Článek

Úprk do krytu v Kyjevě: Raketový útok přerušil i hlasování na ambasádě

 
Ruský raketový útok zasáhl v sobotu ráno kritickou infrastrukturu v Kyjevě. V Dněprovské čtvrti ukrajinského hlavního města se ozvaly výbuchy, později byl v celém městě vyhlášen letecký poplach a úřady vyzvaly obyvatele, aby se ukryli, uvádí agentura Reuters. Informace o obětech nejou známy. Útok na metropoli přerušil i hlasování v prezidentských volbách na české ambasádě.
14.01.2023 11:50 |

podobné články

Podobné články

Útok na Kyjev přerušil volby na české ambasádě

 
Při rannímu útoku na Kyjev bylo na hodinu přerušeno hlasování v prezidentských volbách na české ambasádě v ukrajinské metropoli.
14.01.2023 12:00 |

podobné články

Nadšenec nalezl v protileteckém krytu lidské kosti

 
V úterý kolem šestnácté hodiny telefonoval na tísňovou linku pracovník vojenského muzea civilní obrany s tím, že během fotografování protileteckého krytu v parku Klamovka nalezl lidské kosti. Pětadvacetiletý mladík pak přivolaným policistům sdělil, že má zálibu v cestování po republice a pořizování fotografií vojenských krytů a bunkrů z druhé světové války. K místu nálezu přijeli nejen kriminalisté z výjezdové skupiny, ale i hasiči z HS2 – Petřiny, kteří museli pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení odstranit části železných mříží, aby pak mohli detektivové provést ohledání místa činu.
30.01.2014 10:20 |

podobné články

Neplodný pár zázračně počal dítě: V atomovém krytu pod Špilberkem

 
Neuvěřitelné. Mladý pár z Dánska, který se šest let marně pokoušel o početí dítěte, uspěl až poté, kdy strávil deset nocí v brněnském protiatomovém krytu 10-Z pod Špilberkem. Výsledkem pobytu mladých Dánů v krytu je dnes tříměsíční dcerka Trille.
20.07.2017 19:00 |

podobné články

Obrat v případu propadlého krytu v zahradě školy: Tlak výbuchu by nevydržel, je to něco jiného, říkají hasiči

 
Pražští hasiči zasahovali na Velikonoční pondělí na Černém Mostě, kde se propadl strop krytu na oploceném pozemku. Zásah proběhl v koordinaci s městskou policií, která zjišťovala, jestli se na místě někdo nenachází. Prvotní informace hovořily o propadu stropu protiatomového krytu, o ten se ale podle hasičů nejednalo. K jakému účelu stavba sloužila, tak zatím stále není jasné.
02.04.2018 09:55 |

podobné články

Ukrajinská dívenka v krytu zpívala písničku od Disneyho: K slzám dojala i přítomné muže

 
V zemi sužované válkou a strachem se spousta obyvatel schovává do krytů. V nich jsou i děti, které občas tápou, jak si mají zkrátit dlouhou chvíli. Malá Amelie se rozhodla lidem v krytu zazpívat píseň ze známého animovaného filmu Frozen. A její zpěv dojal všechny přítomné.
08.03.2022 05:10 |

podobné články

Pozor: Fiala může v Kyjevě uvíznout. Šok v Bruselu

 
Mohl by Petr Fiala uvíznout v Kyjevě? Hrozivý scénář nastínil americký novinář Dave Keating, který zároveň klade otázku: Kdyby byl Fiala nebo jiný premiér členské země v Kyjevě zabit, zda by se jednalo o útok na zemi podle článku 5 smlouvy o NATO? A americký politolog Ian Bremmer už navrhuje, aby premiéři v Kyjevě zůstali, protože pak si prý Rusové netroufnou město ostřelovat.
15.03.2022 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4925 článků) , Dave Dave (18 článků)

Průjmová mise kuchaře Babici: V Afganistanu zažil raketový nálet!

 
Soud televizního kuchaře Jiřího Babici s českým vydavatelstvím se odročuje na září. U stání teď ale zazněly nové informace. V době, kdy Babica griloval maso pro vojáky na misi v Afganistanu se musel evakuovat do krytu, neboť je během hostiny zastihl raketový nálet. Vyplynulo to z nahrávky, která zazněla u soudu.
11.06.2014 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Babica (166 článků)

Landův koncert v Afghánistánu narušil raketový útok

 
Český ministr obrany jedná v Afghánistánu o spolupráci. Přijel s ním i Daniel Landa, jehož vystoupení narušil raketový útok.
01.05.2010 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (632 článků)

Raketový útok překazil Landův koncert v Afghánistánu

 
Raketový útok povstalců v pátek večer ukončil koncert hudebníka Daniela Landy na základně Shank v afghánské provincii Lógar, aniž by produkce mohla začít. Rakety naštěstí dopadly mimo základnu a nikomu se nic nestalo. Landa přiletěl společně s ministrem obrany Martinem Bartákem a senátorem Vladimírem Drymlem.
01.05.2010 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (632 článků) , Vladimír Dryml (296 článků) , Martin Barták (339 článků)

