Článek

Ukrajinci oslavují nástup Petra Pavla do prezidentské funkce, vnímají ho jako důležitou změnu

 
Nový český prezident Petr Pavel je na Ukrajině nejpopulárnějším českým politikem, alespoň to vyplývá z četnosti a charakteru reakcí, které po jeho zvolení zaplavily ukrajinské sociální sítě. Objevují se zde videa ze života generála ve výslužbě, influenceři mu skládají nejrůznější oslavné písně, informuje o tom iROZHLAS.cz.
09.03.2023 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2015 článků) , Pavel Nový (535 článků) , Pavel Nový (388 článků)
Podobné články

Rudý europoslanec věští nástup levice v EU: Lidé žijí v bídě. Budou chtít změnu

 
Přišel již čas na společenskou změnu v rámci celé Evropy? Skepticky to vidí aktivista Štěpán Steiger z Iniciativy za společenskou změnu. Důvodem je podle něj fakt, že většině politických stran nejde o změnu systému, nýbrž jen o změnu formy kapitalismu. S tím však nesouhlasí euposlanec Jaromír Kohlíček (KSČM).
24.03.2013 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Kohlíček (74 článků)

Podle novinářů vnímají Ukrajinci Zemana jako prodlouženou ruku Ruska

 
Ukrajinci nechápou výroky českého prezidenta Miloše Zemana k Ukrajině a považují ho za prodlouženou ruku Ruska v Evropě. V rozhovoru s ČTK to řekli ukrajinští novináři Vitalij Syzov a Maksym Ščerbyna, kteří jsou v Česku na stáži od organizace Člověk v tísni. Problém s některými kontroverzními vyjádřeními Zemana je podle nich v tom, že Ukrajinci je mohou vnímat jako názor celé české společnosti a že je využívá ruská propaganda.
26.11.2014 13:41 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27863 článků)

Ukrajinci písničkou oslavují drony Bayraktar: Pomáhají jim letouny NATO, vyřadili i ruské vlaky

 
Ukrajinská armáda ve válce používá ve velkém i turecké bojové drony Bayraktar TB2. Podařilo se jim díky nim vyřadit z provozu několik desítek kusů ruské techniky, která jela v konvojích. Jsou natolik oblíbené, že Ukrajinci napsali i písničku, ve kterém o nich zpívají. Důvod, proč jsou útoky bezpilotními letouny tak úspěšné, se pojí i s letouny, které létají kolem hranic s Ukrajinou. Dodávají jim totiž informace, které vidí ze speciálních letadel a piloti Bayraktaru mají díky tomu přesné pozice nepřátelských strojů.
05.03.2022 08:45 |

podobné články

Kšefty ve jménu Ruska. Na generála Pavla vytáhli zakázku z jeho okolí

 
Nejen k minulosti prezidentské kandidáta Petra Pavla se znovu vrátil komentátor Petr Holec a vyložil na stůl pochybnosti, zdali Pavel nebyl „ruský šváb“. Ke Kremlu prý Pavla nepojí jen jeho minulost za totality, ale i působení jeho okolí včetně jeho blízkého spolupracovníka Petra Koláře. Právě exdiplomat Kolář má totiž pracovat pro firmu, která se dosti zajímala o „velké peníze pro Rusko“ bez ohledu na dění na Ukrajině. Holec naznačil, od koho již brzy může ve věci minulosti Pavla zaznít jasný verdikt.
27.10.2022 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (696 článků) , Petr Pavel (2015 článků)

Německo, skrytý záměr Pavla. Střet zájmů kolem něj. O novém Hradu

 
Aktivní nástup Petra Pavla ještě před složením slibu? Politický analytik Erik Best vidí několik problematických kroků a vyjádření ze strany Petra Pavla. Jde o zasahování do složení vlády v Německu, eskalaci situace na Ukrajině v souvislosti s dodávkami tanků, které vláda popírá, či angažmá ohledně působení šéfa BIS Michala Koudelky. Best upozorňuje i na možný střet zájmů kolem Tchaj-wanu a blízkého Pavlova spolupracovníka.
07.02.2023 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2015 článků)

Že bude vládnout jen jedna skupina? Falešná představa, vzkázal z ČT Rychetský

 
Za úspěchem Petra Pavla v prezidentské volbě podle předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského stálo to, že se v době prezidentské kampaně, kdy se ve velkém hovořilo o válce a míru, objevil někdo, kdo dal lidem naději na zbavení se strachu. „Kandidát, který dokáže lidi zbavit strachu – který dokáže poskytnout naději, že on je tou osobou, která je zbaví strachu – a dá jim jasnou perspektivu pro budoucnost, takového kandidáta si musíme vážit,“ pronesl v Interview ČT24. Voliči podle něj nehlasovali jen pro Pavla, ale i pro „pevné zakotvení“ naší země v evropských strukturách.
29.01.2023 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2015 článků) , Pavel Rychetský (204 článků)

Jaromír Štětina pohovořil přímo z Václaváku k divákům ČT: Na Donbasu bojují stateční Ukrajinci i za nás. Dejme jim k tomu zbraně

 
Na Václavském náměstí se v neděli odpoledne sešlo shromáždění připomínající první výročí dramatických střetů na kyjevském Majdanu, které vyústily v uprchnutí prezidenta Janukovyče a nástup současné vlády. Akce koncipované jako vzpomínka na "nebeskou setninu“, jak Ukrajinci označují mrtvé z Majdanu, se zúčastnil i europoslanec Jaromír Štětina, který přímo "od koně" poskytl živý rozhovor České televizi do odpoledního vysílání ČT24.
22.02.2015 15:11 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (342 článků)

