Článek

Ukrajinské vládní síly útočí na separatisty obsazený Slavjansk

 
Ukrajinské vládní jednotky dnes zahájily útok na proruské separatisty ve východoukrajinských městech Slavjansk a Kramatorsk. Ukrajinský ministr Arsen Avakov to uvedl na svém facebookovém účtu. Podle něj už ukrajinská armáda dobyla zpět některá kontrolní stanoviště separatistů. Avakov také potvrdil, že členové proruských milicí zaútočili na armádní helikoptéry. Zemřel při tom jeden pilot, další tři lidé jsou zraněni.
02.05.2014 09:05 |

podobné články

Podobné články

Ukrajinské vládní síly útočí na obsazený Slavjansk. Ozývá se střelba a výbuchy

 
Ukrajinské vládní jednotky údajně postupují na Slavjansk na východě země a už zaútočily na kontrolní stanoviště na okraji města. Uvedl to dnes mluvčí proruských separatistů, ale informace podle agentur DPA a Reuters zatím nepotvrdily oficiální zdroje.
02.05.2014 07:10 |

podobné články

Ukrajinská armáda prý útočí na Slavjansk a Kramatorsk

 
Ve východoukrajinských městech Slavjansk a Kramatorsk začala rozsáhlá ofenziva ukrajinské armády s nasazením dělostřelectva a letectva. Místní média informují o ostřelování palebných pozic povstalců z bojových vrtulníků, ukrajinská armáda údajně útočí na Slavjansk z raketových baterií Grad. Ulicemi obou měst projíždějí vozy záchranné služby. Mobilní síť nefunguje.
29.05.2014 12:01 |

podobné články

Separatisté opouští Slavjansk, má být vztyčena ukrajinská vlajka

 
Ukrajinské vládní síly vnikly do města Slavjansk na východě Ukrajiny a zjevně vyhánějí proruské separatisty z jejich bašty. Prezident Petro Porošenko dal armádě rozkaz vztyčit nad městem ukrajinskou vlajku, informovala dnes na internetu prezidentská kancelář v Kyjevě.
05.07.2014 11:50 |

podobné články

Ukrajinská armáda dobyla Slavjansk, separatisté hlásí ústup

 
Ukrajinské vládní síly vyhnaly proruské separatisty z východoukrajinského města Slavjansk, které bylo jednou z hlavních bašt povstalců a symbolem jejich boje.
05.07.2014 21:15 |

podobné články

Fašisti, fašisti! Po internetu koluje toto video, kde obyvatelstvo „vítá" přijíždějící ukrajinskou armádu

 
Ukrajinské vládní jednotky dnes brzy ráno zahájily útok na proruské separatisty v některých východoukrajinských městech. Zpočátku agentury zmiňovaly útok na města Slavjansk a Kramatorsk. Během dnešního dne se na internetu objevilo video, dokumentující příjezd vojenské kolony ukrajinské armády do obce Jasnogorka.
02.05.2014 15:55 |

podobné články

Bitva o Slavjansk a rukojmí: Separatisté sestřelili armádní vrtulník, pilot zemřel!

 
Ukrajinská armáda dnes údajně zahájila útok na proruské separatisty ve východoukrajinských městech Slavjansk a Kramatorsk. Snaží se dobýt zpět pozice, které radikálové zabrali. A osvobodit zajatce včetně členů pozorovatelské mise OBSE, ve které je i jeden Čech. Nedaří se to však bez obětí.
02.05.2014 09:55 |

podobné články

Z bojů o Slavjansk na východě Ukrajiny hlášeno až pět mrtvých

 
Až pět mrtvých z řad proruských separatistů si podle ukrajinského ministerstva vnitra vyžádaly boje o Slavjansk na východě Ukrajiny. Tuto baštu proruských vzbouřenců se nyní snaží ovládnout ukrajinské jednotky za podpory obrněných vozidel.
24.04.2014 12:40 |

podobné články

Separatisté zastavili armádu a ovládli Slavjansk a Kramatorsk, tvrdí Moskva

 
Proruští radikoválové znovu ovládli Slavjansk a Kramatorsk a zastavili tak postup ukrajinské armády, tvrdí ruská média. Armáda podle nich vyklidila i strategicky významné kramatorské letiště. Ukrajinská média však o těchto událostech mlčí.
04.05.2014 12:25 |

podobné články

Nejslavnější americká televize se sekla v zeměpise. Podívejte se, kam přestěhovala ukrajinské město

 
Server VašeVěc.cz upozornil na další z přehmatů americké televizní stanice CNN. Ta informovala o obsazení ukrajinských měst Kramatorsk a Slavjansk ukrajinskými vládními jednotkami. V doprovodné mapce však umístila Slavjansk na Krym. Na první pohled se to může zdát směšné, ale prý je to spíš k pláči. Podívejte se proč.
06.07.2014 21:40 |

podobné články

Ukrajinské jednotky prý plení získaná území hůře než okupanti. Z Ruska letí do Kyjeva vážné varování

