Článek

Ukrajina si podle Zelenského nemůže dovolit pat či zmrazení války

 
Ukrajina si nemůže dovolit pat ve válce s Ruskem či zmrazení konfliktu, protože pak by musely znovu bojovat další generace, prohlásil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Pokládá za důležité potrestání zla při ukončení války.
16.11.2023 08:10 |

podobné články

Podobné články

Babišův nápad na zmražení platů politiků ještě není ze hry. U justice však ani neprojde

 
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš přišel s nápadem na zmrazení platů politiků. Z jeho vlastní vlády však zaznělo, že by toto zmrazení platů mohlo ohrozit českou justici. Pokud nakonec přece jen k zmrazení platů projde, plat poslance zůstane na úrovni 90 800 korun. Základní plat prezidenta by i nadále činil 302 700 korun a plat premiéra 243 800 korun. Jde o částky v hrubém.
03.07.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků)

Babišův nápad na zmražení platů politiků ještě není ze hry. U justice však asi neprojde

 
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš přišel s nápadem na zmrazení platů politiků. Z jeho vlastní vlády však zaznělo, že by toto zmrazení platů mohlo ohrozit českou justici. Pokud nakonec přece jen k zmrazení platů projde, plat poslance zůstane na úrovni 90 800 korun. Základní plat prezidenta by i nadále činil 302 700 korun a plat premiéra 243 800 korun. Jde o částky v hrubém.
03.07.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků)

Kreml zvažuje reakci na české zmrazení ruského státního majetku

 
Kreml zvažuje odpověď na krok České republiky, jejíž vláda ve středu schválila přidání podniku pro správu ruského majetku v zahraničí na národní sankční seznam, a rozhodla tím o zmrazení jeho majetku. Řekl to dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.  Krok Prahy označil za nezákonný. Dodal, že úřady nyní prozkoumají, jaký majetek má Česká republika v Rusku. Český ministr zahraničí Jan Lipavský naopak tvrdí, že zmrazení ruského majetku v ČR je v souladu se zákonem. Česko, které má majetek v Rusku, by si mělo uvědomit, že zmrazení ruského majetku nezůstane bez odpovědi, uvedla mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová v  komentáři  zveřejněném na webu ministerstva. 
16.11.2023 12:20 |

podobné články

Pat a Mat promluvili

 
Pat a Mat konečně promluvili. Postavičkám večerníčkových příběhů Lubomíra Beneše a Vladimíra Jiránka věnoval na audioknize vydavatelství Fonia Pat a Mat hlas Pavel Zedníček.
24.09.2012 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Zedníček (267 článků) , Vladimír Jiránek (27 článků)

Pat a Mat ve filmu: Slavní nešikové bojují s kaktusem a šlapou na rotopedu! +VIDEO

 
Dvojice „šikulů“ Pat a Mat se vrací na scénu, a to rovnou v celovečerním filmu pro celou rodinu. Pat a Mat jsou ve filmu!
24.03.2016 10:30 |

podobné články

Nový šéf pražského dopravního podniku požaduje zmrazení mezd

 
Budoucí šéf pražského dopravního podniku Jaroslav Ďuriš chce jednat s tamními odbory o zmrazení mezd zaměstnanců, velké propouštění nechystá. Podle člena dozorčí rady podniku Oldřicha Schneidera zvoleného za zaměstnance je vyjednávání možné, odboráři ale byli vstřícní už při domlouvání nyní platné kolektivní smlouvy. Petr Pulec z Odborového sdružení pražských dopraváků (OSPD) zmrazení mezd absolutně odmítá. 
29.09.2013 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Nový (99 článků) , Jára Nový (170 článků)

Írán nepřistoupí na dočasné zmrazení svého jaderného programu

 
Návrh amerického prezidenta Baracka Obamy na desetileté zmrazení íránského jaderného programu je pro Írán nepřijatelný. Oznámila to íránská agentura Fars, která citovala íránského ministra zahraničí Mohammada Džaváda Zarífa. Obama v pondělí doporučil jako řešení sporu o íránský program desetileté zmrazení, ale přiznal také, že nevěří, že na to Írán přistoupí. Ve švýcarském městě Montreux dnes jednají ministři zahraničí USA a Íránu John Kerry a Zaríf.
03.03.2015 13:01 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2515 článků) , John Kerry (174 článků) , John Kerry (149 článků)

