Článek

Únos dvou českých dětí do nebezpečného Pásma Gazy: Otec je odmítá vydat

 
Ministerstvo zahraničí kontaktovalo otce dvou dětí, které byly uneseny do Pásma Gazy. Podle webu Aktuálně otec není ochoten umožnit návrat chlapce a dívky do Česka. Případ je v řešení prostřednictvím úřadů v Abú Zabí, Káhiře, Tel Avivu a Ramalláhu.
16.11.2023 10:25 |

podobné články

Podobné články

Egypt po čtyřech letech nastálo otevřel hranici do pásma Gazy

 
Egypt natrvalo otevřel hraniční přechod do pásma Gazy v Rafáhu. Pro obyvatele palestinského území pásma Gazy se tím uvolňuje cesta pro výjezd z území uzavřeného čtyři roky izraelskou blokádou. Rafáh je jediný přechod, jímž mohou Palestinci do Egypta, zbytek území pásma sousedí s Izraelem.
28.05.2011 18:00 |

podobné články

Izraelská armáda zničila dva tunely budované z palestinského Pásma Gazy do Izraele

 
Izraelská armáda zničila dva tunely budované z palestinského Pásma Gazy do Izraele. Radikálové je chtěli využít pro útoky na Izraelce. Podle sdělení armády při tom vojáci nevstoupili do Pásma Gazy.
18.03.2018 11:15 |

podobné články

Svědectví Lékařů bez hranic z Pásma Gazy: Nedostatek vody i jídla, i 500 zraněných denně

 
V nesmírně obtížných podmínkách pracují zdravotníci organizace Lékaři bez hranic na území Pásma Gazy. Přímo v epicentru válečného konfliktu se snaží zachránit co nejvíce z obrovského počtu pacientů, potýkají se však s řadou nepříjemných a specifických potíží – mimo jiné v nich rovněž panuje obava o svůj vlastní život. Redakci eXtra.cz se podařilo získat dvě pohnutá svědectví – první patří plastickému a rekonstruktivnímu chirurgovi jménem Hafezi Abukhussy, druhé přináší pohled projektového koordinátora lékařských aktivit na jihu Pásma Gazy, Nicholase Papachrysostomoua.
01.12.2023 05:10 |

podobné články

Krvavá dohra protestů: Izraelci postřelili v Pásmu Gazy 77 lidí

 
Izraelští vojáci postřelili 77 Palestinců během protestů poblíž hranice Pásma Gazy. Dohromady bylo zraněno 130 lidí. Podle zahraničních tiskových agentur o tom dnes informovalo ministerstvo zdravotnictví Pásma Gazy. Kolem 30 Palestinců bylo zasaženo slzným plynem. K dnešní demonstraci u hranice mezi pásmem a Izraelem vyzvaly mešity v palestinském Pásmu Gazy.
19.10.2018 20:05 |

podobné články

Všechny nemocnice na severu Pásma Gazy už jsou mimo provoz, tvrdí místní úřady

 
Všechny nemocnice na severu Pásma Gazy už jsou mimo provoz, informovala agentura AFP s odvoláním na palestinské úřady spravované hnutím Hamás. Podle něj musela provoz přerušit i nemocnice Kuds ve městě Gaza, které leží na severu Pásma, kde už několik dní svádí boje izraelská armáda s palestinskými ozbrojenci i v okolí nemocnic. Také hlavní nemocnice v tomto městě Šífa už nefunguje, potvrdil také šéf Světové zdravotnické organizace (WHO). V této nemocnici kvůli nedostatku elektřiny zemřelo podle dnešního oznámení palestinských úřadů šest předčasně narozených dětí a devět pacientů na jednotce intenzivní péče.
13.11.2023 12:50 |

podobné články

Diplomatka Evropské unie Ashtonová zahájila návštěvu pásma Gazy

 
Vysoká představitelka EU pro zahraniční a bezpečnostní politiku Catherine Ashtonová zahájila v neděli návštěvu pásma Gazy. Cílem její cesty je dosáhnout zmírnění izraelské blokády pásma, informuje agentura Reuters.
18.07.2010 12:45 |

podobné články

Aj Wej-wej přijel do Pásma Gazy natáčet dokument o Syřanech, kteří uprchli před válkou