 
Příměří vyhlášené novým ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem bylo ukončeno minulý týden. Ukrajinské vládní síly znovu zahájily boje s cílem dostat pod kontrolu východ země, kde zatím úřadovali proruští povstalci. Povedlo se jim podle jejich slov částečně dobýt Slavjansk a Krematorsk. To však neznamená, že by v těchto městech dále nedemonstrovaly svou sílu.
07.07.2014 19:05 |

podobné články

Začala válka? Na Ukrajině sestřelili dva vrtulníky! Bojuje se o dvě města

 
Ukrajinské vládní jednotky dnes zaútočily na proruské separatisty ve městech Slavjansk a Kramatorsk. Dobyly zpět některé obsazené body, ale přišly při tom o dva vrtulníky. Zahynuli i oba piloti.
02.05.2014 11:00 |

podobné články

Slavjansk dobyla ukrajinská armáda. Povstalci opouštějí město

 
Ukrajinská armáda a vládní síly vyhnaly ze Slavjansku separatisty. Prezident Ukrajiny Porošenko vydal rozkaz vztyčit nad městem státní vlajku.
05.07.2014 12:00 |

podobné články

Ukrajinská armáda útočí na Slavjansk, na hranicích se opět bojuje

 
Ukrajinské jednotky dnes zintenzivnily ofenzivu proti proruským separatistům kolem jejich bašty ve Slavjansku a v Luhanské oblasti na východě země. Armáda provedla několik leteckých úderů na obec Semenivka, která leží na předměstí Slavjanska. Povstalci podle agentury ITAR-TASS sestřelili jeden armádní vrtulník a stíhací letoun Su-25, ukrajinské velení ale tuto informaci nepotvrdilo.
03.06.2014 18:05 |

podobné články

Ukrajinské síly postupují, povstalce prý nadále podporuje Rusko

 
Ukrajinské ozbrojené síly podle představitelů vlády v Kyjevě dál zatlačují proruské separatisty na východě země. Daří se jim prý postupovat zejména kolem strategicky významného města Horlivka severně od povstalecké bašty Doněcku.
27.07.2014 07:55 |

podobné články

Ukrajinské komando na východě země vytlačilo separatisty z televizního vysílače

 
Komando ukrajinské tajné služby SBU v pátek v Kramatorsku vytlačilo z místního radiotelekomunikačního centra separatisty a obsadilo televizní vysílací věž. Vzbouřenci se vysílacího zařízení zmocnili ve čtvrtek a zprovoznili dříve vypnutý příjem ruských televizních kanálů. Po zásahu SBU bylo ruské vysílání znovu vypnuto.
18.04.2014 14:00 |

podobné články

Ukrajinská armáda zaútočila na rebely na východě země

 
Ukrajinské vládní síly obnovily dnes ráno bojové operace proti proruským povstalcům na východě země. Oznámil to v Kyjevě šéf ukrajinského parlamentu Oleksandr Turčynov na úvod schůze sněmovny. Již v noci na dnešek prezident Petro Porošenko oznámil, že neprodloužil příměří se separatisty a že armáda zaútočí a ukrajinské území získá zpět.
01.07.2014 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Oleksandr Turčynov (45 článků)

Nepokoje na Donbasu: Obrněné vozidlo zabilo holčičku, dav chtěl podpálit kasárna Ukrajinců

 
Navzdory příměří přišly ukrajinské vládní síly v bojích se separatisty na východě země o další tři vojáky. Oznámily to ukrajinské úřady. Podle nich Kyjev opět získal kontrolu nad městem Kosťantynivka, kde v pondělní večer vypukly nepokoje.
17.03.2015 17:01 |

podobné články

Ukrajinské ztráty znovu rostou. Ozývají se proruští separatisté

 
Osm ukrajinských vojáků zahynulo a 16 bylo zraněno během uplynulých 24 hodin na východě země, částečně ovládnutém proruskými separatisty. Oznámily to dnes ukrajinské úřady. Podle agentury AFP vládní síly utrpěly nejhorší ztráty za posledních pět týdnů. Separatisté naopak obvinili armádu, že při úterním ostřelování zabila dva povstalce a jednu civilistku.
15.07.2015 16:16 |

podobné články

Těžké boje o Slavjansk! Město čelilo ostřelování děly, rebelové obklíčeni

 
Východoukrajinské město Slavjansk, které už několik týdnů ovládají proruští povstalci, v noci na dnešek prý opět čelilo dělostřeleckému ostřelování.
21.05.2014 08:20 |

podobné články