Článek

Unikátní archivní snímky Petra Pavla: Takový byl generál coby kluk

 
Petra Pavla (61) znají všichni buďto ve vojenském, nebo v obleku. Kandidát na prezidenta, který patří mezi favority letošních voleb, nyní redakci eXtra.cz poskytl archivní snímky, na kterých je jako kluk. Poznáváte ho?
13.01.2023 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1592 článků)
Podobné články

Novinářská ostuda! Tlustý generál Pavel nalezen. Není generál, není Pavel, není na Ukrajině

 
„Generál Pavel“ ve skutečnosti nejel bojovat za Putina na Ukrajinu, zjistil belgický analytik Rien Emmery. Analytik tak zbořil tvrzení hned několika médií převzaté od britského bulváru The Daily Star, podle kterého měl ruský prezident Vladimir Putin takový problém s dostatkem generálů, že musel na Ukrajinu vyslat i dosti otylého muže v maskáčích, jehož média nazývala „generál Pavel“. „Smutné,“ šířily se po zprávě ve Spojených státech fotografie českého generála Petra Pavla spolu s povzdechy nad tím, že Pavel před údajným vysláním na Ukrajinu ve službách Moskvy „nabral metrák“.
10.07.2022 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4829 článků) , Petr Pavel (1592 článků)

Plzeň vystaví své archivní kulturní památky: Unikátní originály uvidíte jen jediný den

 
Archivní kulturní památky patřící Plzni vystaví město od pondělí 20. listopadu v mázhauzu radnice na náměstí Republiky. Na dvaceti panelech lidé uvidí vzácné dokumenty, například nejstarší plzeňské pečetidlo, soubor čtyř zlatých bul či první soudní knihu. Vystavené budou nejen věrné kopie, ale po jeden jediný den i vzácné historické originály. Ostatní archiválie až do 7. prosince.
19.11.2017 13:55 |

podobné články

Vítězné tažení Petra Pavla: Novým českým prezidentem se nejspíš stal generál

 
Češi rozhodli. Novým prezidentem se podle predikčního modelu od agentur STEM a STEM/MARK stal generál Petr Pavel, který v druhém kole prezidentských voleb porazil Andreje Babiše. Boj to byl opravdu napínavý, přesto od začátku měl generál od Andreje Babiše jasný náskok. 
28.01.2023 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25660 článků) , Petr Pavel (1592 článků) , Pavel Nový (512 článků) , Pavel Nový (368 článků)

Tvrdé nařčení. Co nasadil Kalousek na Pavla, tu ještě nebylo

 
Exministr financí Miroslav Kalousek ani po silných reakcích neustává v kritice prezidentského kandidáta Petra Pavla. Po vypjaté diskusi, jež začala Kalouskovým označením Pavla za „prominentního spratka“ z „prominentní bolševické rodiny“ se začaly šířit spekulace, nakolik by byl generál Pavel ochotný spolupracovat s režimem, pokud by nenásledovala sametová revoluce či se události vyvinuly jinak. „Akceptoval každý režim, který měl zrovna moc,“ mínil exministr a dal Pavla do souvislosti s komunistickým plukovníkem Zdeňkem Zbytkem, k němuž se v minulosti opakovaně vyjádřil s pohrdáním.
26.07.2022 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7705 článků) , Petr Pavel (1592 článků)

Festival La Película v Brně nabídne novinky i archívní perly

 
České distribuční premiéry i archívní perly nabídne brněnská část festivalu španělsky mluvených filmů La Película. Potrvá do neděle v kině Scala. Vybrané snímky mají široké tematické i žánrové rozpětí - zastoupena je politicky nekorektní komedie, psychologické drama i mystický horor.
21.02.2014 08:55 |

podobné články

Archivní klenoty známé herečky: Hvězda Slunečné a Boty jménem Melichar jako Červená Karkulka!