 
Čínský výtvarník Aj Wej-wej přijel do Pásma Gazy v rámci natáčení dokumentu o uprchlících z Blízkého východu. Do pásma, které je uzavřeno izraelskou blokádou, vstoupil podle agentury AP s desetičlenným doprovodem. V minulosti svými aktivitami poukazoval na situaci uprchlíků v Řecku. Připravovaný film bude pojednávat o milionech Syřanů, kteří uprchli před válkou do okolních zemí nebo se vydali do Evropy. Aj Wej-wej do filmu zařadil i palestinské uprchlíky, protože právě oni představují "nejdelší historii" přesidlování. Tvůrčí skupina čínského výtvarníka dokument natáčela v Jordánsku, Turecku, Řecku a dalších zemích, jimiž prošli syrští uprchlíci. Film čínského umělce má jít do kin příští rok.
11.05.2016 15:10 |

podobné články

VIDEO: Na lodi do Gazy šlo o život. Teď tam plují další aktivisté

 
Propalestinští aktivisté vyslali do pásma Gazy další loď s humanitární pomocí. Měla by k pobřeží pásma Gazy doplout na konci tohoto týdne.
01.06.2010 21:55 |

podobné články

Několik tisíc Palestinců prchá v panice z Pásma Gazy

 
Tisíce Palestinců narychlo opustilo v neděli své domovy v severní oblasti Pásma Gazy. Izrael vyzval tamní obyvatele k evakuaci předtím, než zahájí útok. Zcela tím ignoroval sobotní výzvu Rady bezpečnosti OSN, která žádala nastolit příměří. Izrael také pokračoval v ostřelování , které mělo za následek smrt dalších civilistů, a v noci na neděli zahájil v pásmu Gazy první pozemní operaci od spuštění aktuální ofenzívy.
13.07.2014 20:30 |

podobné články

Provokují nás protesty, peskuje Izrael Hamás. V Pásmu Gazy zemřelo 16 lidí

 
Izrael obvinil radikální hnutí Hamás z toho, že páteční masové protesty na hranicích Pásma Gazy byly z jeho strany cílenou provokací a aktem terorismu. Během protestů na území Pásma Gazy zabila izraelská armáda 16 Palestinců, přes 1400 dalších lidí bylo zraněno. K nezávislému vyšetřování střetů vyzval generální tajemník OSN António Guterres.
31.03.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: António Guterres (28 článků)

Prohlášení OSN vyzývalo k prošetření násilí v Pásmu Gazy. USA ho zablokovaly

 
Spojené státy zablokovaly přijetí prohlášení Rady bezpečnosti OSN, které vyzývalo k nezávislému vyšetření pondělního násilí na hranicích Pásma Gazy. S odvoláním na diplomatické zdroje o tom dnes informovaly agentury AFP a DPA. Při střetech s izraelskými vojáky na hranici Izraele a Pásma Gazy v pondělí zahynulo 58 Palestinců.
15.05.2018 07:00 |

podobné články

Tucker Carlson: Proč má uprchlíky z Gazy brát Západ? Je jiné řešení, kam s nimi

 
Americký konzervativní moderátor Tucker Carlson tvrdí, že západní země by v žádném případě neměly přijímat uprchlíky z Pásma Gazy, protože by si tak ještě více ohrozily vlastní bezpečnost. Souhlasí s ním, bývalý předseda Brexit Party Nigel Farage, který se ptá, proč si tyto uprchlíky nevezme třeba Saudská Arábie nebo Egypt. Farage navíc varuje, že mezi uprchlíky z Pásma Gazy bude mnoho stoupenců teroristů z Hamásu, což národní bezpečnost dané země ještě více ohrozí.
02.11.2023 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Nigel Farage (117 článků)

Napětí v Pásmu Gazy: Na Izrael přilétlo 150 raket, odpověděl leteckými údery na Hamás

 
Na území Izraele bylo od středečního večera vypáleno přes 150 raket z palestinského Pásma Gazy, část z nich zachytil protiraketový systém Iron Dome (Železná kupole). Izraelské letectvo v reakci na palbu zaútočilo na více než 100 pozic radikálního hnutí Hamás, které v Pásmu Gazy vládne. Ministerstvo zdravotnictví v Gaze uvedlo, že při náletech přišli o život tři lidé, včetně těhotné ženy a dítěte, napsala britská BBC. U hranic mezi židovským státem a Pásmem Gazy dochází k násilnostem již od konce března, nyní se ale Egypt a OSN snaží zprostředkovat zklidnění situace a příměří.
09.08.2018 10:20 |

