Článek

Ukradl peníze nevidomým! Poznáte ho?

 
Zloděj (na snímku) vlezl oknem do sportovní haly v Tachově a ve vestibulu našel plechovou pokladničku.
28.04.2021 12:05 |

podobné články

Podobné články

První vodicí poník v Česku: Kobylka Katrijn pomáhá nevidomým!

 
Vodicí psy můžete potkat v ulicích běžně. Teď ale bude nevidomým pomáhat i první poník. Kobylka Katrijn po čtyřměsíčním výcviku podstoupila ostrý test. A dopadl na jedničku.
05.09.2011 12:00 |

podobné články

Facebook pomáhá nevidomým »vidět« fotky. Přečte jim, co na nich je

 
Každý den nahrají uživatelé na Facebooku, Instagramu, Facebook Messangeru a WhatsAppu na internet zhruba 2 miliardy fotek. Ty však byly pro nevidomé dosud velkou neznámou. Nejznámější sociální sít si však připravila novou funkci. Pomocí umělé inteligence nevidomým popíše, co je na fotkách zobrazeno.
28.04.2016 16:55 |

podobné články

Sehnalová (ČSSD): Digitální trh musíme vytvářet pro všechny občany Evropské unie

 
Na internetu vyhledáváme stále více informací a nacházíme texty, fotky, videa a odkazy. Jak ale umožnit používání webu například nevidomým nebo dalším osobám s postižením? Poslanci Evropského parlamentu právě schválili směrnici, která dává členským státům za úkol, aby nevidomým, neslyšícím a nedoslýchavým lidem usnadnili přístup k internetovým stránkám a mobilním aplikacím veřejné správy, soudů, policie, nebo státních nemocnic, univerzit a knihoven.
27.10.2016 12:40 |

podobné články

Miliardář a předseda ODA Sehnal chce spustit vlnu podpory nevidomým sportovcům

 
Předseda ODA, miliardář Pavel Sehnal chce rozjet akci, která by vedla k finanční podpoře organizací poskytujících podporu nevidomým sportovcům. Dárci by se ale před samotným darem museli sportovně motivovat. Pavel Sehnal kvůli tomu uběhl na běžkách tisíc kilometrů. Další akce plánuje na kole. Inspirovat k podpoře chce i v dalších částech České republiky.
18.04.2018 16:35 |

podobné články

Knihovníci přišli o zrak, aby mohli pomoci nevidomým. Byl to hrozný pocit, hodnotila zkušenost Šárka

 
Jaké by to bylo přijít o zrak? To si zažila Šárka Baťková společně s dalšími knihovníky z celého Česka. Nevšední zážitek se slepeckou holí byl součástí projektu FriendlyVox, který usnadňuje nevidomým práci na internetu.
28.05.2018 07:10 |

podobné články

Vynález, který nevidomým »otevírá oči«

 
Čtení knih i jídelního lístku, výběr barvy oblečení, ujištění, že za dveřmi je ten, koho čekáme... Pro vidoucí běžné záležitosti. Nevidomým v nich dokáže pomoci přelomový vynález.
05.02.2020 05:10 |

podobné články

Hraběnka Nostitzová (†85) pomáhala nevidomým i Werichově vile. „Byla to osobnost,“ vzpomíná Pospíšil

 
Minulý týden zemřela hraběnka Mathidla Nostitzová (†85), která musela po druhé světové válce opustit tehdejší Československo. Přesto se po revoluci do Česka často vracela a věnovala se řadě charitativních projektů, stála u zrodu nadačního fondu, který pomáhá slabozrakým a nevidomým lidem. Podle předsedy správní rady nadace Jiřího Pospíšila (TOP 09) jí s Medou Mládkovou spojují podobné životní osudy.
28.07.2021 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2142 článků) , Jiří Pospíšil (2142 článků)

VIDEO: Pupkáč vybral z čerstvě ukradené karty balík peněz! Hledá ho policie, poznáte ho?

 
O 20 tisíc přišel muž, kterému zatím neznámý zloděj ukradl v Horních Počernicích z příruční tašky peněženku. Muže, který z kradené karty krátce po činu vybíral peníze, zachytily kamery. Poznáte ho?
27.04.2021 11:00 |

podobné články

Vykopal si auto ze sněhu a pak ho ukradl

 
Ve Velké Británii se zloděj nejdřív vloupal do domu, kde ukradl klíčky od auta. To pak před domem vykopal ze sněhu, poklábosil se sousedy a auto ukradl.
27.12.2010 02:25 |

podobné články

Zloděj ukradl auto i se psem, nálezné je 20 tisíc! POMŮŽETE?

