Článek

Ukrajina zamrzne, bojovat se bude dál. Odhady z USA

 
Ruská invaze na Ukrajinu trvá již devět měsíců a americký Institut pro studium války popsal, co by měl udělat ruský prezident Vladimir Putin poté, co Ukrajinci osvobodili západní břeh Chersonu. A proč dělá Putin velkou chybu, když činí pravý opak toho, co by se mu teď hodilo nejvíc. CNN v časech pokračujících bojů přinesla příběh šestiletého Ilji, který jako jediný z celé rodiny přežil peklo v Mariupolu a dnes má novou rodinu v Kyjevě. BBC ve stejné době uveřejnila dopis, který unikl z ruského vězení. Nahlédněte.
14.11.2022 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4746 článků)
Podobné články

Zamrzne Vltava? Podle vědců nám hrozí 30letá malá doba ledová

 
Vltava zamrzne, bude neustále sněžit, výpadky elektrického proudu budou na denním pořádku a spát budeme ve svetrech pod několika dekami. Takovýto katastrofický scénář věštící další malou dobu ledovou ale nemusí být sci-fi. Jak poukázala ruská profesorka Valentina Žarkova, lidstvo může čelit další malé době ledové až po dobu 30 let.
04.01.2018 06:10 |

podobné články

Kolář: Český dům v Moskvě zamrzne, ale v takovém napětí se těžko tančí na palubě

 
Ruská odveta v podobě seškrtání počtu místních zaměstnanců na české ambasádě v Moskvě zapříčiní omezení služeb Českého domu. Jeho chod podle bývalého velvyslance v Rusku Petra Koláře zamrzne, řekl Novinkám. Podle jeho názoru to však není pro české diplomaty a podnikatele až takový problém.
24.04.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (671 článků)

5 tipů jak bojovat s akné a vráskami

 
Jak bojovat s akné a vráskami, aby naše tvář působila dokonalým dojmem a neutrpěla tak ani jedinou vadu na kráse? Také jste si někdy položili tuto otázku, zatímco jste sami sebe sledovali v zrcadle a bedlivým okem hodnotili pupínky na čele či vrásky kolem očí? Zub času si s námi umí nepěkně pohrát a ačkoli koloběh života a s ním neodmyslitelně spojené stárnutí nemůžeme nijak zastavit či alespoň zpomalit, můžeme se postarat o to, aby na nás přibývající léta či problémy s nevzhlednými pupínky nebyly znát! Den co den se ženy samy sebe ptají, co mají udělat pro krásnou tvář. Vždyť právě tvář je naší vizitkou a je to úplně první část našeho těla, kterou si naše okolí zapamatuje. Není se proto čemu divit, že toužíme po její dokonalosti. Jak ale bojovat s kosmetickými neduhy? Chcete poradit, jak bojovat s nedokonalostmi vaší pleti? Akné, pupínky po celém obličeji, vrásky kolem očí, na čele nebo v oblasti rtů – jen si s rukou na srdci přiznejme, že se minimálně pro jednu výše zmíněnou kosmetickou vadu trápíme úplně všichni. Naštěstí jsme dali hlavy dohromady a přišli jsme na několik způsobů, které vám s těmito problémy pomohou. Chcete vědět více? Tak čtěte dál! Jak bojovat s akné? Nikdo netouží po zapálených pupíncích, které se zpravidla objeví v tu nejméně vhodnou chvíli. Jak ale proti nim bojovat a jaké zbraně si vzít na pomoc? Na to vám právě teď odpovíme! Sklenice vody s jablečným octem Co se chuti týče, nebude to asi žádná mňamka, pokud se ale chcete zbavit pupínků, jedná se o jednu nejrozšířenější babskou radu. Jak tedy na to? Smíchejte lžíci jablečného octa se sklenicí vody a tento elixír vypijte. Sice vám to nezachutná, ale jablečný ocet se postará o rozšiřování pupínků na vaší tváři. Teplá voda a med Další hojně využívanou... Čtěte více Příspěvek 5 tipů jak bojovat s akné a vráskami pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
30.11.2016 06:35 |

podobné články

MasterChef Česko: Kdo to od poroty pořádně schytá?!

 
Zamrzne jim úsměv na rtech. Sedm finalistů totiž bude muset přihlížet, jak se k nim do kuchyně vrátí devět »popravených« soutěžících a budou bojovat o návrat do soutěže. Vašek (31) si to ale ztíží na maximum!
20.05.2020 05:10 |

podobné články

Izolujte Rusko. Odpojte ho. Dodejte nám zbraně, žádá Ukrajina

 
Rusko zahájilo útok na Ukrajinu. „Účelem ruské útočné vojenské operace je zničit ukrajinský stát,“ to jsou slova ukrajinského velvyslance v Česku Jevhena P. Perebyjnise na tiskovém brífinku přenášeném ČT24. Ukrajina dle jeho slov bude bojovat, Ukrajina bude klást odpor.
24.02.2022 10:15 |

