Článek

Ukrajina tvrdí, že u Novorossijsku zasáhla ruskou výsadkovou loď

 
Ukrajina v noci na dnešek při speciální operaci u ruského černomořského přístavu Novorossijsk zasáhla ruskou výsadkovou loď třídy 775 Oleněgorskij Gorňak. Na telegramu to  uvedla  ukrajinská tajná služba SBU.
04.08.2023 12:05 |

podobné články

Podobné články

Ukrajinci zničili ruskou výsadkovou loď. Nad Azovským mořem stoupá hustý dým, Moskva mlčí

 
Ukrajinská armáda ráno oznámila, že u přístavu Berďansk v Azovském moři zničila ruskou výsadkovou loď Orsk. Ukrajinské námořnictvo zároveň zveřejnilo fotografie a video zachycující požár a hustý dým v přístavu. Server Ukrajinska pravda později napsal, že se oheň rozšířil na další plavidla, muniční sklad ruských sil a palivové nádrže. Moskva zatím tuto informaci nekomentovala, poznamenala agentura Reuters. Ruské invazní jednotky ovládly Berďansk 27. února, tedy v prvních dnech ruské invaze.
24.03.2022 11:25 |

podobné články

Ukrajinci zničili ohromnou výsadkovou loď nepřítele: Polohu vyzradila ruská televize!

 
Ukrajinská armáda oznámila, že u přístavu Berďansk v Azovském moři zničila ruskou výsadkovou loď Orsk. Pro Rusy jde vzhledem k jejich dalším plánům o ohromný problém. A co víc, ukázalo se, že polohu lodi měl vyzradit tři dny před tím ruský televizní reportér.
25.03.2022 12:45 |

podobné články

Ruská armáda se na Krymu pomocí granátů a střelby zmocnila dalších ukrajinských lodí

 
Ruské vojenské námořnictvo si dnes vydobilo ukrajinskou výsadkovou loď Kosťantyn Olšanskyj, která kotví v zálivu Donuzlav na západě Krymu. Informaci potvrdil list Ukrajinska pravda. Na tomto zásahu se podílelo zhruba 200 ruských vojáků. S pomocí hlukových granátů a střelby do vzduchu obsadili loď. Část posádky se podle ukrajinského listu útočníkům vzdala a plavidlo opustila, zbytek přešel na ruskou stranu.
24.03.2014 18:05 |

podobné články

Loď Admirál Nachimov se potopila během minut, nepřežily stovky lidí

 
Před 35 lety se potopila sovětská loď pro osobní přepravu Admirál Nachimov. Událost nepatří k nejznámějším námořním neštěstím, přesto ve vodách Černého moře nedaleko Novorossijsku zemřely více než čtyři stovky lidí. Za tragédii mohla lidská pochybení.
31.08.2021 10:30 |

podobné články

Potopili jsme ruskou vlajkovou loď Moskva! říká Arestovič. Stejnou dříve Ukrajinci poslali „do pr*ele“!

 
Ruský raketový křižník Moskva, vlajkovou loď ruské Černomořské flotily, zachvátil požár a následně se měl potopit. Zasáhly ho dvě ukrajinské rakety Neptun. Na telegramu o tom informoval šéf administrace Oděské oblasti Maksym Marčenko, informaci potvrdil i poradce prezident Volodymyra Zelenského Aleksij Arestovyč, ten později uvedl, že loď šla ke dnu. Křižník Moskva je jednou z nejsilněji vyzbrojených lodí ruského námořnictva. Jde navíc o tu samou loď, která útočila u Hadího ostrova a kterou ukrajinští námořníci poslali „do pr*ele“. Podle Rusů loď závažně poškodil „výbuch munice“.
13.04.2022 22:55 |

podobné články

Rusko vyslalo k syrským břehům další výsadkovou loď

 
Rusko navzdory víkendové dohodě s USA o likvidaci syrských chemických zbraní dál posiluje flotilu svých bojových lodí u syrských břehů. Podle dnešních zpráv ruského tisku se k cestě do východního Středomoří chystá výsadková loď Jamal operující nyní v Černém moři. Na východě Středozemního moře je rozmístěno už deset ruských válečných plavidel. 
16.09.2013 11:30 |