Tragická nehoda u Nitry: Řidiče autobusu oslavují jako hrdinu

 
Ještě začátkem týdne mohl říkat, že má najeto přes 2,5 milionu kilometru bez nehod. Ve středu se to ale změnilo. U Nitry mu totiž zkřížil cestu zeminou plně naložený náklaďák Iveco a jemu za zády zemřelo 12 pasažérů. I přesto ale slovenská média píší o řidiči příměstského autobusu oslavují jako hrdinu. Nebýt jeho pohotové reakce, mrtvých mohlo být daleko více!
16.11.2019 12:05 |

podobné články

„Petr Pavel nedodržel slovo generála.“ Historický den, vstoupil do prezidentské volby komentátor

 
Komentátor Petr Holec se rozhodl promluvit o historickém dni. Historickém dni generála ve výslužbě Petra Pavla, který se omluvil, i když se prý vlastně neomluvil. Holec tohoto spolufavorita prezidentské volby ani trochu nešetřil. Prohlásil mimo jiné, že jednoho dne Petra Pavla někdo „usmaží v omáčce“. V omáčce lží a pololží a pokrytectví, ve které se podle Holce Pavel topí. Holec doufá, že to Pavlovi spočítají voliči ve volbách.
24.11.2022 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2015 článků)

Změna přístupu člověka neznamená systémovou změnu, tvrdí Bradáčová

 
Lenka Bradáčová, která byla v pondělí jmenována vrchní státní zástupkyní, tvrdí, že její nástup do funkce neznamená změnu systému. V souvislosti s debatou o návrhu zákona o státním zastupitelství odmítla, že by šlo o návrat ke státní prokuratuře. Jako jednodušší se jí jeví třístupňová soustava státního zastupitelství.
30.07.2012 15:50 |

podobné články

Bradáčová: Přináším změnu přístupu, ne systému

 
Lenka Bradáčová, která byla v pondělí jmenována vrchní státní zástupkyní, tvrdí, že její nástup do funkce neznamená změnu systému. V souvislosti s debatou o návrhu zákona o státním zastupitelství odmítla, že by šlo o návrat ke státní prokuratuře. Jako jednodušší se jí jeví třístupňová soustava státního zastupitelství.
30.07.2012 16:00 |

podobné články

Lady Gaga i Schwarzenegger: Oslavují smrt Bin Ládina

 
Celebrity oslavují smrt nenáviděného teroristy
02.05.2011 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Lady Gaga (1488 článků)

Lidé v Česku oslavují příchod roku 2012

 
Lidé v České republice oslavují příchod roku 2012. S půlnočním příchodem nového roku začal také novoroční ohňostroj v hlavním městě. Ten byl odpalovaný i z lodi na Vltavě. Mnohem dříve se však na řadě míst země objevilo velké množství dalších ohňostrojů.
01.01.2012 00:30 |

podobné články

Řekové oslavují, že v referendu odmítli dohodu s věřiteli: Evropo, kašleme na tebe!

 
Řekové slaví, v referendu odmítli přijmout reformy a úspory, za něž jim Evropa nabízela další finanční pomoc. Otázkou je, co vlastně oslavují – podle odborníků se tím jen přiblížili nekontrolovanému bankrotu.
06.07.2015 18:15 |

podobné články

Řekové oslavují, že v referendu odmítli dohodu s věřiteli: Evropo, kašleme na tebe!

 
Řekové slaví, v referendu odmítli přijmout reformy a úspory, za něž jim Evropa nabízela další finanční pomoc. Otázkou je, co vlastně oslavují – podle odborníků se tím jen přiblížili nekontrolovanému bankrotu.
06.07.2015 18:30 |

podobné články

ISIS se přihlásil k teroru v Londýně: Džihádisté útok oslavují a vyhrožují válkou

 
Islámský stát se přihlásil k teroristickému útoku v Londýně. Džihádisté útok na nevinné lidi oslavují na sociálních sítích. Na internetu se objevují příspěvky a fotomontáže, kde přiznivci ISIS velebí útočníka a vyhrožují, že brzy započne válka.
23.03.2017 14:00 |

podobné články

Svérázné italské městečko: Oslavují ošklivost!

 
Kult krásy je pojem známý a obzvláště v době sociálních sítí, plných počítačovými programy vylepšených fotek fešáků a krasavic, až přehnaně pěstovaný. V italském městečku Piobbico se proto vydali opačným směrem a oslavují ošklivost!
16.12.2019 12:15 |

podobné články

Bývalý pilot podstoupí změnu pohlaví, čekal na ni sedmdesát let

 
Brit James Rose je bývalý důstojník a pilot RAF. Už od devíti let ale prý cítil, že je ženou uvězněnou v mužském těle. Po hormonální léčbě se teď dočká i fyzické proměny. Ve svých osmdesáti letech podstoupí změnu pohlaví. Další články k tématu: Úřady povolily osmiletému chlapci změnu pohlaví, z Joeyho je Josie Lesbické matky umožnily osmiletému synovi změnu pohlaví Americká holčička může být chlapeček, změna pohlaví dětí rozděluje lékaře Američan, který podstoupil částečnou změnu pohlaví, otěhotněl
02.05.2012 12:30 |

podobné články

Čeští Ukrajinci dohodě nevěří. Vládu by dali někomu „z lidu“

 
V souvislosti s bouřlivými protesty na Ukrajině opět demonstrovali Ukrajinci i v Praze. Asi 25 z nich se odpoledne sešlo na Hradčanském náměstí u sochy T. G. Masaryka. Na tichém shromáždění požadovali odstoupení ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče. Další protestní akce se budou konat o víkendu. Ukrajinci také uspořádali peněžní sbírku, za dva dny se na účtu sešlo asi 350 000 korun.
21.02.2014 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (387 článků)