Článek

Úleva zachráněných Čechů z hory Rakapoši: Konečně jsme doma!

 
Čeští horolezci dali na sociálních sítích vědět, že se po dlouhých dnech a týdnech nejasností konečně vrátili z Pákistánu domů. V zemi byli zadržováni poté, co je spolu s jejich pákistánským parťákem zachránil armádní vrtulník z hory Rakapoši. Úřady je v zemi zadržovaly, protože nebylo jasné, kdo záchrannou akci zaplatí.
12.10.2021 19:30 |

podobné články

Podobné články

Český horolezec Jakub o záchraně z hory Rakapoši: Dozvěděl se, že umírá, cítí se ale v pořádku

 
Není to tak, že bychom tam umírali, prohlásil ve středu český horolezec Jakub Vlček, který společně s dalším Čechem Petrem Mackem a s jejich pákistánským kolegou Vadžídulláhem Nagrím při nevydařeném sestupu uvázli pod vrcholem pákistánské hory Rakapoši. ČTK v telefonátu popsal, jaká byla situace v nadmořské výšce přes 6000 metrů nad mořem, kde několik dní přežívali. Vrtulníky pákistánské armády skupinu ráno vysvobodily, když se horolezcům podařilo sejít do nižší polohy.
15.09.2021 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1201 článků) , Petr Čech (87 článků) , Jakub Vlček (14 článků) , Petr Macek (20 článků)

Horolezec Jakub Vlček prozradil, co zdrželo sestup z Rakapoši: Pákistánský kolega se prý fotil a telefonoval!

 
Dobrodružný výstup na horu Rakapoši se změnil v boj o holý život pro Petra Macka a Jakuba Vlčka. Čeští horolezci spolu se svým pákistánským kolegou Vadžídulláhem Nagrím  zdolali vrchol hory. Při sestupu do tábora však nastaly komplikace a na pomoc jim letěli záchranáři. Záchranná mise se pak protáhla, zejména kvůli nepřízni počasí. Dobrodruzi strávili několik mrazivých nocí v bezmála 7 tisících metrech nad mořem! Jakub Vlček se rozhodl na svém facebookovém profilu popsat, co se na 27. nejvyšší hoře světa stalo. Pákistánský kolega prý zdržoval telefonováním a focením!
16.09.2021 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Vlček (14 článků) , Petr Macek (20 článků)

Velký malér Jakuba a Petra v Pákistánu: Pojišťovna definitivně odmítla účet za záchranu na Rakapoši

 
Češi Jakub Vlček a Petr Macek v Pákistánu vystoupili společně s místním horolezcem Vadžídulláhem Nagrím na náročný vrchol Rakapoši (7788 m n. m.). Při sestupu ale přišly komplikace a dolů je nakonec dostal pákistánský vrtulník. Nedlouho poté pákistánská strana oznámila, že muži nesmí zemi opustit, dokud neuhradí tučný účet na záchrannou operaci ve výši zhruba 500 tisíc korun. Oba muži měli uzavřené pojištění, pojišťovna ale definitivně odmítla peníze uhradit. Proč?
22.09.2021 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Vlček (14 článků) , Petr Macek (20 článků)

5 nejlepších zimních středisek v České republice

 
Vánoce na horách jsou pro mnohé stejnou tradicí, jako kapr a salát. Zimní střediska se začínají plnit už před Štědrým dnem, většina lyžařů ale jezdí na hory přivítat nový rok. V Čechách máme krásná pohoří a všude jsou lokality s udržovanými sjezdovkami i běžecký,i tratěmi, proto může být těžké rozhodování, kam se letos vydat. Přinášíme několik tipů, které vybrali sami návštěvníci a považují je za nejlepší lyžařská střediska u nás. Říčky – Orlické hory Komu učarovaly Orlické hory, jezdí do zimního střediska Říčky, které je jistě to nejlepší v této lokaci vůbec. Perfektně udržované sjezdovky, moderní lanovka a rozsáhlé zázemí pro děti včetně Bobíkovy výukové louky lákají především rodiny s dětmi. vy si zalyžujete a o děti bude postaráno. Areál Monínec – lyžování u Prahy Moderní a poměrně nové lyžařské středisko si získalo svou popularitu díky tomu, že leží blízko Prahy, v oblasti zvané Česká Sibiř. Kromě skvělého lyžování v zimě, nabízí areál sportovní vyžití i pro letní období: lanový park, tubing, golf, koupaliště a další. Klíny – Krušné hory Krušné hory jsou zajímavou lyžařskou oblastí, tradičně například kolem Klínovce a Božího Daru. Nedaleko Mostu vzniklo zimní středisko Klíny, které se neustále rozvíjí, nicméně už teď má co nabídnout nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro ty, co si na lyže vyjedou třeba s partou kamarádů. Lipno – Šumava Asi se najde hodně těch, kteří jezdí rádi na Šumavu. Vždyť je tu řada míst, kde se dá skvěle lyžovat a užít si. Jedním z rychle se rozvíjejících lokalit je areál Lipno. Dnes už se sem nejezdí jen v létě, i zima zde je nádherná, především pro rodiny s dětmi. Skiareál Lipno provozuje vlastní lyžařskou školu, ve středisku je k dispozici půjčovna, depot či servis lyžařského vybavení. Čertova hora – Harrachov Krkonoše jsou naše nejznámější a nejnavštěvovanější pohoří. Zimních středisek... Čtěte více Příspěvek 5 nejlepších zimních středisek v České republice pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
27.12.2018 08:25 |