podobné články

Ukrajina: Našli jsme další ruskou mučírnu

 
Ukrajinské ozbrojené síly po Silvestru oznámily, že ve městě Makijivka vyřadily z boje stovky ruských vojáků. Ti mají být buď mrtví nebo zranění. Rusové krátce po útoku na kasárna branců raketami HIMARS přiznali smrt 63 vojáků. Teď ruské ministerstvo obrany počet mrtvých navýšilo. Ale Ukrajina tvrdí, že podobných úderů má na kontě víc. Mimo jiné v Chersonské oblasti, kde úřady prý odhalily další ruskou mučírnu. A ukrajinská právnička tvrdí, že Rusové dělají z dětí, které z Ukrajiny unesli, vojáky.
04.01.2023 09:35 |

podobné články

Potopili jsme další loď, tvrdí Ukrajina. Ale rozhořčili ji v Berlíně

 
Ukrajinské ozbrojené síly hlásí další úspěch. Jeden z jejich dronů prý potopil další ruskou loď. Policie v Berlíně u příležitosti oslav konce druhé světové války zakázala vyvěšovat ruské i ukrajinské vlajky. Ukrajinský velvyslanec v Berlíně nad tímto krokem vyjádřil rozhořčení.
07.05.2022 17:40 |

podobné články

Ukrajina podle Kremlu zaútočila na Krym. Rusko obratem vypovědělo dohodu o obilí

 
Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že Ukrajina v noci na sobotu zaútočila na černomořskou flotilu v krymském přístavním městě Sevastopol a během útoku prý poškodila nejméně jednu válečnou loď. Moskva z podílu na útoku obvinila kromě Kyjeva také Spojené království a uvedla, že pozastavuje svou účast na dohodě o vývozu ukrajinského obilí. Ukrajina se k útokům zatím oficiálně nevyjádřila.
29.10.2022 19:45 |

podobné články

Ukrajina podle Kremlu zaútočila na Krym. Rusko obratem vypovědělo dohodu o obilí

 
Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že Ukrajina v noci na sobotu zaútočila na černomořskou flotilu v krymském přístavním městě Sevastopol a během útoku prý poškodila nejméně jednu válečnou loď. Moskva z podílu na útoku obvinila kromě Kyjeva také Spojené království a uvedla, že pozastavuje svou účast na dohodě o vývozu ukrajinského obilí. Ukrajina se k útokům zatím oficiálně nevyjádřila.
29.10.2022 23:30 |

podobné články

V Ústí čekalo na loď s květinami pro Havla 300 lidí. Zítra plavba končí

 
V Ústí nad Labem čekalo na loď s květinami na uctění Václava Havla 300 lidí. Někteří zapalovali svíčky, jiní si prohlíželi věnce a květiny. Poté loď odpluje do Děčína, kde výzdoba skončí v řece. Podél ní pluje i výletní loď, na kterou mohou všichni návštěvníci.
01.01.2012 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6428 článků)

Rybářská loď nově směřuje s Costou Allegrou k Seychellám

 
AKTUALIZOVÁNO. Výletní loď Costa Allegra s více než tisícovkou osob na palubě, která v důsledku pondělního požáru nemohla pokračovat v plavbě a zůstala vězet u Seychel, vleče francouzská rybářská loď Trévignon a seychelské remorkéry, oznámil majitel lodi italská společnost Costa Crociere, jíž patří i přibližně čtyřikrát větší loď Costa Concordia, která v lednu ztroskotala u italských břehů. Plavidla by měla dorazit na hlavní část Seychel, největší ostrov Mahé ve čtvrtek dopoledne.
28.02.2012 08:15 |

podobné články

Mezitím v Rusku: Nákladní loď převáží ve vysokých vlnách auta, sledujte, co se s nimi stane!

