Článek

Unicorn: Historické změny v evropské energetice, bilanční perioda se zkrátí z hodiny na 15 minut

 
Energetický sektor prochází největší transformací v moderní historii. Jednou z klíčových novinek je změna v bilancování, které má za cíl udržet energetickou síť v rovnováze tak, aby množství dodané energie do sítě odpovídalo množství energie odebrané.
05.06.2024 09:45 |

podobné články

Podobné články

Chceš studovat a zároveň pracovat? Díky programu Work & Study na Unicorn University zvládneš obojí

 
Česká soukromá vysoká škola Unicorn University spouští program Work & Study. Ten je příležitostí pro všechny, kteří vidí svou budoucnost v oblasti IT a zároveň chtějí získat kvalitní vzdělání. Program totiž studentům umožňuje kombinovat juniorní IT pozici v prestižní technologické společnosti Unicorn se studiem bakalářského programu Softwarový vývoj na Unicorn University.
06.03.2024 09:15 |

podobné články

Studenti z Česka vytvořili v CERN systém, který pomáhá vědcům

 
Studenti tuzemské soukromé vysoké školy Unicorn University se mohou pochlubit nebývalým úspěchem. Vytvořili informační systém ITk Production Database, který zaznamenává každý detail o všech součástkách vnitřního detektoru pro experiment ATLAS – součást urychlovače částic v Evropské organizaci pro jaderný výzkum (CERN). Práce na vývoji informačního systému začaly v roce 2017 a od té doby se systém používá a rozvíjí. V současné době je téměř dokončený a může se tak začít plně využívat. Projekt realizoval zakladatel společnosti Unicorn Vladimír Kovář a ředitel IT Unicorn University Marek Beránek. Průběžně jim s tím pomáhala desítka studentů.
14.05.2024 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Kovář (1 článek)

Unicorn Systems pomáhá severským zemím s modernizací systému pro zúčtování trhu s elektřinou

 
Společnost eSett Oy, která poskytuje služby zúčtování pro Finsko, Švédsko, Norsko a Dánsko, se rozhodla pokračovat ve spolupráci s Unicorn Systems a zahájit modernizaci svého současného systému pro zúčtování odchylek označovaného jako NBS (Nordic Balance Settlement). Moderní decentralizovaná energetika s sebou přináší výrazně větší nároky na objemy dat, rychlost jejich zpracování a zabezpečení. Odpovědí na tyto výzvy je přechod na nejnovější generaci platformy Damas MMS:E od společnosti Unicorn Systems, která umožní převést celé řešení do cloudového prostředí a maximálně využít jeho výhod. Společnost eSett tím získá řešení s neomezenou škálovatelností, které bude flexibilní a provozovatelné po mnoho dalších let.
17.04.2024 14:50 |

podobné články

Unicorn: Budoucnost podnikových systémů - integrace umělé inteligence bude nezbytná

 
Unicorn Vysoká škola ve čtvrtek 30. května pořádala další ze série tradičních online konferencí Unicorn University Open, tentokrát na téma budoucnosti enterprise systémů, neboli velkých systémů, které integrují různé komponenty do funkčního celku.
07.06.2024 15:00 |

podobné články

S opencard bude Praze radit zástupce firmy Unicorn

 
S rozvojem kritizovaného projektu opencard bude zřejmě hlavnímu městu pomáhat zástupce softwarové firmy Unicorn Systems. Na posledním zasedání účast zástupce Unicornu schválila komise opencard.
04.03.2010 18:00 |

podobné články

Letiště Praha bude využívat nový geografický informační systém. Platformu dodá Unicorn Systems

 
Letiště Praha bude ke správě polohových dat využívat systém společnosti Esri. Ta je světovým lídrem v oblastech pořizování, správy, analýzy a publikace geodat. O správné nasazení systému se postará společnost Unicorn Systems, která zvítězila ve výběrovém řízení.
21.05.2021 13:35 |

podobné články

Tím se leccos vysvětluje: Shopaholicadel odtajnila, že pochází ze světa Unicorn

 
Tohle by skutečně ledacos vysvětlovalo! Adéla Pulcová alias Shopaholicadel totiž tvrdí, že pochází ze světa Unicorn. To influencerka prohlásila během dalšího ze svých streamů na TikToku a tvrzení myslela zcela vážně. Brána do tohoto světa je prý v Praze, ale ono místo nikdo kromě Adély nezná. Vyvolená je pouze ona. 
13.02.2023 05:10 |

podobné články

Unicorn Vysoká škola se spojuje s esportovní ligou SČSEL

 
Unicorn Vysoká škola se spojuje se Slovenskou a Českou středoškolskou esportovní ligou (SČSEL). Toto nové spojení nabídne mnoho příležitostí jak pro esportovní hráče, tak i pro širší komunitu. V rámci partnerství vzniknou unikátní kurzy, které posílí esportovní komunitu a otevřou dveře studentům, kteří se o esport zajímají a chtějí si v něm budovat kariéru.
22.11.2023 10:35 |

podobné články

Unicorn: Dvakrát měř, jednou řež! České přísloví, které platí i v kyberprostoru

 
Technologická společnost Unicorn pořádá 16. dubna v Hradci Králové další ze svých pravidelných setkání nazvaných Meetups. Nadcházející event s názvem „Dvakrát měř, jednou řež – bezpečnost (nejen) v IT“, nabídne účastníkům příležitost setkat se s předními experty v oblasti kyberbezpečnosti, a získat tak cenné informace a rady, jak se bránit aktuálním hrozbám, číhajícím v kyberprostoru.
09.04.2024 15:05 |

podobné články

Unicorn Systems a německý operátor přenosové soustavy spolupracují na unikátním nástroji

