Článek

Ukrajina může na členství v EU zapomenout, dokud nesplní polské a maďarské požadavky

 
Maďarsko bude blokovat zahájení jednání s Ukrajinou o vstupu do Evropské unie, dokud Kyjev nesplní jeho požadavky týkající se maďarské menšiny na Ukrajině. Podle portálu Ukrajinska pravda to řekl Balázs Orbán, poradce maďarského premiéra Viktora Orbána. Také Polsko upozornilo, že Ukrajina se k EU nebude moci připojit, dokud nebude vyřešen spor o exhumaci polských obětí volyňského masakru z druhé světové války. Evropská komise by ve středu měla zveřejnit hodnotící zprávy o pokroku Ukrajiny a dalších zemí na cestě do EU.
07.11.2023 18:10 |

podobné články

Podobné články

Operace proti Kaddáfímu neskončí, dokud nesplní rezoluci OSN

 
Vojenské operace spojenců v Libyi budou pokračovat, dokud libyjský režim nesplní požadavky rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Na úvod mezinárodní konference o Libyi to v Londýně řekla americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová.
29.03.2011 16:45 |

podobné články

Ani do NATO, ani do EU. Dokud to nezrušíte. Maďarské ultimátum Ukrajině

 
Maďarská diplomacie kritizuje potlačování jazykových práv maďarské menšiny v Zakarpatské oblasti na Ukrajině. Dokud se lidskoprávní situace nezlepší, plánuje blokovat integraci Kyjeva do evropských a transatlantických struktur, uvedl ministr zahraničních věcí Maďarska Péter Szijjárto. Budapešti vadí ukrajinský školský zákon, který prý diskriminuje maďarsky mluvící obyvatele, jejichž školy jsou nyní v ohrožení. Premiér Viktor Orbán ve svém únorovém projevu k národu odsoudil strhávání maďarských národních symbolů na Ukrajině a slíbil maďarské diaspoře podporu.
27.03.2023 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (124 článků)

Průzkum: Stále více Čechů si myslí, že členství v NATO je pro nás důležitější než členství v EU

 
Polovina české veřejnosti (50 %) považuje členství naší země v Evropské unii a Severoatlantické alianci za stejně důležité. Mezi těmi, kteří tyto instituce rozlišují, jasně převažují ti, kteří za důležitější považují členství v NATO (34 %), nad těmi, kteří preferují členství v EU (16 %). S členstvím naší republiky v NATO souhlasí více než dvoutřetinová většina českých občanů (69 %), nesouhlasí pětina (22 %) a desetina zvolila vyhýbavou odpověď (9 %).
09.11.2015 14:31 |

podobné články

„Členství Ukrajiny v NATO si nikdo nepřeje.“ Zaorálek zaslechl v Bruselu. Scénář, jak vše dopadne

 
Místo pozvánky a časového rámce vstupu Ukrajiny do NATO na summitu ve Vilniusu zazní jen „pozitivní signál pro budoucí členství“. Exšéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (SOCDEM) varuje před nesplnitelnými sliby, které Západ opakovaně Ukrajincům dává. Můžeme na to podle něho doplatit. Kyjev by si prý mohl vyslechnout jiný návrh místo rychlého členství v alianci. „V Bruselu jsem teď zaslechl názor, že místo toho nesplnitelného členství Ukrajiny v NATO, které si nikdo nepřeje, budeme nabízet členství v EU,“ říká doktor Zaorálek s tím, že to se později také ukáže jako nesplnitelné.
11.07.2023 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2860 článků)

Náčelník polské armády: Západ si neuvědomuje, jak daleko má Ukrajina k výhře. Rusko má peníze

 
„V horizontu dvou let nic nenasvědčuje tomu, že by Rusko nemělo na válku peníze,“ vyjádřil se v tomto týdnu náčelník generálního štábu polské armády generál Rajmund Andrzejczak. Západní představitelé si podle něj neuvědomují, že má Ukrajina k vítězství ve válce s Ruskem daleko, a zhodnocení aktuální situace bez příkras je prý pro ně „překvapivé a šokující“. Nejen Ukrajina, ale i samotná Evropa má mít přitom mezitím velmi vážný problém.
30.04.2023 18:30 |

podobné články

EU a Ukrajina spolu slaví Den Evropy, členství je pro Kyjev ale stále v nedohlednu

 
Ukrajina a Evropská unie spolu letos poprvé oslavují Den Evropy, svátek „míru a jednoty“. Více než rok od začátku ruské invaze se Ukrajina chce připojit k bloku, který je nezbytnou součástí ukotvení její budoucnosti ve sféře Západu. Den Evropy, kterým sedmadvacítka oslavuje své propojení v jeden celek, však ukazuje, nakolik je členství pro Ukrajinu ještě vzdáleno, píše agentura AP.
09.05.2023 14:00 |

podobné články

Lipavský vyznamenán Zelenským: Česko je a bude s vámi, dokud Ukrajina nezvítězí

 
Ukrajina vyznamenala českého ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) Řádem Za zásluhy. Šéf české diplomacie ocenění za podporu Ukrajiny získal od ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. „Česko je a bude s vámi, dokud Ukrajina nezvítězí,“ ujistil na to Ukrajince Lipavský, který získal vyznamenání dříve nežli samotný ukrajinský prezident Zelenskyj – tomu nejvyšší české státní vyznamenání udělí prezident Miloš Zeman 28. října.
30.08.2022 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27994 článků)

