Článek

Uhlíř (Trikolóra): O jakémkoliv zrušení koruny nemůže být ani řeč

 
Projev na ideové konferenci Trikolóry.
27.03.2021 19:15 |

podobné články

Podobné články

Foldynu s jeho tetováním by v roce 1945 rudoarmějci nejspíš zastřelili. Zeman by se měl inspirovat u Gustáva Husáka a abdikovat, vzkazuje přes PL aktivista Uhlíř

 
ROZHOVOR Aktivista, marketingový poradce a zakladatel facebookové iniciativy Chceme demokratickou Ukrajinu Martin Uhlíř prý dlouho váhal nad tím, zda ParlamentnímListům.cz rozhovor poskytne. Nakonec se ale, jak napsal na svém facebookovém profilu, rozhodl vystoupit ze své sociální bubliny. Slovo dalo slovo a nad kávou na zahrádce jedné ze smíchovských kaváren redakci ParlamentníchListů.cz Uhlíř povyprávěl o tom, jak vidí svůj střet s Jaroslavem Foldynou, nebo proč obracel publikace o Miloši Zemanovi na veletrhu Svět knihy tak urputně, až ho nakonec musela vyvést ochranka. A došlo i na to, co si myslí o Vladimiru Putinovi, nebo proč by podle něj měl prezident Zeman odejít do politického důchodu. Uhlíř nám prozradil také, co má na ruce vytetované Jaroslav Foldyna. Rudoarmějci, jejichž památku uctíval začátkem května na Olšanech, by ho kvůli tomu v roce 1945 zřejmě rozhodně nešetřili.
18.05.2018 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3572 článků) , Gustáv Husák (141 článků) , Jaroslav Foldyna (665 článků) , Jaroslav Uhlíř (119 článků) , Martin Zeman (348 článků)

Místopředseda Trikolóry Uhlíř: Covid jsem prodělal, očkovat se nenechám. Věřím v přirozenou sílu imunitního systému

 
ROZHOVOR „Nejsme ve válečném ohrožení, aby vláda mohla zakazovat vycházení a dělala jedno nesmyslné opatření za druhým,“ je přesvědčen místopředseda hnutí Trikolóra Dalibor Uhlíř, který byl v těchto dnech opět zvolen krajským předsedou hnutí v Jihočeském kraji. Podle jeho slov nás již mnozí strašili kolapsem, armagedonem a mrazáky v ulicích, nic z toho nenastalo. „Mladí, zdraví a silní jedinci musí pracovat, sportovat, normálně žít. Stejně tak děti mají chodit do škol i za cenu přísnějších hygienických opatření,“ vysvětluje svůj postoj podnikatel Dalibor Uhlíř.
01.02.2021 17:30 |

podobné články

ODS, Piráti a covid koalice. Žádná změna. Vláda nemá plán, neumí. Uhlíř z Trikolóry o rozvratu podnikání

 
ROZHOVOR „Intervence Ústavního soudu jsou v pořádku, ale neměly by se nadužívat a ÚS by se neměl chovat jako další komora Parlamentu,“ říká Dalibor Uhlíř, místopředseda hnutí Trikolóra, k týden starému rozhodnutí ÚS. Připomíná, že vláda nechala otevřené nadnárodní řetězce, zatímco malé obchody musely mít často zavřeno. „Vláda je v naprostém rozkladu a čím dříve odejde, tím bude lépe,“ dodává Uhlíř po zkušenostech z minulých měsíců. Vrací se i k dění ve Sněmovně, kdy část opozice pomohla schválit tzv. pandemický zákon.
26.02.2021 11:10 |

podobné články

Uhlíř se rozvedl: Manželka dostane ho**o!

 
Hudební skladatel Jaroslav Uhlíř (65Holubí dům, Severní vítr) je blahem bez sebe. Před rokem se po 25 letech sice rozvedl, ale majetkoprávní vypořádání se táhlo dál. Manželka Zoja Uhlířová (51) si totiž usmyslela, že s rozvodem bude souhlasit pouze v případě, že jí Uhlíř vysolí 5 milionů korun. Teď soud rozhodl, že Zoja nedostane ani korunu!
23.12.2010 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Uhlíř (119 článků)

Jaroslav Uhlíř: Partnerka mě srovnala do latě

 
Hudební skladatel Jaroslav Uhlíř (65) se na konci roku rozvedl, již delší čas má ale novou partnerku. Helena Chladová pracuje jako psycholožka v pražské nemocnici Motol. „Je to báječné stvoření a díky ní jsem si přestal dělat ostudu s pozdními příchody,“ přiznal Právu Uhlíř.
14.04.2011 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Uhlíř (119 článků)