 
Herečka Regina Řandová (53), známá nejenom z televizních obrazovek, ale i z dabingu, se rozhodla potěšit své příznivce na sociálních sítích a podělit se s nimi o skutečně archivní klenoty ze svého alba. Snímky, na kterých je ještě docela malou holčičkou!
30.03.2021 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Regina Řandová (20 článků)

Velké dusno kolem Petra Pavla: Novinář vypustil na veřejnost, co prý dělal za komunistů. A generál bouchl do stolu

 
Server Echo24.cz si posvítil na komunistickou minulost generála Petra Pavla. Ukazuje se prý, že Pavel tak trochu mlží o svém poměru k bývalému komunistickému zřízení. Se svou troškou do mlýna přispěl i hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Propojil Milion chvilek pro demokracii a komunisty. Přidal se i publicista Štěpán Kotrba, který Petra Pavla označil za „pijavici“, jež se přisaje na každý režim.
12.12.2019 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1592 článků) , Pavel Štěpán (73 článků) , Pavel Štěpán (73 článků)

Za 100 miliónů korun se vydražilo archivní víno Lloyda Webbera

 
Zhruba za 5,6 miliónu dolarů (100 miliónů korun) se v sobotu v Hongkongu vydražilo archivní víno ze sklepů britského skladatele Andrewa Lloyda Webbera. Podle hongkongské pobočky aukčního domu Sotheby's byl zájem kupujících, vesměs čínských a dalších asijských zákazníků, obrovský. Zakoupili všechna skladatelova vína, která aukce nabízela.
22.01.2011 16:20 |

podobné články

Bývalá Miss World se pochlubila archivní fotkou: Poznali byste ji před operací nosu?

 
Priyanka Chopra  (38) se podělila o archivní snímek, na kterém vypadá úplně jinak než dnes. Byl totiž pořízen dávno před operací nosu, která jí kompletně změnila tvář, aniž by o to herečka stála.
27.03.2021 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Priyanka Chopra (29 článků)

Česko prý zadržuje archivní spisy vojenské rozvědky, jež žádá SR

 
Česká republika prý odmítá vydat Slovensku archivní dokumenty po vojenské kontrarozvědce z dob komunistického Československa. Napsal to dnes list Sme s odvoláním na Ústav paměti národa, který například archivuje svazky po komunistické tajné policii StB a který je obdobou českého Ústavu pro studium totalitních režimů. Slovenské ministerstvo obrany naopak potíže se získáním zmiňovaných dokumentů, které jsou důležité pro udělování bezpečnostních prověrek vojákům, popřelo.
22.09.2014 09:51 |

podobné články

Česko prý zadržuje archivní spisy vojenské rozvědky, které si vyžádalo Slovensko

 
Česká republika prý odmítá vydat Slovensku archivní dokumenty po vojenské kontrarozvědce z dob komunistického Československa, tvrdí Ústav paměti národa (ÚPN), který například archivuje svazky po komunistické tajné policii StB. Slovenské ministerstvo obrany naopak popřelo potíže se získáním zmiňovaných dokumentů, které jsou důležité pro udělování bezpečnostních prověrek vojákům.
22.09.2014 12:36 |

podobné články

Ministerstvo vnitra: Vzácné dokumenty Plzně se staly archivními kulturními památkami

 
Ministerstvo vnitra České republiky nově prohlásilo vzácné dokumenty z Archivu města Plzně za archivní kulturní památky. Jde o nejstarší plzeňské pečetidlo, soubor čtyř zlatých bul, dále o první soudní knihu, Osecký žaltář a dvě erbovní privilegia. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě v mázhauzu plzeňské radnice od 16. listopadu do 7. prosince 2017. Plzeň měla dosud jedinou archivní kulturní památku, rukopis hry Josefa Kajetána Tyla Fidlovačka z roku 1834.
29.07.2017 12:45 |

podobné články

Vychází archivní singl soulového zpěváka Jaromíra Löfflera

 
Dvě archivní nahrávky Jaromíra Löfflera, který v šedesátých letech působil vedle Marie Rottrové v ostravské skupině Flamingo, vyjdou na singlu u nové firmy Memory Records Prague. Křest desky se uskuteční 14. prosince ve Studiu Paměť. Löffler tam zazpívá po boku spoluhráčů z olomouckých Bluesmen, varhaníka Jaroslava Vraštila a bubeníka Vladimíra Grunta, které doprovodí kytarista Žlutého psa Jan Martinek.
10.12.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Marie Rottrová (328 článků)

Prostě naši: Vendula Pizingerová se pochlubila archivní perličkou z dětství a vzpomínala na mladá léta

 
Vendula Pizingerová  (48) už brzy přivede na svět potomka, kterého očekává s manželem Josefem. Prezidentka Kapky naděje se v covidových časech pustila doma do úklidu a našla archivní perličky. U fotografií svých rodičů a prarodičů si zavzpomínala na dětství.
28.09.2020 05:55 |

podobné články

»Jarda Hejl« z Ulice Hofmann odhalil archivní klenot! Co ho pojí se slavným spisovatelem?

