Článek

Ulice letos přinese štědrovečerní speciál z Kašperských Hor

 
Městečko Kašperské Hory, mnohokrát zmiňovaný domov Knoblochových, se o letošních Vánocích stane dějištěm speciálního štědrovečerního dílu Ulice. Tvůrci seriálu slibují nejen atraktivní dobrodružství z hradu Kašperk, ale také to, že se štědrovečerní speciál stane pro diváky každoroční tradicí.
12.11.2022 10:00 |

podobné články

Podobné články

Štědrovečerní tabule – co na ní nesmí chybět?

 
Také se již nemůžete dočkat, až se slavnostně prostře štědrovečerní tabule a stoly se budou prohýbat pod tíhou nejrůznějších lahůdek? A co se tradičně objevuje na vašem stole? Jaké dobroty si na Štědrý den připravujete? Nutno dodat, že se štědrovečerní tabule v průběhu let hodně změnila. A teď nemáme na mysli design prostírání, ale jídlo, které se na tomto slavnostním stole objevuje. Pojďte se společně s námi podívat, jaké lahůdky si můžete již pozítří, kdy to všechno konečně vypukne, pochutnat! Štědrovečerní tabule, aneb jídlo, které vám zachutná Jaké pokrmy a dobroty se rok co rok objevují na svátečně prostřeném stole v mnoha domácnostech? Dochovaly se nějaká jídla z dřívějších dob, nebo je nahradily jejich modernější verze? Schválně se mrkněte, co bylo nebo stále je považováno za klasiku. Ale pozor – možná se vám začnou sbíhat chutě! Bramborový salát Jestli na Štědrý den u večeře něco nesmí chybět – a na tom se určitě shodneme – pak je to bramborový salát. Ten představuje jakousi vánoční klasiku, bez které by si většina z nás tuto slavnostní večeři ani neuměla představit. Také jste toho názoru, že i když si bramborový salát připravíte kdykoli během roku, stejně nechutná tak, jako právě na Vánoce? My to totiž máme zrovna tak! Vánoční je zkrátka vánoční, co dodat… Smažený kapr Když už je řeč o bramborovém salátu, neměla by štědrovečerní tabule postrádat smaženého kapra. I ten lze považovat za neodmyslitelnou součást Vánoc, která se pravidelně objevuje u večeře mnoha lidí. V dnešní době kdo nemá rád rybu, nahrazuje kapra smaženými řízky nebo vinnou klobásou, což je rovněž velká mňamka. Houbový Kuba Směs krup, sušených hub a vepřového sádla v podobě houbového Kuby už se v dnešní době na Vánoce až tak často nevidí. Dříve to ale byl velice oblíbený předkrm, který nesměl chybět. Jestliže chcete mít na... Čtěte více Příspěvek Štědrovečerní tabule – co na ní nesmí chybět? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
22.12.2017 09:35 |

podobné články

Hodnotu a původ pokladu z Kašperských Hor určí odborník

 
Archeologové teprve přesně zjišťují, jaké druhy platidel obsahuje unikátní nález hrnce s mincemi z Kašperských Hor na Klatovsku. Nedaleko objektu bývalých masných krámů vyzvedli ve čtvrtek při zjišťovacím archeologickém průzkumu keramickou nádobu s 3750 stříbrnými mincemi ze 17. století.
15.05.2009 17:20 |

podobné články

Poklad z Kašperských Hor se už třpytí

 
Jako kdyby právě opustila mincovnu vypadají čtyři sta let stará stříbrná platidla, která patří do pokladu objeveného archeology letos v květnu pod náměstím v Kašperských Horách. Mince, které po vyjmutí ze země pokrývala silná vrstva měděnky, už několik měsíců čistí a konzervuje v klatovském muzeu numismatik Jiří Hána.
09.10.2009 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Hána (42 článků)

Poklad z Kašperských Hor se znovu třpytí

 
Tisíce stříbrných mincí starých stovky let, které patří do pokladu objeveného archeology v květnu 2009 pod náměstím v Kašperských Horách, se opět třpytí. Stříbrňákům po vyjmutí ze země vrátil původní lesk numismatik Jiří Hána.
05.01.2011 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Hána (42 článků)

