Článek

Úplný nesmysl: Lidé si klepou na čelo kvůli zákazu vycházení a zavírací době obchodů

 
Koronavirus se v Česku nekontrolovatelně šíří a nedaří se ho zkrotit ani pomocí vládních nařízení. V Česku jsou přitom zavřené školy, sportovní život úplně utichnul, restaurace mohou vydávat jen přes okénko a většina maloobchodů zavřela. Vláda tak ve snaze omezit šíření nákazy vydává jedno nařízení za druhým, nad některými ale zůstává rozum stát. Nejnověji totiž lidé nebudou od středy smět vycházet ven po 21. hodině. Politici, odborníci i veřejnost se ale podivují, k čemu je takové nařízení dobré, když jsou večer prakticky všechny podniky zavřené.
27.10.2020 15:10 |

podobné články

Podobné články

Úplný zákaz vycházení v Česku? Babiš zuří kvůli „mladé dámě“ a „vylhané zprávě“

 
Pokud budou lidé karanténu obcházet, přijde na řadu úplný zákaz vycházení. Předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula to řekl sobotnímu Právu. Doufá ale, že k tomu Česko nebude muset přikročit. Premiéra Andreje Babiše (ANO) však naštvala zpráva o tom, že vláda tento krok skutečně chystá. Objevila se v nahrávce, kolující po internetu. Její obsah pro podezření na šíření poplašné zprávy řeší i policie.
20.03.2020 10:30 |

podobné články

Porušování zákazu nočního vycházení se nevyplácí: Už padly tisícové pokuty

 
Strážnici v Praze i v Liberci měli na pilno. Od chvíle, kdy začal platit zákaz nočního vycházení, museli pražští policisté řešit 45 případů porušení. Liberečtí policisté pak řešili 11 porušení zákazu nočního vycházení, přičemž ve dvou případech uložili nejvyšší možnou pokutu a to 10 tisíc korun.
29.10.2020 22:30 |

podobné články

Posune se zavírací doba obchodů i zákaz vycházení

 
Vláda v pátek odsouhlasila návrh, že se země posune v protiepidemickém systému (PES) z pátého nejtvrdšího stupně do čtvrtého, který znamená mírnější opatření. Nově budou moci mít obchody otevřeno až do 23. hodin, na tuto hodinu se také posune zákaz vycházení. Zvýší se počet lidí, kteří se budou moci scházet, a to na šest osob místo dosavadních dvou. Rozvolnění opatření ve školství se tím ale řídit nebude, nabíhat má postupně.
20.11.2020 17:15 |

podobné články

Zákaz vycházení se posunul o dvě hodiny. Jak to ovlivní jízdní řády MHD v Praze?

 
Jízdní řády pražské MHD se v souvislosti s posunem zákazu vycházení o dvě hodiny na 23:00 zatím měnit nebudou. Nadále bude platit ukončení denního provozu po 22:00, uvedl v pondělí Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. Omezení denního provozu bylo zavedeno od 2. listopadu kvůli opatřením proti šíření nemoci covid-19, kdy na konci října začal platit zákaz vycházení po 21:00. MHD v Praze nyní využívá asi třetina lidí proti době před pandemií koronaviru.
23.11.2020 10:50 |

podobné články

Nepokutujte bezdomovce kvůli zákazu vycházení, vyzvalo vnitro

 
Lidé bez domova by neměli být trestáni za to, když budou v době nočního zákazu vycházení na ulici. Vyplývá to z vyjádření ministerstva vnitra, o kterém informovala Armáda spásy (AS).
10.11.2020 12:55 |

podobné články

V prodejně po zavírací době z ničeho nic začalo padat zboží z regálů

 
Minulý víkend se v prodejně v texaském Shermanu stalo cosi podivného. Na záznamu bezpečnostní kamery je vidět, jak po zavírací době z regálu z ničeho nic začalo padat zboží. Někteří ze zaměstnanců se domnívají, že v obchodě straší.
30.06.2012 11:35 |

podobné články

Sígr (17) utekl z ústavu. Strážníky na sebe poštval sám, toulal se v době zákazu vycházení

 
Půlnoční romantiku v době zákazu vycházení a útěk z pasťáku mladíkovi úspěšně překazili strážníci. Dvojice seděla na zastávce bez zakrytých dýchacích cest. I když bylo pozdě v noci, všimli si jich projíždějící strážníci a zkontrolovali je. Mladík před hlídkou začal zdrhat pryč. Nakonec skončil v poutech.
05.02.2021 13:45 |

podobné články

Zákaz vycházení po 21:00 i návštěv přátel. Macron čelí kritice, Brigitte shodila roušku

 
V Paříži a několika dalších velkých francouzských městech bude kvůli šíření koronaviru od soboty platit zákaz nočního vycházení. V televizním rozhovoru to oznámil prezident Emmanuel Macron (42). Vláda krátce před jeho vystoupením uvedla, že od soboty na území celého státu opět zavede zdravotnický nouzový stav. Právě ten poskytuje podle agentury AFP právní rámec pro přijetí některých opatření, včetně zákazu vycházení. Prezident nepotěšil hlavně pracovníky v gastronomii.
15.10.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (492 článků)

Právník varuje vládu: Opatření už se dostávají na hranu Ústavy. A pokud jde o úplný zákaz vycházení...

