Článek

„Ukrajina se udržela po plném útoku Ruska.“ Z mobilizace si Zelenskyj nic nedělá

 
Rozhodnutí Ruska o mobilizaci je přiznáním, že jejich pravidelná armáda neobstála a rozpadla se, oznámil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v projevu k národu. Ať Rusko udělá cokoli, na plánech Ukrajinců to podle Zelenského nic nezmění. Během své promluvy se obrátil na občany Ruské federace a v ruštině jim sdělil, že jsou spoluviníky válečných hrůz na Ukrajině. Ale nezůstal jen u toho. Řekl toho Rusům ještě víc.
23.09.2022 08:00 |

podobné články

Podobné články

V pohraničí se k výročí mobilizace z roku 1938 rozsvítí bunkry

 
K výročí mobilizace z roku 1938 se dnes na řadě míst v českém i slovenském pohraničí rozsvítí betonové bunkry. Do akce se podle odhadů pořadatelů zapojí 300 pevností a lehkých objektů, takzvaných řopíků. Akci nazvanou „Světla nad bunkry – mobilizace“ pořádá parta nadšenců z Ostravska a Opavska prostřednictvím sociálních sítí. Rozhodli se založit novou tradici jako vzpomínku na vyhlášení všeobecné mobilizace. Rozsvícení bunkrů se plánuje mezi osmou a půl devátou večer.
24.09.2016 06:30 |

podobné články

Ruská mobilizace: Někteří se smějí. Jiné smích přešel

 
Putinův dnešní projev rozebírá celý svět včetně komentátorů na českém twitteru. Zatímco někteří podceňují význam plánované mobilizace, publicista Jiří Vojáček má obavy. Rusko má prý obrovské zálohy lidského kapitálu, a tudíž by mobilizace byť jen jednoho ročníku představovala půl milionu nových vojáků, kteří by mohli Ukrajincům pořádně zavařit. Vojáčkovo nabízené řešení? Další dodávky západních zbraní. Dokáže však západní technika vyhrát Ukrajině válku? Odborníci k tomu řekli svoje.
21.09.2022 20:10 |

podobné články

Brněnský politolog na ČT: Je to typická mobilizace po ruském způsobu

 
Z Ruska uprchlo od středy, kdy byla vyhlášena částečná mobilizace, zhruba čtvrt milionu mužů. Kreml podle informací chystá uzavření hranic. O tom, jestli se Rusku podaří mobilizací zbrzdit postup ukrajinské armády ve válce, hovořil politolog Zdeněk Kříž z katedry mezinárodních vztahů a evropských studií Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity ve Studiu ČT24. Pokud bude nadále trvat pomoc od Západu, ani mobilizace podle jeho slov nepovede k tomu, že bude Rusko od porážky na Ukrajině uchráněno. Povolávacím rozkazem si podle Kříže prezident Putin vyřizuje i účty mj. s demonstranty proti mobilizaci a válce
26.09.2022 21:40 |

podobné články

Ruská mobilizace. Co čekat dál? Je to vážné. Milan Syruček tuší

 
Mobilizace je světově poměrně neznámé slovo. A od druhé světové války ve světě podle novinářského nestora a spisovatele literatury faktu Milana Syručka prakticky nebyla. Až nyní v Rusku. Odstartovala tímto i další opatření, jako je třeba stanné právo? To všechno vysvětluje PhDr. Syruček. Dokonce ani nyní oficiálně Ukrajina nemobilizovala…
27.09.2022 21:25 |

podobné články

Prezident Zelenskyj: Ukrajina chce mír, v případě útoku Rusů se ale budeme bránit

 
Ukrajina si přeje mír, ale v případě ruského útoku se bude bránit. V Mnichově to dnes na bezpečnostní konferenci prohlásil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Řekl také, že evropský systém bezpečnosti je rozvrácen, proto musí být vybudována zcela nová bezpečnostní architektura. Chce rovněž, aby se zajištěním bezpečnostních záruk Ukrajině věnovala Rada bezpečnosti OSN.
19.02.2022 20:10 |

podobné články

Tohle není náhoda. Zelenskyj odhalil chování Ruska. Vážné

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj konstatoval, že Rusko při útoku na Ukrajinu prokázalo, že zapomnělo na všechna ponaučení ze druhé světové války. Jinak by podle něj ministr zahraničí Sergej Lavrov nemohl Židy obviňovat z antisemitismu. Zelenskyj má za to, že není náhoda, když Rusové na svém území zřizují tzv. filtrační tábory. A jediným výsledkem takovéhoto chování bude sebezničení Ruska. To podle Volodymyra Zelenského nastane.
03.05.2022 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (229 článků)

