Článek

Unavení laboranti z Bulovky zapojili robota Pipeťáka do akce. Jeden vzorek jim projde rukama až třináctkrát

 
Laboranti v nemocnici Na Bulovce začátkem týdne nasadili do ostrého provozu svého nového kolegu - robota Pipeťáka. Tuto robotickou paži, která bude pomáhat při testování vzorků od lidí s podezřením na koronavirus, získali posledního březnového dne. Pipeťák je dalším úspěšným vynálezem z laboratoří ČVUT a Ústavu jaderné fyziky a jeho vývoj trval pouhých patnáct dní. Robot odlehčí hlavně přetíženým laborantům, na kterých celé testování na COVID-19 stojí.
02.04.2020 19:30 |

podobné články

Podobné články

Laboranti z celé republiky se sjedou na Šumavu

 
Zdravotní laboranti a pracovníci klinické biochemie z celé České republiky se počátkem května sjedou na Šumavu. Ve dnech 8. až 10. 5. se v obci Srní koná už 48. ročník BIOLAB 2016 – akce, která přispívá k výměně zkušeností laborantů a získání nových informací o trendech v tomto oboru.
29.04.2016 13:10 |

podobné články

Česká obchodní inspekce: V lednu nevyhověl jeden odebraný vzorek nafty

 
Česká obchodní inspekce kontrolovala v měsíci lednu 2018 kvalitu pohonných hmot. Z 215 odebraných vzorků nevyhověl jakostním požadavkům pouze jeden vzorek, jednalo se o vzorek nafty.
18.03.2018 10:05 |

podobné články

POZOR! Kandovaný ananas třináctkrát překročil limit pro barvivo!

 
Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce zakázala nebezpečný ananas. Ten hned třináctkrát překročil limit pro barvivo SY. Kandované ovoce pocházelo z Thajska.
03.03.2014 09:50 |

podobné články

Jeptišku znásilnil třináctkrát biskup, konečně ho zatkli

 
V jihoindickém státě Kérala byl zatčen katolický biskup, který údajně v rozmezí let 2014 až 2016 třináctkrát znásilnil jeptišku. Čtyřiačtyřicetiletá řádová sestra se na policii obrátila v červnu a tvrdila, že církev i přes její opakované stížnosti nijak nereagovala.
21.09.2018 23:05 |

podobné články

Jakost pohonných hmot je před letní sezónou téměř bez vad

 
Pro motoristy je to na začátku hlavní sezóny dobrá zpráva. Pouze jeden kontrolní vzorek motorového paliva ze 166 odebraných u čerpacích stanic a kontrolovaných Českou obchodní inspekcí v průběhu května, nevyhověl stanoveným limitům jakosti. Požadavky příslušné technické normy nesplnil jeden vzorek motorové nafta, a to v jakostním parametru bod vzplanutí, jehož naměřená hodnota byla nižší než 20 °C. To je o 33 °C méně než stanoví při zahrnutí nejistoty měření příslušná technická norma. Ostatní vzorky pohonných hmot stanoveným standardům jakosti vyhověly, a to i obsahem biosložek.
29.06.2015 20:16 |

podobné články

Česká obchodní inspekce: Jakostním normám nevyhověl v květnu jeden vzorek PHM

 
Česká obchodní inspekce uskutečnila v měsíci květnu odběr 221 vzorků pohonných hmot na celém území ČR. Jakostním požadavkům nevyhověl pouze jeden vzorek automobilového benzinu.
03.07.2017 08:30 |

podobné články

Česká obchodní inspekce: V srpnu nevyhověl jeden vzorek PHM

 
Česká obchodní inspekce pravidelně sleduje kvalitu pohonných hmot u čerpacích stanic na celém území republiky. V měsíci srpnu odebrala 227 vzorků PHM a stanoveným jakostním požadavkům nevyhověl jeden vzorek benzínu.
27.09.2017 11:10 |

podobné články

Česká obchodní inspekce: V září nevyhověl jeden vzorek pohonných hmot

 
Česká obchodní inspekce provedla v měsíci září kontrolu jakosti pohonných hmot. Z celkového počtu 216 odebraných vzorků, obdobně jako v měsíci srpnu, nevyhověl jeden vzorek.
01.11.2017 08:45 |

podobné články

Česká obchodní inspekce: V prosinci 2019 nevyhověl jeden vzorek nafty

 
Česká obchodní inspekce uskutečnila v prosinci 162 kontrol jakosti pohonných hmot. Příslušným požadavkům nevyhověl jeden vzorek nafty. Oproti listopadu došlo ke zlepšení, jelikož v tomto měsíci nevyhověly čtyři vzorky pohonných hmot.
16.02.2020 17:20 |

podobné články

Česká obchodní inspekce: V prosinci nevyhověl jeden kontrolovaný vzorek nafty

 
Česká obchodní inspekce kontrolovala jakost pohonných hmot v prosinci 2020. Odebrala 130 vzorků pohonných hmot a jakostním požadavkům nevyhověl jeden vzorek motorové nafty.
06.02.2021 15:45 |

podobné články

Sestra z Bulovky: Afghánec mi sahal na prsa, sobě do rozkroku. Podle soudu v pořádku. Český chlap by to neudělal, zklamal mě i Zeman