Policie v Budapešti zadržela nového šéfa Maďarské gardy

 
Maďarská policie v pátek zadržela nového velitele extremistické Maďarské gardy Józsefa Ináncsiho. Důvodem bylo podle agentury MTI zřejmě to, že na sobě měl triko s nápisem Hnutí Maďarské národní gardy.
21.08.2010 11:35 |

podobné články

Maďarské menšině na Slovensku hrozí zánik, tvrdí šéf Strany maďarské koalice

 
Maďarská menšina na Slovensku je v současných právních, finančních a institucionálních podmínkách odsouzená k zániku. Podle slovenských médií to dnes v Komárnu na zasedání maďarského parlamentního výboru pro (národní) sounáležitost řekl József Berényi, předseda neparlamentní Strany maďarské koalice (SMK), která zastupuje zájmy slovenských Maďarů. Výjezd poslanců z Budapešti na jednání na Slovensko pobouřil politiky v Bratislavě.
27.06.2012 18:45 |

podobné články

Uchovejte nezávislost maďarské vědy, volají evropské akademie věd

 
Partnerské akademie věd zemí Visegrádské čtyřky i instituce sdružené v organizaci ALLEA se obracejí na maďarské představitele s výzvou, aby přehodnotili navrhovanou novelu zákona o Maďarské akademii věd a návrh zákona o státním rozpočtu pro rok 2019, které by měly nepříznivý dopad na Maďarskou akademii věd, její finanční a vědeckou nezávislost.
05.07.2018 15:55 |

podobné články

Sociální demokraté, kteří přišli o členství, se odvolávají

 
Sociální demokraté, jimž rokycanská ČSSD zrušila členství ve straně, se proti rozhodnutí odvolávají. Rozhodnutí je neoprávněné a nemá obdoby, řekl dnes ČTK jeden z vyloučených, rokycanský starosta Vladimír Šmolík. Sedmi lidem zrušila členství k tomu účelu svolaná okresní konference. Vyloučení byla podle MfD kritizovali okresní vedení strany a krajského radního za ČSSD Václava Koubíka. Ukončení členství se nelíbí regionálnímu šéfovi ČSSD a hejtmanovi Milanu Chovancovi, podle něhož na Rokycansku panují osobní spory.
23.07.2012 19:40 |

podobné články

Porubská ČSSD zrušila členství ostravskému primátorovi Kajnarovi

 
Členové místní organizace ČSSD Ostravy-Poruby zrušili členství ve straně ostravskému primátorovi Petru Kajnarovi. Důvodem jsou žaloby, které někdejší krajský předseda strany podal loni před parlamentními volbami kvůli údajně nedemokratickému sestavování kandidátní listiny. Kajnar na ní nebyl. Ze 120 přítomných členů porubské ČSSD se pro zrušení členství vyslovilo 101, řekl předseda porubské organizace Lumír Palyza. Zrušení Kajnarova členství ještě musí projednat okresní výkonný výbor strany.
27.01.2014 20:35 |

podobné články

Leda by si to Pavel Novotný udělal sám. Petr Fiala se vyjádřil k budoucnosti ODS

 
Konec Pavla Novotného v ODS? Dle serveru DeníkN.cz to není jisté. Ze stanov prý není jasné, zda po pravomocném rozsudku zaniká členství automaticky. „Členství v takovém případě zanikne až pravomocným rozhodnutím některého z uvedených orgánů strany o zrušení členství, nikoli tedy již vlastním pravomocným odsouzením. V tomto případě nechám – v souladu se stanovami – toto rozhodnuti na členech jeho místního sdružení,“ vzkázal Petr Fiala. Předsedou místního členství je však sám starosta Řeporyjí Pavel Novotný.
28.02.2020 19:01 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5959 článků) , Pavel Novotný (1273 článků) , Pavel Fiala (346 článků)

Šéf ODS vystavil snímek „mladých a aktivních členů". Jenže foťák zamířil úplně jinam. Všiml si toho jediný člověk a mlčet nezůstal

 
Konec Pavla Novotného v ODS? Ze stanov prý není jasné, zda po pravomocném rozsudku zaniká členství automaticky. „Členství v takovém případě zanikne až pravomocným rozhodnutím některého z uvedených orgánů strany o zrušení členství, nikoli tedy již vlastním pravomocným odsouzením. V tomto případě nechám – v souladu se stanovami – toto rozhodnutí na členech jeho místního sdružení,“ vzkázal Petr Fiala. Předsedou místního členství je však sám starosta Řeporyjí Pavel Novotný.
29.02.2020 14:06 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5959 článků) , Pavel Novotný (1273 článků) , Pavel Fiala (346 článků)

