Článek

Ukrajinský náčelník žádá od Západu moderní stíhačky. A český expert vysvětluje proč

 
Náčelník ukrajinského generálního štábu Valerij Zalužnyj zdůrazňuje, jak jsou pro jeho zemi důležité nové zbraně a jejich dodávky ze Západu. Měly by prolomit patovou situaci na frontě. Bezpečnostní analytik Vlastislav Bříza z katedry mezinárodních vztahů Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy k tomu pro iRozhlas.cz uvedl, že v případě, že se Ukrajinci dočkají amerických stíhaček F-16, mohlo by to znamenat průlom.
02.11.2023 19:55 |

podobné články

Podobné články

Nenechte se zotročit moderní technikou

 
V současné době se to u nás moderní technikou jen hemží. Chytré mobilní telefony, tablety, počítače, chytré hodinky nebo notebooky. Je toho tolik, že se v tom člověk až začíná ztrácet. A co víc – nechává se zotročit moderní technikou… Určitě ani vás neminul trend poslední doby.Nejrůznější vychytávky nám chtějí zjednodušit život, udělat jej pohodlnější a jejich cílem je šetřit náš čas. Jste i vy ovládaní moderní technikou? Možná se ptáte, co tím vlastně máme na mysli. Naše doba ještě nepokročila tak daleko, ale stroje ovládaly lidi. I když si to ale neuvědomujete, moderní technika vás zotročuje už teď. Ukážeme si to na příkladu nového iPhone. Jakmile má na trh přijít nový model této celosvětově populární značky, lidé doslova začnou bláznit. Najednou všichni nutně potřebují právě tento kousek, i když jeho pořízení stojí takové peníze, které si drtivá většina z nás za celý měsíc v práci nevydělá. Tady máte krásně ukázáno, co s námi moderní technika dělá. Proč tomu tak je? Teď se logicky nabízí otázka, proč tomu tak je. Proč se stále více z nás nechává ovládat moderní technikou. Proč nutně utrácíme nekřesťanské peníze za výdobytky současné doby, i když vlastně moc dobře víme, že je ve skutečnosti vůbec nepotřebujeme. Na jednu stranu za to může mediální tlak. Všude kolem nás jsou reklamy, které nás přesvědčují o tom, že se brzy nového telefonu prostě neobejdete. Vždyť má tolik šikovných funkcí a umí toho tolik! Není se pak čemu divit, že tomuto nátlaku vyvíjeného že strany tisku, internetu u televize snadno podléháme. Druhým viníkem je naše okolí. Především pak touha vyrovnat se lidem okolo nás. Většina lidí to tak má, nebudeme si nic nalhávat. Když se to kolem nás hemží moderní technikou a naši přátelé se netají s tím, že mají to či ono, nechceme si vedle nich připadat hloupě.... Čtěte více Příspěvek Nenechte se zotročit moderní technikou pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.05.2017 06:20 |

podobné články

Na Ukrajinu zřejmě zamíří západní stíhačky. Americký velitel naznačil

 
Na Ukrajinu zřejmě zamíří západní stíhačky. Náčelník štábu letectva USA generál Charles Brown na bezpečnostním fóru v Aspenu naznačil, že Spojené státy nebo některý z jejich spojenců mohou brzy vyslat na Ukrajinu stíhačky. Informuje o tom server Politico.
21.07.2022 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Charles Brown (3 články) , Charles Brown (1 článek) , Charles Brown (1 článek) , Charles Brown (1 článek) , Charles Brown (1 článek)

Vondra připravuje tendr na nové stíhačky. Možná požádá o pomoc NATO

 
Český vzdušný prostor možná v budoucnu nebudou chránit švédské stroje, ale americké stíhačky. Vláda sice stále vyjednává se Švédy o dalším osudu gripenů, ale stále existuje možnost, že bude uspořádána veřejná soutěž o stíhačky chránící český vzdušný prostor. Tendr chystá ministr Vondra. O jeho organizaci by navíc mohl požádat přímo NATO, čímž by se vyhnul nařčení, že ušil zakázku na míru jedinému zájemci.
12.11.2012 11:20 |

podobné články

Zdecimovat Hamás! Civilním ztrátám se nelze vyhnout, zhodnotil Řehka postup Izraele