Raketový útok v Afghánistánu zabil dva vojáky NATO a šest zranil

 
Dva vojáky Severoatlantické aliance dnes usmrtil a až šest dalších zranil raketový útok v provincii Kunar na východě Afghánistánu. Agentuře AFP to sdělil mluvčí alianční mise ISAF. Podle zdrojů agentury AP rakety v odlehlé oblasti u hranice s Pákistánem zasáhly americkou základnu a další dům. O život prý přišli i tři civilisté.
18.05.2012 17:45 |

podobné články

Česká diplomacie odsoudila raketový útok na Izrael z Gazy

 
České ministerstvo zahraničí dnes odsoudilo čtvrteční raketový útok na Izrael radikály z pásma Gazy a vyzvalo k ukončení těchto útoků. Současný růst napětí mezi palestinskými územími a Izraelem Česká republika sleduje se znepokojením, uvedlo ministerstvo v prohlášení a podpořilo nynější snahy šéfa americké diplomacie Johna Kerryho o dosažení míru na Blízkém východě.
14.03.2014 19:35 |

podobné články

Zaorálkovo ministerstvo odsoudilo raketový útok na Izrael

 
České Ministerstvo zahraničních věcí v pátek odsoudilo čtvrteční raketový útok na Izrael radikály z pásma Gazy a vyzvalo k ukončení těchto útoků. Současný růst napětí mezi palestinskými územími a Izraelem Česká republika sleduje se znepokojením, uvedlo ministerstvo v prohlášení a podpořilo nynější snahy šéfa americké diplomacie Johna Kerryho o dosažení míru na Blízkém východě.
14.03.2014 22:15 |

podobné články

Raketový útok na Oděsu. Moskva dala ruce pryč, pak přišlo jiné prohlášení

 
Sobotní raketový úder na přístav Oděsa podle prohlášení Ruska mířil na vojenské cíle a zasáhl vojenskou loď. V sobotu přitom Moskva nechtěla útok vůbec komentovat. Ankaře podle tureckých zdrojů pouze sdělila, že s ním nemá nic společného. Přípravy na obnovení vývozu obilí však i nadále pokračují. Ukrajina může během devíti měsíců vyvézt 60 milionů tun obilovin, informuje iDnes.cz.
24.07.2022 14:20 |

podobné články

Hospodářský výbor přerušil projednávání daňové reformy

 
Sněmovní hospodářský výbor dnes přerušil projednávání vládní daňové reformy. Členové výboru dostali čas do 14. října na to, aby předkládali své pozměňovací návrhy. Výbor se pak jimi bude zabývat 25. října. ČTK to řekl předseda výboru Milan Urban (ČSSD). Jednání o daňové reformě, tedy návrhu zákona souvisejícího se zřízením jednoho inkasního místa, dnes přerušil také rozpočtový výbor, který se jím zabýval na svém výjezdním zasedání v Plzni.
05.10.2011 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Milan Urban (185 článků)

Utrpení dětí v Kyjevě: Nemocnice zachraňuje zraněné i kojence, stěhuje je do sklepa

 
Podle oficiálních údajů zemřelo na Ukrajině od začátku ruské invaze 24. února nejméně šestnáct dětí a 45 jich bylo zraněno. Velká část z nich je převážena do dětské nemocnice Okhmadet v hlavním městě Kyjevě, která je největším pediatrickým zařízením na Ukrajině. Některá její oddělení se kvůli bezpečnosti přestěhovala do sklepního krytu. Informuje o tom americký týdeník Time.
02.03.2022 05:10 |

podobné články

Trestný čin na ambasádě v Kyjevě? Diplomaté budou prověřováni

 
Inspekce ministerstva zahraničí prošetří, zda se pracovníci velvyslanectví v Kyjevě mohli dopustit trestného činu v souvislosti se žádostí krajanů na Ukrajině o přesídlení do Česka. Domluvili se na tom ministři vnitra a zahraničí Milan Chovanec a Lubomír Zaorálek (oba ČSSD).
23.10.2014 21:56 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2844 článků) , Milan Chovanec (1427 článků)

Střelba a útok nožem na izraelské ambasádě v Jordánsku. Jeden člověk zemřel

 
Jeden Jordánec byl zabit a jeden Izraelec těžce zraněn při incidentu, který se udál v neděli večer na izraelské ambasádě v jordánské metropoli Ammánu. Agenturám AP a AFP to sdělili nejmenovaní jordánští bezpečnostní činitelé. Policie uzavřela čtvrť na západě města, kde se izraelský úřad nachází.
23.07.2017 21:45 |

podobné články

Hromadný úprk policistů stojí stát ročně tři miliardy

 
Hromadný úprk policistů z uniforem se v posledních dvou letech prodražil víc, než kdokoli čekal. A to na výsluhách. Bývalí policisté stojí ministerstvo vnitra už o polovinu víc než před dvěma lety.
07.08.2009 08:05 |

podobné články

Rodina dcery zesnulé herečky Mileny Dvorské: Úprk z Belgie! Majetek mají v 500 krabicích od banánů!

 
Stovky bot a kusů oblečení, desítky pytlů, pět set krabic od banánů – tak přesně takhle vypadají přípravy na stěhování rodiny náboženského guru Jana Dietricha Dvorského (44) alias Parsifala Imanuela a jeho ženy Lucie Dvorské (45), dcery nedávno zesnulé herečky Mileny Dvorské (†71). Úprk devítičlenné rodiny z předražené Belgie připomíná stěhování národů...
15.02.2010 02:15 |

podobné články

Osobnosti: Milena Dvorská (92 článků)