podobné články

Odporovali USA, tohle jsme jim provedli. Ukrajina v nových souvislostech

 
PŘEKLÁDÁME Profesor politologie John J. Mearsheimer, který před angažmá USA na Ukrajině varoval již před sedmi lety, se na začátku března zúčastnil panelu The Committee for the Republic o tomto tématu. Za viníka označuje Západ, který z Ukrajiny dělal člena NATO, i když oficiálně členem nebyla. USA prý budou „bojovat do posledního Ukrajince“, a pokud by Rusové začali prohrávat, tak dle Mearsheimera vytáhnou větší zbraně a Ukrajinu zničí. „Pokud by Ukrajinci byli chytří, tak by se od USA distancovali,“ míní. Připomenul, jak USA reagovaly na Kubu a Japonsko.
23.03.2022 14:25 |

podobné články

Ukrajina má právo obrátit se na mezinárodní soudy kvůli ruské okupaci

 
Ukrajina se může kvůli ruské invazi na Krym obrátit s žalobou na mezinárodní soudy. V rozhovoru pro agenturu Interfax-Ukrajina to dnes řekl úřadující ukrajinský ministr zahraničí Andrij Deščycja. Smlouvu o pronájmu sevastopolské námořní základny Rusku, platnou do roku 2042, ale Ukrajina vypovědět nehodlá. 
10.03.2014 20:35 |

podobné články

Třicet miliard. I vašich. EU se rozhodla, že Ukrajina potřebuje podpořit

 
Evropská komise se za rekordně krátkou dobu usnesla, že Ukrajina potřebuje ekonomickou podporu, když z ní kvůli napětí uniká kapitál. Hodlá tuto zemi podpořit částkou 1,2 miliardy eur. Za to má Ukrajina provést politické a ekonomické reformy. Tato podpora nebude první, Ukrajina už dostala půjčky v hodnotě 121 miliard korun.
21.02.2022 14:15 |

podobné články

Tak nic. Biden nedal zbraně, Ukrajina stáhla hlas proti Číně. Je dusno

 
Ukrajina se potichu stáhla z prohlášení OSN, které kritizuje Čínu za její postoj k ujgurské menšině, která je údajně utlačována a její příslušníci ponižováni a bezdůvodně vězněni. Proč? Podle agentury AP je důvodem to, že Čína na východoevropskou zemi zatlačila přes vakcíny, které od ní má Ukrajina objednané. Ovšem server Breitbart upozorňuje na další souvislosti. Volodymyr Zelenskyj je podle jednoho rozhovoru s Joe Bidenem čím dál nespokojenější. A Biden po summitu s Putinem stopnul vojenskou pomoc Ukrajině. Přitom USA jsou hlavní zemí, která Čínu za Ujgury kritizuje.
29.06.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (887 článků)

Starosta, kterého Zeman posílal padnout na Ukrajinu: Putin má taktiku jako Hitler. A když vidím ty billboardy s Alexandrovci...

 
ROZHOVOR Starosta Židlochovic a jihomoravský krajský zastupitel Jan Vitula má obavy, že ukrajinský konflikt „zamrzne“ a až bude příležitost, vydá se Rusko dál na západ. Ruskou kulturu respektuje, ale Alexandrovci, kteří nazpívali ódu na anexi Krymu, u nás podle něj nemají co dělat.
29.08.2015 13:51 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (511 článků)

1.DÍL – Jak poznat, že marníte život?

 
Existuje mnoho lidí, kteří přesto, že si splnili určitý sen, mají v záloze další. Zkrátka se nikdy nezastaví a snaží se o svůj osobní růst. Učí se nové věci, poznávají nové lidi, staví se výzvám a hlavně se nikdy nevzdávají bez boje. To neznamená, že jim pokaždé vše vyjde, ale rozhodně je případný neúspěch nezastaví. Klíč ke spokojenému životu drží každý ve svých rukou. My vám ve dvoudílném seriálu přinášíme 12 znamení, že marníte svůj život. Nerozvíjíte se Pokud nerostete, nerozvíjíte se a nepracujete na své osobnosti – zakrníte. Pomaličku obrostete mechem. Jestli chceme mít pěkné tělo, musíme sportovat, a stejně tak je to s naším mozkem. Bez procvičování doslova zamrzne. Potíže, kterým člověk během plnění svých cílů čelí, nutí kreativně přemýšlet, jak to udělat jinak, když to takhle nejde. Necháte-li svůj mozek ladem, nic nového od života nemůžete očekávat. Věnujete se špatným věcem Mnoho jídla, alkohol, cigarety, televize, videohry a další. Zkuste se na svůj život podívat očima pozorovatele, sami pak posuďte, zda chcete takto žít. Jak trávíte svůj volný čas? Dal by se využít i lépe? Zkuste své každodenní činnosti přehodnotit a změňte je. Naříkáte na svůj život Patříte mezi ty, kteří neustále nadávají, jak těžké to mají? Šéf je totální hňup, práce vás nebaví, naštval vás soused. Jenže všechny tyto stížnosti vedou jen do slepé ulice. Přemýšlejte nad tím, co máte rádi, co se vám povedlo, za co jste vděční a vyprávějte o tom. Pro vás i okolí to bude mnohem lepší a brzy se dočkáte i pozitivního výsledku. Negativní myšlenky Lidská mysl funguje, jako zahrádka. Pokud nahradíte negativní myšlenky těmi pozitivními, brzy se začnou dít věci! V jiném případě vyroste plevel a hojně se rozšíří. Zkuste si více věřit. Již Henry Ford řekl: Ať si myslíte ano nebo ne, vždy máte pravdu. Jestli si říkáte, že jste na nějaké... Čtěte více Příspěvek 1.DÍL – Jak poznat, že marníte život? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
25.12.2015 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Henry Ford (7 článků)

