Článek

Ukrajinci chtějí v Polsku zůstat i po skončení války

 
Z čerstvého průzkumu podle agentury PAP mezi uprchlíky vyplývá, že až 48 procent ukrajinských uprchlíků v Polsku má v úmyslu zůstat v zemi ještě alespoň rok po skončení války. Polské úřady registrovaly 1,4 milionu Ukrajinců během minulého týdne, kteří v zemi požádali o dočasnou ochranu.
19.09.2022 20:25 |

podobné články

Podobné články

Ukrajinci chtějí v Polsku zůstat i po skončení války

 
Z čerstvého průzkumu podle agentury PAP mezi uprchlíky vyplývá, že až 48 procent ukrajinských uprchlíků v Polsku má v úmyslu zůstat v zemi ještě alespoň rok po skončení války. Polské úřady registrovaly 1,4 milionu Ukrajinců během minulého týdne, kteří v zemi požádali o dočasnou ochranu.
20.09.2022 09:31 |

podobné články

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 177. díl. Expanze na pozvání - NATO po skončení studené války

 
Český politolog a expert na zahraniční a bezpečnostní politiku Jan Eichler vydal před nedávnem knihu „Expanze na pozvání - NATO po skončení studené války“, kterou by neměl přehlédnout nikdo, kdo se zabývá otázkami mezinárodní bezpečnosti, rolí vojenskopolitických uskupení (zde zejména NATO) a jejich působení v období po skončení studené války na přelomu 80. a 90. let minulého století.
25.02.2021 14:45 |

podobné články

Výstava a kniha připomínají solidaritu lidí po skončení druhé světové války

 
Výstava s názvem Budujeme Slezsko, připomínající vlnu lidské solidarity po skončení druhé světové války, začala ve čtvrtek 9. 4. v Národním památníku II. světové války v Hrabyni.
10.04.2015 08:51 |

podobné články

Evropské environmentální organizace kritizují Polsko za masakr stromů

 
Počátkem tohoto roku vešel v Polsku v platnost zákon, který polská média překřtila na Lex Szyszko podle jména jeho navrhovatele – ministra životního prostředí Jana Szyska. Neziskové organizace v Polsku popisují dění v posledních čtyřech měsících jako masakr stromů a upozorňují na nevratné poškození životního prostředí v Polsku. Po několika měsících protestů se podařilo prosadit v zákoně alespoň dílčí změny, které by měl brzy podepsat polský prezident. K dění v Polsku nyní vydaly společné komuniké významné evropské environmentální organizace.
25.04.2017 18:40 |

podobné články

Polsku ani euro? Ivan David ve varu z toho, co se děje

 
Europoslanec Ivan David (SPD) kritizuje Evropskou unii za její přístup k Polsku v otázce právního státu. „Hlasoval jsem proti návrhu na uvalení sankcí proti Polsku,“ uvedl David na Facebooku. „Probruselská většina ale odhlasovala příkaz Komisi, aby zahájila proti Polsku proceduru pro porušení základních práv EU,“ dodal David s tím, že maďarský premiér Viktor Orbán to stejně nakonec vetuje, takže se vlastně nic nestane.
22.10.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2508 článků) , David David (1356 článků) , David David (1017 článků)

Terry chce zůstat v Chelsea po skončení kariéry jako trenér

 
Anglický fotbalový obránce londýnské Chelsea John Terry touží v klubu zůstat i po skončení aktivní hráčské kariéry a tým "Blues" chce vést jako trenér.
23.07.2011 10:10 |

podobné články

Osobnosti: John Terry (61 článků) , John Terry (59 článků) , Terry John (36 článků)

Polsko: Němci chtějí vymazat z historické paměti, jak nám za 2. světové války ublížili