Hit dopředu nepoznám, ten pro Zagorovou vznikl na toaletě, říká Uhlíř

 
Jaroslav Uhlíř (71) skládá písně se Zdeňkem Svěrákem (80) už půl století. Ačkoliv spolu vytvořili nespočet hitů, sami prý většinou mají velmi špatný odhad toho, která píseň uspěje. „Třeba Dělání jsme vnímali jako takovou píseň práce a spíš doufali, že nám ji lidé odpustí,“ říká Uhlíř. Nyní mu po letech vychází, jak jinak než se Svěrákem, nové album. A není jen pro děti.
19.11.2016 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Uhlíř (119 článků)

Foldyna? Ten je odepsaný. Aktivista Uhlíř dostal velké sólo u Veselovského a přiznal na sebe velmi zajímavé věci

 
Tento týden Českem projel ruský motorkářský gang Noční vlci. Právě kvůli němu se dostal do sporu aktivista Martin Uhlíř s novým místopředsedou ČSSD Jaroslavem Foldynou. Politik během hádky o Noční vlky použil i ostrá slova. Předseda ČSSD Jan Hamáček vyval svého kolegu, aby se omluvil. Foldyna to však odmítl. Uhlíř si z toho ale těžkou hlavu nedělá. Foldyna mu přijde směšný a politicky odepsaný.
11.05.2018 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2748 článků) , Jaroslav Foldyna (665 článků) , Jaroslav Uhlíř (119 článků)

Na co se aktivisty Uhlíře v ČT nezeptali? Bandera a velmi zajímavé fotky...

 
Kdo je vlastně Martin Uhlíř, muž, který se po svém střetu s místopředsedou ČSSD Jaroslavem Foldynou kvůli ruským motorkářům v minulém týdnu stal objektem zájmu mnoha médií? Aktivista, podnikatel a zakladatel iniciativy za demokratickou Ukrajinu o víkendu „úřadoval“ znovu, tentokrát na knižním veletrhu. Vadily mu knihy o Miloši Zemanovi. Jenže, jak koncem týdne poukázal blogger a lidsko-právní aktivista Jirí Hrebenár, i sám Uhlíř má ve své minulosti pomyslný „vroubek“. Na akci konané na Staroměstském náměstí na podporu mejdanu a samostatné Ukrajiny před několika lety totiž demonstroval po boku ukrajinských nacionalistů a krajní pravice sympatizující s extrémistickým Pravým sektorem a stranu Svoboda, které se nepokrytě hlásí k odkazu Stěpana Bandery. Na fotografiích, které jsme získaly, vlaje vlajka Banderovců hned vedle Uhlíře, přím po jeho pravici. Uhlíř dle svého vyjádření pro ParlamentníListy.cz o tom, v jaké společnosti se to ocitl tehdy netušil. Nevěděl rovněž, že česká vlajka spolu s jeho podpisem a slovy na podporu Majdanu poputuje přímo k bojovníkům Pravého sektoru.
15.05.2018 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (665 článků) , Jaroslav Uhlíř (119 článků) , Martin Zeman (348 článků) , Jaroslav Svoboda (125 článků) , Martin Svoboda (66 článků)

Totální politický zvrat? Vrabčáci si štěbetají, řekl host od Klause ml. a Xaver vyvalil oči. Czexit, to je takto

 
Hostem Xavera Veselého byl tentokrát místopředseda hnutí Trikolóra, podnikatel v jižních Čechách Dalibor Uhlíř. Podle něho je možné, že parlamentní volby budou dříve, než se čekalo. A vyložil, jak si česká vláda nechala uniknout příležitost opatřit roušky z Rakouska. I na tradiční rodinu došlo. Že teď rodina víc dětí neuživí je jen výmluva, tvrdil Uhlíř. A také vysvětlil, jak by to mohlo být s vypovězením Lisabonské smlouvy.
05.05.2020 11:15 |

podobné články

Plénum Ústavního soudu z procesních důvodů odmítlo návrh na zrušení inkluze ve školství

 
Plénum Ústavního soudu (soudce zpravodaj David Uhlíř) odmítlo pro neoprávněnost navrhovatele návrh skupiny deseti fyzických osob na zrušení části ustanovení § 16 odst. 9, věta druhá a ve větě třetí text: „a soulad tohoto postupu se zájmem dítěte, žáka nebo studenta“ a na zrušení § 16a, § 16b a § 49 odst. 2 část věty první, znějící: „na základě písemného doporučení školského poradenského zařízení“, zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů a na zrušení vyhlášky č. 27/2016 Sb., o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných.
15.04.2016 14:45 |

podobné články

Trikolóra: Ve vedení hnutí je Jihočech

 
Novým místopředsedou Trikolóry se stal Jihočech Dalibor Uhlíř. Dnes ho zvolilo předsednictvo na uvolněné místo po Norbertu Hlaváčkovi, který před dvěma měsíci z hnutí vystoupil. Uhlíř je zároveň předsedou jihočeské krajské organizace Trikolóry.
02.04.2020 09:46 |

podobné články

Ministerstvo dopravy: Změny v registru vozidel od června provedete na jakémkoliv úřadě

