Článek

UMPRUM má nové technologické centrum: Budoucí designéři, architekti či módní návrháři ocení 22 nových dílen

 
Vysoká škola uměleckoprůmyslová (UMPRUM) otevřela nové technologické centrum v upravené budově v Mikulandské ulici. Projekt se připravoval od roku 2012, v roce 2018 se konečně začalo s přestavbou. Škola od revoluce bojovala s nedostatkem prostoru, v nové budově studenti naleznou nejen dílenské zázemí, ale bude sloužit také ke konferencím nebo veřejným přednáškám.
30.11.2021 19:10 |

podobné články

Podobné články

Užší spolupráce s UMPRUM i Karlovou univerzitou. Praha tím hodlá zlepšit životní prostředí

 
Magistrát hlavního města uzavřel memorandum o spolupráci hned s dvěma vysokými školami. Jednou byla Filozofická fakulta Univerzity Karlovy (FF UK), druhá pak Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze (UMPRUM). Zatímco dohoda s Karlovou univerzitou by se měla zaměřit na spolupráci v oblasti sociálních služeb a školství, memorandum s UMPRUM zase obě strany zavazuje ke spolupráci  v oblasti technologií a zlepšování životního prostředí v metropoli.
28.02.2022 17:10 |

podobné články

MHMP: Praha podepsala Memorandum o spolupráci s UMPRUM

 
Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Vysokou školou uměleckoprůmyslovou v Praze (UMPRUM) bylo dnes podepsáno na půdě Magistrátu hl. m. Prahy. Slavnostního aktu se zúčastnili radní hl. m. Prahy pro oblast školství a sportu Vít Šimral a rektor UMPRUM Jindřich Vybíral. Obě strany podpisem potvrdily svůj zájem rozvíjet vzájemnou spolupráci, a to zejména v oblasti rozvoje kulturních a kreativních průmyslů i na výstavních a vzdělávacích projektech. Už minulé pondělí samotné memorandum schválili pražští radní.
02.03.2022 09:55 |

podobné články

Čeští designéři vyhráli londýnskou přehlídku International Showcase 2016

 
Čeští módní návrháři z UMPRUM v čele s kurátorem Pavlem Ivančicem vyhráli hlavní cenu na londýnské přehlídce International Fashion Showcase, která se každoročně koná v rámci London Fashion Week. Instalaci s názvem Last Fata Morgana jednomyslně vybrala porota v čele s přední britskou stylistkou Sarah Mowerovou.
23.02.2016 10:05 |

podobné články

Jak se staví sen: Designéři budou online! Ptejte se!

 
(Ne)líbí se vám změny, jichž se designéři dopustili v pořadu Jak se staví sen? Nyní máte příležitost podělit se o své dojmy přímo s tvůrci, kteří mají rekonstrukci na svědomí. Designéři Zuzana Strouhalová a Radovan Mačák budou dnes online.
07.02.2012 05:20 |

podobné články

Jak se staví sen: Designéři budou v 11 online! Ptejte se!

 
(Ne)líbí se vám změny, jichž se designéři dopustili v pořadu Jak se staví sen? Nyní máte příležitost podělit se o své dojmy přímo s tvůrci, kteří mají rekonstrukci na svědomí. Designéři Zuzana Strouhalová a Radovan Mačák budou dnes online.
07.02.2012 09:10 |

podobné články

Jak se staví sen: Designéři jsou online! Ptejte se!

 
(Ne)líbí se vám změny, jichž se designéři dopustili v pořadu Jak se staví sen? Nyní máte příležitost podělit se o své dojmy přímo s tvůrci, kteří mají rekonstrukci na svědomí. Designéři Zuzana Strouhalová a Radovan Mačák budou dnes online.
07.02.2012 11:25 |

podobné články

ČEZ: Trhy chráněných dílen v Domě energetiky vynesly na 40 tisíc korun

 
Bezmála 40 tisíc korun vynesly velikonoční trhy chráněných dílen, které zároveň s charitativní snídaní uspořádala Skupina ČEZ v ostravském domě energetiky. Výtěžek neziskovky využijí na další rozvoj svých chráněných dílen, v nichž zaměstnávají hendikepované.
17.04.2022 09:25 |

podobné články

Nedostatek míst v pražských školkách řeší i dětské skupiny. Pro ukrajinské děti jednu otevřou na UMPRUM

 
Praha je připravena ukrajinské děti začlenit do školní docházky. Aktuálně se hledají místa v základních školách. Problém je ale s mateřskými školami, které jsou většinou za hranou své kapacity. Proto je potřeba vznik nových dětských skupin. Jedna taková se připravuje pod taktovkou studentů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (UMPRUM) a neziskové organizace Meta, která dlouhodobě pracuje se začleňováním migrantů. Dětská skupina vznikne v novém Technologickém centru Mikulandská. Studenti nyní shánějí dobrovolníky na hlídání i potřebné vybavení jako hračky nebo knížky.
14.03.2022 20:20 |

podobné články

Jak bude vypadat Florenc? Urbanistickou soutěž vyhrál česko-britský tým architektů

 
Urbanistickou soutěž na budoucí podobu Florence, kterou společně vyhlásili Penta Real Estate a ČSAD Praha holding ve spolupráci s hlavním městem, vyhrál tým složený z ateliéru Unit Architekti, A69 Architekti spolu s londýnskou firmou se slovenskými kořeny Marko and Placemakersm která se specializuje na udržitelné plánován. V týmu nechyběli ani krajinářští architekti nebo specialisté na dopravu. Podle vítězů je okolí Florence jedno z urbanisticky nejsložitějších míst ve střední Evropě, což s sebou přináší mnohá úskalí. „O to víc si vážíme příležitosti podílet se na této proměně,“ řekli vítězové.
01.12.2021 16:15 |

podobné články

MBPFW, den druhý: Mladá a čerstvá vize toho, jak bude vypadat módní průmysl v Česku

