poblíž Roudnice nad Labem na hranici středních Čech a Ústeckého kraje. Podívejte se, jak prezidentští kandidáti žijí.
28.01.2023 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25660 článků) , Petr Pavel (1592 článků) , Pavel Čech (177 článků)

Hönig (SPOZ): ZMĚNA, ZMĚNA, ZMĚNA - předvolební zaklínadlo populistických kandidátů

 
Opět se přiblížily volby a předvolebním zaklínadlem „ZMĚNA“ se to jen hemží. Slibují ji kandidáti do krajských voleb, dokonce i kandidáti prezidentští.
25.09.2012 13:55 |

podobné články

Bude chtít nový prezident přijmout euro? Kandidáti se neshodnou

 
Na zavedení eura v Česku v příštích letech se prezidentští kandidáti neshodnou. Většina z nich by se chtěla ve funkci zasadit o společenskou diskusi o této otázce. Odpovědnost za přijetí eura často kladou na vládu. ČTK to v odpovědích na anketní otázku sdělili hlavní kandidáti na prezidenta republiky.
12.11.2017 10:15 |

podobné články

Kandidáti na prezidenta by měli mít založen účet pro kampaň

 
Prezidentští kandidáti by dnes měli mít podle zákona založen transparentní účet pro financování volební kampaně. Dohledový úřad zatím na svém webu žádné účty nezveřejnil, přestože mu je někteří známí adepti už podle svých vyjádření nahlásili.
04.09.2017 07:10 |

podobné články

Prezidentští kandidáti už zaplatili miliony. S podpisy vede Horáček

 
Sbírání podpisů pro prezidentskou kandidaturu a volební kampaň již stálo uchazeče o úřad hlavy státu několik milionů korun. Dostatečný počet podpisů ke kandidatuře zatím hlásí jen Michal Horáček. Jiří Drahoš jich získal asi 25.000, podobným počtem disponuje pravděpodobně i současný prezident Miloš Zeman. Marek Hilšer sesbíral 7000 podpisů. Vyplývá to z ankety ČTK mezi čtyřmi prezidentskými kandidáty. Kromě Miloše Zemana se všichni kandidáti osobně sběru podpisů účastní.
14.06.2017 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (852 článků) , Miloš Zeman (27726 článků) , Jiří Drahoš (1214 článků) , Jiří Marek (462 článků) , Jiří Marek (462 článků)

Povinnost zveřejnit dárce zcela splnili jen čtyři prezidentští kandidáti

 
Povinnost zveřejnit své dárce zcela splnili jen čtyři kandidáti na prezidenta, dva nezveřejnili potřebné údaje vůbec. V tiskové zprávě to dnes  uvedl  Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. Dárce podle něj nezveřejnili Tomáš Zima a Josef Středula, který z volby v neděli odstoupil, ale povinnost se na něj vztahuje. Další uvedli neúplné údaje. Ve správním řízení jim hrozí pokuta od 20 000 do 300 000 korun. Zima za důvod uvedl, že jeho web čelil kyberútoku. Dodal, že potřebné údaje poskytl i přímo úřadu, odpoledne doplnil odkaz i na svůj web.
11.01.2023 15:00 |

podobné články

Středula i Janeček spočítali podpisy lidí a začínají oťukávat politiky

 
Volby prezidenta jsou stále blíž a kandidáti, kteří usilují o získání 50 tisíc podpisů občanů, pomalu finišují. A někteří prezidentští kandidáti, jako např. Karel Janeček či odborářský boss Josef Středula zjišťují, že 50 tisíc podpisů možná nestihnou získat. A tak hledají podporu mezi deseti senátory či mezi dvaceti poslanci, jejichž podpisy by na podporu kandidatury také stačily. Středula už jeden senátorský podpis získal a o konci kampaně neuvažuje.
29.10.2022 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janeček (499 článků)

Středula i Janeček spočítali podpisy lidí a začínají oťukávat politiky

 
Volby prezidenta jsou stále blíž a kandidáti, kteří usilují o získání 50 tisíc podpisů občanů, pomalu finišují. A někteří prezidentští kandidáti, jako např. Karel Janeček či odborářský boss Josef Středula zjišťují, že 50 tisíc podpisů možná nestihnou získat. A tak hledají podporu mezi deseti senátory či mezi dvaceti poslanci, jejichž podpisy by na podporu kandidatury také stačily. Středula už jeden senátorský podpis získal a o konci kampaně neuvažuje.
29.10.2022 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janeček (499 článků)

Fischer a Topolánek se střetli v duelu Blesku: Kdy budou Češi platit eurem?

 
Přijmout místo koruny euro, nebo si zachovat vlastní měnu? Expremiér Mirek Topolánek říká jasné ne, pro bývalého diplomata Pavla Fischera by to mohl být záchranný kruh pro Evropskou unii. Kvůli společné evropské měně se střetli prezidentští kandidáti v posledním předvolebním duelu Blesk Zpráv.
10.01.2018 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2437 článků) , Pavel Fischer (316 článků)