Článek

Úmrtí muže na Kladně: Megafonem varují lidi, aby nevycházeli ven. Byl dotyčný před smrtí v zahraničí?

 
V úterý 17. března večer byl na jednom z kladenských sídlišť rušno kvůli úmrtí muže. K jednomu z panelových domů se sjela záchranná služba, policie a lidé v ochranných oblecích. V ulici Litevská tak proběhl zásah a megafonem prý varovali obyvatele ulice, aby zůstali doma a pokud tak neučiní, budou muset použít donucovací prostředky.
17.03.2020 20:31 |

podobné články

Podobné články

Medik radí - 7. díl - Prohlídka mrtvoly na místě činu

 
A je to tu. Očekávaný další díl "Medik radí". Dnešní díl se bude zabývat tématem, pro laiky docela morbidním, nýbrž pro mě převelice zajímavým - a to ohledaní mrtvoly a potvrzení smrti. Ja to tedy je? Jak lékař pozná, že člověk je mrtvý? Co vše musí dále provést? Dozvíte se níže:) Když je lékař přivolán na místo činu, musí nejprve zjistit, zda je člověk živý, nebo zda je již skutečně mrtev. Pokud dotyčný žije, musí lékař hned udělat vše pro jeho záchranu. Ale i v tomto případě je nutné, aby si lékař dobře všiml polohy zraněného a též polohy předmětů, které by mohly se smrtí souviset. Pokud má lékař podezření, že již smrt nastala, musí toto skutečně prověřit. Důkaz smrti je v některých případech obtížný. Jednoznačný důkaz může pochopitelně podat encefalograf (EEG), který však nebývá vždy k dispozici. Co se týče elektrokardiografu (EKG), měření je nutné opakovat několikrát po sobě a výsledky nemusí být vždy jednoznačné.V každém případě je nutné zjistit, zda ustal tep a vyzkoušet reakci zornic (ta ovšem také nemusí být jednoznačnou známkou smrti). Proto se také používá tzv. Tonelliho příznak . Ten spočívá v tom, že pokud se stiskne oko dvěma prsty, je zornice oválná, pokud třemi je trojhranná. Tento příznak se objevuje již několik okamžiků po smrti a trvá asi 2 hodiny. Nevýhodou ovšem je, že tato deformace se neprojevuje u utopenců nebo v případě očního zákalu. Zrovna tak u oběšených ještě dlouho po smrti nedochází k deformaci zornic. Poměrně jednoduchou zkoušku k potvrzení smrti navrhl Balthazar. Jeho metoda spočívá v tom, že éter vstříknutý pod kůži se vstřebá, pokud je v těle ještě jiskra života. Pokud je člověk mrtev, po vytažení jehly vytryskne éter zpět. Pro provedení této zkoušky plně stačí 1–2 ml éteru, který lze pro lepší názornost obarvit eosinem. Pokud již lékař dospěl k závěru, že dotyčný je skutečně mrtvý, zjistí: a) Jaká je teplota těla – povětšinou se měří v rektu teploměrem. b) Zda jsou vyvinuty posmrtné skvrny (jak jsou umístěny a jakou mají barvu). c) Zda je již vyvinuta posmrtná ztuhlost. d) Zda jsou viditelné známky nějakého poranění. e) Zda se již neprojevují známky hniloby. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
04.08.2009 09:40 |

podobné články

Kladno v zajetí strachu: Byl dotyčný před smrtí v zahraničí?