podobné články

Úleva, jsme doma: Češi se vrátili z Turecka do Prahy, převratu unikli

 
Na pražském Letišti Václava Havla přistálo v sobotu dopoledne letadlo z turecké Antalye s desítkami českých turistů, kteří tam končili svou dovolenou. Na tvářích mnohých z nich byla znát úleva z toho, že jejich letadlo bezpečně přistálo doma. Sami ale převrat téměř nezaznamenali.
16.07.2016 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6101 článků)

První foto chlapců zachráněných z jeskyně: Jsou v izolaci, ale šťastní

 
Většina z 12 chlapců zachráněných z thajské jeskyně zhubla za 17 dnů strávených v tomto nedobrovolném vězení dva kilogramy. Obecně jsou ale v dobrém stavu a žádný z hochů nejeví známky stresu, uvedli thajští lékaři. Dnes také zveřejnili první snímky chlapců z nemocniční izolace, kam byli umístěni.
11.07.2018 07:20 |

podobné články

Horolezci jsou doma: Z Pákistánu se vyplatili

 
Zaplatili, pustili je domů. Horolezci Jakub Vlček a Petr Macek, kteří v Pákistánu zdolali vrchol hory Rakapoši (7788 m n. m.), při sestupu se dostali do problémů a vysvobodit je musel vrtulník, jsou v Česku.
11.10.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Vlček (14 článků) , Petr Macek (20 článků)

Hřebenovka z Lužických hor na Praděd (zatím) nepovede

 
Plány na obnovení historické Modré hřebenovky, která vedla přes Krušné hory, Českosaské Švýcarsko, Lužické hory, Ještědský hřbet a Jizerské hory do Krkonoš, odkud pokračovala přes Broumovsko, Orlické hory a Kralický Sněžník až na Praděd, padly. Polská strana ambiciózní myšlenku zamítla. Turisté a milovníci přírody mohou na dvě desítky nových rozhleden a na sedm set kilometrů čerstvě značených tras vedoucích převážně po hřebenech příhraničních hor zapomenout. Zatím.
09.06.2015 12:51 |

podobné články

Jakub a Petr uvázli v sedmi tisících metrů nad mořem na hoře v Pákistánu: Další noc v krutém mrazu!

 
Dva čeští horolezci a jejich místní průvodce uvázli v asi 6 900 metrech nad mořem při sestupu z hory Rakapoši v Pákistánu. Čeká je záchranná operace pomocí vrtulníku. Podle vyjádření některých místních úředníků a médií možná stoupali na horu bez povolení úřadů. Záchranná operace v neděli bohužel nevyšla, takže je čeká další noc v 30stupňovém mrazu.
12.09.2021 13:40 |

podobné články

Petr a Jakub stráví na sedmitisícovce další noc s omrzlinami a výškovou nemocí: Záchranná operace nevyšla

 
Po noční přestávce v pondělí záchranáři obnovili snahy o vyproštění dvou českých horolezců Petra a Jakuba a jejich místního kolegy, kteří před dvěma dny uvázli v nadmořské výšce asi 6900 metrů při sestupu z hory Rakapoši v Pákistánu. V neděli záchrannou akci vrtulníků přerušilo špatné počasí, zejména silný vítr. Dostat tým dolů se však nepodařilo ani v pondělí. Čechy navíc trápí omrzliny a výšková nemoc.
13.09.2021 08:35 |

podobné články

Omrzliny, horská nemoc! Dramatická záchrana českých horolezců v Pákistánu má šťastný konec