 
Boje na Ukrajině vstoupily do vyčerpávající fáze statické zákopové války, velký ukrajinský průlom se nedá očekávat dříve, než země získá nové zbraně a technologie. To říká tamní náčelník generálního štábu Valerij Zalužnyj, s nímž minulý týden v Kyjevě jednal Karel Řehka, náčelník Generálního štábu AČR. Ten v pořadu Interview ČT24 uvedl, že Ukrajinci nám „kupují čas, abychom si splnili domácí úkoly, které jsme v minulých letech zanedbali“. Komentoval také přípravy na velký konflikt. V rámci konfliktu na Blízkém východě zmínil, jak by postupoval coby izraelský náčelník generálního štábu.
06.11.2023 21:45 |

podobné články

Summit NATO: Zelenskyj prosil o stíhačky, nedostane je. Aliance pošle jiné vybavení a varuje Rusko

 
Za účasti amerického prezidenta Joea Bidena (79) a šéfů vlád a států dalších 29 zemí se koná v Bruselu summit Severoatlantické aliance. Hlavní bod? Jak ještě pomoci Kyjevu. NATO žádá potrestání válečných zločinců, Ukrajině poskytne další pomoc, a posílí své východní křídlo, řekl jeho šéf Jens Stoltenberg. Mírovou misi, kterou navrhovalo Polsko, lídři na summitu vůbec neřešili. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve videovystoupení prosil o stíhačky pro svou armádu. Na summit dorazili lídři všech zemí NATO, Biden se vřele vítal s českým premiérem Petrem Fialou.
24.03.2022 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (251 článků) , Joe Biden (1019 článků)

Zkušený novinář: Nic z toho, co se dozvídáme o Ukrajině, není pravda. Většina médií přebírá propagandu

 
Nejdřív chtěli munici, potom tanky, pak stíhačky, ještě dražší stíhačky, a tak jsme se ptali, co přijde dál. „A už je to tady. Ukrajinský ministr obrany žádá vytvoření mezinárodní legie. To znamená, aby se státy NATO zapojily do války tím, že pošlou vlastní vojáky,“ uvedl slovenský historik Eduard Chmelár na veřejné diskusi iniciativy Mír a spravedlnost s tím, že to by se prakticky rovnalo světové válce. Novinář Martin Komárek zase připomněl, že nebýt dodávek Ukrajině od spojeneckých států, tak by už dnes byly ruské síly v Kyjevě a možná by si myslely na Pobaltí a třeba i na Polsko.
13.04.2023 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Martin (12 článků)

Nový náčelník Opata: NATO nám pomáhá naši zemi ochránit, nestojíme na prahu války, ale jsou tu mnohem větší hrozby, než je Rusko

 
Nový náčelník Generálního štábu Aleš Opata v rozhovoru pro server Aktuáně.cz prozradil, na co se kokrétně chce v armádě zaměřit, co by pro Česko znamenalo vystoupení z NATO, a co považuje za naši největší hrozbu. „Do roku 2025 bychom měli mít akceschopné a moderní vojsko,“ věří náčelník.
04.05.2018 11:50 |

podobné články

Muži se dobývali do kabiny letadla, na letiště ho doprovodily stíhačky

 
Britské stíhačky dnes odklonily kvůli incidentu na palubě letadlo pákistánských aerolinií. Stíhačky Typhoon doprovodily letadlo na londýnské letiště Stansted. Policie poté zatkla dva muže ve věku 30 a 41 let podezřelé z ohrožení bezpečnosti letu.
24.05.2013 19:50 |

podobné články

ONLINE: Mrtví, nebo živí? Turecko tvrdí, že piloti sestřelené stíhačky nezemřeli

 
Turecký vládní zdroj prohlásil, že piloti sestřelené stíhačky jsou podle všeho stále naživu. Turci se teď prý snaží vyjednat jejich propuštění ze strany povstalců. Podle televize Russia Today ovšem potvrdilo ruské ministerstvo obrany smrt jednoho z pilotů stíhačky Su-24. Druhý je podle informací stanice v zajetí syrských povstalců. Stejné informace přinesla také agentura AFP. Rusko už zároveň oznámilo, že okamžitě ukončuje jakoukoliv vojenskou spolupráci s Tureckem.
24.11.2015 14:15 |

podobné články

Ruské stíhačky provokovaly torpédoborec USA: Americký plukovník po incidentu řekl...