Poslanci se pohádali o zmrazení svých platů

 
Návrh Pirátů, STAN a lidovců na zmrazení platů ústavních činitelů a soudců pro příští rok ve středu ve Sněmovně narazil na první překážku. Kvůli časovému presu chtěli předkladatelé projednat zákon ve zkráceném řízení, tedy během jediného hlasování, ale poslanecké frakce ODS a TOP 09 takový krok vetovaly. Návrh na zmrazení prošel prvním čtením.
07.10.2020 19:50 |

podobné články

400 ruských žoldáků má zabít Zelenského? A Ukrajina prosí o přijetí do Evropské unie

 
List The Times dnes napsal, že v Kyjevě je přes 400 ruských žoldáků, kteří mají za úkol zabít ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Ten mezitím vystoupil s dalším prohlášením, uvedl, že na Ukrajině zahynulo celkem 4500 ruských vojáků.  Vyzval je, aby složili zbraně a odešli z Ukrajiny. Zároveň řekl, že Ukrajina žádá o okamžité přijetí do Evropské unie podle nové speciální procedury.
28.02.2022 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5199 článků) , Ben Wallace (11 článků)

Pat ve válce na Ukrajině podle Zelenského není, tlak k jednání s Ruskem necítí

 
Situace ve válce na Ukrajině patová není, řekl dnes ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Na tiskové konferenci po jednání s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou uvedl, že necítí nátlak ze strany spojenců ve Spojených státech a EU, aby Ukrajina s Ruskem vyjednávala o ukončení války. Zopakoval, že Kyjev s Ruskem jednat nebude.
04.11.2023 17:20 |

podobné články

Zelenskyj: Jsme součástí svobodného světa. Rusko je osamocené

 
Během neděle se podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ukázalo, že je Ukrajina „plnohodnotnou součástí svobodného světa a sjednocené Evropy“. „To je zřejmý kontrast k osamocenosti Moskvy ve zlu a nenávisti, kterou všichni uvidí zítra,“ podotkl směrem k dnešní oslavě dne vítězství SSSR. Rusové podle Zelenského zapomněli na důležitost toho, že se hrůzy války v Evropě nikdy neměly opakovat. „Zapomněli na to, co bylo důležité pro výhru ve druhé světové válce,“ řekl a ukázal na ruské zabíjení civilistů ve škole v Bilohorivce.
09.05.2022 07:55 |

podobné články

Patříme do EU! Dokázali jsme to. Zelenskyj jasně

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj znovu promluvil ke svému národu a ke světu. Oznámil, že v 56. den války nastal jeden ze zlomových okamžiků. Ukrajina je zase o krok blíž ke členství v EU. Podle Zelenského má Ukrajina právo být v tomto společenství. „Již jsme dokázali, že ukrajinské státní a veřejné instituce jsou dostatečně efektivní, aby obstály i ve zkoušce války. Pro ochranu svobody na evropském kontinentu již děláme tolik, co jiné národy nikdy neudělaly,“ prohlásil.
21.04.2022 07:40 |

podobné články

Je libo Zelenského jako LEGO? Figurka se dala koupit za slušnou sumičku

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (44) se stal hrdinou nejen pro Ukrajince, ale i pro lidi z celého světa. Náhlý nárůst popularity bývalého herce potvrdila i americká společnost, která uvedla na trh figurku Zelenského z kostiček stavebnice LEGO. A hračka šla okamžitě na dračku! Výtěžek z prodeje figurek Zelenského šel na pomoc Ukrajině.
20.03.2022 16:35 |

podobné články

„Za naše ho přivezli, za naše ho odvezli.“ Holec se nebál jít proti návštěvě Zelenského

 
MONITORING Komentátor Petr Holec se na svém streamu zase jednou rozjel. Po návrtu z dovolené v Itálii zhodnotil situaci v Česku. Ostře. Nešetřil celý kabinet Petra Fialy (ODS). Promluvil o „sebevraždě Fialovy vlády“, o tom, jak celou vládu zachrání Piráti a o tom, že se český prezident Petr Pavel stále více podobá ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Zmínil i Volodymyra Zelenského, kterého si česká vláda přivezla do Prahy. Holec vložil svůj pohled na Zelenského cestu.
14.07.2023 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5199 článků) , Petr Fiala (5937 článků) , Petr Pavel (2638 článků) , Pavel Fiala (345 článků)

