Článek

Ukrajinský exministr Danylyšyn žádá údajně v Česku o politický azyl

 
Bývalý ukrajinský ministr hospodářství Bohdan Danylyšyn, který je od října zadržován v Praze na základě ukrajinského zatykače, v České republice požádal o politický azyl. Oznámil to kyjevský tisk s odvoláním na nejmenované informované zdroje. Ukrajinská prokuratura zprávu nepotvrdila.
20.11.2010 21:20 |

podobné články

Podobné články

Ukrajinský exministr Danylyšyn dostal v Česku azyl

 
Někdejší ukrajinský ministr hospodářství Bohdan Danylyšyn, kterému na Ukrajině hrozilo vězení, získal v České republice politický azyl. Upozornila na to Česká televize a potvrdilo ministerstvo vnitra. Podle ukrajinské opozice se tím potvrzuje její účelové pronásledování.
13.01.2011 17:40 |

podobné články

Ukrajinský exministr žijící v Česku kritizuje tamní vládu i opozici

 
Ukrajina by v současnosti potřebovala politika typu Václava Havla nebo Nelsona Mandely. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz to uvedl bývalý ukrajinský ministr hospodářství Bohdan Danylyšyn, který získal v ČR politický azyl a žije zde už tři roky. Danylyšyn kritizuje současnou vládu, nit suchou ale nenechává ani na vůdcích současných protestů.
28.01.2014 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4915 článků) , Nelson Mandela (204 článků)

Ukrajinský exministr dostal v ČR azyl

 
Ukrajinský exministr ekonomiky Bohdan Danylyšyn, který byl na základě mezinárodního zatykače zadržen v půlce října v Praze, dostal v Česku politický azyl. Právu to bez dalších podrobností potvrdil mluvčí ministerstva vnitra.
13.01.2011 18:40 |

podobné články

Exministr Danylyšin získal v Česku azyl. Měl způsobit milionovou škodu

 
Bývalý ukrajinský ministr hospodářství Bohdan Danylyšyn získal v Česku politický azyl.
13.01.2011 18:25 |

podobné články

Ukrajinský exministr zadržen v Česku

 
Ukrajinský exministr hospodářství Bohdan Danylyšyn byl zadržen v Česku, informuje agentura Reuters.
19.10.2010 19:30 |

podobné články

Tymošenková děkuje za azyl pro Danylyšyna, toho pustili z vazby

 
Ukrajinský exministr Bohdan Danylyšyn, který dostal v Česku azyl, byl v pátek propuštěn z vazby. Evropa uznala, že na Ukrajině se právo uplatňuje selektivně, aby se mohla pronásledovat politická opozice, komentovala to bývalá premiérka Julije Tymošenková.
14.01.2011 14:45 |

podobné články

Významný ruský bloger žádá o politický azyl v Estonsku

 
Ruský bloger Maxim Jefimov známý svými nelichotivými poznámkami na adresu pravoslavné církve dnes požádal o politický azyl v Estonsku. Podle ruských médií je Jefimov v Rusku stíhán za kritiku církevního vedení. Estonské úřady se k žádosti o azyl dosud nevyslovily.
06.08.2012 15:00 |

podobné články

Ukrajinský poslanec nabízí Vlastě Parkanové politický azyl

 
Ukrajina by mohla poskytnout politický azyl bývalé české ministryni obrany Vlastě Parkanové (TOP 09), kterou česká policie stíhá kvůli nákupu armádních letounů CASA. V Kyjevě to navrhl poslanec ukrajinské vládní Strany regionů Volodymyr Olijnyk. Jeho návrh dnes médiím tlumočila tisková služba strany.
08.08.2012 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (700 článků)

Německý neonacista prchl z vězení do Maďarska. Žádá „vůdce národa“ o azyl

 
Ve vlasti ho odsoudili za popírání holokaustu. Německý neonacista Horst Mahler se proto rozhodl prchnout do Maďarska, kde požádal o politický azyl. Oznámil to sám Mahler v dopise, který zveřejnil německý list Mitteldeutsche Zeitung. V textu uvádí, že požádal „vůdce maďarského národa Viktora Orbána“, aby mu poskytl „azyl před politickým pronásledováním“. Maďarská policie sice oznámila, že extremistu zadržela, ale neuvedla další detaily.
15.05.2017 18:35 |

podobné články

Běloruský disident Michalevič dostal v Česku politický azyl

 
Běloruský opoziční politik, bývalý kandidát na úřad běloruského prezidenta Ales Michalevič obdržel v Česku politický azyl. Oznámila to ve středu ruská agentura Interfax s odvoláním na informaci jeho ženy.
23.03.2011 19:20 |

