Článek

Ukrajina cílí na protivzdušnou obranu Rusů. Expert vyhlíží přílet F-16

 
Zatímco Američané, Britové, Francouzi a Němci jednali o dalším vývoji války, Rusové na Ukrajině dál zabíjeli civilisty. Včetně dvanáctiletého chlapce. A mezitím Ukrajincům dochází šťáva. Od pondělí od půlnoci budou v celé zemi platit limity spotřeby elektřiny pro průmyslové spotřebitele a domácnosti, uvedl Ukrenergo. Existuje však region, v němž se Ukrajincům daří. „Konečně dobré zprávy z Ukrajiny,“ napsal britský The Economist.
03.06.2024 16:00 |

podobné články

Podobné články

Ukrajina nutně potřebuje zbraně pro protivzdušnou obranu, apeloval Zelenskyj

 
Cílem rozsáhlého nočního ruského útoku na Ukrajinu bylo poškodit kritickou infrastrukturu v pěti regionech,  uvedl  ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ruské síly použily více než čtyři desítky střel a přibližně stejný počet dronů a Zelenskyj opět apeloval na spojence své země, aby Ukrajině poskytli prostředky pro protivzdušnou obranu. O poškození elektráren a rozvoden v pěti regionech informuje podle agentury Reuters také provozovatel přenosové soustavy.
11.04.2024 17:10 |

podobné články

Země Visegrádu chtějí společnou protivzdušnou obranu

 
Země visegrádské čtyřky (V4) by chtěly vytvořit společnou protivzdušnou obranu. Ministři obrany ČR, Maďarska, Polska a Slovenska se na tom shodli při čtvrtečním jednání na zámku ve slovenském Tomášově. Konkrétní termín však stanoven nebyl.
23.04.2015 15:35 |

podobné články

Bojové střelby ukončily cvičení, zaměřené na protivzdušnou obranu NATO

 
Tobruq Legacy 2017, mezinárodní cvičení jednotek pozemní protivzdušné obrany, které se v minulých dvou týdnech uskutečnilo na území České republiky, Litvy a Rumunska, vyvrcholilo ve středu 19. července bojovými střelbami. Do cvičení se zapojilo 2200 vojáků z deseti členských států NATO. S úkoly, které byly zaměřené na integrovanou protivzdušnou a protiraketovou obranu střední a východní Evropy, se seznámil i náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář.
21.07.2017 20:55 |

podobné články

Zelenskyj: Raději zamezit Rusku v dovozu raketových součástek, než posilovat protivzdušnou obranu

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval k přísnějším sankcím, které by Rusku zamezily v dovozu součástek pro jeho rakety. Podle něj je levnější zastavit Moskvě přísun těchto komponent než nákladně zdokonalovat ukrajinskou protivzdušnou obranu.
14.06.2023 09:45 |

podobné články

Ukrajině je potřeba urychleně poskytnout protivzdušnou obranu, shodla se EU

 
Summit EU se shodl, že Ukrajině je třeba urychleně poskytnout protivzdušnou obranu. Rovněž je podle představitelů unijních zemí důležité urychlit a zintenzivnit poskytování vojenské pomoci Kyjevu, včetně dodávek dělostřelecké munice a raket. Vyplývá to ze závěrů jednání, na kterých se šéfové států a vlád shodli. Česko na mimořádném dvoudenním zasedání Evropské rady, které dnes večer začalo v Bruselu, zastupuje premiér Petr Fiala.
19.04.2024 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6461 článků)

Vrchol historické mise. Loď SpaceX se s astronauty vrátila domů, expert přílet komentoval

 
Vesmírná mise, která v historii amerického letectví nemá obdoby, v neděli vyvrcholila. Raketa Crew Dragon soukromé společnosti SpaceX miliardáře Elona Muska přivezla z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) dva astronauty a dosedla do vod Mexického zálivu. Přistání pilotované mise na moři bylo pro americkou kosmonautiku první po 45 letech. Přílet rakety jste mohli sledovat v česky komentovaném přenosu.
02.08.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Elon Musk (323 článků) , Dragon Dragon (36 článků)

Zelenskyj chce nejsilnější protivzdušnou obranu v Evropě. Ochrání před Ruskem celý kontinent

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, jak posílit obranu celé Evropy. Ukrajincům také sdělil, že vláda má plán, jak řešit složitou energetickou situaci v zemi, kterou sužují raketové útoky. A pak prozradil ještě jednu věc.
31.12.2022 09:15 |

podobné články

Nic nechápete. Už mohlo být po válce! Expert o USA a Ukrajině

 
„Ukrajina se soustředila na Kyjev a ztratila Donbas a přístup k Azovskému, a teď de facto už i k Černému moři,“ myslí si bezpečnostní expert David Bohbot, ředitel Centra pro výzkum terorismu. Podle jeho slov Ukrajina nemá moc dobré konzultanty. „Ani Američané, ani Evropané nepochopili, že Putin už má to, co chtěl a teď může přemýšlet, co dál,“ obává se Bohbot s tím, že na začátku měla ruská armáda takové ztráty, že byla obrovská možnost se dohodnout a zajistit, že to Donbasem skončí. „Putin by ukázal ruskému národu úspěch, Ukrajině by zůstal přístup k moři, a všichni by měli radost, že válka skončila docela rychle,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bezpečnostní expert Bohbot, podle které však hrozilo i použití jaderných zbraní.
23.05.2022 10:10 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (313 článků) , David David (1900 článků) , David David (1426 článků)