 
Polský ministr obrany Antoni Macierewicz obvinil politické vůdce Německa a Francie z pokusů „vymazat z historické paměti Evropy“ to, co si Polsko během druhé světové války vytrpělo ze strany Německa. Macierewicz to poznamenal během své návštěvy městečka Sulejow ve středním Polsku při příležitosti pietní akce k 78. výročí jeho rozbombardování silami luftwaffe na počátku války. Napětí mezi polskou konzervativní vládou a představiteli Německa a Francie tak dále houstne. Situaci zhoršuje i názor Poláků, že by od Německa měli být za materiální škody utrpěné během druhé světové války odškodněni, a to v minimální výši bilionu dolarů. V 50. letech tehdy socialistické Polsko přitom od nároku na válečné reparace upustilo.
05.09.2017 13:35 |

podobné články

Zoufalství jako za druhé světové války: Ukrajinci se kvůli bombardování tísní uvnitř stanic metra

 
Děsivé obrázky jako z druhé světové války. Ukrajinci se po nocích schovávají ve stanicích metra, aby nezemřeli při bombardování ze strany ruských invazních vojsk. Ve městech Kyjev a Charkov se na sebe v otřesných podmínkách tisknou maminky s nešťastnými dětmi.
26.02.2022 05:10 |

podobné články

Ukrajinci čelí živoucímu peklu, prohlásil šéf OSN. Požaduje okamžitý konec války

 
Generální tajemník OSN António Guterres dnes vyzval k okamžitému ukončení války, kterou Rusko před měsícem zahájilo invazí na Ukrajinu. V této souvislosti uvedl, že Ukrajinci čelí „živoucímu peklu“ a že Rusko válku nemůže vyhrát a bude muset usednout k jednacímu stolu. Informují o tom zahraniční agentury.
22.03.2022 19:25 |

podobné články

Osobnosti: António Guterres (25 článků)

Čeští Ukrajinci dohodě nevěří. Vládu by dali někomu „z lidu“

 
V souvislosti s bouřlivými protesty na Ukrajině opět demonstrovali Ukrajinci i v Praze. Asi 25 z nich se odpoledne sešlo na Hradčanském náměstí u sochy T. G. Masaryka. Na tichém shromáždění požadovali odstoupení ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče. Další protestní akce se budou konat o víkendu. Ukrajinci také uspořádali peněžní sbírku, za dva dny se na účtu sešlo asi 350 000 korun.
21.02.2014 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (387 článků)

Selfie frčí i na Krymu: Ukrajinci se fotí s vojáky i transportéry!

 
Válka na Krymu je na spadnutí, ale ne všichni si z toho dělají hlavu. Někteří Ukrajinci fotí sami sebe s ruskou vojenskou technikou i okupačními vojáky ve své domovině. Na Krymu frčí i selfie, neboli autoportréty, které pak Ukrajinci sdílí na sociálních sítích.
03.03.2014 18:05 |

podobné články

Podle novinářů vnímají Ukrajinci Zemana jako prodlouženou ruku Ruska

 
Ukrajinci nechápou výroky českého prezidenta Miloše Zemana k Ukrajině a považují ho za prodlouženou ruku Ruska v Evropě. V rozhovoru s ČTK to řekli ukrajinští novináři Vitalij Syzov a Maksym Ščerbyna, kteří jsou v Česku na stáži od organizace Člověk v tísni. Problém s některými kontroverzními vyjádřeními Zemana je podle nich v tom, že Ukrajinci je mohou vnímat jako názor celé české společnosti a že je využívá ruská propaganda.
26.11.2014 13:41 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27436 článků)

Boj o Donbas: Ukrajinci brutálně přečíslení. Tam, kde je to důležité

 
Rusko utrpělo porážku, ale zdaleka není ze hry venku, upozorňují experti na bezpečnost Michael Kofman a Andrea Kendall-Taylorová. Což potvrzuje i Olexij Danilov, šéf Národní bezpečnostní rady Ukrajiny. Dle článku deníku Financial Times jsou totiž Ukrajinci v počtu dělostřelectva přečísleni dvacet ku jedné. A navíc, u západních zbraní je kamenem úrazu údržba. Mezi analytiky se řeší také protiofenziva v Severodoněcku, která má Rusům způsobit bojem ve městě velké ztráty. Ale zatím nejsou zprávy, že by Ukrajinci ztráceli méně než Rusové.
07.06.2022 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1818 článků) , Michael Michael (114 článků)