Rusko bude vymazáno, řekl Zelenskyj. A nařídil Západu povinnost

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil světu, že hanebná ruská invaze na Ukrajinu se pomalu chýlí ke konci. Skončí prý vymazáním Ruska z mapy. Z mapy mezinárodních vazeb. Bude izolováno. „Je jen otázkou času, kdy ruská armáda svými vlastními činy a válečnými zločiny donutí všechny na světě zříci se všech vazeb s Ruskou federací," konstatoval Zelenskyj. A to nebylo zdaleka všechno. EU sdělil, co je teď její povinností.
12.04.2022 07:50 |

podobné články

Desítky mrtvých vojáků na Ukrajině. Zbraně všem, kdo chtějí bojovat, hlásí Zelenskyj

 
Ukrajina přerušuje diplomatické vztahy s Ruskem, prohlásil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poté, co ruská vojska ráno napadla jeho zemi. Podle ukrajinské hlavy státu utrpěl nepřítel vážné ztráty. Prezident dále podle agentury Reuters vyzval všechny Ukrajince, kteří jsou připraveni bránit vlast před ruskými silami, aby se přihlásili - slíbil zbraně všem, kdo o ně stojí. Zelenskyj také apeloval na občany, aby darovali krev. Již nyní je přitom jasné, že padlo i mnoho ukrajinských vojáků - momentálně se uvádí přes 40 bětí.
24.02.2022 11:25 |

podobné články

Zelenskyj: Kdo mlčí k válce, podporuje zlo

 
Pokud o válce mlčíte, znamená to, že ji podporujete. Tak to vidí prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj, který ve svém projevu ke spoluobčanům i ke světu z neděle na pondělí oznámil, že se Ukrajinci snažili o dosažení míru s Ruskem, ale ruská strana o uzavření míru zatím nestojí. Zelenskyj proto svobodný svět vyzval, aby dál podporoval Ukrajinu, protože čím silnější bude Ukrajina, tím slabší bude Rusko a tím dřív válka skončí.
15.08.2022 07:55 |

podobné články

Referenda na dobytých územích: Nemusí to být tak samozřejmé, tvrdí zpravodaj ČT

 
Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil částečnou mobilizaci. V mimořádném projevu tento krok zdůvodnil tím, že Rusko neválčí s Ukrajinou, ale se Západem. Státy Evropské unie v reakci na další fázi války jednají o společném postupu. Jak na vyhlášení částečné mobilizace reaguje Ukrajina a jaká je v zemi nálada, prozradil v pořadu Interview ČT24 Jan Šilhan, zahraniční zpravodaj České televize, který na Ukrajině strávil poslední měsíc. Pomoc Západu žene podle něj Ukrajince dál a mobilizace ruských sil nijak nepoznamená jejich víru ve vítězství. Odpor k Rusku prý roste i na Donbasu.
23.09.2022 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4593 článků)

Zelenskyj: Ukrajina zůstala proti ruské armádě sama, všichni se bojí. Jsem cíl číslo 1

 
Ukrajina zůstala sama v boji proti ruské armádě, uvedl prezident země Volodymyr Zelenskyj. Řekl také, že nehodlá opustit Ukrajinu, ačkoliv jej a jeho rodinu považuje Rusko za prvořadý cíl. V pozdějším projevu informoval o pokračujících raketových útocích Ruska na ukrajinské civilní i vojenské cíle. Podle něj se ukrajinské armádě podařilo většinu invazních vojsk zastavit.
25.02.2022 07:50 |

podobné články

Skladujete zbraně! Proč musím prosit?! Zelenskyj přikazuje

 
Volodymyr Zelenskyj, ukrajinský prezident, znovu vyčinil Západu. Kdyby demokratické státy dodaly Ukrajincům zbraně, o které tak dlouho žádali, už mohlo být po válce. Zelenskyj je přesvědčen, že ukrajinská armáda je lepší než armáda ruská. Považuje to za zřejmé. Západ je povinen podle Zelenského poslat potřebné zbraně. V zájmu ochrany svobod. „V této válce se ruská armáda navždy zapíše do světových dějin jako možná nejbarbarštější a nejnelidštější armáda na světě,“ zvolal prezident.
20.04.2022 07:20 |

