Článek

Unicorn: Budoucnost podnikových systémů - integrace umělé inteligence bude nezbytná

 
Unicorn Vysoká škola ve čtvrtek 30. května pořádala další ze série tradičních online konferencí Unicorn University Open, tentokrát na téma budoucnosti enterprise systémů, neboli velkých systémů, které integrují různé komponenty do funkčního celku.
07.06.2024 15:00 |

podobné články

Podobné články

Konference Unicorn University Open: Blízká budoucnost podnikových systémů

 
Konference nazvaná NextGen Enterprises: Budoucnost podnikových systémů je dalším online setkáním pořádaným Unicorn Vysokou školou. Tato akce se bude konat 30. května od 9:30 a je určena nejen manažerům a majitelům firem, ale i široké veřejnosti se zájmem o nové technologie. „Na konferenci se dozvíte, jak AI změnila využívání podnikových systémů, jaké jsou další vývojové trendy a kam se bude tato oblast v nejbližší době ubírat,“ láká na konferenci Jan Čadil, rektor vysoké školy.
23.05.2024 11:25 |

podobné články

Chceš studovat a zároveň pracovat? Díky programu Work & Study na Unicorn University zvládneš obojí

 
Česká soukromá vysoká škola Unicorn University spouští program Work & Study. Ten je příležitostí pro všechny, kteří vidí svou budoucnost v oblasti IT a zároveň chtějí získat kvalitní vzdělání. Program totiž studentům umožňuje kombinovat juniorní IT pozici v prestižní technologické společnosti Unicorn se studiem bakalářského programu Softwarový vývoj na Unicorn University.
06.03.2024 09:15 |

podobné články

Unicorn Systems pomáhá severským zemím s modernizací systému pro zúčtování trhu s elektřinou

 
Společnost eSett Oy, která poskytuje služby zúčtování pro Finsko, Švédsko, Norsko a Dánsko, se rozhodla pokračovat ve spolupráci s Unicorn Systems a zahájit modernizaci svého současného systému pro zúčtování odchylek označovaného jako NBS (Nordic Balance Settlement). Moderní decentralizovaná energetika s sebou přináší výrazně větší nároky na objemy dat, rychlost jejich zpracování a zabezpečení. Odpovědí na tyto výzvy je přechod na nejnovější generaci platformy Damas MMS:E od společnosti Unicorn Systems, která umožní převést celé řešení do cloudového prostředí a maximálně využít jeho výhod. Společnost eSett tím získá řešení s neomezenou škálovatelností, které bude flexibilní a provozovatelné po mnoho dalších let.
17.04.2024 14:50 |

podobné články

Studenti z Česka vytvořili v CERN systém, který pomáhá vědcům

 
Studenti tuzemské soukromé vysoké školy Unicorn University se mohou pochlubit nebývalým úspěchem. Vytvořili informační systém ITk Production Database, který zaznamenává každý detail o všech součástkách vnitřního detektoru pro experiment ATLAS – součást urychlovače částic v Evropské organizaci pro jaderný výzkum (CERN). Práce na vývoji informačního systému začaly v roce 2017 a od té doby se systém používá a rozvíjí. V současné době je téměř dokončený a může se tak začít plně využívat. Projekt realizoval zakladatel společnosti Unicorn Vladimír Kovář a ředitel IT Unicorn University Marek Beránek. Průběžně jim s tím pomáhala desítka studentů.
14.05.2024 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Kovář (1 článek)

Bohdan Babinec: O využití umělé inteligence

 
Často se lidé chtějí umělé inteligence ptát na budoucnost lidstva. Poslechněte si můj skromný názor o využití umělé inteligence (v mládí jsem studoval základy kybernetiky, mikroelektroniky a vyšší matematiky).
29.05.2023 15:25 |

podobné články

Umělá inteligence v roce 2018, 3. díl: AI jako nástroj průmyslu a partner digitalizace života

 
Oboru umělé inteligence se konečně začíná dostávat pozornosti i v komerční sféře a investice do vývoje rostou. Průmysl i běžné součásti našeho života se totiž v dohledné době bez sofistikovaných zařízení na bázi umělé inteligence neobejdou, upozorňuje třetí díl mikroseriálu o umělé inteligenci.
14.12.2018 18:35 |

podobné články

Ministerstvo zahraničí: Černínský palác hostil Globální fórum o etice umělé inteligence

 
První Globální fórum o etice umělé inteligence během předsednictví a pod záštitou UNESCO se konalo v úterý 13. prosince 2022 v Černínském paláci. Uspořádání akce je významným milníkem v budování silné mezinárodní koalice směřující k zajištění etického rozvoje a používání umělé inteligence po celém světě.
14.12.2022 14:35 |

podobné články

Koronavirus urychlil rozmach umělé inteligence: Dobrý sluha, zlý pán a chybějící zákony

 
Lednička za vás objedná celý nákup. Robot prověří smlouvu s pojišťovnou, jestli vyhovuje vašim požadavkům. Nebo vám pomůže s reklamací lístků do divadla, až budou zas otevřená. To jsou technologické vychytávky, které jsou už v dnešní době možné. Všechny vychází z umělé inteligence, tedy chytrých strojových systémů, jež se dostávají do stále více oblastí našeho života. Skrývají velký potenciál, ale také řadu rizik, které ještě ani neumíme pořádně pojmenovat. Budou proto třeba nové zákony, které zajistí, že se budeme moci bránit, když nás umělá inteligence poškodí. Zatím jich příliš mnoho není.
28.03.2021 17:00 |

podobné články

Unicorn: Atlassian AI - nový virtuální kolega, který vám zefektivní týmovou spolupráci