podobné články

Co si nikdo netroufá vyslovit. Tomáš Guttman, 44 km od Gazy. Svědectví

 
Lidé se budou moci vrátit do svých domovů pouze za situace, že na hranici Izraele nebude vůbec žádný plot – to znamená, že nebude existovat z Gazy žádné nebezpečí. To by bylo možné jen po vyhnání všech Arabů z Gazy do Egypta, což si nikdo netroufá vyslovit. Levicové teorie o mírovém soužití s Araby selhaly. Publicista a přírodovědec českého původu Tomáš Guttmann, žijící 36 let v Izraeli, prožíval vpád Hamásu ve svém bydlišti 44 km od Pásma Gazy. Do Česka vzkazuje: Za žádných okolností nebrat muslimské migranty, a ani nedovolit stavění mešit a zakládání muslimských komunit. Jakkoli malá muslimská komunita je rakovinou normální společnosti. Každý muslim je metastáze.
12.10.2023 11:30 |

podobné články

Co si nikdo netroufá vyslovit. Tomáš Guttmann, 44 km od Gazy. Svědectví

 
Lidé se budou moci vrátit do svých domovů pouze za situace, že na hranici Izraele nebude vůbec žádný plot – to znamená, že nebude existovat z Gazy žádné nebezpečí. To by bylo možné jen po vyhnání všech Arabů z Gazy do Egypta, což si nikdo netroufá vyslovit. Levicové teorie o mírovém soužití s Araby selhaly. Publicista a přírodovědec českého původu Tomáš Guttmann, žijící 36 let v Izraeli, prožíval vpád Hamásu ve svém bydlišti 44 km od Pásma Gazy. Do Česka vzkazuje: Za žádných okolností nebrat muslimské migranty, a ani nedovolit stavění mešit a zakládání muslimských komunit. Jakkoli malá muslimská komunita je rakovinou normální společnosti. Každý muslim je metastáze.
12.10.2023 16:50 |

podobné články

Scénář pro Pásmo Gazy. V Izraeli mají na nejvyšších místech jasno

 
Izrael chce podle vyjádření ministra obrany Yoava Gallanta nebo předsedy opozice Jaira Lapida po zničení Hamásu odejít z Pásma Gazy a předat území do palestinské samosprávy. „Po zneškodnění hnutí Hamás se Izrael zřekne odpovědnosti za život v Pásmu Gazy,“ uvedl Gallant. Jair Lapid ale varuje, že palestinská vláda Mahmúda Abbáse je možná příliš slabá na to, aby mohla převzít Pásmo Gazy, kde od roku 2007 vládne Hamás.
20.10.2023 18:20 |

podobné články

V Pásmu Gazy bude klid, hlásí Hamás. Dohodl se prý s Izraelem

 
Radikální palestinské hnutí Hamás se dohodlo s Izraelem na obnovení klidu v Pásmu Gazy. Uvedl to podle agentury Reuters mluvčí hnutí, které Pásmo Gazy ovládá. Izraelští politici se zatím k jeho prohlášení nevyjádřili, ale armáda ráno ohlásila, že se obyvatelé oblastí sousedících s Pásmem Gazy mohou vrátit ke každodenní rutině. V pátek si násilí na hranici mezi Pásmem Gazy a Izraelem vyžádalo životy čtyř Palestinců a jednoho Izraelce.
21.07.2018 08:25 |

podobné články

Dvojice českých dětí byla unesena do Pásma Gazy. Úřady jejich osud nezajímá, týraná matka je zoufale hledá na vlastní pěst

 
V Pásmu Gazy, kde aktuálně zuří horký konflikt mezi radikální teroristickou organizací Hamás a státem Izrael, se nachází dvojice českých dětí, které unesl jejich otec. Informuje o tom iniciativa Pod svícnem, která bojuje za práva obětí domácího násilí. Ta před časem přinesla svědectví 45leté ženy jménem Amélie, která byla několik let obětí těžkého fyzického a psychického týrání ze strany manžela. Organizace navíc upozorňuje i na nečinnost a nezájem o osud dětí ze strany úřadů, včetně Orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD). Pod svícnem nyní na případ upozornila prostřednictvím svých sociálních sítí.
09.10.2023 12:40 |

podobné články

Třídenní příměří v Gaze: Začalo se válčit už po dvou hodinách!

 
Původně třídenní příměří mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamas platící od dnešního rána v Pásmu Gazy se zhroutilo jen dvě hodiny od jeho zahájení. Na Izrael dopadlo podle listu Jerusalem Post přes 15 raket a minometných granátů vypálených z Pásma Gazy. Při izraelském ostřelování z tanků na jihu Pásma zahynulo nejméně 27 lidí.
01.08.2014 13:20 |

podobné články