 
Ústavní právník Jan Kysela tvrdí, že některá opatření vlády, která mají za cíl zpomalit šíření koronaviru u nás, mohou být téměř až v rozporu s naší Ústavou. Za hlavní střet pokládá omezení pohybu a pobytu osob, to prý zasahuje do základních lidských práv a svobod. V reakci na varování předsedy ústředního krizového štábu, epidemiologa Romana Prymuly, že může dojít k úplnému zákazu vycházení, Kysela tvrdí, že by pro to musely být silnější argumenty než pouze ty, že tady máme pandemii.
20.03.2020 18:30 |

podobné články

Úplný zákaz vycházení? Získali jsme detailní pohled na tento extrémní krok

 
ParlamentníListy.cz znovu jako jediné médium přináší odborně-hravý text právníka a blízkého přítele Karla Kryla, radního ČTK Pavla Foltána. Tentokrát se zamýšlí nejen nad dvojsmyslností mediálního výstupu, ale rovněž nad právními aspekty možného nařízení o úplném zákazu vycházení.
20.03.2020 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (196 článků)

Opilá žena usnula v baru ve Vsetíně po zavírací době, majitel ji měl za zloděje

 
Policisté ze Vsetína řešili o víkendu kuriózní případ. Dostali informaci, že v jednom baru se nachází zloděj. Ve skutečnosti se jednalo o silně opilou dvaatřicetiletou ženu, která zaspala zavírací dobu restaurace.
23.08.2010 21:02 |

podobné články

Zákaz vycházení je ve hře! Lidé nedodržují karanténu, takhle to nejde, říká Prymula

 
Lidé jsou nepoučitelní a nařízení nezabírají. "Pokud budou lidé karanténu obcházet, přijde na řadu úplný zákaz vycházení," uvedl pro deník Právo epidemiolog a předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula. V takovém případě by veřejný byl život v České republice minimalizován až umrtven.
20.03.2020 09:46 |

podobné články

Policie se zabývá nahrávkou z internetu o zákazu vycházení v ČR

 
Policie se zabývá zvukovou nahrávkou ze sociálních sítí, podle níž má být v Česku v noci na pondělí nebo po dosažení tisícovky nakažených novým koronavirem zaveden zákaz vycházení. Policie to uvedla na twitteru. Je to nesmysl, uvedl na twitteru k obsahu nahrávky premiér Andrej Babiš (ANO).
21.03.2020 07:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21442 článků)

Pozor na fake news! Nahrávkou o zákazu vycházení v ČR se už zabývá policie

 
Policie se zabývá zvukovou nahrávkou ze sociálních sítí, podle níž má být v Česku v noci na pondělí nebo po dosažení tisícovky nakažených novým koronavirem zaveden zákaz vycházení. Policie to uvedla na twitteru. Je to nesmysl, uvedl na twitteru k obsahu nahrávky premiér Andrej Babiš (ANO).
20.03.2020 23:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21442 článků)

Půlnoční protest! Stovky lidí demonstrovaly proti zavírací hodině barů

 
Více než dvě stě lidí se sešlo po úterní půlnoci v centru Berouna, aby vyjádřili nesouhlas s městskou vyhláškou, která nařizuje zavírací hodinu všech restaurací a nočních podniků. Účastníci podepisovali petici, protest se obešel bez větších incidentů, zjistila na místě agentura Mediafax.
01.02.2012 07:30 |

podobné články

Plošná kontrola zavírací doby neproběhla: V Teplicích policie ani neuspěla, podnik zůstal otevřený

 
Policie na dnešní večer nenaplánovala žádné celorepublikové kontroly toho, zda restaurace a bary dodržely novou zavírací dobu. ČTK to řekl mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčk. Policisté se podle něj spíše dostavili do podniků, o kterých věděli nebo si všimli, že mají i po 20:00 otevřeno. Případně vyjížděli na oznámení. Podobně se vyjádřila i pražská policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Podle ní prověřovala policie v hlavním městě například restauraci Šeberák v Kunraticích, o jejímž porušení vládního nařízení věděla ze sociálních sítí.
09.12.2020 22:26 |

podobné články

Prymula pro Blesk: O zákazu vycházení, stavění polních nemocnic i plánu na přesuny pacientů

 
Jak zajistit, aby se zdravotnictví nezhroutilo? Třeba přesouváním pacientů. I to je podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (56, za ANO) plán, jak mít dostatečnou kapacitu ve špitálech. A také pro Blesk popsal, jak to bude vypadat v polní nemocnici, která má vyrůst v pražských Letňanech, i to, jestli se aktivuje vojenský objekt biologické ochrany v Těchoníně! Kdo je skutečně autorem jeho projevu a jak daleko bylo v Česku vyhlášení zákazu vycházení?
16.10.2020 05:00 |

podobné články

Česko prožilo první noc zákazu vycházení, potvrzení z práce policie nežádá

 
V Česku od včerejška platí noční zákaz vycházení po 21. hodině. Policisté mohou lidi, kteří budou venku, kontrolovat, zda se na ně vztahují výjimky ze zákazu. Mimořádné hlídání ulic však policie neplánuje.
29.10.2020 05:20 |

podobné články

Žena, která v nahrávce předpovídala zákaz vycházení, se sama udala policii

 
V nahrávce, která se na internetu rozšířila v pátek, žena tvrdila, že vláda chystá kvůli koronavirové epidemii úplný zákaz vycházení. Kvůli podezření ze šíření poplašné zprávy se věcí začala zabývat policie. Podle serveru Seznamzprávy.cz se žena v sobotu sama přihlásila na policii.
21.03.2020 20:21 |

podobné články