Sklon k autoritářství v genech Rusů? Expert na evoluci vyvolal bouři

 
Někdy se říká, že Rusové mají touhu po autoritářství v krvi, že nejsou pro demokracii stavění. Biolog a expert na evoluční teorii se na ruském serveru The Insider o údajném genetickém kódu Rusů rozepsal. Naznačil, že by na těchto úvahách přece jen mohlo něco být. Svým textem vyvolal několik reakcí.
23.05.2024 16:40 |

podobné články

Propagandisté už vaří z vody. Je třeba zařvat na politiky, že si hrají s ohněm. Analytik Schneider vyhlíží vývoj na Ukrajině a překvapení ohledně úspěchu Putina i USA

 
PŘELOM ROKU – CIVILIZACE A MY Rusko, Ukrajina, USA a nebezpečí ve světě, která nás mohou v příštím roce čekat. Bezpečnostní analytik a bývalý pracovník BIS, signatář Charty 77, spolupracovník Lidových novin a České pozice Jan Schneider pro ParlamentníListy.cz bilancuje letošní rok a vyhlíží možné očekávatelné události v roce příštím.
23.12.2014 10:26 |

podobné články

Verešová a Richter: Záviděli pracháčům okázalý přílet soukromým vrtulníkem

 
O pořádné pozdvižení se nedávno ve Špindlu postarali zámožní slovenští finančníci. Jejich okázalý přílet soukromým vrtulníkem na přátelský závod podnikatelů a celebrit totiž závistivě sledovala jak obyčejně vyzývaná modelka Andrea Verešová (30), tak i vyvoněný páreček Kristýna Lebedová (22) a Milan Richter (35).
14.03.2011 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Verešová (1429 článků) , Kristýna Lebedová (43 článků)

Na Havlův pohřeb přiletí ze zahraničí 27 speciálů

 
AKTUALIZOVÁNO. S mimořádnou situací se dnes v souvislosti s posledním rozloučením bývalého prezidenta Václava Havla vypořádává pražské ruzyňské letiště. Podle mluvčí letiště Evy Krejčí je na dnešní dopoledne naplánován přílet 27 speciálů, které mají na svých palubách významné hosty z celého světa. Přílet prvního letounu, na jehož palubě do Prahy přicestuje první dnešní zahraniční státní delegace, je očekáván v 09:00. Největší nápor pak letiště čeká mezi 10:00 a 11:00, řekla Krejčí.
22.12.2011 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6485 článků)

Sledovali jste ŽIVĚ: Přílet části české olympijské výpravy

 
V přímém přenosu jste sledovali přílet části české olympijské výpravy. Kvůli zdržení v Londýně olympionici přistáli ve Kbelích ve 14:30 hod.
13.08.2012 13:45 |

podobné články

Ornitologové hlásí přílet prvních vlaštovek - jaro je tu

 
Ornitologové zaznamenali v pondělí v Opavě přílet vlaštovky obecné, která je symbolem jara. Jde o první vlaštovku letos pozorovanou v Česku, kam dorazila o pět dní dříve než v loňském roce. Hlavní vlna příletu těchto ptáků se ale stejně jako každý rok očekává v první polovině dubna, řekl dnes ČTK Zdeněk Vermouzek z České společnosti ornitologické.
18.03.2014 13:05 |

podobné články

Zemanův pozdní přílet do Bratislavy. Počasí bylo ideální, potvrzují oficiální letová data

 
Pozdní přílet na pohřeb bývalého prezidenta Michaela Kováče svádí Pražský hrad na nepříznivé počasí. Fakta z oficiální letové předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu z 13.10. 2016 ale ukazují něco jiného, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes.
14.10.2016 15:10 |

podobné články

Ministerstvo obrany: Přílet první části Úkolového uskupení AČR Baltic Air Policing 2019

 
Ve čtvrtek 2. ledna 2020 je plánován přílet první části Úkolového uskupení AČR Baltic Air Policing 2019 (dále jen ÚU BAP 2019) a zároveň pětice letounů JAS-39C Gripen z 21. základny taktického letectva Čáslav z Estonska.
02.01.2020 10:40 |

podobné články

Diskuze s Ruskem? Ukrajina musí nejdříve dobýt Krym, plánoval expert v ČT

 
„Jsme v poločase a Ukrajina má na svých kopačkách míč,“ použil k vysvětlení současné situace války na Ukrajině fotbalovou terminologii bezpečnostní analytik Vlastislav Bříza v Interview na ČT24. Vítězství ukrajinské armády pak podle něj nespočívá v zabití co nejvíce Rusů, ale v otázce logistiky, velení a operačního řízení války. Cílem ofenzivy je podle něj zajištění co nejvýhodnějšího postavení pro budoucí vyjednávání o příměří. Ztráty vojáků Ruské federace jsou téměř srovnatelné se ztrátami USA ve dvaceti letech bojů ve Vietnamu.
14.08.2023 22:50 |

podobné články

Francie a Británie: Pokud Kaddáfí nezastaví násilí, jsme pro útok

 
Francie a Británie podporují vyhlášení bezletové zóny nad Libyí, pokud budou jednotky Muammara Kaddáfího dál útočit na libyjské občany. To ovšem fakticky znamená nejdříve v boji vyřadit protivzdušnou obranu Libye. Německo je naopak proti intervenci.
03.03.2011 16:15 |

podobné články

Britové kvůli civilistům odvolali nálety, USA omezí účast na misi

 
AKTUALIZOVÁNO. Spojenci pokračovali v útocích na protivzdušnou obranu v Libyi. Bezletovou zónu už prý téměř zajistili. Poprvé útočili i na Kaddáfího sídlo. Vládní jednotky prý nahánějí civilisty jako živé štíty, Britové kvůli tomu odvolali nálety. USA brzy omezí účast v operaci.
21.03.2011 08:00 |

podobné články