Článek

Uniklé dokumenty: Generálové lhali. Ukrajina couvá, s Krymem nyní jinak

 
Tento týden byly na sociální síti Twitter zveřejněny utajované válečné dokumenty podrobně popisující plány USA a NATO na posílení ukrajinské armády před plánovanou ofenzívou proti Rusku. Pentagon únik vyšetřuje, pravděpodobně bude mít ale i co vysvětlovat, uniklé dokumenty prý totiž usvědčují americké generály, že lhali pod přísahou. Napovídají také, že Ukrajina ve skutečnosti válku prohrává. Tomu by odpovídaly i ukrajinské zmínky o mírových jednáních a jejich snaha jednat s Čínou.
07.04.2023 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomu Tomu (352 článků)
Podobné články

„Lhali, lhali, lhali. Ve všem.“ Babiš tepe Fialu. Ten se kochá krávami

 
„Lhali ráno, lhali v poledne a lhali večer!” Babiš se ostře pustil do vládní pětikoalice. Připomněl inflaci i zadlužování a obvinil vládu, že nepomáhá lidem postiženým rekordními cenami energií. Premiér Fiala naopak na facebooku zdokumentoval své prožitky idylického prostředí české krajiny a pochlubil se cestou mezi venkovský lid. Komentátor Petr Holec pak na něm nenechal nit suchou.
13.08.2022 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5392 článků)

Strategie „deokupace“: Ukrajina chce obnovit kontrolu nad Krymem, přijala nová opatření

 
Ukrajinská vláda dnes schválila řadu opatření zaměřených na obnovení svrchovanosti nad Krymem, který od roku 2014 okupuje Rusko.
29.09.2021 19:00 |

podobné články

Zelenskyj: Krymem to začalo, Krymem to musí skončit

 
Válka na Ukrajině začala obsazením poloostrova Krym Ruskem a musí skončit jeho osvobozením Ukrajinou, řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém pravidelném nočním  projevu . V úterý byly z ruské letecké základny na západě anektovaného Krymu hlášeny silné exploze a požár, Ukrajina se k útoku ale nepřihlásila.
10.08.2022 11:00 |

podobné články

Lhali, lhali, lhali. A prosadí si svoje. Ekonomka kvůli tomu trpí

 
Od minulého týdne známe úsporný balíček. Opozice nebo odbory odhadují jeho dopad na domácnosti až v řádu desítek tisíc korun ročně. Sedí takové propočty? Na koho opatření nejvíc dolehnou? Jak se projeví v cenách a inflaci? A nastává čas snížit úrokové sazby? O tom hovořila ekonomka Ilona Švihlíková v pořadu K věci na CNN Prima News.
16.05.2023 15:05 |

podobné články

Generál Šándor: Ruská politika se vám nemusí líbit, ale je lepší než naše. Tlačili Janukovyče k sebevraždě

 
Ukrajina má smůlu, Rusové se Krymu nikdy nevzdají. A nic na tom nezmění ani Spojené státy, ani Evropská unie. To je závěr, k němuž v souvislosti s Krymem dospěli bývalí šéfové zpravodajských služeb – generálové Andor Šándor a Karel Randák.
14.03.2014 13:05 |

podobné články

Politolog o amnestii: Pokud Nečas a Blažek lhali, měli by rezignovat

 
Hradní právník Pavel Hasenkopf zveřejnil nové dokumenty, které by případně mohly dokazovat větší roli ministerstva spravedlnosti při amnestii, než ministr spravedlnosti Pavel Blažek a premiér Petr Nečas připouštěli. Podle politologa Lukáše Jelínka by premiér a ministr měli rezignovat, pokud Hasenkopf prokáže, že má pravdu, a dokáže tak, že Nečas s Blažkem lhali.
03.05.2013 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9410 článků) , Pavel Blažek (739 článků) , Pavel Nečas (468 článků)

