Článek

Unikátní modrotisk ze Strážnice: Gábina je pátou generací rodinné firmy, a to chtěla utéct

 
Studovala módní design, ale modrotisk ji vůbec nezajímal a to i přesto, že dílnu ve Strážnici založil její prapradědeček. Chtěla do světa, nakonec ale Gabriela Bartošková (27) poslechla maminku a jednou si techniku modrotisku vyzkoušela. Nyní je už pátou generací rodinné firmy. Modrotisk, který je zapsaný v kulturním dědictví UNESCO, jí nakonec učaroval.
12.09.2020 15:35 |

podobné články

Podobné články

UNESCO zapsalo modrotisk: U Danzingerů se řemeslo předává už šestou generaci

 
Kdybychom se v 90. letech vrhli na výrobu počítačů, tak dnes by asi žádný modrotisk už u nás nebyl. Tak popsala tenoučkou hranici mezi zánikem a přežitím unikátního řemesla Jaroslava Danzingerová (61) z Olešnice.
01.12.2018 15:40 |

podobné články

Šest generací mistrů z Olešnice. Zachránili modrotisk: Teď ho chrání UNESCO

 
Kdybychom se v 90. letech vrhli na výrobu počítačů, tak dnes by asi žádný modrotisk už u nás nebyl. Tak deníku Aha! popsal tenoučkou hranici mezi zánikem a přežitím unikátního řemesla Jiří Danzinger starší (66) z Olešnice na Blanensku.
03.12.2018 05:15 |

podobné články

Unikátní modrotisk se používá už 300 let. Dostal se na seznam UNESCO

 
Textilní tiskařská technika modrotisk je ode dneška na seznamu nehmotného kulturního dědictví Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO). Při zasedání na Mauriciu o tom rozhodl mezivládní výbor této instituce a UNESCO to oznámilo na svém twitterovém účtu. O zápis společně žádaly Česko, Slovensko, Německo, Rakousko a Maďarsko.
28.11.2018 15:10 |

podobné články

Modrotisk je na seznamu kulturního dědictví UNESCO

 
Textilní tiskařská technika modrotisk je od středy na seznamu nehmotného kulturního dědictví Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO). Při zasedání na Mauriciu o tom rozhodl mezivládní výbor této instituce. O zápis společně žádaly Česko, Slovensko, Německo, Rakousko a Maďarsko.
28.11.2018 14:10 |

podobné články

Zářez pro Česko: Modrotisk je na seznamu dědictví UNESCO

 
Textilní tiskařská technika modrotisk je od středy na seznamu nehmotného kulturního dědictví Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO). Při zasedání na Mauriciu o tom rozhodl mezivládní výbor této instituce a UNESCO to oznámilo na svém twitteru. O zápis společně žádaly Česko, Slovensko, Německo, Rakousko a Maďarsko.
28.11.2018 14:15 |

podobné články

Chlípná lesbická strážnice z České Lípy: Dala raději výpověď!

 
Strážnice městské policie v České Lípě, kterou policisté obvinili ze stalkingu, tedy pronásledování a poškozování cizích práv, raději podala v práci výpověď! Přečtěte si, jaké chlípné SMS strážnice posílala manželovi své milenky.
12.12.2013 17:35 |

podobné články

Strážnice si při kontrole parkovného povšimla muže na kradeném značkovém kole, doběhla ho a zadržela

 
Dne 12. 9. 2014 v 18:30 hod. prováděla strážnice městské policie kontrolu dodržování parkovného v ulici Chelčického v Českých Budějovicích, při které so povšimla okolo jedoucího muže na jízdním kole. Vzhledem k tomu, že značkové jízdní kolo odpovídalo popisu odcizeného kola, které byl hlídkám předáno prostřednictvím radiostanice v odpoledních hodinách, rozhodla se strážnice využít svého oprávnění a cyklistu zastavit.
16.09.2014 11:15 |

podobné články

Tragédie u Strážnice: Kamion se čelně srazil s autem! Dva mrtví, třetí bojuje o život

 
Dva lidé na místě mrtví, jeden bojuje o život. Děsivé následky má nehoda, která se stala ve středu v půl osmé ráno u Strážnice na Hodonínsku. Dopravní tepna I/55 je v úseku Strážnice-Vnorovy uzavřena. Uzavírka potrvá zřejmě až do 17 hodin. Objízdná trasa vede přes Veselí nad Moravou a Bzenec.
16.09.2020 09:25 |

podobné články

Strážnice Tereza: Tohle je sestra Báry Munzarové! Objevili jsme ji…

 
O Báře Munzarové (40), dceři hvězdného páru Jany Hlaváčové (74) a Luďka Munzara (79), se ví téměř všechno, zato o její sestře Tereze (47) zhola nic. Nedělní Aha! ji našlo, a nestačilo se divit! Tereza, která vystudovala vysokou školu a může se pyšnit titulem inženýrka, pracuje jako strážnice u městské policie v Kutné Hoře. A se svým partnerem Luďkem se doma stará o pět koní a devět nemocných pejsků!
19.05.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Hlaváčová (200 článků) , Barbora Munzarová (213 článků) , Tereza Munzarová (22 článků)