 
Ruské stíhačky SU-24 nalétávaly na torpédoborec USS Donald Cook v Baltském moři. Stíhačky nebyly ozbrojené, ale server deníku Washington Post konstatuje, že šlo o další z řady ukázek ruské síly vůči americké armádě. Plukovník Steve Warren novinářům řekl, že se Rusové vrací „ke svým starým trikům“.
13.04.2016 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Steve Warren (6 článků) , Donald Cook (2 články) , Donald Cook (2 články)

Slovenské stíhačky pro Ukrajinu nejsou bojeschopné. Ruská sabotáž, tvrdí ministr

 
Slovensko zaslalo v březnu na Ukrajinu 13 stíhaček typu MIG-29. Bohužel nejsou bojeschopné. Stíhačky měly být schopné uletět 350 hodin, nevydržely však víc než 70, uvedl zástupce náčelníka generálního štábu slovenských ozbrojených sil Lubomír Svoboda. Slovenský ministr obrany Jaroslav Naď naznačil, že je možné, že šlo o ruskou sabotáž. V letecké základně Sliač, kde se stíhačky měly nacházet, pracovali ruští technici. Nefunkčními se ukázaly být navíc pouze části stíhaček, ke kterým Rusové měli přístup.
07.04.2023 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Svoboda (146 článků)

Jak připravit moderní štedrou večeři

 
Vánoce se kvapem blíží a s nimi i neodmyslitelná štědrovečerní večeře, během které se rodina sejde u jednoho stolu a alespoň na pár minut nechá všechny starosti za dveřmi kuchyně či jídelny. Recepty pro tento večer se zpravidla dědí z generace na generaci a hospodyňky se rok co rok drží osvědčeného postupu na bramborový salát, zelnou polévku nebo kapra. Proč to ale letos nezkusit jinak a nepřipravit si moderní štědrou večeři? Možná i vy děláte na Vánoce rok co rok to samé jídlo. Nenapadlo vás někdy, že tomu nemusí tak být? Že lze vánoční jídlo pojmout trochu netradičně? My jsme se rozhodli, že letos dáme přednost moderní štědré večeři inspirované světem. Zkusíte to taky? Připravte si moderní štědrou večeři! Vánoce se slaví snad všude ve světě a všude mají své tradice. Proto se můžeme o letošních svátcích těmito státy inspirovat a zkusit si na Štědrý den připravit pokrmy, které jsou jinde tradicí. Na čem si pochutnávají v Austrálii? U protinožců mají v prosinci teplo, ale rozhodně jim panující počasí nebrání v tom, aby si na Štědrý den nepřipravili tradiční mňamky. V této zemi je naprostou klasikou grilování na zahradě, ale drží se zde i tradiční způsoby. V rodinách, kde slaví Vánoce tradičně, si večer prostřou pečeného krocana nebo velice oblíbenou medovou šunku. Co se na Vánoce hoduje v Peru? Pokud byste se chtěli nechat inspirovat krásnou zemí Peru, pak byste si na Štědrý den k večeři museli udělat krocana, který se zde velice často nadívá čerstvým ovocem. Chybět samozřejmě nesmí omáčka z jablek a tradiční tamales, což jsou listy z kukuřice uvařené v páře a plněné mletým masem se zeleninou. Na Vánoce do Ruska! V Rusku sice Vánoce slaví až začátkem ledna, ale i tak si zde dávají do nosu. Pochutnávají si slavnostních jídlech, které se možná netváří jako vánoční,... Čtěte více Příspěvek Jak připravit moderní štedrou večeři pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
15.12.2016 19:55 |

podobné články

Otřesné svědectví o dnešní Ukrajině. Náčelník junty Porošenko, vzteklý Soros. Hovoří rusínský předák

 
ROZHOVOR Náčelník junty a chráněnec západu Petro Porošenko je zahnán do slepé uličky. Nemůže splnit minské dohody, protože když je splní, tak bude svržen svým militantnějším okolím. Válka už nicméně je v plném proudu. Hybridní válka. Používají se v ní moderní diplomatické, vojenské a propagandistické nástroje. Tak se vyjadřuje Alexandr Gegalčij, Rus narozený za SSSR v Užhorodě, tedy v hlavním městě bývalého československého území. Muž, který založil Mezinárodní fond Ruská cena, jenž každoročně oceňuje rusínské a ruské spisovatele Podkarpatské Rusi.
02.09.2016 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (163 článků)

Za stíhačky zaplatíme dvakrát více, než Izrael. Černochová vysvětluje, proč to nelze srovnávat

 
Na rozdílnou cenu za nejmodernější americké stíhačky F-35 se zaměřil server Echo24.cz. Izrael je totiž koupí o půlku levněji než Česko. Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) uvádí, že to nelze srovnávat.
16.07.2023 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (942 článků)

Náčelník štábu Picek: Drahé pandury objednávalo ministerstvo, ne armáda

 
Náčelník generálního štábu Vlastimil Picek odmítá, že za vysokou cenou transportérů Iveco stojí požadavky generálního štábu. Ohradil se tak proti slovům bývalého ministra obrany Martina Bartáka, podle kterého by měl otázky, proč obrana pořídila nadstandardně vybavené a údajně předražené vozy, odpovídat náčelník generálního štábu.
06.09.2010 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Barták (339 článků) , Vlastimil Picek (276 článků)

Proč to bez zeleniny nejde?