 
Záchrané složky v nařízené preventivní ochranné výstroji zasahovaly v úterý večer v Kladně u podezřelého úmrtí muže. Zda může úmrtí souviset s epidemií koronavirem, ukáže až nařízená pitva.
18.03.2020 12:15 |

podobné články

VAROVÁNÍ: Češi, nevycházejte v Bangkoku ven. Platí zákaz

 
České velvyslanectví v Thajsku na své webové stránce ve středu vyzývá Čechy, kteří pobývají v Bangkoku, aby nevycházeli ven.
19.05.2010 12:00 |

podobné články

Ostravsko se dusí v prachu, děti by neměly vycházet ven

 
Už druhým dnem se nejenom Ostravsko, ale prakticky většina území Moravskoslezského kraje dusí ve smogu. Množství polétavého prachu v ovzduší na většině měřících stanic vysoce překračuje zákonem povolené limity. Odborníci doporučují, aby děti a nemocní lidé nevycházeli ven. Dopravní podnik Ostrava od pátku až do odvolání přepravuje cestující ve čtyřech hlavních dopravních zónách zdarma.
29.01.2011 09:35 |

podobné články

Večerní panika na Kladně: Mrtvý muž nebyl nakažen koronavirem!

 
Zásah hasičů a záchranářů v ochranných oblecích vyvolal na Kladně v úterý večer velký rozruch. Důkladná opatření záchranářů zapříčinilo úmrtí muže (†49), který měl být podle hlasů místních lidí před smrtí na testech kvůli koronaviru! Údajně měl mít dokonce příznaky. Mluvčí kladenské radnice ale ve středu potvrdila, že muž nakažený nebyl.
18.03.2020 15:10 |

podobné články

Odboráři hrozí živelnými akcemi, politici varují před radikalizací

 
Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek v neděli pohrozil, že čtvrteční celodenní stávka spojená s blokádami může v hlavním městě přerůst v živelnou akci. Před tím varoval primátor Bohuslav Svoboda, který vyzval Pražany, aby v takovém případě raději vůbec nevycházeli a zůstali doma.
12.06.2011 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (723 článků)

Odboráři hrozí živelnými blokádami, politici varují před radikalizací

 
Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek v neděli pohrozil, že čtvrteční celodenní stávka spojená s blokádami může v hlavním městě přerůst v živelnou akci. Před tím varoval primátor Bohuslav Svoboda, který vyzval Pražany, aby v takovém případě raději vůbec nevycházeli a zůstali doma.
12.06.2011 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (723 článků)

Podezřelé úmrtí policisty v Kladně: Našli ho mrtvého v bytě

 
Šel po krku drogovým dealerům a teď ho našli mrtvého. Policisté vyšetřují podezřelé úmrtí svého kolegy, jehož tělo bylo nalezeno v bytě na sídlišti v Kladně.
24.07.2017 19:35 |

podobné články

Na největším sídlišti v Kladně našli pobodaného muže: Zemřel rukou vlastní ženy?

 
Středočeští kriminalisté vyšetřují úmrtí šestačtyřicetiletého muže, který byl v pátek odpoledne nalezen pobodaný na sídlišti v Kladně-Kročehlavech. Muži nepomohla ani okamžitá pomoc záchranářů a na následky bodných zranění zemřel. Policisté z činu údajně podezřívají manželku muže.
20.12.2013 17:12 |

podobné články

Hrůzný nález v Kladně: Kousek od centra ležel mrtvý muž

 
Policie v Kladně vyšetřuje úmrtí devětašedesátiletého muže. Pravděpodobně se jednalo o vraždu. Byla proto nařízena pitva, která určí přesnou příčinu smrti.
18.12.2015 10:20 |

podobné články

Pitva vyloučila přirozené úmrtí dcery Whitney Houston. Příčinu smrti nezjistila

 
Okolnosti smrti Bobbi Kristiny Brownové, jediné dcery zesnulé zpěvačky Whitney Houston, jsou nadále nejasné. Vyplývá to ze zveřejněných výsledků pitvy, uvedla agentura Reuters. Bezvládnou Brownovou loni v lednu nalezl její přítel ve vaně, v červenci pak zemřela. "Očividně nešlo o přirozené úmrtí, ale soudní lékař nedokázal určit, zda smrt byla záměrná, nebo to naopak byla nehoda. Proto je příčina smrti uvedena jako nezjištěná," uvedl úřad soudního lékařství v Atlantě. Svůj podíl na úmrtí ale měly marihuana a alkohol spolu s léky na uklidnění a proti úzkosti. Dvaadvacetiletá Brownová, která byla jedinou dcerou popové legendy Houston a zpěváka Bobbyho Browna.
04.03.2016 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Whitney Houston (483 článků) , Bobby Brown (98 článků)

Tragická nehoda v Kladně. Řidič dostal infarkt a nepřežil náraz do lampy!

