Článek

Unikátní nález šperků starých 3000 let

 
Archeologové vykopali v severním Izraeli opravdový poklad - nádobu plnou šperků starých asi 3000 let. Poklad obsahoval stovky korálků, zlaté náušnice a také pečetní prsteny, napsala dnes agentura AFP.
22.05.2012 20:25 |

podobné články

Podobné články

Zloděje šperků stihlo prý temné prokletí, raději je vrátil

 
Uplynuly takřka tři roky od krádeže šperků v Gallupu v americkém státě Nové Mexiko. Neznámý lupič tehdy z domu Fronterottových odnesl velké množství rodinných šperků a asi tisíc dolarů (19 tisíc korun) v hotovosti. Po třech letech šperky anonymně vrátil s omluvným dopisem, který majitelům šperků osvětloval, jaká neštěstí ho po krádeži začala stíhat.
18.02.2010 16:15 |

podobné články

Unikátní nález na Pardubicku: Vědro staré 3000 let!

 
Muž si šel loni v září u obce Kladina na Pardubicku pro trochu písku do akvaria a ze země vyhrabal bronzovou nádobu. Později se dozvěděl, že je stará 3000 let.
23.05.2018 12:05 |

podobné články

V Praze se uskuteční přehlídka současného uměleckého šperku

 
Výstava současného uměleckého šperku Schmuck, která se každoročně pořádá v rámci mezinárodního veletrhu řemesel v Mnichově, se od 5. září poprvé představí v Praze. Až do 4. října si zájemci mohou prohlédnout v budově Muzea moderního skla ZIBA díla 63 autorů z 21 zemí. Novináře o tom dnes informovala kurátorka výstavy, designérka, architektka a autorka šperků Eva Eisler.
04.09.2015 12:45 |

podobné články

Překvapivý nákup šperků po internetu. Ani jeden z nich nebyl v pořádku

 
Velkým šokem skončil pro inspektory státního Puncovního úřadu testovací nákup šperků přes internet. Nakoupili zlatý prsten, náramek a 30 stříbrných prstenů, řetízků, náramků, náušnic a dalších komponentů. Žádný ze šperků nebyl tím, za co se vydával. Většina byla měděná, někde bylo mnohonásobně překročeno množství rakovinotvorného kadmia, upozornila MF DNES.
23.11.2015 10:05 |

podobné články

Co vám pomůže k vaší kráse?

 
Toužíte po tom být skutečně jedinečná? Pokud ano, přinášíme vám několik tipů, jak toho docílit. To, podle čeho se hodnotí krása, je určitě i vaše postava. K její dokonalosti může posloužit správný jídelníček, stejně jako pohyb, ale i zručné ruce chirurgů. Ty můžete využít v případě, kdy se rozhodnete pro prsní implantáty s doživotní zárukou. I ty mohou být cestou k vaší dokonalé kráse, stejně jako především k tomu, abyste si zvýšila své sebevědomí. Pokud se chcete vydat touto cestou, rozhodně neváhejte. Nechat si udělat nová prsa dnes není nic, za co byste se snad mohla stydět. Podpořte svůj vzhled i zajímavými šperky Další prvek, který z vás umí udělat nádhernou a krásnou ženu, jsou jistě šperky. Dnes platí, že výběr je více než široký. Nejlepší je jít jistě cestou oblíbených kovů, kam se řadí: Žluté zlato Bílé zlato Stříbro Zapomínat však nesmíte ani na to nejdůležitější, a to výrazný lesklý prvek, kterým na svůj šperk ihned upozorníte. Proto jsou hitem poslední doby šperky ze zářivých krystalů. A to ať už jde skutečně o celou řadu možností. Hledáte-li něco skvělého, zkuste oblíbené prsteny, přívěsky, stejně jako náušnice nebo náramky. Ani jedno vás jistě nezklame. Nebojte se kombinovat barvy Tato poučka se nemusí nutně týkat jenom oblasti vašeho oblečení, jelikož je platná i v oblasti již zmíněných šperků. I ty nemusí být nijak nutné. Právě naopak. Přesvědčí vás o tom unikátní Swarovski sety.  Právě tato značka, tedy tento výrobce šperků je totiž unikátní v tom, že dokáže nabídnout naprosto úchvatné barevné kombinace. Hodí se tak pro každou ženu, která chce být výrazná, nechce být tuctová a chce na první pohled zaujmout každého, kdo jde nebo stojí kolem ní. Neváhejte a zkuste to taky. Uvidíte, že dokonalý šperk rozhodně zabere! A je jedno, zda si ho chcete vzít jenom tak během dne, nebo na jakoukoliv důležitou událost ve vašem životě. Příspěvek Co vám pomůže k vaší kráse? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
24.07.2015 08:40 |

podobné články

Unikátní objev archeologů na Mostecku: Podívejte se na šest tisíc let staré kosti

 
V předpolí lomu Vršany na Mostecku se podařilo archeologům objevit unikátní nález v podobě dvou hrobů z pozdní doby kamenné. Kromě keramiky, nářadí nebo šperků se dochovaly i šest tisíc let staré kosti, a to muže a ženy. Podívejte se na video.
29.01.2020 19:15 |

podobné články

Unikátní nález v Brně: Archeologové našli lebku nosorožce ze čtvrtohor!