 
Také v neděli 5. září pokračovaly módní přehlídky v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Tentokrát se v prostorách holešovické Pražské tržnice ukázali návrháři jako Zoltán Tóth, Denisa Dovala nebo talentovaní studenti z UMPRUM.
06.09.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Zoltán Tóth (1 článek) , Zoltán Tóth (1 článek)

České centrum Milán představí současný dětský design

 
České centrum Milán představí netypický design zaměřený na děti z dílen současné generace českých designérů. Na světové přehlídce designu Milano Design Week 2017, která letos proběhne od 4. do 9. dubna 2017, jsou zastoupeny práce více než dvou tisíců zahraničních a italských designérů. V Českém centru Milán bude uvedena výstava „Mini Wonders“, která pod vedením uznávané kurátorky Terezy Bruthansové dokáže, že design sluší i originálním hračkám a dětským doplňkům z dílen progresivních českých autorů.
14.03.2017 21:10 |

podobné články

Češi na umění moc neslyší. Dávají přednost drahým restauracím a elektronice, tvrdí architekti

 
Klenuté prostory bývalého skladu pražského gymnázia obsadili architekti, designéři a umělci. Společně chtějí pomoci Čechům, jak zpříjemnit svůj životní prostor. "Navykli jsme si umění potkávat v galeriích, nad postel si však raději zavěsíme tapetu z Ikey. Máme rádi umění, ale umělce si do bytu nepouštíme," komentují zakladatelé platformy Kvalitář současnou společnost, která z našeho životního prostředí vylučuje umění autorské a hodnotné. Propojením architektury s designem, ale i výtvarným uměním se proto snaží vzbudit v Češích zájem o umění.
05.11.2015 13:15 |

podobné články

Češi na umění moc neslyší. Dávají přednost elektronice a tapetám z IKEA, tvrdí architekti

 
Klenuté prostory bývalého skladu pražského gymnázia na Senovážném náměstí obsadili architekti, designéři a umělci. Společně chtějí pomoci Čechům zpříjemnit životní prostor. "Navykli jsme si umění potkávat v galeriích, nad postel si však raději zavěsíme tapetu z IKEA. Máme rádi umění, ale umělce si do bytu nepouštíme," vysvětlují zakladatelé umělecké platformy Kvalitář. Propojením architektury s designem i výtvarným uměním se proto snaží vzbudit v Češích větší zájem o estetiku.
07.11.2015 17:40 |

podobné články

Hromady a pohybky reprezentují UMPRUM ve Veletržním paláci

 
Ve Veletržním paláci jsou k vidění nejlepší závěrečné práce studentů Vysoké školy uměleckoprůmyslové. UMPRUM letos slaví 130 let od svého založení.
23.01.2015 16:37 |

podobné články

Moderna, design i sběratelské unikáty jsou k vidění na výstavě kol

 
V Galerii UM na Vysoké škole uměleckoprůmyslové (UMPRUM) v Praze probíhá výstava kol. Její součástí je například závodní kolo na okruh, praktické skládací kolo do města, nebo designové kolo s dřevěnými řídítky. Do 18. dubna jsou zde vystavena kola od studentů a absolventů UMPRUM, ale i od malosériových výrobců.
02.04.2015 17:11 |

podobné články

Strkanice u stolu a čekání: První letošní výstava na UMPRUM přilákala desítky Pražanů

 
Strkanice u stolu. Ty zažili návštěvníci letošní první vernisáže v galerii UMPRUM. Výstava Pocta detailu totiž zvolila zajímavý koncept zasazení fotografií na dlouhý stůl, ke kterému se museli někteří probojovávat lokty.
08.01.2018 16:00 |

podobné články

Od biomedicíny ke šperku: Baví mě experimentovat, tvrdí student UMPRUM Ondřej Stára (27)

 
Studií biomedicíny zanechal a vydal se cestou srdce. Ondřej Stára vyměnil ČVUT za Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (UMPRUM), aby se po zbytek života mohl věnovat tvůrčí činnosti - konkrétně šperkařství. Proč ho láká právě tento design? A jak reagovala jeho rodina na rozhodnutí stát se umělcem?
08.11.2018 19:35 |

podobné články

MHMP: V mezinárodní soutěži na proměnu Florence zvítězili architekti z UNIT, A69 a Marko&Placemakers

 
V Centru architektury a městského plánování (CAMP) byl včera vyhlášen vítěz mezinárodní urbanistické soutěže na novou podobu pražské čtvrti Florenc. Stal se jím tým složený z architektonických studií UNIT architekti, A69 architekti a Marko&Placemakers. Návrh zanedbaného území kombinuje složitou dopravní infrastrukturu s nově navrhovanými ulicemi, náměstíčky a obytnými domy. Mezinárodní porota rozhodla také na základě názoru veřejnosti, která se k finálním návrhům mohla vyjádřit.
03.12.2021 12:15 |

podobné články

Módní návrháři mají v boji o Bílý dům jasno, podporují Obamu

 
Pokud by se o příštím prezidentu Spojených států rozhodovalo jen v módní branži, neměl by republikánský kandidát Mitt Romney ani nejmenší šanci. Módní návrháři takřka bezvýhradně podporují současného šéfa Bílého domu Baracka Obamu, všimnul si deník The Washington Post. Neváhají to přitom vyjadřovat peněžními dary. Neškodí přitom, že prezidentova manželka Michelle si s módou rozumí více než dobře.
10.06.2012 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2507 článků) , Mitt Romney (65 článků) , Michelle Obama (246 článků)