Zvíkovský mistr se vrátil do Kašperských Hor

 
Muzeum Šumavy v Kašperských Horách představuje do 31. října poklady Umění gotiky v krajích Otavy a Úhlavy, oblasti mezi městy Klatovy, Strakonice, Horažďovice, Sušice a Kašperské Hory.
15.08.2014 08:45 |

podobné články

Pod náměstím v Kašperských Horách se skrýval stříbrný poklad

 
Hrnec plný stovky let starých mincí našli archeologové při průzkumu v Kašperských Horách na Klatovsku. Poklad vykopali v jihozápadní části náměstí, v hloubce asi 60 centimetrů pod zemí u základů historického objektu masných krámů.
14.05.2009 20:55 |

podobné články

V Kašperských Horách našli poklad

 
Archeologové objevili v Kašperských Horách přes 3500 stříbrných mincí z třicetileté války.
14.05.2009 21:20 |

podobné články

V Kašperských horách našli poklad ze 17. století

 
Archeologové objevili v Kašperských Horách přes 3500 stříbrných mincí z třicetileté války. Poklad ze 17. století odhalil průzkum okolí bývalé hornické šachty, která se musí prozkoumat kvůli statice při přestavbě náměstí.
15.05.2009 08:20 |

podobné články

Kopie Turínského plátna v Kašperských Horách

 
Výstava Kristus v umění věků v Muzeu Šumavy v Kašperských Horách získala v posledních dnech významný doplněk. Jde o kopii Turínského plátna, kterou zapůjčilo sdružení Koinonia Jan Křtitel z Plzně-Litic.
29.07.2010 10:15 |

podobné články

8 faktů, které jste nemohli tušit o seriálu Ulice: Vánoční díly jsou noční můrou!

 
Přestože Nova do svátečního televizního programu seriál Ulice nezařazuje, letos o štědrovečerní díl nekonečného seriálu diváci nepřijdou. Poslední letošní díl seriálu Ulice uvidíte v pátek 21. prosince a pokračování příběhu přinesou na televizní obrazovku až první týdny nového roku. Jak stráví Štědrý den slavné seriálové postavy, mělo opět zůstat tajemstvím, diváci si ale Vánoce v Ulici přáli vidět, a tak už po odvysílání posledního letošního dílu na internetu najdou speciál Vánoce v Ulici. Nyní se ale podívejme na 8 faktů, které jste o vánoční Ulici netušili.
20.12.2018 18:05 |

podobné články

Senátor-lékař veřejně vypěnil: ČT se zbláznila! Speciál o koronaviru? Já vám navrhnu tento speciál: Jeden mrtvý každých 20 minut!

 
„Česká televize spolu s celým světem se zcela zbláznila,“ řekl během schůze Senátu senátor, profesor Jan Žaloudík. Česká televize prý zcela blbne, když má o koronaviru 24hodinový speciál. „Já vám navrhnu tento speciál: v České republice je 90 tisíc nádorů ročně nových, 30 tisíc pacientů umírá. My jsme pyšni na 60 tisíc, co vyléčíme. 30 tisíc umírá, to je 80 denně, to je jeden každých 20 minut. Představte si zprávy ráno v 6 hodin, kdy oznámí, vážení spoluobčané, už nám umřelo od půlnoci 18 občanů a čekáme v 6:20, že umře další, teď nám hlásí ze Vsetína, že umřel pan Novák ve Vysokém Mýtě, v 8 hodin to bude o dalších 6 více. Dovedete si to představit?“ tázal se senátor.
17.04.2020 19:31 |

podobné články

Osobnosti: Jan Novák (205 článků) , Jan Novák (202 článků) , Jan Novák (89 článků) , Jan Novák (205 článků) , Jan Novák (49 článků)

Recepty z českých pohádek: Popelčina štědrovečerní hrachovka

 
Pohádka o Popelce patří k nejoblíbenějším na světě. Ze všech filmových zpracování pak u nás vede to od režiséra Václava Vorlíčka s názvem Tři oříšky pro Popelku. I když hlavní hrdinka je v něm trochu odlišná od tradičních představ Popelky – jezdí na koni, leze po stromech a střílí z kuše jako muž, i ona se stane krásnou princeznou, do které se princ zamiluje. Ale až poté, co přebere hrách z popela… A co pak s hrachem? Přece hrachovou polévku, která v Česku patří na štědrovečerní stůl stejně jako Tři oříšky pro Popelku na štědrovečerní obrazovku.
24.12.2013 05:07 |

podobné články

Osobnosti: Václav Vorlíček (183 článků)