„Ukrajina je schopna nahradit špinavá fosilní paliva z Ruska čistou energií,“ prohlásil Zelenskyj

 
Volodymyr Zelenskyj na ekonomickém fóru agentury Bloomberg prohlásil, že kvůli Rusku přijde svět o obrovské množství investičních příležitostí. Naproti tomu Ukrajina podle Zelenského ukazuje, že jako země dokáže něco, co dokáže málokdo. Poté přislíbil, že po dosažení míru se může z Ukrajiny stát jeden z velkých lídrů globálního rozvoje. Pro EU se podle něj Ukrajina může stát zdrojem čisté energie. Ukrajinci prý mohou světu nabídnout i svou pracovitost.
18.11.2022 13:20 |

podobné články

Ukrajina vyděsila EU i Rusko. Bude moci zastavit plyn a ropu pro Evropu

 
Ukrajina schválila v prvním čtení zákon o sankcí proti Rusku. Mimo sankcí ovšem bude moci zakázat přelety přes své území, zmrazení účtů i zastavení tranzitu energetických surovin. To je ovšem problém, protože případné zastavení plynovodů i ropovodů odstřihlo Rusko od příjmu a Evropu od energie. Ukrajina také vydala novou "černou listinu" na které je přes 170 lidí a skoro 70 firem.
12.08.2014 14:10 |

podobné články

Lipavský vyznamenán Zelenským: Česko je a bude s vámi, dokud Ukrajina nezvítězí

 
Ukrajina vyznamenala českého ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) Řádem Za zásluhy. Šéf české diplomacie ocenění za podporu Ukrajiny získal od ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. „Česko je a bude s vámi, dokud Ukrajina nezvítězí,“ ujistil na to Ukrajince Lipavský, který získal vyznamenání dříve nežli samotný ukrajinský prezident Zelenskyj – tomu nejvyšší české státní vyznamenání udělí prezident Miloš Zeman 28. října.
30.08.2022 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27993 článků)

Síkelovi už chybí jenom kulich nebo rádiovka. Pat a Mat ve vládě, nekompetentní chaotici, zní z opozice

 
„Panu ministrovi (Síkelovi) chybí už jen kulich nebo rádiovka a můžete si vybrat, jestli mu budete říkat Pat, nebo Mat. Je to v první řadě odpovědnost jeho, ERÚ a také pana premiéra. Občané nejsou studenti a náš stát není posluchárna. Tady lidé zůstanou i po zvonění. Tahle vláda se ukázala jako nekompetentní naivní spolek chaotiků, kteří problémy neřeší, ale čekají, že samy pominou. Nepominou, je jich stále víc. A předtím parta ‚Bylonáspět‘ prostě nemůže utéct,“ konstatoval Marek Novák, poslanec hnutí ANO ze Zlínského kraje, předseda podvýboru pro ICT, digitální ekonomiku a telekomunikace.
19.09.2022 18:15 |

podobné články

Síkelovi už chybí jenom kulich nebo rádiovka. Pat a Mat ve vládě, nekompetentní chaotici, zní z opozice

 
„Panu ministrovi (Síkelovi) chybí už jen kulich nebo rádiovka a můžete si vybrat, jestli mu budete říkat Pat, nebo Mat. Je to v první řadě odpovědnost jeho, ERÚ a také pana premiéra. Občané nejsou studenti a náš stát není posluchárna. Tady lidé zůstanou i po zvonění. Tahle vláda se ukázala jako nekompetentní naivní spolek chaotiků, kteří problémy neřeší, ale čekají, že samy pominou. Nepominou, je jich stále víc. A předtím parta ‚Bylonáspět‘ prostě nemůže utéct,“ konstatoval Marek Novák, poslanec hnutí ANO ze Zlínského kraje, předseda podvýboru pro ICT, digitální ekonomiku a telekomunikace.
19.09.2022 20:05 |

podobné články