 
Zachovalou lebku čtvrtohorního nosorožce objevili archeologové v Brně-Obřanech. Vykopali ji na místě, kde se počítá s přístavbou rodinného domu. Jde o unikátní nález.
20.11.2013 05:11 |

podobné články

Ve 43 do modelingového důchodu nejde: Pavlína Němcová fotí stejnou kampaň jako o 14 let mladší Rosie Huntington

 
Když modelka Pavlína Němcová  (43) představila novou kolekci své značky šperků, promluvila o tom, že už se cítí na modelingový důchod a pochybovala, že ji ještě někdo, kromě jí samé, protože se sama stala tváří svých šperků, osloví na velkou kampaň. Mýlila se. V Česku právě fotí pro firmu, jejíž celosvětovou tváří je britská modelka Rosie Huntington-Whiteley  (28) , která je o 14 let mladší než ona.
29.05.2015 08:00 |

podobné články

Češi po Vánocích vyhodí až 3000 tun elektrozařízení

 
Češi po letošních Vánocích vyřadí z provozu přes 3000 tun starých elektrozařízení, a to díky tomu, že nové elektrospotřebiče najdou pod vánočními stromky či je pořídí v novoročních výprodejích.
24.12.2009 00:15 |

podobné články

Záhadný nález lidské lebky vyšetřuje policie

 
Hrůzný nález čekal na mladého muže v Odraticích. Narazil totiž na lidskou lebku. Podle odborníků se nejedná o archeologický nález a případ převzala policie.
30.04.2012 10:45 |

podobné články

Záhada: Dům je opuštěný už 58 let, přitom je pořád plný jídla a šperků! VIDEO

 
V domě žil manželský pár, od roku 1956 je ale stavení opuštěné. A uvnitř zůstalo v prakticky nedotčeném stavu, tak jak vypadalo po smrti dvojice. Pořád je plné věcí manželů, sklenic s angreštem, šperků a rodinných fotografií. Jak je to možné?
05.11.2013 17:45 |

podobné články

Unikátní nález Národního muzea: 432 milionů let stará rostlina!

 
Nález až z prvohor se 150 let skrýval ve sbírkách Národního muzea! To, co archiváři kdysi označili za mořskou řasu, je ve skutečnosti nejstarší a největší známý zbytek suchozemské rostliny na světě! Sopečné horniny ji zasypaly před 432 miliony let!
04.05.2018 12:05 |

podobné články

Kuchařová navrhla vlastní kolekci luxusních šperků

 
Miss World Taťána Kuchařová již druhým rokem spolupracuje s klenotnickou firmou, pro kterou nyní navrhla vlastní kolekci šperků. Na slavnostní křest nového katalogu v pražské restauraci Soho dorazila i Světlana Nálepková, která přiznala, že vůbec netuší, kdo Kuchařová je.
17.05.2009 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Nálepková (211 článků) , Taťána Kuchařová (924 článků)

Brad Pitt a Angelina Jolie mají vlastní řadu šperků

 
Brad Pitt a Angelina Jolie se v poslední době objevují na veřejnosti především kvůli charitě. A nejinak tomu bylo naposledy, kdy vystoupili, aby představili vlastní kolekci šperků s názvem Protector. Ve spolupráci s britským klenotníkem Asprey je vyrobili pro Angelininu charitativní organizaci.
19.11.2009 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1788 článků) , Angelina Jolie (2150 článků)

Výstava šperků Cartier

 
CO: Výstava šperků Cartier, KDE: Na Pražském Hradě, KDY: od 9.7. do 17.10.
08.07.2010 23:20 |

podobné články

Údajný člen Růžových panterů, specialistů na krádeže šperků, vydán do Japonska

 
Španělské úřady vydaly Japonsku Černohorce, který je údajně členem bandy takzvaných Růžových panterů specializující se na krádeže šperků. Informovala o tom japonská média.
14.08.2010 13:20 |

podobné články

Kate Moss (36) se oblékla pouze do šperků

 
Se svlékáním neměla britská topmodelka Kate Moss (36) nikdy problém. Neprotestovala ani v případě, kdy ji o focení požádal fotograf David Yurman, který si přál zvěčnit modelku oblečenou pouze do šperků.
05.09.2010 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Kate Moss (603 článků)

Angelina Jolie navrhla vlastí šperky

 
Herečka Angelina Jolie je žena mnoha profesí. Je vyhlášenou herečkou, momentálně režíruje vlastní film a ještě k tomu všemu stihla navrhnout vlastní řadu šperků… Herečka Angelina Jolie pracuje doslova ve dne v noci. Když zrovna nehraje ve filmu, režíruje ten vlastní a nebo navrhuje vlastní řadu šperků. Firma Robert ProCop totiž herečku oslovila, aby si [...]
06.12.2010 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2150 článků)

Pozor na napodobeniny šperků! Varuje inspekce

 
V některých klenotnictvích se stále místo šperků s drahými českými granáty prodávají jejich napodobeniny.
16.12.2010 22:35 |

podobné články