Rusko oficiálně převzalo vojenskou kontrolu nad Krymem a zaútočilo na Belbek

 
Rusko oficiálně převzalo vojenskou kontrolu nad Krymem. Informovala o tom dnes agentura DPA. Ruská vlajka podle moskevského ministerstva obrany vlaje ve 147 dosud ukrajinských armádních zařízeních. Z 18 000 ukrajinských vojáků na Krymu se údajně pouze 2000 nepřipojily k ruským silám a chtějí poloostrov opustit. Dramatická situace byla na letecké základně Belbek poblíž Sevastopolu, kde se Ukrajinci odmítali vzdát a která byla jednou z poslední základen neobsazených ruskými silami.
22.03.2014 15:20 |

podobné články

Rusko převzalo vojenskou kontrolu nad Krymem: Vojáci zaútočili na základnu Belbek!

 
Rusko oficiálně převzalo vojenskou kontrolu nad Krymem. Ruská vlajka podle moskevského ministerstva obrany vlaje ve 147 dosud ukrajinských armádních zařízeních. Dramatická je situace na letecké základně Belbek poblíž Sevastopolu, kde se Ukrajinci odmítají vzdát. Na základnu už vtrhlo ruské obrněné vozidlo.
22.03.2014 16:45 |

podobné články

Rusové dobyli základnu v Belbeku! Mají vojenskou kontrolu nad celým Krymem

 
Rusko oficiálně převzalo vojenskou kontrolu nad Krymem. Informovala o tom dnes agentura DPA. Ruská vlajka podle moskevského ministerstva obrany vlaje ve 147 dosud ukrajinských armádních zařízeních.
22.03.2014 18:15 |

podobné články

Rusové vytvořili pozemní koridor mezi Krymem a Donbasem. Zničili i sklad paliva vojáků

 
Ruským invazním jednotkám se podařilo částečně vytvořit pozemní koridor mezi anektovaným Krymem a Donbasem, uvedl ukrajinský generální štáb. Oznámení přišlo poté, co Rusko sdělilo, že při úderu „vysoce přesnými“ řízenými střelami odpálenými z moře zničilo u Kyjeva největší sklad s palivem ukrajinských sil, Rusové také podle svých slov dvěma raketami zničili základnu pro výcvik zahraničních žoldnéřů. K útoku dnes došlo také v Charkově.
25.03.2022 11:05 |

podobné články

Putina omývají: Jeho milovaný most mezi Ruskem a Krymem vybouchl a padá

 
Kerčský most, který spojuje Rusko s okupovaným Krymem, od sobotního rána hoří. O požáru informují ukrajinská i ruská média s odkazem na místí zdroje. Na záznamech požáru, které kolují i Twitterem, je zřejmé, že je most vážně poškozen. Agentura RIA informovala, že na mostu došlo k explozi nákladního vlaku, jejímž následkem se propadla i část silnice. Podle Ruska na mostě vybuchla bomba nastražená v autě
08.10.2022 10:25 |

podobné články

Padl převratný návrh na řešení uprchlické krize od Babišova poslance. Nyní k němu promluvili dva čeští generálové a dva diplomaté

 
Myšlenku poslance Bohuslava Chalupy (ANO) na obsazení části pobřeží Libye a vybudování velkého uprchlického tábora pro dlouhodobý pobyt okomentovali pro ParlamentniListy.cz generálové Andor Šándor a Jiří Šedivý, a poslanec, bývalý diplomat Milan Šarapatka. "Nápad je to úžasný, ale není v současnosti reálný," shrnul Šarapatka. "Kdyby ale došlo k dohodě s Libyí, tak to vidím jako rozumné řešení," uvedl pak Šedivý.
01.12.2015 20:16 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Chalupa (49 článků)

Konečná: Naprosto trapné. Uprchlická krize sužuje státy EU, ale páni generálové z NATO řeší Rusko. Schwarzenbergova paranoia a tajemný plán na ovládnutí světa…