Sejde se předsednictvo tripartity, odboráři přijdou s požadavky

 
V Praze se dnes sejde předsednictvo tripartity, na kterém nebudou chybět ani odboráři. Před nedávnem se přitom nechali slyšet, že na jednání s vládou a zaměstnavateli už chodit nebudou, dokud nebude u jednacího stolu sedět jiný kabinet či dokud ten nynější nezastaví své reformy. Dnes předáci na předsednictvu chtějí premiérovi Petru Nečasovi (ODS) přednést požadavky odborů, které ale zatím odmítli přiblížit.
10.05.2012 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9418 článků)

Jak připravit domácí zmrzlinu

 
K létu zmrzlina patří. A když je léto tak horké, jako to letošní, je dobré mít ji zásobu stále k dispozici. Než se s ní tahat domů z marketu a riskovat, že cestou roztaje, co takhle připravit si zmrzlinu domácí? Domácí zmrzlinu si můžete připravit, i když nemáte zmrzlinovač a nejste nijak zdatní cukráři. Jsou recepty na domácí zmrzlinu, kde stačí jen 2 – 3 ingredience a lahodná pochoutka je na světě. Dva takové jednoduché návody přinášíme i my. Zmrzlina, na kterou se vyplatí počkat Zmrzlina musí být nadýchaná a hladká, pod bodem mrazu a přesto měkká a tvárná. Připravit zmrzlinu v ideální konzistenci představuje míchat ji co půl hodinky, dokud úplně neztuhne. Nebo ji připravit ze salka, to míchání odpadne. Na zmrzlinu budete potřebovat: 1 plechovku Salka 500 ml smetany na šlehání Smetanu i kondenzované mléko nalijte do mísy a šlehejte dokud směs nezhoustne. Potom ji přendejte do uzavíratelné dózy a dejte do mrazničky na několik hodin, dokud úplně neztuhne.Tato zmrzlina se nemusí promíchávat a stejně je hladká a jemná přesně tak, jak má správná zmrzlina být. Do tohoto základního krému můžete přidat drobné ovoce, kousky čokolády, vanilku či jinou příchuť. Můžete také použít ochucené mléko, například Pikao a vytvořit si kakaovou zmrzlinu. Zmrzlina, na kterou čekat nemusíte Během několika minut připravíte zmrzlinu z mraženého ovoce a i na ni potřebujete jen tři přísady: jakékoliv mražené ovoce (jahody, borůvky, lesní směs apod.), mléčnou složku nebo jinou tekutinu, například bílý jogurt, kysanou smetanu, kokosové mléko a další. Poslední ingrediencí je složka, která zmrzlinu dosladí. Výborný je banán, med, javorový či jiný sirup, ale samozřejmě můžete použít i obyčejný cukr. Asi půl kilogramu důkladně zmrzlého ovoce dejte do mixéru, přidejte banán nebo jiné sladidlo a část tekutiny. Mixujte a postupně přidávejte tekutou složku, dokud nebude zmrzlina ve správné konzistenci. Ihned podávejte. Příspěvek Jak připravit domácí zmrzlinu pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
01.09.2018 07:11 |

podobné články

27 podmínek ČSSD: Fischerova vláda je nesplní na 100 procent

 
Nová vláda se začala prokousávat požadavky ČSSD. Ta jejich splěnním podmiňuje vyslovení důvěry kabinetu. Už teď je přitom jasné, že všechny požadavky splněny nebudou.
14.05.2009 20:45 |

podobné články

Let Smartwings do Prahy s jediným motorem: Pilot měl udělat 21 chyb! Létal až do čtvrtku

 
Inspektoři z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod ukončili vyšetřování incidentu, při kterém v srpnu minulého roku vysadil za letu jeden motor Boeingu 737-800 společnosti Smartwings. Pilot byl od té doby pod velkou palbou kritiky ze strany veřejnosti. Odborníci mu doporučili psychologické vyšetření Dokud nesplní požadavky Ústavu, pro Smartwings už létat nebude.
23.07.2020 20:25 |

podobné články

Kevin Costner se soudí o majetek za miliardy: Tvrdí, že z něj exmanželka udělala bezdomovce

 
Stále hořčí pachuť má pro Kevina Costnera (68) rozvod s druhou ženou a matkou jeho tří dětí Christine Baumgartner. Slavný herec prostřednictvím svého právníka obvinil Christine (49) z toho, že odmítla opustit jejich plážový komplex v Kalifornii v hodnotě více než tří miliard korun, dokud nesplní její „finanční požadavky“. Ona naopak tvrdí, že Costner chce připravit jejich děti o domov, ve kterém vyrůstaly, píše The Sun.
21.06.2023 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Kevin Costner (97 článků) , Ona Ona (275 článků)