Vánoce jako noční můra samoživitelek: Dětem musí odepřít štědrovečerní večeři i dárky

 
Dokážete si představit Vánoce bez štědrovečerní večeře nebo dárků? Pro některé matky samožitelky je to realita. Vánoce jsou pro ně nejvíce stresujícím obdobím roku. Za dárky si některé mohou dovolit utratit maximálně 2 tisíce korun, nebo si nemohou dovolit klasickou štědrovečerní večeři. Některé děti navíc zůstávají na Vánoce samy, protože musí být kvůli finančnímu rozpočtu na Štědrý den v práci.
17.12.2019 05:20 |

podobné články

Prezidentský speciál Jaromíra Soukupa dnes večer na TV Barrandov

 
Televizní Skupina Barrandov přinese svým divákům exkluzivní díl Duelu Jaromíra Soukupa – prezidentský speciál. Pod palbou otázek generálního ředitele televize Barrandov Jaromíra Soukupa bude současný prezident a obhájce postu Miloš Zeman. Sledujte Duel Jaromíra Soukupa – prezidentský speciál dnes večer na TV Barrandov.
22.01.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27582 článků)

Lyžařka si v těžkém terénu Jizerských hor vykloubila koleno: Čím záchranářům usnadnila práci?

 
Horská služba opakovaně apeluje na návštěvníky hor, aby nepodceňovali přípravu a před svými výlety a výpravami do těžkého terénu mysleli na nejhorší. I přesto ale horští záchranáři musí stále častěji řešit lehkomyslné turisty, kteří v mrazu vyrazí do hor třeba jen v teniskách a teplákách, nebo dokonce v sandálech s ponožkami. To však nebyl případ dvojice lyžařek, které se vydaly na takzvaných loveckých lyžích do Jizerských hor.
10.02.2021 16:40 |

podobné články

Ulice očima odborníka Novotného: Knobloch - pedofilní vládce bytu, Nuselák - osud Hybnerové a největší zadek, jaký kdy periferní kampaň viděla!

 
Někdo by měl říct olympiádě, že jsou tu důležitější věci, namátkově třeba Slavia Praha, prsa snowboardistky Samkové a samozřejmě Ulice! Nebo ještě jinak. Kurva, to na Nově nevědí, že to není o tom, že olympiáda je důležitá věc a musí dostat přednost. Sakra, ale tak ta otázka přece nestojí. Primární má být přece zákon ulice, zákon, kterým se musí dramaturgie televize Nova propříště řídit jako nejvyšším poselstvím, totiž NEEXISTUJE NA SVĚTĚ NIC DŮLEŽITĚJŠÍHO NEŽ ULICE!!!! Mě doprdele nezajímá, že zrovna startují sdruženářky na patnáct a půl kilometru překážek s malorážkou a hromadným startem! Je mi jedno že venku je olympiáda, drakiáda nebo heydrichiáda! Do hajzlu, je Ulice, Ulice, Ulice a já chci Miládku v depresi a Peška ve své nekonečné demenci a ne Vichnara!!!!!
23.02.2014 18:15 |

podobné články

Pondělí přinese do hor sníh, vítr sníží pocitovou teplotu až na 4 °C

 
Po přechodu studené fronty bude v pondělí do Česka proudit studený vzduch od severozápadu, který přinese další pokles teplot vzduchu. Ochladí se natolik, že na vrcholcích hor bude sněžit nebo budou vypadávat srážky smíšené, tj. deště se sněhem.  Nejvyšší odpolední teploty se zastaví jen mezi 9 až 13 °C. Naši pocitovou teplotu bude navíc snižovat čerstvý severozápadní vítr v nárazech o rychlosti 60 až 90 km/h, až o 5 °C. Vítr bude slábnout během večera.
24.09.2018 06:00 |

podobné články

Vychází další speciál Sedmičky: Vánoční recepty

 
Vydavatelství Empresa Media připravila pro své čtenáře další ze svých neperiodických titulů. Speciál Sedmička Vánoční recepty nabídne čtenářům tipy, rady a skutečné vychytávky při přípravě vánočního cukroví i štědrovečerní tabule.
06.11.2014 12:15 |

podobné články

Speciál Aha!: Štóla z pohraničí

 
Na severu Čech je patrný, co se týká štědrovečerní tabule, i německý vliv. Přes hranice je to z Krušných hor kousek. A není od věci tyto recepty vyzkoušet.
13.12.2018 12:15 |

podobné články