podobné články

Zelenskyj po masakru vyrazil do Buče: Genocida! Viníky si najde armáda, vzkazuje

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil město Buča, v němž podle ukrajinských úřadů ruští vojáci zabili stovky civilistů. Informuje o tom ruskojazyčná verze serveru BBC. Zelenskyj znovu obvinil Rusko z válečných zločinů a řekl, že Ukrajina najde viníky zvěrstev v kyjevském regionu.
04.04.2022 16:30 |

podobné články

Zelenskyj otevřeně: Bojujeme proti Rusku, plaťte nám. Ukrajina v dluzích

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zdůraznil, že jeho země bude potřebovat peníze. Hodně peněz. Kvůli ruské válce se totiž měsíc co měsíc prohlubuje ukrajinský dluh o dalších 5 miliard dolarů. Zelenskyj zdůraznil, že ten, kdo Ukrajině peníze poskytne, platí za svou vlastní bezpečnost. Platí za to, aby Rusko přešla chuť rozpoutávat další války. O tom, jak přesně vypadá peklo ruské války, teď na vlastní kůži cítí obyvatelé Donbasu.
20.05.2022 07:25 |

podobné články

Absolutní zlo. Zelenskyj vytáhl to nejsilnější

 
V poslední době se stále častěji objevují zprávy, že Rusové vyvíjejí na Ukrajince na Donbasu opravdu velký tlak a ukrajinské armádě dochází munice. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj proto ve svém dalším projevu ke spoluobčanům i ke světu požádal Západ o další pomoc. Zdůraznil ale také, že Ukrajina v obraně před ruskou agresí dosahuje úspěchů. A nakonec zvítězí v celé zemi. I na Donbase. Prý nemůže jinak. Aby už Rusové nevraždili šestileté děti. Zelenskyj zveřejnil jeden konkrétní příběh...
14.06.2022 07:55 |

podobné články

Šiřte pravdu! vzkázal Zelenskyj Ukrajincům v Česku

 
Prezident Volodymyr Zelenskyj se obrátil na Ukrajince žijící v Česku. A nejen na ně. Všichni Ukrajinci, kteří teď pobýváte v zahraničí, šiřte pravdu o ruských zločinech, vyzval Zelenskyj. Oznámil také, v čem chce být Ukrajina vzorem pro celý svět a popsal další hrůzný čin, kterého se ruští agresoři dopustili. Tentokrát v Charkově.
23.08.2022 07:50 |

podobné články

Ostrá ruská mobilizace: Simulanty varuji, čeká je trestní odpovědnost, vzkazuje komisař

 
Ohlášená mobilizace ruské armády má probíhat důsledně a ostře. Vojenští komisaři varují, ať se nikdo nepokouší vyvléknout kvůli zdravotním problémům. „Všichni budou bránit vlast,“ říká kategoricky jeden z nich. A do toho se internetem šíří nahrávka syna mluvčího prezidenta Putina, který si to „všichni“ vykládá po svém.
22.09.2022 18:20 |

podobné články

Ukrajina se brání ruskému útoku. Zelenskyj intenzivně jedná se spojenci

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poděkoval Turecku, Itálii a dalším zemím. Ze země půlměsíce se mu dostalo podpory v podobě faktického kroku uzavření Bosporu a Dardanel pro ruské lodě, které se tak nedostaly do Černého moře. Alespoň na první pohled. Erdogan se nakonec vyjádřil jinak. Itálie přislíbila, že podpoří odpojení Ruska od mezinárodního platebního systému SWIFT. Zelenskému se dostalo podpory i ze strany Indie.
26.02.2022 18:30 |

podobné články

Tak nic. Biden nedal zbraně, Ukrajina stáhla hlas proti Číně. Je dusno

 
Ukrajina se potichu stáhla z prohlášení OSN, které kritizuje Čínu za její postoj k ujgurské menšině, která je údajně utlačována a její příslušníci ponižováni a bezdůvodně vězněni. Proč? Podle agentury AP je důvodem to, že Čína na východoevropskou zemi zatlačila přes vakcíny, které od ní má Ukrajina objednané. Ovšem server Breitbart upozorňuje na další souvislosti. Volodymyr Zelenskyj je podle jednoho rozhovoru s Joe Bidenem čím dál nespokojenější. A Biden po summitu s Putinem stopnul vojenskou pomoc Ukrajině. Přitom USA jsou hlavní zemí, která Čínu za Ujgury kritizuje.
29.06.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (840 článků)