Článek

Ukrajina: Rusové pokračují v nucených deportacích a adopcích, zní z USA

 
V zahraničních médiích stále rezonuje raketový incident v Polsku poblíž hranic s Ukrajinou, v důsledku kterého zemřeli dva polští občané. Jak Poláci, tak představitelé NATO se shodují, že zabíjet mohla raketa vypálená Ukrajinci, jenže ta by nemusela být vypálena, kdyby v únoru Rusko Ukrajinu nenapadalo. Velvyslanec Ruské federace při OSN Vasilij Něbenzja k tomu řekl „už dávno jsme přestali být překvapeni vašimi pokusy, za jakýchkoli okolností navzdory skutečnosti nebo zdravému rozumu, obviňovat Rusko ze všeho“.
17.11.2022 10:05 |

podobné články

Podobné články

Američan požádal v KLDR o azyl. Dostal šest let nucených prací

 
Matthew Miller, který žádal v KLDR o azyl, dostal šest let nucených prací. Trest hrozí i Američanovi Jeffreymu Fowlemu, který nechal v severokorejském nočním klubu bibli. V totalitním režimu si odpykává trest také muž ze Spojených států Kenneth Bae, který se údajně snažil rozvrátit tamní režim. Když byl Miller a další Američané v Severní Koreji zadrženi, požádali USA, aby poslaly do země svého představitele. Bílý dům tvrdí, že osvobození mužů považuje za prioritu.
14.09.2014 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Matthew Miller (6 článků) , Matthew Miller (6 článků)

Američan chtěl poznat režim v KLDR. Dostal tam 6 let nucených prací!

 
Čtyřiadvacetiletý Matthew Miller vyrostl v USA a užíval si všech vymožeností této kapitalistické země. Před několika měsíci však zatoužil pocítit na vlastní kůži nevoli jednoho z nejtotalitnějších režimů světa. Odcestoval do KLDR a po vstupu do země roztrhal své vízum. Pchjongjang ho za to odsoudil na šest let nucených prací.
18.09.2014 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Matthew Miller (6 článků) , Matthew Miller (6 článků)

KLDR odsoudila dvě americké novinářky ke 12 letům nucených prací

 
Ke 12 letům nucených prací v pondělí komunistická Severní Korea odsoudila dvě americké novinářky. Údajně nelegálně překročily hranice státu, kde připravovaly reportáž o uprchlících.
08.06.2009 07:30 |

podobné články

Američan dostal osm let nucených prací za nelegální vstup na území Severní Koreje

 
Severní Korea odsoudila třicetiletého Američana Aijalona Mahliho Gomese z Bostonu k osmi letům nucených prací za nelegální vstup na její území.
07.04.2010 05:15 |

podobné články

Severní Korea odsoudila amerického misionáře k 15 letům nucených prací

 
Severokorejský režim odsoudil k 15 letům těžkých nucených prací korejsko-amerického turistu Kennetha Baeho, kterého drží ve vězení od listopadu loňského roku. Oznámila to dnes severokorejská agentura KCNA.
02.05.2013 07:40 |

podobné články

Američan dostal v KLDR 15 let nucených prací, protože krmil sirotky!

 
Severokorejský režim odsoudil k 15 letům těžkých nucených prací korejsko-amerického turistu Kennetha Baeho. Ve vězení ho drží od loňského listopadu. Údajně se přiznal ke "zločinům proti lidově demokratické republice". Podle přátel byl misionář, který jezdil do KLDR krmit sirotky.
02.05.2013 09:40 |

podobné články

KLDR odsoudila amerického misionáře k 15 letům nucených prací

 
Severokorejský režim odsoudil k 15 letům těžkých nucených prací korejsko-amerického turistu Kennetha Baeho, kterého drží ve vězení od listopadu loňského roku. Spojené státy dnes důrazně vyzvaly Pchjongjang k jeho propuštění. 
02.05.2013 21:35 |

podobné články

Dojde ke zrušení "pétépáckých" svazů. Většina z jejich členů je už příliš stará

 
Svazy sdružující bývalé příslušníky Pomocných technických praporů, známé jako "pétépáci", ukončí svou činnost. Důvodem je vysoký věk jejich členů. O rozpuštění organizace ke konci roku dnes rozhodli delegáti Českého svazu Pomocných technických praporů - Vojenských táborů nucených prací. Ke stejnému kroku se chystají i moravskoslezská organizace i sám Svaz Pomocných technických praporů - Vojenských táborů nucených prací (Svaz PTP).
27.09.2016 13:55 |

podobné články

Před 70 lety se zrodil zákon č. 247, který odsoudil k smrti desítky lidí: Umírali v táborech nucených prací!

 
Dvacet tisíc uvězněných během pěti let! Před 70 roky byl přijat zákon, na jehož základě začali komunisté zavírat »zavilé odpůrce režimu« do táborů nucených prací. Desítky lidí nepřežily!
25.10.2018 12:10 |

podobné články

„Bití a nelidské zacházení.“ Léta nucených prací v Japonsku popsal někdejší vězeň

 
Čtyřiadevadesátiletý Korejec I Čun-sik promluvil o svém dlouhém čekání na spravedlnost. Když si vzpomene na léta strávená na nucených pracích v Japonsku, je mu do pláče. Popsal, jaké strasti si v japonských ocelárnách vytrpěl. „Jsem smutný a je mi do pláče, když si vzpomenu na všechno to bití a pálení. To byly oblíbené tresty Japonců,“ vypověděl I. Jeho příběh přinesl deník Guardian.
07.11.2018 22:25 |

podobné články

Skandál v příbramském táboře nucených prací: Opilý velitel předvedl takovou ostudu, že se pak chtěl zabít