 
Hned ráno policisté v Kladně zasahovali u smrtelné nehody v Kladně-Kročehlavech. Řidič osobního vozu zřejmě nezvládl řízení nedaleko přechodu pro chodce u tamní základní školy, narazil do sloupu veřejného osvětlení a nepřežil!
04.06.2014 08:05 |

podobné články

Průzkum SANEP: Kladně hodnotí prezidenta většina Čechů. Hlavně za postoj k uprchlické krizi a hájení národních zájmů

 
Prezident Miloš Zeman získává stále větší podporu široké veřejnosti za svůj postoj k uprchlické krizi a hájení národních zájmů. Kladně jej jako prezidenta hodnotí více jak 70 % Čechů. Za své postoje k uprchlické krizi a zahraniční politice je převážně kladně hodnocen i exprezident Václav Klaus.
16.02.2016 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9784 článků) , Miloš Zeman (23617 článků)

OŠKLIVÉ OBVINĚNÍ VERONIKY KOPŘIVOVÉ: Hádejte, co se o ní tvrdí na Kladně!

 
Tohle se Veronice nebude líbit. Nejspíše si myslela, že to, co se stane na Kladně, zůstane na Kladně. Jenže lidé mají oči a hlavně také uši. Na chování Kopřivové k jednomu z pracovníků České pošty upozornil bystrý čtenář portálu iDnes.cz. Co je na tom pravdy?
17.12.2016 14:40 |

podobné články

V Kladně byl pobodán muž. Na následky zranění zemřel

 
Kriminalisté vyšetřují úmrtí šestačtyřicetiletého muže, který dnes odpoledne v Kladně utrpěl bodné zranění a na jeho následky zemřel. ČTK to řekl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek. 
20.12.2013 17:12 |

podobné články

Mrtvý muž nalezený po požáru v Kladně byl nejspíš zavražděn

 
Osmasedmdesátiletého muže, který byl nalezen mrtvý v sobotu při hašení požáru rodinného domu v Kladně-Dubí, zřejmě někdo ubil. Teprve pak pachatel pravděpodobně dům zapálil, aby smrt vypadala jako nehoda. Uvedla to dnes televize Nova. Případ vyšetřují s podezřením na vraždu či ublížení na zdraví s následkem smrti středočeští kriminalisté.
21.02.2012 18:30 |

podobné články

V Lázních Bohdaneč hořely plasty, lidé měli zůstat doma

 
Sklad plastů vzplál ve středu odpoledne v areálu společnosti Transform v Lázních Bohdaneč na Pardubicku. Kvůli hustému dýmu hasiči lidem v Bohdanči a sousedním Rybitví doporučili, aby nevětrali a nevycházeli ven.
30.03.2011 18:10 |

podobné články

Celý Balkán čelí rekordní vlně veder. Hrozí velké nebezpečí požárů

 
V Srbsku, Chorvatsku, Makedonii, Bosně a Albánii úřady dnes vydaly varování, aby lidé nevycházeli ven a hodně pili. V Bělehradě meteorologové pro dnešek předpovídají 39 stupňů Celsia, v Černé hoře ještě o dva stupně více.
25.08.2011 13:10 |

podobné články

Zmrzlí bezdomovci mají zůstat doma, poradila ministryně

 
Francouzská ministryně zdravotnictví Nora Berraová vyvolala pozdvižení, když na Twitteru nabádala bezdomovce, aby v mrazivém počasí nevycházeli ven. Informuje o tom portál France 24.
09.02.2012 10:00 |

podobné články