 
Ruská nákladní loď. To už samo o sobě stačí, abyste měli pochyby nad tím, zda na to vůbec vlezete. Čili ruská nákladní loď Astongate převážela na své palubě 64 japonských aut z tamní Toyamy do Vladivostoku a během cesty po moři přišla velká bouřka a ještě větší vlny. A protože je to ruská loď a Rusko je životní styl a ne země, dopadlo to přesně tak, jak to dopadlo.
30.07.2013 08:10 |

podobné články

V Thajsku se potopila loď s turisty. Sledujte video plné paniky a boje o život!

 
Chvíle děsivého strachu a nezvladatelné paniky si zažila skupinka turistů v Thajsku, která se vydala na výletní loď Aladin, jež se s nimi měla plavit mezi ostrovy Bon Island a Tachai. Jenže během cesty se "loď začala velmi rychle potápět":http://www.extra.cz/konec-turisticke-atrakce-z-more-vytahnou-vrak-costy-concordie-je-to-nejdrazsi-operace-v-namorni-historii. Turisté v záchvatu paniky začali skákat do moře. Měli ale obrovské štěstí, protože nedaleko byla loď Peter Pan, která se plavila z Phuketu, a ztroskotancům posádka pomohla zachránit si život.
31.01.2014 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Peter Pan (20 článků)

Pirátská loď příští týden zakotví v osmi městech středních Čech

 
Pirátská solární loď opustila Ústecký kraj. Po týdenní plavbě včera loď doplula do Kralup ve Středočeském kraji. Poprvé opouští vody Labe a vydává se na Vltavu. Ve středních Čechách loď postupně během následujícího více než týdne navštíví Kralupy, Roztoky, Mělník, Neratovice, Brandýs nad Labem, Poděbrady, Nymburk a Kolín.
26.08.2017 22:50 |

podobné články

Další loď nevládní organizace ve Středozemním moři. Na palubě má 239 migrantů a chce na Maltu. Italský ministr vnitra varuje

 
Ve Středozemním moři pluje další loď s migranty na palubě. Jde o loď nevládní organizace Mission Lifeline s 239 migranty. Itálie v současné chvíli požaduje, aby Malta otevřela pro loď svůj přístav. Píše to server Novinky.cz.
22.06.2018 16:15 |

podobné články

Nechtěnou loď Lifeline s 230 migranty přijme Malta. A „podá si“ jejího kapitána

 
Loď německé nevládní organizace Lifeline s asi 230 migranty z Afriky, které před týdnem nalodila její posádka u libyjských břehů, přijme Malta. Itálie od ní část běženců převezme. Oznámil to dnes italský premiér Giuseppe Conte po telefonátu s maltským premiérem Josephem Muscatem. Obě země minulý týden loď přijmout odmítly. Pomoc Maltě s těmito běženci dnes nabídla také Francie. Dánskou obchodní loď se 113 migranty, která rovněž od čtvrtka čekala ve Středomoří na povolení vplout do přístavu, přijala dnes Sicílie.
26.06.2018 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Joseph Muscat (17 článků)

Krajanka z Ruska mluví o peklu na Ukrajině: Zbytečně tekla krev a umírali lidé

 
PŘÍBĚH Stojí na straně revolučních sil, nicméně ji mrzí, že na Ukrajině tekla krev a umírali lidé. Neklid, který se přenesl i na Krym, doposud moc nepociťuje. Takhle vnímá situaci předsedkyně krajanského Klubu Mateřídouška v Novorossijsku Irina Treťjaková.
01.03.2014 10:45 |

podobné články

Mírové rozhovory. Jen dnes a bez Ruska. Ale mezitím na Ukrajině...

 
V sobotu proběhnou mírová jednání v Saúdské Arábii. U jednacího stolu zasednou vedle ukrajinského zástupce také zástupce USA, Číny, Indie, Brazílie i Česka. Bez přítomnosti Ruska. Nabízí se tedy otázka, zda by ruský prezident jakákoli ujednání respektoval. Zvlášť, pokud je pravda, že Rusové na jihu Ukrajiny na několika místech již prolomili první linii obrany a útočí na linii druhou. Ukrajinci navíc uspěli při útoku na přístav v Novorossijsku. Ruští prováleční blogeři se zlobí na ruské ministerstvo obrany.
05.08.2023 07:20 |

podobné články