Novojičínská strážnice pronásledovala zlodějku, úspěšně ji dopadla

 
Dne 19.9.2014 krátce po poledni požádali kolegové z Policie ČR strážníky o prověření krádeže v OD na ulici Přemyslovců v Novém Jičíně. Při příjezdu viděla hlídka od obchodního domu utíkat ženu středního věku, která pokračovala po ulici Novosady a směrem k MŠ na ul. Komenského. Strážník pokračoval v pronásledování vozem a strážnice za ženou běžela.
26.09.2014 14:40 |

podobné články

Rozjuchaná Strážnice hostí 25 000 milovníků folkloru: S prázdným břuchem je aj u muziky smutno

 
Počet obyvatel starobylé Strážnice se o víkendu minimálně ztrojnásobil. Příznivci folkloru totiž vzali největší středoevropský folklorní festival útokem.
24.06.2017 13:45 |

podobné články

Strážnice Šárka a Petra přišly na metalovém festivalu o vlasy: Získají je děti s rakovinou

 
Kadeřnice ze salonu Dlouhovlásky letos sbíraly vlasy pro dobrou věc i na rockových a metalových festivalech. Tady totiž najdete největší koncentraci vlasáčů a mániček. Nebyli to ale jenom fanoušci tvrdé hudby, kteří darovali své lokny – byly mezi nimi i dvě strážnice městské policie Jaroměř, které na festivalu hlídkovaly.
14.08.2017 14:55 |

podobné články

Strážnice (25) našla v tašce 11 milionů, majitel jí nedal ani korunu

 
Jako strýček Skrblík si počínal majitel pánské tašky, ve které bylo 1,75 milionu tureckých lir (asi 11 milionů korun). Když ji totiž během své pochůzky našla brněnská strážnice, jen jí poděkoval a odešel.
08.09.2017 15:45 |

podobné články

Světový unikát ze Strážnice: 3D potisky plechovek »válcují« veletrh v Mnichově

 
Velký úspěch slaví na právě probíhajícím mezinárodním veletrhu Inprint – Industrial Print Show v Mnichově ryze česká firma ze Strážnice na Hodonínsku. Září tam se světovým unikátem – 3D potiskem plechovek a velkých panelů.
16.11.2017 13:20 |

podobné články

Drsný zásah městské policie na Václaváku: „Jsem těhotná!“ křičela partnerka zadrženého. Strážnice mu nadávala

 
Video z drsného zásahu pražské městské policie na Václavském náměstí koluje po sociálních sítích. Strážníci se na něm snaží před zraky jeho těhotné partnerky s dítětem v kočárku zadržet muže, který vystoupil z auta. Ten se ale brání, a tak ho smýkají až k policejnímu vozu, kde na něj zasahující strážnice nakonec sprostě spustí a udeří ho.
21.05.2018 22:00 |

podobné články

Strážnice Silva popsala záchranu zmírající holčičky: V autě bylo 50 stupňů, nedalo se tam dýchat!

 
Strážnice Silvie Březinová (41) zachraňovala holčičku z rozpáleného chevroletu, právě ona ji vytáhla ze sedačky ven! Profesionálka v uniformě je ale i matkou třiapůlleté dcerky. I proto ji děsivý zážitek nenechal chladnou.
01.06.2018 05:10 |

podobné články

Až „dvacet tisíc kamionů pod okny denně, domy praskají,“ na projednání petice za dostavbu dálnic na Moravě dorazila starostka Strážnice. Ekologové vinění z obstrukcí nedorazili

 
REPORTÁŽ V pondělí 18. června se na veřejném slyšení v Senátu Parlamentu České republiky projednávala petice za dostavbu dvojice dálnic D49 a D55 na jihu Moravy. Výstavba obou komunikací řadu let „drhne“ kvůli odporu z řad ekologických aktivistů. Obě dálnice jsou přitom „strategického významu“ zaznělo přitom během projednávání ze strany zástupkyně ministerstva pro místní rozvoj Marcely Pavlové. Dálnice mají představovat součást dálničního spojení se Slovenskem. Starostka historické Strážnice na Slovácku Renata Smutná zase upozornila na to, jak neexistence dálničních komunikací komplikuje život lidem v její obci. Tou podle Smutné projíždí až dvacet tisíc těžkých kamionů denně.
18.06.2018 14:55 |

podobné články

Strážnice dostala facku, až jí vypadla plomba! Namol zpitá útočnice (42) s kumpánem skončili v rukou policie

 
Řidič odmítl pustit do autobusu na Černém Mostě muže a ženu, kteří byli pod vlivem alkoholu. Žena (42) navíc neměla roušku ani jízdenku a autobus byl již plný. Přesto odmítli odejít s tím, že si sednou na schody. Bezmocnému řidiči se jala pomoci strážnice v civilu, ale pěkně to schytala.
17.04.2020 16:20 |

podobné články

Výletníci našli u Strážnice hromadný hrob: Kosti trčely ze země, původ mrtvých odhalí až analýzy

 
Objev místa se zbytky koster minimálně šesti osob nedaleko Strážnice na Hodonínsku pořádně zamotal hlavu archeologům. Podle nich je zřejmé, že šlo o narychlo vykopaný hrob. Zemřelí v něm byli doslova namačkaní v malém prostoru, o nějakém pietním uložení nemůže být řeč.
09.05.2020 11:25 |

podobné články