 
Neobvyklá, dá se říct až, kuriózní krádež se stala na okraji Prahy. Zatím neznámý zloděj ukradl starší auto. Jenže v autě spal pes a toho zloděj ukradl i s vozidlem. Zoufalí majitelé teď víc než po autě pátrají po ztraceném domácím mazlíčkovi. A dokonce vyhlásili finanční odměnu.
04.11.2014 19:00 |

podobné články

Neznámý zloděj ukradl 30 lahviček vakcíny proti covidu-19! Zoufale ho hledá policie!

 
Policie na Floridě pátrá po zloději, jenž ukradl auto převážející covidové vakcíny za 10.000 dolarů (216.000 Kč). Auto, které převáželo 30 lahviček drahocenné látky, zloděj ukradl u vakcinačního střediska ve městě Plant City, uvedla ve čtvrtek agentura AP.
04.02.2021 22:20 |

podobné články

Japonsko představilo novou aplikaci, která umí "přečíst" peníze

 
Řada zemí světa se snaží různými způsoby pomáhat nevidomým lidem rozeznat bankovky odlišných hodnot. V Austrálii nebo České republice mají různou délku, v Kanadě se dají rozpoznat díky vystouplým tečkám. Japonsko se ale rozhodlo jít cestou aplikace pro chytré telefony, napsal zpravodajský server The Wall Street Journal.
28.04.2013 10:00 |

podobné články

Zloděj ukradl v restauraci směnku! Poznáváte pachatele?

 
Policie pátrá po muži, který ukradl v jedné z pražských restaurací směnku. Pachatele zachytily kamery. Poznáte zloděje?
31.03.2014 18:25 |

podobné články

Zloděj se nechal přivézt červeným autem, pak ukradl Babettu: Policie ho má na záznamu

 
Policisté z Kyjova vyhlásili pátrání po zloději, který v centru Svatobořich-Mistřína ukradl před několika dny moped Babetta. Podařilo se jim přitom sehnat dva kamerové záznamy. Poznáte neznámého muže?
31.08.2017 12:10 |

podobné články

Zloděj z nákupního centra v Letňanech ukradl pokladnu, bylo v ní 60 tisíc. Poznáte ho?

 
Až pět let za mřížemi může dostat zloděj, který v pátek 19. ledna bez ostychu nakráčel do prodejny v pražských Letňanech a ukradl pokladnu. V ní bylo uloženo zhruba 60 tisíc korun.
29.01.2018 11:15 |

podobné články

Lupič řádil v centru Prahy: Rozbil okénko a cizinci ukradl tašku i s doklady. Poznáte ho?

 
Policie od poloviny květná pátrá po lupiči, který si vzal na mušku zaparkované vozidlo v Praze 1. S otevíráním auta se nepáral – rozbil okénko a ze zadního sedadla ukradl tašku i s doklady. Majiteli, kterým byl cizinec, vznikla škoda více než devět tisíc korun.
01.08.2018 16:45 |

podobné články

Nebetyčná drzost! Zloděj ukradl z balkonu elektrokolo za 80 tisíc, přinesl si žebřík

 
Neskutečnou drzost prokázal zloděj na pražském Proseku. Z balkonu ukradl elektrokolo, a aby se tam dostal, donesl si dokonce žebřík! Pak vylezl nahoru, přestřihl zámek, kolo hodil dolů a odjel na něm pryč. Škoda šplhá přes 80 tisíc, zloděje při akci zachytily kamery. Poznáte ho?
20.07.2020 11:40 |

podobné články

Majiteli zbyly oči pro pláč: Drzý zloděj ukradl zamčené kolo v centru Prahy a ujel. Poznáte ho?

 
Až dva roky za mřížemi může strávit muž, který z domu v centru Prahy ukradl jízdní kolo. Do chodby vstoupil jakoby nic, překonal zámek, kterým bylo kolo zabezpečené, vyvezl ho ven a vyrazil do ulic Prahy. Zachytily ho kamery, policie teď po zloději pátrá.
27.07.2020 14:20 |

podobné články

VIDEO: Přeskočil plot a ukradl závodní kolo za 50 tisíc! Další hlídal, dvojici protřelých zlodějů hledá policie

 
Promyšleně si počínala dvojice mladých zlodějů v ulici Markupova v pražských Horních Počernicích. 14. srpna kolem půl sedmé ráno se jeden z nich přehoupl přes plot zahrady u rodinného domu, kde ukradl drahé jízdní kolo. Druhý zatím hlídkoval. Pak vzali oba nohy na ramena, zachytily je ale kamery. Podle policistů toho mohou mít na svědomí víc. Poznáte je?
02.09.2020 10:40 |

podobné články