podobné články

Šéfredaktora zadrželi za údajné vydírání poslance. Teď požádal o azyl v Rakousku

 
Šéfredaktor zpravodajského webu Strana.ua Igor Hužva požádal v Rakousku o politický azyl. Novinář, který v minulosti vedl ukrajinský opoziční deník Věsti, se podle svých slov může v alpské zemi spolehnout na to, že jeho život bude v bezpečí. Na Ukrajině byl Hužva loni zadržen kvůli údajnému vydírání poslance.
01.02.2018 18:05 |

podobné články

ČRo: Manžel Julije Tymošenkové zřejmě dostane v Česku azyl

 
Manžel ukrajinské expremiérky Julije Tymošenkové, která si odpykává trest za údajné poškození státu, požádal v Česku o azyl. Informaci potvrdil Českému rozhlasu (ČRo) ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. O celé věci už prý jednal s ministrem vnitra Janem Kubicem. Jak navíc šéf české diplomacie zdůraznil, jednapadesátiletý ukrajinský podnikatel s žádostí nejspíš uspěje.
06.01.2012 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3740 článků) , Jan Kubice (680 článků)

Schwarzenberg zřejmě udělí Michalevičovi azyl

 
Běloruský opoziční kandidát na prezidenta Ales Michalevič, který svou zemi opustil, když mu tajná policie odebrala pas, je v Česku a žádá o azyl. Vízum už mu bylo uděleno a azyl bude zřejmě následovat.
20.03.2011 06:50 |

podobné články

Ukrajinský prezident zapomněl ukrajinsky: Z míry ho vyvedl dotaz na oligarchy

 
Ukrajinský prezident Petr Porošenko (50) na tiskové konferenci v Kyjevě zapomněl ukrajinštinu. Z míry ho vyvedla otázka na oligarchy. Porošenko přitom na rozdíl od svého předchůdce Janukovyče (65) používá výhradně ukrajinský jazyk. Prezident zároveň prohlásil, že v tomto roce chce Kyjev získat zpět Donbas a ideálně i Krym.
17.01.2016 06:10 |

podobné články

Zadržení uprchlíci z Iráku půjdou v Česku do detence, podle Chovance můžou požádat znovu o azyl

 
Skupina pětadvaceti iráckých křesťanů, kteří v Česku odmítli azyl a pokusili se dostat autobusem do Německa, se do ČR vrátí nejspíše až v pondělí. Policie je umístí do detenčního zařízení a bude usilovat o jejich urychlené vyhoštění zpátky do Iráku. Informovala o tom mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Ministr vnitra Milan Chovanec řekl televizi Nova, že Německo nebyla jejich cílová stanice a že by mohli o azyl v Česku znovu požádat.
03.04.2016 18:20 |

podobné články

Berlín neumí „vyhodit“ neúspěšné žadatele o azyl. Zůstávají v Německu celé roky

 
Němci nezvládají z vlastní země fyzicky vyhostit neúspěšné žadatele o azyl. Nejde přitom ani tak o migranty, kteří do Německa dorazili v průběhu loňského roku. Jde o neúspěšné žadatele o azyl, kteří zůstávají v Německu už šest let. Stojí také za pozornost, že většinou nejde o Syřany. Mezi odmítnutými žadateli o azyl najdeme především Turky, Srby a občany Kosova.
23.09.2016 16:00 |

podobné články

Uprchlíci z ČR: Česká rodina dostala na Novém Zélandu politický azyl

 
Kvůli výhrůžkám smrtí od neonacistů, kterým údajně čelili ve své vlasti, dostala žena a její tři synové z Česka na Novém Zélandu politický azyl.
29.01.2018 12:55 |

podobné články

Azyl pro Tymošenka není politický, vysvětlují na Ukrajině Češi

 
Oleksandr Tymošenko nedostal v Česku politický azyl, ale pouze mezinárodní ochranu, jejíž důvody nemusejí být nutně politické. Uvedlo to v prohlášení české velvyslanectví v Kyjevě.
11.01.2012 20:35 |

podobné články

Exministr Tálibánu požádal o azyl v Německu. Přátelil se i s Bin Ládinem

 
O azyl v Německu nedávno s rodinou požádal i bývalý ministr afghánského radikálního hnutí Taliban. Do Německa přiletěl s falešným pasem poté, co jej vyhostilo Norsko, které mu předtím poskytlo azyl. Afghánec byl nakonec odeslán do Saúdské Arábie, informoval dnes server Spiegel Online.
16.12.2016 19:40 |

podobné články