 
Sněz tu zeleninu! Také jste jako malé děti často slýchávaly tuto větu, kterou teď s oblibou opakujete svým ratolestem u oběda? Snažíte se jim vysvětlit, proč to bez zeleniny nejde a trpělivě vyčkáváte, dokud z jejich talíře nezmizí poslední kousek? Možná ale i vám uniká pravá podstata toho, proč je zelenina pro naše zdraví tak důležitá a proč by rozhodně neměla v našem jídelníčku chybět. Pojďme společně najít odpověď na tuto otázku. Prostřednictvím dnešního článku se dozvíte, proč to bez zeleniny nejde a proč byste měli dbát důraz na to, aby se v dostatečné míře vyskytovala nejen ve vašem jídelníčku,  ale i jídelníčku vašich dětí. Proč to bez zeleniny nejde aneb nepostradatelná součást jídelníčku Určitě víte, že je zelenina nedílnou součástí naší stravy. Napadlo vás ale někdy zamyslet se nad tím, proč tomu tak je? Proč zeleninu ke svému životu potřebujeme? A proč to bez zeleniny nejde? Odpovědi skrývají následující řádky! Vitamíny V první řadě nutno zmínit, že zelenina obsahuje vysoké množství vitamínů. Je bohatá především na karotenoidy neboli provitamín A, který můžeme najít například v mrkvi, rajčatech, brokolici, kapustě nebo špenátu. Mimo jiné obsahuje vitamíny B, vitamín C nebo  vitamín K. Aby nedocházelo ke ztrátě důležitých vitamínů, musíme si dávat pozor, jakým způsobem zeleninu upravujeme. Minerální látky Dalším důvodem, proč to bez zeleniny nejde a proč bychom jí měli konzumovat v dostatečné míře, jsou minerální látky. Ty se samozřejmě liší zelenina od zeleniny, a proto je důležité, aby se na vašem talíři pokud možno objevovaly všechny druhy. Nedostatek hořčíku může vyřešit konzumace petržele, špenátu nebo kedlubny. Pokud potřebujete doplnit vápník, dopřejte si petržel, mrkev nebo zelí. Železo vám dodá pórek, špenát, petržel nebo kedlubna. Měď hledejte v zeleném hrášku nebo paprice. Příspěvek Proč to bez zeleniny nejde? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.10.2016 18:20 |

podobné články

Zlé: Stíhačky pro Ukrajince? Budou jim prý k ničemu. Rusko se postará

 
Jak se stalo jeho zvykem, válečnou situaci na Ukrajině opět shrnul analytik a bývalý válečný reportér Franz-Stefan Gady. Ruské síly postupují pouze na jihu, jinak k žádným průlomům nedošlo. Ovšem Rusové začínají útočit na letiště, odkud by mohly startovat stíhačky. Je možné, že reagují na zprávy ze Západu, že by poskytnuté sovětské stroje Američané zemím, které je na Ukrajinu pošlou, kompenzovali dodáním amerických F-16. Ale bez letišť nebudou MiGy-29 moc platné.
07.03.2022 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Stefan Franz (8 článků)

Válka o Krym? Ozbrojenci vyvěsili v parlamentu ruskou vlajku, Putin mobilizuje tanky a stíhačky

 
Ruská armáda je v pohotovosti a pomalu obličuje ukrajinský poloostrov Krym. Chce ho Putin získat pro sebe? Na budově tamního parlamentu už ozbrojenci vyvěsili ruskou vlajku, nedaleko Simferopole jsou tanky a na hranicích operují ruské stíhačky...
27.02.2014 08:35 |

podobné články

Ukrajinský činitel: Chceme stíhačky. Nechtěli nám dát děla a tanky, dali. Dají nám vše kromě atomovky

 
Dodávky tanků jsou jen začátek. Ukrajinci budou žádat i další techniku. Britská BBC i server katarské televize Al-Džazíra píší, že Ukrajinci budou žádat stíhačky a z okolí ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského zaznívá, že nepochybují o tom, že je také dostanou. Německý kancléř Olaf Scholz přislíbil utvořit dva prapory tanků Leopard. V Rusku už označili německého ministra obrany za „kreténa“.
26.01.2023 09:50 |

podobné články