 
Deník MF Dnes se v pondělí vrátil k případu sestry pražské Nemocnice na Bulovce, kterou měl znásilnit afghánský migrant. Soud však dospěl k závěru, že se to nepodařilo nade vší pochybnost prokázat, a muže osvobodil. Jednapadesátiletá sestra z Bulovky teď vykresluje, co její případ údajně odhalil v plné nahotě.
02.10.2017 07:30 |

podobné články

Ředitel Bulovky vyzval sestřičky, aby nenosily roušky: Andrej Babiš požaduje jeho odvolání

 
Premiér Andrej Babiš (65) požaduje, aby byl okamžitě odvolán ředitel pražské Nemocnice Na Bulovce, kterým je Jan Kvaček. Ten v pondělí nechal rozeslat e-mail zaměstnancům Bulovky, že nemají nosit roušky, když je stejně neochrání. Kvaček se hájil tím, že je to v souladu s WHO. Na tuto informaci upozornil web Novinky.cz.
17.03.2020 21:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22235 článků)

Primář z Bulovky znovu bez servítků: Amerika? Mně stačí, co v Praze provádí primátor a dva starostové. Užiteční idioti!

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „O nesporné krizi euroatlantické civilizace jsem mluvil nejen já opakovaně. Bohužel sluchu se těmto kritikům nedostává. Považuje se to za nemoderní, nekorektní, konzervativní, nacionalistické. Teď aspoň vidíme, jaké to má konce,“ hodnotí dění v USA bývalý poslanec, primář z Bulovky Jiří Koskuba. „Co vyvádí městské rady ve Spojených státech nemohu hodnotit. Mně stačí, co v některých věcech tady v Praze vyvádí pan primátor. A dva páni starostové. Naše země je pro Čínu, Rusko, Ameriku jedno větší město. A Praha takové okresní město. A tady se najdou užiteční idioti hned tři. Pak se nedivte, že tam je jich o trošinku víc,“ dodává.
21.06.2020 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (216 článků)

Primář z Bulovky hodně varovně: Politici neposlouchají lidi v první linii. Vymýšlí koncepce, ale tady to nefunguje. Může vzniknout problém, o kterém se téměř nemluví!

 
ROZHOVOR „Je to válka s covidem, kdy se ze zdravotníků stávají vojáci. Jak nepřítel zaútočí, jak to bude vypadat, zda jsme na to dostatečně vyzbrojení, to se ukáže podle těch počtů. Z mého současného pohledu je to zatím ještě dobrý. Ale i já mám ztráty kvůli covidu. Což jsme tenkrát neměli. Že i řada mně podřízeného personálu je mimo službu. Jestli mně začne přibývat nemocných, tak to jsou ztráty v mužstvu, a když má armáda ztráty, nemůže klást patřičný odpor nepříteli. Z toho může vzniknout problém, o kterém se skoro vůbec nemluví,“ všímá si bývalý poslanec, primář z Bulovky Jiří Koskuba. Upozorňuje také na neřešené problémy ve zdravotnictví, jako je „totální bordel v postgraduálním vzdělávání lékařů, v akreditačních řízeních či v naprostém chaosu v kompetencích“.
22.09.2020 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (216 článků)

Migrace za současné epidemiologické situace? Primář z Bulovky je otřesen tím, co opět zamýšlí v Bruselu

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Zvlášť za současné epidemiologické situace neregulovat migraci, nehlídat si vlastní hranice, kdo mi vstupuje na území mého státu, na území Evropské unie, je pro mě zcela nepřijatelné. Nechápu proč, když jako řádný občan kamkoliv cestuji, jsem podrobován všem možným prověrkám, musím mít všechny dokumenty v pořádku, a najednou nám zde existuje skupina lidí, která si dělá, co chce. Nemá cenu to rozmazávat. Spějeme trošičku ke svému zániku, protože když přestane existovat řád a pořádek, většinou civilizace končí,“ myslí si primář z Bulovky a bývalý poslanec Jiří Koskuba.
23.05.2021 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (216 článků)

Před 40 lety přivezl z Měsíce poprvé vzorek automat

 
Před 40 lety 24. září 1970 zaznamenal sovětský vesmírný výzkum jeden ze svých výrazných úspěchů. Poprvé v dějinách kosmonautiky byl získán vzorek měsíčního povrchu bez asistence lidské ruky.
24.09.2010 11:25 |

podobné články

Česká obchodní inspekce: V červnu nevyhověl jeden vzorek pohonné hmoty

 
Česká obchodní inspekce uskutečnila v červnu kontroly jakosti pohonných hmot. Na čerpacích stanicích v ČR odebrala 223 vzorků pohonných hmot a stanoveným jakostním požadavků nevyhověl pouze 1 vzorek ethanolu E85.
31.07.2020 19:45 |

podobné články

Česká obchodní inspekce: V srpnu nevyhověl jeden vzorek benzinu

 
Česká obchodní inspekce pokračovala v monitoringu kvality jakosti pohonných hmot. V srpnu odebrala 256 vzorků pohonných hmot a stanoveným jakostním požadavkům nevyhověl 1 vzorek.
08.10.2020 22:22 |

podobné články

Komplikace v případu Maddie: Němci chtějí přezkoumat vzorek slin. Portugalsko jim však brání

 
Portugalská policie odmítá znovu otestovat vzorek slin z polštáře apartmánu v Algarve, ze kterého zmizela malá Madeleine McCann. O přezkoumání požádali němečtí vyšetřovatelé, kteří se snaží vyřešit záhadný případ z roku 2007. Podle Portugalců je žádost "typicky arogantní".
18.06.2020 11:51 |

podobné články