V Polsku havaroval autobus s Ukrajinci z Česka. Sedm lidí zemřelo

 
Při nehodě autobusu s ukrajinskými dělníky z Česka zemřelo nejméně sedm lidí. Ukrajinci pracující v ČR na stavbách se vraceli domů. 
05.06.2014 14:40 |

podobné články

To budete koukat: Nika Doné po skončení Robinsonova ostrova neskutečně prokoukla a je z ní SEXY KOST!

 
Některým soutěžícím z první řady pobyt na Robinsonově ostrově prospěl. Mezi takové patří třeba Iveta, které se díky reality show podařilo zhubnout, a tak měla po skončení motivaci cvičit a dělat něco se svým vzhledem. Pak tady jsou ale takoví, kterým ostrov krásu vzal. Typickým příkladem je Nika Doné, která po skončení soutěže neuvěřitelně zkrásněla.
18.06.2017 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Nika Nika (135 článků)

Ukrajinci páchali genocidu. V Polsku to chtějí dát do zákona

 
Skupina poslanců Sejmu za stranu Právo a spravedlnost připravuje návrh zákona, který má uctít památku obětí Poláků zabitých v době druhé světové války na Volyni ve východní Haliči. Podle návrhu budou tyto zločiny označeny za zločin genocidy.
23.06.2016 21:15 |

podobné články

Syn nacistického pohlavára vrací Polsku vzácná díla. Matka je ukradla za války

 
Tři umělecká díla zcizená v krakovském národním muzeu za druhé světové války se vrací Polsku. Syn nacistického pohlavára, jehož matka předměty v roce 1939 v muzeu zabavila jako výzdobu pro místní německé velitelství, je během nedělního slavnostního ceremoniálu v Krakově předal zástupcům polské vlády. Napsal to britský deník The Guardian.
26.02.2017 22:20 |

podobné články

Rusko se chystá napadnou Varšavu? Nebo Pobaltí? Zkušený Milan Syruček sleduje americké vojáky v Polsku a nabízí i dost smutný pohled na dnešní Ukrajinu

 
ROZHOVOR Samorost, „neřízená střela“ Savčenková. Americké těžké zbraně jsou natrvalo v Polsku. Ukrajinci slaví pravoslavné Vánoce a Nový rok a pohled na rok 2017 není zrovna příliš optimistický. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz s novinářským nestorem Milanem Syručkem se podíváme na mzdy i tržiště prostých Ukrajinců. Těm není zrovna do zpěvu, i když na druhé straně vláda připravuje obrovský Pantheon, nebo i když je ve městech kalamita, primátor Kyjeva, boxer Kličko si užívá dovolené ve Vídni a rezidence v Hamburku. A ukrajinská vláda vymyslela s novým rokem další „kladivo“ na místní malé živnostníky…
14.01.2017 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Milan Nový (97 článků)

Rusko se chystá napadnout Varšavu? Nebo Pobaltí? Zkušený Milan Syruček sleduje americké vojáky v Polsku a nabízí i dost smutný pohled na dnešní Ukrajinu

 
ROZHOVOR Samorost, „neřízená střela“ Savčenková. Americké těžké zbraně jsou natrvalo v Polsku. Ukrajinci slaví pravoslavné Vánoce a Nový rok a pohled na rok 2017 není zrovna příliš optimistický. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz s novinářským nestorem Milanem Syručkem se podíváme na mzdy i tržiště prostých Ukrajinců. Těm není zrovna do zpěvu, i když na druhé straně vláda připravuje obrovský Panteon, nebo i když je ve městech kalamita, primátor Kyjeva, boxer Kličko si užívá dovolené ve Vídni a rezidence v Hamburku. A ukrajinská vláda vymyslela s novým rokem další „kladivo“ na místní malé živnostníky…
14.01.2017 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Milan Nový (97 článků)