Čtvrt milionu lidí v ulicích Berlína. Na protest proti dohodě s USA

 
Do ulic Berlína v sobotu vyšly tisíce lidí, aby protestovaly proti dohodě o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy (TTIP) a proti podobné obchodní dohodě s Kanadou (CETA). Stojí za pozornost, že se značně liší odhady počtu účastníků. První odhady se pohybovaly na úrovni 60 tisíc, ale pořadatelé odhadovali až 250 tisíc účastníků protestů.
11.10.2015 06:40 |

podobné články

Odborníci o volbách: „Odhady se mýlily.“ Trump je arogantní a Biden zvítězí?

 
Ani den a půl po zahájení amerických prezidentských voleb stále není jasno, kdo v příštích čtyřech letech usedne v Bílém domě. Klání je ale velmi těsné. Natolik, že výsledky si netroufá odhadnout ani jeden z odborníků, kteří ve středu vystoupili ve speciálním volebním vysílání pořadu Epicentrum na Blesk.cz. Podle politologa Jiřího Pehe vše záleží na třech klíčových státech – Michiganu, Wisconsinu a Pensylvánii. Europoslanec Alexandr Vondra podotkl, že v Americe může vypuknout násilí. A bývalý velvyslanec v USA Martin Palouš vysvětlil, že předvolební odhady neodrážely realitu.
04.11.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1356 článků) , Jiří Pehe (464 článků) , Martin Palouš (9 článků) , Jiří Vondra (85 článků)

Bouře vystavila Američanům účet: Odhady zatím uvádí 300 miliard

 
Odhady, jak vysoký bude nakonec účet za běsnění superbouře, se liší, že bude miliardový, je ale už teď jisté. Zatím se mluví o 15 miliardách dolarů, tedy asi 300 miliardách korun. A to Sandy s úřadováním zdaleka neskončila.
30.10.2012 16:35 |

podobné články

Toto plánují společně USA a Ukrajina. Budete koukat

 
Ukrajina stojí o společný postup ve výrobě zbraní se Spojenými státy. „Naše země mění svoji strategii a ráda by navázala spolupráci se Spojenými státy ve zbraňové výrobě,“ prohlásil velvyslanec Ukrajiny ve Spojených státech Valerij Čalyj. Ten již dříve sdělil, že Spojené státy a Ukrajina plánují společný kosmický projekt, informuje ukrajinský server segodnya.ua
05.07.2016 13:15 |

podobné články

Na sv. Valentýna, zamrzne i kolo mlýna!

 
Pořekadlo, že sv. Valentýn s sebou přináší zimu, se letos beze zbytku vyplní. Podle meteorologů nás čeká nejchladnější únorový týden. Kromě ochlazení bude pršet i sněžit.
14.02.2016 05:10 |

podobné články

RADY pro ŘIDIČE: Aby vám nezamrzla nafta

 
Letošní zima na silné mrazy rozhodně není skoupá a tak už řada řidičů skončila jízdu dřív, než čekala. Jaké to je, když zamrzne v autě nafta, si jich vyzkoušely desítky.
28.12.2010 15:20 |

podobné články

ČR v noci na sobotu zamrzne. Očekává se až -17 stupňů Celsia

 
V noci na sobotu spadnou teploty v Čechách až na minus 17 stupňů, o den později zasáhnou tuhé mrazy i Moravu. Může za to studený vzduch ze severovýchodu, varují meteorologové. Příští týden se pak oteplí až o 15 stupňů, zlepší se i smogová situace. 
25.01.2013 11:35 |

podobné články

Hlídejte si děti: Extrémně děsiví čerti vyrážejí do ulic

 
Ruku na srdce – kdyby je v noci potkal leckterý dospělý, v lepším případě na místě zamrzne, v tom horším možná nedoběhne tam, kam by potřeboval. Řeč je o obzvlášť hrozivých alpských čertech. Běžně procházejí i Českem, dnes Vás na jejich průvod živě vezme Blesk.cz, od 17:00 začíná přímý přenos z Žatce.
06.12.2015 12:35 |

podobné články