 
Od 1. června vstoupí v účinnost novela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, díky které budou moci majitelé a provozovatelé vozidel provádět úkony v registru vozidel na jakémkoliv úřadě obce s rozšířenou působností. Doposud bylo nutné chodit na úřad v místě trvalého bydliště či sídla firmy.
03.05.2017 15:00 |

podobné články

Nové možnosti registrovat vozidlo na jakémkoliv úřadě využilo za dnešní dopoledne již zhruba 2 500 lidí

 
Od dnešního dne mají motoristé možnost provádět změny v registru vozidel na jakémkoliv úřadě obce s rozšířenou působností. Doposud bylo nutné chodit na úřad v místě trvalého bydliště či sídla firmy. Nové možnosti využilo za dnešní dopoledne již zhruba 2 500 lidí.
01.06.2017 15:20 |

podobné články

Jan Bureš: Bude Česká národní banka bránit i ztrátám koruny?

 
Z pátečního setkání ČNB s analytiky vyplynulo, že závazek tlumit rozkolísanost koruny po vypnutí intervencí nemusí platit úplně stejně na obě strany. Někteří centrální bankéři si myslí, že by se přímé intervence na trhu měly po “exitu” použít spíše při tlumení nadměrných zisků koruny. V případě ztrát koruny by bankovní rada mohla spíše využít situace a zvýšit úrokové sazby (tradiční měnově-politický nástroj). Co to znamená pro korunu?
06.02.2017 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bureš (439 článků)

Štěpán Křeček: K Vánocům dostali řidiči dárek v podobě levnějšího benzínu a nafty

 
Pohonné hmoty v České republice již delší dobu zlevňují. Během vánočních svátků řidičům výrazně klesnou náklady na dopravu. Benzín se aktuálně prodává za průměrnou cenu 32,14 koruny za litr, přičemž ještě před měsícem a půl stál o 1,54 koruny více. Nafta zlevňovala pomaleji přesto aktuální průměrná cena 32,66 koruny za litr je o 1,12 koruny levnější než před šesti týdny.
21.12.2018 07:40 |

podobné články

Ceny paliv za poslední týden stouply o haléře, řidiči nejlevněji natankují na Ústecku

 
Benzin a nafta v Česku od minulého týdne zdražily shodně o dva haléře. Natural 95 se nyní prodává průměrně za 27,97 koruny za litr, stejné množství dieselu za 27,11 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. V meziročním srovnání je benzin v Česku v současnosti levnější o 4,40 koruny. Za litr nafty platili motoristé ve druhé polovině loňského října o 4,81 koruny více.
22.10.2020 09:20 |

podobné články

Uhlíř do toho praštil

 
Jaroslav Uhlíř (66) se přidal k bardům, kteří si ani ve vyšším věku nechtějí upírat radosti života, a podruhé se oženil. Za ženu si vzal psycholožku Helenu Chladovou (56), která pracuje v motolské nemocnici. Za svědka šel Uhlířovi kolega Zdeněk Svěrák (75) a sňatek novomanželé oslavili v čínské restauraci. Akorát toho pozdního miminka se v tomto případě už asi nedočkáme…  
10.07.2012 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (323 článků) , Jaroslav Uhlíř (119 článků)

Jaroslav Uhlíř o drsné hádce se Zdeňkem Svěrákem: Dva měsíce s ním nepromluvil ani slovo

 
Není mezi námi moc hudebních skladatelů, jejichž melodie by si broukalo hned několik generací za sebou. Jaroslav Uhlíř (74) k nim ale bezesporu patří. Jak se parťákovi Zdeňka Svěráka (84) daří a co drsného s kolegou zažil? A jak je na tom po infarktu se zdravím?
30.05.2020 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Uhlíř (119 článků)

Jaroslav Uhlíř slaví 75 let: Nemilosrdné stáří si u slavného skladatele vybírá krutou daň

 
Hudební skladatel Jaroslav Uhlíř (75) už desítky let baví generace diváků svými chytlavými melodiemi. Kdo by neznal jeho songy Dělání, Holubí dům, Stříbrný vítr, Do naší hospody, Hajný je lesa pán, Vlnitý plech, Když se zamiluje kůň nebo Ani k stáru, jimž vdechl život? Zdraví k němu bohužel nyní není milosrdné.
14.09.2020 11:11 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Uhlíř (119 článků)