 
ROZHOVOR „Politické elity zklamaly, a tak je nyní, zdá se, přirozené, že expert na motýly Konvička se vyzná v islámu, stát se řídí jako firma a pravicoví populisté najednou chtějí, aby v referendech rozhodoval lid, kterým do té doby opovrhovali jako tupou masou,“ říká europoslankyně KSČM Kateřina Konečná. „Islámský stát útočí po celém světě, občanská válka v Sýrii stále trvá, uprchlická krize sužuje státy EU a Blízký východ, ale páni generálové řeší Rusko,“ zlobí se poslankyně.
29.07.2016 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (454 článků)

Jak si uchovávat fotky a dokumenty na internetu: Zázrak jménem 'cloud' není bez problému

 
Ukládáte si fotky, hudbu, videa či psané dokumenty na internetových úložištích? Cloudové skladování dat má nepochybně výhodu v tom, že pokud přijdete o počítač či notebook, dokumenty uložené na cloudu vám zůstanou. Nakolik je však skladování dat na internetu skutečně bezpečné a jak dobře je o vaše dokumenty postaráno?
10.08.2016 15:30 |

podobné články

Špionáž proti spojencům. Z USA unikly dokumenty, je zle

 
Na sociální sítě unikly tajné dokumenty z Pentagonu poskytující plány pro válku na Ukrajině k 1. březnu. Pentagon únik prověřuje. V pátek však přibyly na Twitter další dokumenty, které odhalily špionáž amerických zpravodajských agentur vůči svým spojencům – Izraeli a Jižní Koreji. Mossad měl dle uniklých dokumentů podpořit demonstrace proti vládě premiéra Benjamina Netanjahu a jeho plánované justiční reformě. Úřad premiéra dokumenty označil za lživé. Jižní Korea si chce s USA o úniku informací promluvit. Podle dokumentů měly USA vyvíjet nátlak na Koreu, aby pomohla s dodávkami zbraní na Ukrajinu. To by šlo proti jihokorejské politice o nedodávání smrtících zbraní zemím ve válce.
10.04.2023 08:45 |

podobné články

Dobeš couvá ze slibu. Úspěšným studentům nezaplatí jazykové zkoušky

 
Původně ministr školství Josef Dobeš sliboval, že zvýhodní studenty, kteří zvládnou při celoplošných testech cizí jazyk. Měli mít totiž díky tomu zaplacenou od státu mezinárodně uznávanou zkoušku. Dobeš ale nakonec couvá.
18.03.2012 14:15 |

podobné články

Zvířata v cirkusech asi zůstanou, ministr Toman couvá z novely

 
Zvířata v cirkusech zřejmě zůstanou. Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) totiž couvá z chystané novely zákona na ochranu zvířat, která by zvířata v cirkusech zakázala. Uvedl to deník MF Dnes.
12.12.2018 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (212 článků)

Koalice se pře o sazbu u superhrubé mzdy. Schillerová couvá z 15 procent, zní z ČSSD

 
Vládní koalice se podle místopředsedkyně poslaneckého klubu ČSSD Kateřiny Valachové ještě definitivně nedohodla na tom, jaká bude sazba daně z příjmu při zrušení superhrubé mzdy. Valachová to v úterý řekla novinářům před jednáním Sněmovny. Hnutí ANO podle ní kvůli ekonomickým dopadům druhé vlny koronavirové epidemie couvá od úmyslu zavést patnáctiprocentní daň.
20.10.2020 15:15 |

podobné články

Uniklé dokumenty hovoří jasně: Většina džihádistů nezná korán!

 
Bojují sice za rozmach islámu po celém světě, ale o tom náboženství nevědí skoro nic. Syrský deník Zamán al-Wasl získal náborové dokumenty takzvaného Islámského státu a redaktoři se nestačili divit. Sedmdesát procent rekrutů se přiznalo k pouze povrchním znalostem islámu.
17.08.2016 08:20 |

podobné články