 
Vrtulník pákistánské armády ve středu ráno převezl do bezpečí české horolezce Jakuba Vlčka a Petra Macka, kteří s kolegou z Pákistánu v minulých dnech nedokázali dokončit sestup z hory Rakapoši.
15.09.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Vlček (14 článků) , Petr Macek (20 článků)

Podcast: Spor o »milionovou« záchranu horolezců v Pákistánu. Pojišťovna odmítá zaplatit. Slíbili to, tvrdí Vlček

 
Zdolání vrcholu sedmitisícové hory Rakapoši může ještě trojici horolezců vyjít pořádně draho. Pojišťovna UNIQA, s níž Češi uzavřeli pojištění, totiž bude prověřovat, zda neporušili pojistné podmínky. Podle předběžného zkoumání to bylo hned ve dvou případech. Horolezec Jakub Vlček pro Blesk Podcast toto odmítl a řekl, že si s pojišťovnou volali ještě před záchranou vrtulníkem a měli slíbeno, že to „proběhne v pohodě.“ Výsledný účet může jít až do milionů korun!
17.09.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Vlček (14 článků)

Čeští horolezci mají velký problém: Zadrželi je v Pákistánu!

 
Velká rána pro české horolezce Jakuba Vlčka a Petra Macka. Pákistánské úřady je zadržely! Po horalech chtějí zaplatit záchrannou akci z hory Rakapoši. Na horu totiž podle nich lezli bez povolení a podle tvrzení pákistánských záchranářů měli také propadlá víza.
17.09.2021 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Vlček (14 článků) , Petr Macek (20 článků)

Čeští horolezci zaměstnali lékaře i armádu: Zaplatí miliony za záchranu sami?

 
České horolezce Jakuba Vlčka a Petra Macka, které v úterý zachránila pákistánská armáda ze zrádné hory Rakapoši (7788 m n. m), čekají po návratu do Česka patálie. Hrozí, že za záchranu svých životů zaplatí miliony korun. A to i přes to, že byli pojištěni!
18.09.2021 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Vlček (14 článků) , Petr Macek (20 článků)

Záchranu horolezců pojišťovna nezaplatí

 
Nic platit nebudeme, je závěr pojišťovny Uniqa týkající se záchrany českých horolezců Jakuba Vlčka a Petra Macka z pákistánské hory Rakapoši.
23.09.2021 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Vlček (14 článků) , Petr Macek (20 článků)

Reakce světa na smrt bin Ládina: Je to úleva

 
Celý svět obletěla zpráva o smrti nejhledanějšího teroristy Usámy bin Ládina (†54), který byl dnes v noci zabit v Pákistánu, v domě, kde byl se svou rodinou. A celý svět také reaguje. "Je to velká úleva," shodují se světové mocnosti.
02.05.2011 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Usáma bin Ládin (321 článků)

PRŮŠVIH, SLZY a pak úleva! Hradilek málem nejel o medaile! Co se stalo v kvalifikaci?

 
Vavřinec Hradilek prožil pořádně horké chvíle! ještě čtvrt hodiny po konci kvalifikace figuroval na konci pořadí. Odsunula ho tam 16. branka a následná penalizace 50 sekund. Pak přišla úleva, české výpravě vyšel protest!
13.09.2013 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Vavřinec Hradilek (67 článků)

Slzy, úleva a vděk. Minogue odhalila své pocity po překonání rakoviny

 
Zpěvačka Kylie Minogue (47) slaví deset let bez rakoviny prsu. Přiznala, že měla před lety velký strach z toho, že léčba nebude úspěšná a zemře. Když se pak z nemoci vyléčila, přišla obrovská úleva a nejdřív nevěřila, že to není pouhý sen.
03.02.2015 12:52 |

podobné články

Osobnosti: Robin Williams (166 článků)

Úleva v domu hrůzy v Karlových Varech: Profesorku bordelářku vystěhovali!

 
To je úleva. Obyvatelům domu v Karlových Varech spadl kámen ze srdce. Podařilo se jim vystěhovat z bytu bordelářku Jarmilu (74), bývalou profesorku výtvarného umění.
24.03.2015 05:35 |

podobné články