 
Před pár lety se zdálo využívání umělé inteligence jako sci-fi. Dnes už je umělá inteligence běžnou součástí našeho osobního i profesního života. Především prudký rozvoj technologií, založených na architektuře GPT (Generative Pre-trained Transformer), výrazně snižuje čas, který lidé tráví vykonáváním rutinních úkolů.
21.05.2024 09:20 |

podobné články

Letiště Praha bude využívat nový geografický informační systém. Platformu dodá Unicorn Systems

 
Letiště Praha bude ke správě polohových dat využívat systém společnosti Esri. Ta je světovým lídrem v oblastech pořizování, správy, analýzy a publikace geodat. O správné nasazení systému se postará společnost Unicorn Systems, která zvítězila ve výběrovém řízení.
21.05.2021 13:35 |

podobné články

Umělá inteligence představuje větší hrozbu než globální oteplování či terorismus

 
Nekontrolovaný a překotný vývoj umělé inteligence je podle prezidenta Britské vědecké asociace mnohem větší hrozbou než globální změna klimatu či světový terorismus. Podle něj by měly světové vlády okamžitě začít vývoj a aplikaci umělé inteligence regulovat. Než bude pozdě.
07.09.2018 15:30 |

podobné články

Kontroverzní „umělá inteligence“ ChatGPT! Test PL: Šokující zjištění, když došlo na Bidena a Trumpa

 
Evropským regulátorům dělá starosti populární chatbot ChatGPT. Itálie se stala první zemí v EU, která tuto aplikaci fungující na bázi umělé inteligence zablokovala poté, co minulý týden unikla soukromá data některých uživatelů včetně bankovních informací. Nyní podobné kroky zvažuje Německo a další evropské státy. ChatGPT je také kritizován pro údajnou zaujatost v odpovědích na politické a hodnotové otázky. Objektivitu umělé inteligence jsme se rozhodli sami nezávisle ověřit. Zjistili jsme, že chatbot zvládne napsat oslavnou báseň na Joea Bidena. Žádost o oslavnou báseň na Trumpa program odmítl s odůvodněním, že je „nestranný a neutrální“.
03.04.2023 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1229 článků)

S opencard bude Praze radit zástupce firmy Unicorn

 
S rozvojem kritizovaného projektu opencard bude zřejmě hlavnímu městu pomáhat zástupce softwarové firmy Unicorn Systems. Na posledním zasedání účast zástupce Unicornu schválila komise opencard.
04.03.2010 18:00 |

podobné články

Rakušan: Migrace je jednou z klíčových výzev pro budoucnost EU, reforma nezbytná

 
Migrace je jednou z klíčových výzev pro budoucnost Evropské unie, reforma migrační a azylové politiky je nezbytná. Po dnešním jednání s bavorským státním ministrem vnitra, sportu a integrace Joachimem Herrmannem v Praze to na tiskové konferenci řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).
04.04.2024 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (850 článků)

Tošenovský (ODS): Europoslanci regulaci umělé inteligence nepodpořili

 
Evropský parlament dnes odhlasoval svou pozici pro jednání s členskými státy ohledně regulace umělé inteligence, přesněji navrhovaný Akt o umělé inteligenci.
15.06.2023 12:10 |

podobné články

Piráti: Policie tajně používá software na rozpoznávání obličejů. Žádáme vysvětlení

 
Česká policie by měla vysvětlit, proč a jak využívá program umělé inteligence na rozpoznávání obličejů. Vyzývají k tomu pirátský europoslanec a kvestor Marcel Kolaja společně s pirátskou poslankyní Klárou Kocmanovou na základě zjištění neziskové organizace na ochranu lidských práv Iuridicum Remedium. Zákaz právě takového využití umělé inteligence požaduje Evropský parlament v Aktu o umělé inteligenci, a to kvůli snadnému zneužití.
20.07.2023 20:15 |

podobné články

Tím se leccos vysvětluje: Shopaholicadel odtajnila, že pochází ze světa Unicorn

 
Tohle by skutečně ledacos vysvětlovalo! Adéla Pulcová alias Shopaholicadel totiž tvrdí, že pochází ze světa Unicorn. To influencerka prohlásila během dalšího ze svých streamů na TikToku a tvrzení myslela zcela vážně. Brána do tohoto světa je prý v Praze, ale ono místo nikdo kromě Adély nezná. Vyvolená je pouze ona. 
13.02.2023 05:10 |

podobné články

Unicorn Vysoká škola se spojuje s esportovní ligou SČSEL

 
Unicorn Vysoká škola se spojuje se Slovenskou a Českou středoškolskou esportovní ligou (SČSEL). Toto nové spojení nabídne mnoho příležitostí jak pro esportovní hráče, tak i pro širší komunitu. V rámci partnerství vzniknou unikátní kurzy, které posílí esportovní komunitu a otevřou dveře studentům, kteří se o esport zajímají a chtějí si v něm budovat kariéru.
22.11.2023 10:35 |

podobné články

Unicorn: Dvakrát měř, jednou řež! České přísloví, které platí i v kyberprostoru

 
Technologická společnost Unicorn pořádá 16. dubna v Hradci Králové další ze svých pravidelných setkání nazvaných Meetups. Nadcházející event s názvem „Dvakrát měř, jednou řež – bezpečnost (nejen) v IT“, nabídne účastníkům příležitost setkat se s předními experty v oblasti kyberbezpečnosti, a získat tak cenné informace a rady, jak se bránit aktuálním hrozbám, číhajícím v kyberprostoru.
09.04.2024 15:05 |

podobné články