 
Po druhé světové válce netrvalo příliš dlouho, než se k moci dostali komunisté a začali vládnout železnou pěstí. Jejich metody nebyly mnohdy o nic mírnější než ty gestapácké. Příkladem mohou být i tábory nucených prací, které zavedli zákonem už v roce 1948. Poslat tam mohli každého, kdo nebyl straně pohodlný, což se také dělo - i bez soudu. I v těchto zařízeních ale docházelo k útěkům, vzpourám a dokonce i skandálům!
01.04.2022 05:05 |

podobné články

Fraška na Ukrajině: Rusové nejsou Rusové?! Krym obsadila domobrana a ne my, tvrdí Putinovci

 
Rusové lžou světu? Usilovně tvrdí, že neobsadili Krym! Ale že území kontroluje krymská "domobrana". Říkal to včera prezident Putin, dnes ve stejné písničce pokračují jeho ministři. Šéf obrany Šojgu dokonce tvrdí, že fotky ruské techniky jsou podvrh. 16 tisíc ruských vojáků nejsou prý Rusové! Jenže zahraniční zpravodajové tvrdí. Přiznali se nám, že jsou...
05.03.2014 13:20 |

podobné články

Další údery na Ukrajině. Britové: Rusové vědí, že bude bitva o Cherson

 
Rusové na útok v Kyjevě podle zahraničních médií využili íránské „kamikaze drony“. Rusové oznámili, že postoupili u Bachmutu. Podle britských zdrojů však současně Rusové počítají s tím, že ukrajinské síly vstoupí do Chersonu a svedou s ruskými agresory o toto město boj ve snaze získat ho zpět. V Chersonské oblasti Ukrajinci osvobodili 5 dalších osad a pokračují v postupu.
13.10.2022 12:40 |

podobné články

Další údery na Ukrajině. Britové: Rusové vědí, že bude bitva o Cherson

 
Rusové na útok v Kyjevě podle zahraničních médií využili íránské „kamikaze drony“. Rusové oznámili, že postoupili u Bachmutu. Podle britských zdrojů však současně Rusové počítají s tím, že ukrajinské síly vstoupí do Chersonu a svedou s ruskými agresory o toto město boj ve snaze získat ho zpět. V Chersonské oblasti Ukrajinci osvobodili 5 dalších osad a pokračují v postupu.
13.10.2022 21:30 |

podobné články

Ztratili jsme přístup k Azovskému moři, přiznává Ukrajina. Boje o továrny pokračují

 
Ukrajinské ministerstvo obrany přiznalo, že Ukrajina během ruského obléhání jihoukrajinského města Mariupol ztratila přístup k Azovskému moři. V okolí města přitom dál pokračují těžké boje. Desítky ukrajinských vojáků pak byly pravděpodobně v pátek zabity při ruském útoku na kasárna u přístavního města Mykolajiv na jihu Ukrajiny. Podle ruskojazyčné verze serveru BBC to dnes uvedl ukrajinský poslanec Oleksij Hončarenko. Boj se svádí také o velkou ocelárnu.
19.03.2022 11:35 |

podobné články

Rusové se na Krymu nevzdávají. Po ostřelování posílají další techniku, hlásí Ukrajina

 
Ukrajinská agentura Unian hlásí, že Rusové posílají na Krym novou vojenskou techniku. Podrobně popsala, jaké zbraně Rusové na poloostrov posílají. Mezitím americké ministerstvo zahraničí oznámilo, že při obraně Ukrajiny před ruskými agresory zemřel třetí občan USA.
27.08.2022 15:35 |

podobné články

Odporovali USA, tohle jsme jim provedli. Ukrajina v nových souvislostech

 
PŘEKLÁDÁME Profesor politologie John J. Mearsheimer, který před angažmá USA na Ukrajině varoval již před sedmi lety, se na začátku března zúčastnil panelu The Committee for the Republic o tomto tématu. Za viníka označuje Západ, který z Ukrajiny dělal člena NATO, i když oficiálně členem nebyla. USA prý budou „bojovat do posledního Ukrajince“, a pokud by Rusové začali prohrávat, tak dle Mearsheimera vytáhnou větší zbraně a Ukrajinu zničí. „Pokud by Ukrajinci byli chytří, tak by se od USA distancovali,“ míní. Připomenul, jak USA reagovaly na Kubu a Japonsko.
23.03.2022 14:25 |

podobné články

Rusové zasáhnou přehradu a svedou to na Ukrajince, zní z USA

 
Zatímco na ukrajinské civilisty dál dopadají ruské rakety a íránské drony, o kterých jak Rusové, tak Íránci tvrdí, že to v žádném případě nejsou íránské, někdejší italský premiér Silvio Berlusconi obnovuje prostřednictvím dopisů vřelé vztahy s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Podle BBC toto Berlusconiho chování pravděpodobně přivodí nové italské premiérce Giorgii Meloniové bolest hlavy. Jedna z ruských raket totiž v posledních hodinách v Záporoží zasáhla i školu. A teď prý Rusové mohou chystat operaci pod falešnou vlajkou.
20.10.2022 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4742 článků) , Silvio Berlusconi (231 článků)

Ukrajina má právo obrátit se na mezinárodní soudy kvůli ruské okupaci

 
Ukrajina se může kvůli ruské invazi na Krym obrátit s žalobou na mezinárodní soudy. V rozhovoru pro agenturu Interfax-Ukrajina to dnes řekl úřadující ukrajinský ministr zahraničí Andrij Deščycja. Smlouvu o pronájmu sevastopolské námořní základny Rusku, platnou do roku 2042, ale Ukrajina vypovědět nehodlá. 
10.03.2014 20:35 |

podobné články