 
Čas hrozně letí, člověk mrkne a dvacet let života je pryč... Alespoň tak to vypadá z posledního příspěvku herce Martina Hofmanna (43) alias Jardy Hejla z Ulice. Ukázal totiž archivní fotku. Poznali byste ho vůbec? A kdopak je asi muž vedle něj?
22.05.2021 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Hofmann (82 článků)

Ivana Gottová sdílela na Vánoce archivní snímek Mistra. Fanoušci jsou dojatí

 
Jsou to už tři roky, co nás opustil mistr Karel Gott. Přesto zůstává v lidských srdcích napořád. Hlavně u těch nejbližších. Jeho manželka Ivana Gottová každý rok vytasí jednu archivní fotku, která nám božského Káju vždy připomene, a letos tomu také není jinak. Na Karlově Facebooku sdílela vánoční snímek z roku 2017, kde legendární zpěvák stojí u nazdobeného stromku. Příspěvek ihned okomentovali fanoušci dojemnými vzkazy.
24.12.2022 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6761 článků)

Novým náčelníkem armády byl jmenován generál Pavel

 
Novým náčelníkem generálního štábu české armády byl v pátek jmenován generál Petr Pavel. Funkce se ujme od 1. července, kdy nahradí končícího generála Vlastimila Picka. Generála Pavla jmenoval do funkce prezident Václav Klaus coby vrchní velitel ozbrojených sil.
29.06.2012 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10871 článků) , Vlastimil Picek (276 článků) , Pavel Nový (512 článků) , Petr Václav (1022 článků) , Pavel Nový (368 článků)

„Horší než Babiš. Nevěří Ukrajině!“ Válka o Pavla se utrhla: Nová odhalení

 
Po výpovědi Pavla Beneše, účastníka rozvědčického kurzu, jehož se účastnil i generál Pavel, příznivci vládní koalice diskutují o tom, zda Pavel „ano, či ne“. Nejdále zatím zašel představitel Evropských hodnot a podporovatel Marka Hilšera – Martin Svárovský. Dle něj má Pavel horší minulost než lídr ANO Andrej Babiš. A co víc, generál prý pravidelně vyjadřuje pochyby o tom, že Ukrajina je schopna porazit Rusko. Útoky se přesunuly i na diplomata Petra Koláře, kterého Svárovský tituluje „Pavlův stvořitel“. Kolář je životním partnerem moderátorky ČT Světlany Witowské.
24.10.2022 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25660 článků) , Petr Kolář (678 článků) , Světlana Witowská (422 článků) , Marek Hilšer (249 článků) , Martin Beneš (51 článků) , Pavel Marek (341 článků) , Pavel Marek (357 článků) , Marek Beneš (11 článků) , Martin Marek (62 článků)

„Horší než Babiš. Nevěří Ukrajině!“ Válka o Pavla se utrhla: Nová odhalení

 
Po výpovědi Pavla Beneše, účastníka rozvědčického kurzu, jehož se účastnil i generál Pavel, příznivci vládní koalice diskutují o tom, zda Pavel „ano, či ne“. Nejdále zatím zašel představitel Evropských hodnot a podporovatel Marka Hilšera – Martin Svárovský. Dle něj má Pavel horší minulost než lídr ANO Andrej Babiš. A co víc, generál prý pravidelně vyjadřuje pochyby o tom, že Ukrajina je schopna porazit Rusko. Útoky se přesunuly i na diplomata Petra Koláře, kterého Svárovský tituluje „Pavlův stvořitel“. Kolář je životním partnerem moderátorky ČT Světlany Witowské.
26.10.2022 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25660 článků) , Petr Kolář (678 článků) , Světlana Witowská (422 článků) , Marek Hilšer (249 článků) , Martin Beneš (51 článků) , Pavel Marek (341 článků) , Pavel Marek (357 článků) , Marek Beneš (11 článků) , Martin Marek (62 článků)