 
Společnost Unicorn Systems zvítězila v tendru vyhlášeném německým operátorem přenosové soustavy TenneT. Česká firma tak získala dlouhodobý kontrakt na dodávku a následnou podporu nástroje pro validaci nákladů za redispečink. Tento projekt představuje významný krok v podpoře transparentnosti a zvyšování efektivity mezinárodní spolupráce provozovatelů přenosových soustav, což je klíčový aspekt pro zajištění energetické bezpečnosti a stability v celém regionu.
02.05.2024 09:25 |

podobné články

Konference Unicorn University Open: Blízká budoucnost podnikových systémů

 
Konference nazvaná NextGen Enterprises: Budoucnost podnikových systémů je dalším online setkáním pořádaným Unicorn Vysokou školou. Tato akce se bude konat 30. května od 9:30 a je určena nejen manažerům a majitelům firem, ale i široké veřejnosti se zájmem o nové technologie. „Na konferenci se dozvíte, jak AI změnila využívání podnikových systémů, jaké jsou další vývojové trendy a kam se bude tato oblast v nejbližší době ubírat,“ láká na konferenci Jan Čadil, rektor vysoké školy.
23.05.2024 11:25 |

podobné články

Intervaly pražské MHD se v noci zkrátí na 20 minut

 
Od dnešní noci se intervaly noční MHD v Praze zkrátí během víkendů z nynějších 30 na 20 minut. Změna se týká všech devíti nočních tramvají a části nejvytíženějších autobusových linek, které zejména v centru hlavního města jezdily přeplněné. Na konci roku společnost Ropid, organizátor dopravy v Praze a okolí, vyhodnotí, zda kratší intervaly zavede trvale.
04.09.2015 03:20 |

podobné články

Každý snědený hot dog člověku zkrátí život o 36 minut, tvrdí studie

 
Většina lidí si dokáže představit, které potraviny jsou pro tělo prospěšné a které o něco méně. Studie michiganské univerzity v USA zabývající se veřejným zdravím však tyto představy přenáší do zcela reálnějších obrysů. Ukazuje, o kolik minut člověku jednotlivé potraviny zkrátí či naopak prodlouží život.
25.08.2021 16:10 |

podobné články

Párek v rohlíku k obědu? Stánková klasika vám zkrátí život o 36 minut, vypočítali vědci

 
Každý z nás zažil situaci, kdy kvůli práci nestíhal oběd, tak zaběhl ke stánku s rychlým občerstvením a koupil si párek v rohlíku. Pokud jste někdy tak vyřešili svůj hlad, tak podle studie michiganské univerzity v USA jste si zkrátili život o 36 minut. Vědci zkoumali 5800 druhů potravin ve smyslu zátěže na člověka a dopadu na životní prostředí. Určili tak, které potraviny vám zkrátí život ,a které vám ho naopak prodlouží.
27.08.2021 22:00 |

podobné články

Alena Vitásková má novou knihu, už název provokuje. Prozradila, jak to bude s ní a politikou

 
Bývalá šéfka ERÚ sepsala v pořadí svou již sedmou knihu. Tentokrát se ovšem netýká energetiky. „Je to opět nastavení zrcadla společnosti, tak jako u předcházejících knih,“ říká autorka. Energetice se nicméně stále věnuje. „Sleduji (nyní až s patologickým úsměvem) vývoj v energetice, neobratné kroky vedení Energetického regulačního úřadu, skomírání evropské energetiky a vývoj ve světové energetice. Bohužel když nemůžete nic ovlivnit, je to plýtvání drahocenným časem, který je nám všem v tomto životě vymezen,“ povzdechla si. A prozradila, jak je to s její politickou kariérou.
19.11.2023 21:05 |

podobné články

AV ČR: Posledních 30 let patří k povodňově nejaktivnějším, zjistili vědci

 
Povodně k Evropě neodmyslitelně patří. Jejich intenzita se ale v různých obdobích dějin měnila. Z historického pohledu přitom poslední výraznější povodňová perioda zasáhla starý kontinent nedávno – v uplynulých třiceti letech. Vyplývá to ze zjištění mezinárodního vědeckého týmu, jehož součástí byli i odborníci z Ústavu výzkumu globální změny AV ČR.
27.07.2020 13:00 |

podobné články

Blíží se Světové fórum o energetice

 
Světové fórum o regulaci v energetice je hlavním mezinárodním setkáním zabývajícím se regulací v energetice. Koná se jednou za tři roky. Letos se koná 25. až 28. května v Istanbulu.
26.04.2015 19:06 |

podobné články

Ministr Hüner: Tažení proti „šmejdům“ v energetice má první výsledky

 
Trojnásobný nárůst podnětů v souvislosti s tzv. šmejdy v energetice. Reakce na osvětu a spolupráci Ministerstva průmyslu a obchodu, České obchodní inspekce a Energetického regulačního úřadu. V úterý společně informovaly o tom, jak se spotřebitelé mohou bránit nekalým obchodním praktikám v energetice, kterých v poslední době dramaticky přibývá.
24.05.2018 22:15 |

podobné články

Desátá bilanční cesta: Vláda plní klíčové priority v oblasti EU fondů

 
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se v rámci desáté bilanční návštěvy jednotlivých resortů setkal 25. července 2014 s ministryní pro místní rozvoj Věrou Jourovou. Hlavním tématem bylo čerpání finančních prostředků z fondů Evropské unie, hovořili také o oblasti investic do sociálního bydlení.
25.07.2014 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků)