Článek

Udženija (ODS): Každý byt se počítá, v roce 2026 jich na Černém Mostě vyroste dvacet osm

 
Na Černém Mostě se budou stavět dva nové bytové domy s celkem 28 byty. Pražští radní schválili výběr dodavatele na veřejnou zakázku Stavba č. 45708 Černý Most II – objekty O a P. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí 99,804 milionu korun bez DPH, práce provede společnost Trigema Building a.s. Výstavba potrvá 18 měsíců.
03.06.2024 20:10 |

podobné články

Podobné články

V pokračování Mužů v černém přibude žena v černém. Will Smith se možná vrátí

 
Restart série Muži v černém (Men in Black) nabídne podle producentky Laurie MacDonaldové velkou novinku. Hlavní role nebudou patřit jen mužům. V novém filmu bude výraznou postavou "žena v černém", jak webu BBC prozradila producentka. Zatím není jisté, zda se vrátí Will Smith coby agent "J". Walter Parkes, který produkoval předchozí tři díly a nyní spolupracuje na novém, jeho účast nevyloučil. Film je zatím v rané fázi příprav, producenti se však dle svých slov těší, až se znovu vrátí do světa emzáků a elitních vládních agentů v černém. Série Muži v černém celosvětově utržila přes 1,6 miliardy dolarů. V hlavní roli se představili Tommy Lee Jones a Will Smith.
28.11.2015 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Will Smith (204 článků) , Tommy Lee (65 článků) , Tommy Lee (41 článků) , Will Smith (204 článků) , Walter Jones (2 články) , Laurie Lee (1 článek)

Každé auto zanechané na kraji Prahy se počítá. Na Černém mostě vyroste čtyřpatrový parkovací dům

 
Nové parkoviště na Černém mostě by od příštího rok mělo usnadnit parkování. Politici i stavaři ve středu symbolicky poklepali na základní kámen nové budovy parkovacího domu P+R, který vznikne na místě současného parkoviště v sousedství konečné zastávky metra B. Poskytne více než třikrát tolik míst než je nyní k dispozici, což by mělo ulehčit hledání parkovacího místa hlavně lidem, kteří dojíždějí do Prahy ze Středočeského kraje.
15.07.2020 17:30 |

podobné články

Město na Černém Mostě otevřelo nové záchytné parkoviště: Řidiči za parkování zaplatí za den 50 Kč

 
Řidiči přijíždějící do Prahy mohou ode středy zaparkovat na novém záchytném parkovišti P+R na Černém Mostě v Chlumecké ulici. Parkovací dům má 886 parkovacích stání, z nichž část je pro elektromobily nebo vozy poháněné LPG. Dům slavnostně otevřeli primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a jeho náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě) a místostarosta Prahy 14 Petr Hukal (Piráti). Řidiči na Černém Mostě zaplatí za den 50 korun a 100 korun za noc. Stavba vyšla na asi půl miliardy korun a město získalo asi polovinu peněz z evropských fondů. Další záchytná parkoviště vzniknou mj. v Hostivaři, v Nových Butovicích nebo na Zličíně bude parkovací dům.
01.12.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Petr (202 článků) , Petr Adam (123 článků) , Adam Adam (618 článků) , Adam Adam (618 článků)

Kdy se budou slavit Velikonoce v roce 2026? Velký pátek připadne na 3. dubna

 
Velikonoce v roce 2026 oslavíme začátkem dubna. Konkrétně připadá Velký pátek na 3. dubna 2026 a Velikonoční pondělí oslavíme 6. dubna. Velikonoční prázdniny budou mít děti již od čtvrtka 2. dubna a do školy se vrátí v úterý 7. dubna. Velikonoce patří mezi pohyblivé svátky a jejich datum tak každý rok vychází jinak. Kdy se na ně můžete těšit, si můžete spočítat podle úplňku. V článku vám poradíme, jak na to!
02.04.2023 16:25 |

podobné články

Osm nabouraných aut a 1,45 promile v krvi! Cizinec za volantem řádil na Černém Mostě, pak zkolaboval

 
Pořádnou práci přidělal policistům cizinec, který v noci na pondělí sedl za volant a na Černém Mostě řádil jako černá ruka. Naboural hned osm aut, než ho dopadli muži zákona. Ukázalo se, že si před svou zběsilou jízdou pořádně přihnul - nadýchal totiž 1,45 promile. Tím ale trable ještě neskončily.
03.12.2018 07:05 |

podobné články

Na „béčku“ vyroste nová stanice Depo Zličín: Stavět se začne v roce 2026, podobu určí soutěž

 
Podobu plánované stanice Depo Zličín na trase B pražského metra vybere dopravní podnik (DPP) v architektonické soutěži. Výsledky soutěže budou známy letos v dubnu, zahájení stavby je naplánováno na rok 2026, uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková. Architekta stanice vybere podnik prostřednictvím firmy Metroprojekt, která soutěž vyhlásí. Depo Zličín bude 62. stanicí pražského metra. Přesné náklady na vybudování stanice zatím nejsou jasné. V minulosti byla stejným způsobem prodloužena linka A do stanice Depo Hostivař.
24.01.2022 13:10 |

podobné články

Základní kámen položen! Obří kampus na Albertově za 7,8 miliard má být hotov v roce 2026

 
Zástupci Karlovy univerzity, magistrátu i Prahy 2 v pondělí slavnostně poklepali na základní kámen nově vznikajícího univerzitního kampusu na Albertově. V budoucnu by zde měla vzniknout dvě centra - Biocentrum, které bude sdružovat nejlepší výzkumné kapacity tří zúčastněných fakult v oblastech biomedicíny, a Globcentrum, kde bude probíhat výzkum globálních změn. Odhadovaná cena výstavby je bezmála osm miliard, financována by pak měla být z několika zdrojů: ze státního rozpočtu, dotací Evropské unie, z Národního plánu obnovy nebo z Národního investičního plánu. Pokud vše půjde podle plánu, první studenti by do nového areálu mohli nastoupit v roce 2026.
18.10.2021 20:15 |

podobné články

Kolony na Novopacké a na Černém Mostě: Kamion skončil na boku, blokuje výjezd z dálnice

 
Řidiči, pozor! Na prvním kilometru dálnice D10, na Novopacké u výjezdu na Pražský okruh, se na bok převrátil kamion. Do něj pak narazila fabie. Obří náklaďák leží přes dva pruhy sjezdu a policisté auta posílají oklikou přes Satalice. Na místě se tvoří kolony až na dvacet minut hlavně ve směru od Mladé Boleslavi a na Černém Mostě.
21.11.2017 07:40 |

podobné články

Platforma pro sociální bydlení: Brno má plán, jak úplně ukončit bezdomovectví rodin do roku 2026

 
V roce 2016 se město Brno rozhodlo skoncovat s bezdomovectvím rodin. Dnes je na stole akční plán ukončování bezdomovectví rodin, který počítá s dosažením tzv. funkční nuly v roce 2026. O přijetí či nepřijetí plánu má rozhodnout Rada města Brna na svém zasedání. Brno se tak může zařadit mezi další světové metropole, které systémově ukončují bezdomovectví. Potvrdí svou roli premiantů, nebo plán spadne ze stolu?
28.08.2018 11:15 |

podobné články

Lacko (ANO): Na Černém Mostě postaví město osm nových bytových domů

 
Základní kámen stavby osmi nových čtyř a pětipatrových bytových domů byl dnes za účasti radního pro oblast bydlení Radka Lacka položen na Černém Mostě. Do roku 2022 zde vznikne 182 nových městských bytů, přičemž náklady jsou 840 milionů Kč včetně DPH.
25.09.2018 15:40 |

podobné články

Děti na Černém Mostě házely kameny na auta: Několik jich zničily

 
Krutou zábavu tří nezletilých gaunerů nedávno řešili policisté z Jihlavy. Nezletilí ve věku 5, 6 a 8 let v místní zoo ukamenovali a poté ukopali vzácného plameňáka. Pro změnu pražští policisté a strážníci museli v sobotu zasahovat na Černém Mostě, tam si děti krátily volnou chvíli házením kamenů na auta.
13.03.2017 15:35 |

podobné články

Požár na Černém Mostě vyhnal lidi z postelí! Hořelo ve třetím patře, 18 obyvatel museli evakuovat

 
Požár a hustý dým zkomplikoval život lidem v jednom z domů na náměstí Plukovníka Vlčka na Černém Mostě v Praze. Celkem 18 jich museli evakuovat. Hořelo ve třetím patře, hasiči naštěstí požár rychle zlikvidovali a prostory domu odvětrali.
10.09.2020 07:15 |

podobné články

Praze zůstane 70 prázdných bytů z prodávaných domů na Černém Mostě

 
Hlavní město prodá obyvatelům poslední čtyři panelové domy na Černém Mostě. Ponechá si však 70 prázdných bytů. S návrhem Adama Zábranského (piráti), jak k tomu dospět, souhlasili zastupitelé. I když hlavně ODS dávala najevo, že by raději prodala vše najednou, opozice návrh podpořila.
18.12.2019 13:30 |

podobné články

Udženija odepsala Béma za pomluvy ODS: Jako když po dvaceti letech odkopnete manželku s dětmi

 
Členka pražské ODS Aleksandra Udženija tvrdě zúčtovala s Pavlem Bémem za to, jak se opřel do své někdejší mateřské strany ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz. Na sociální sítí facebook Udženija poznamenala, že Bém nemá ani špetku důstojnosti.
27.08.2013 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (863 článků)

„Zoufalost,“ šije do Babiše kvůli EET první dáma ODS. Šéf ANO změny hájí

 
Velmi ostře se do Andreje Babiše (ANO) kvůli současnému dění kolem elektronické evidence tržeb (EET) naváží Alexandra Udženija, 1. místopředsedkyně ODS. Zatímco Babiš EET hájí a ujišťuje, že první fáze odstartuje bez zdržení 1. prosince, Udženija kritizuje ohlášené výjimky. Za chaotickou komunikaci změn to ostatně Babiš schytal i od premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Udženija by nejraději zrušila celý projekt, prý bude stát Česko miliardy.
24.11.2016 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26374 článků)

První dáma ODS Udženija nechce do vlády s ANO. Babiš: Snaží se zviditelnit

 
Místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija si neumí představit, že by byla ve vládě s vicepremiérem a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Vadí jí Babišova rétorika, která podle ní ze všech dělá zloděje, a také zavedení elektronické evidence tržeb (EET). Udženija to řekla v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Babiš na její kritiku poznamenal, že se chce jen zviditelnit a nemá žádné téma, tak využívá „antibabiše“.
19.03.2017 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26374 článků)

První dáma ODS Udženija: Děti ze Sýrie vůbec není možné adoptovat, to už se řešilo. Šojdrová nám svou hurá akcí jen udělala ostudu

 
ROZHOVOR „Kauzu padesáti sirotků vnímám jako cynické zneužívání dětí v kampani a do toho se rozhodně nebudu zapojovat,“ říká nekompromisně místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija a má k tomu důvod. Sýrie adopce do zahraničí neumožňuje a není to poprvé, co se tím česká diplomacie zabývá. Jenže dosud to šlo bez mediální pozornosti. Udženija současně řekla, že takový přístup a nepřipravenost je velká politická ostuda pro nás všechny.
22.09.2018 10:10 |

podobné články

Kdyby šel Hřib pryč... Udženija už vidí šéfa Prahy. Možná sebe

 
Místopředsedkyně ODS a pražská radní Alexandra Udženija se u Xavera pustila do pražských Pirátů a primátora Zdeňka Hřiba. Podle ní jsou Piráti amatéři bez zkušeností, kteří navíc neumějí komunikovat. Hřib má podle ní jen velké ego, je arogantní, ale nic nepředvedl. „Problém u Pirátů je ten, že oni to prostě neumějí, oni neměli s politikou, ani tou komunální, nic společného,“ prohlásila Udženija, která zároveň pěla ódy na politiku ODS a skvělý tým lidí jak na magistrátu, tak v Parlamentu.
16.01.2020 14:55 |

podobné články

Kdyby šel Hřib pryč... Udženija už vidí šéfa Prahy. Možná sebe

 
Místopředsedkyně ODS a pražská radní Alexandra Udženija se u Xavera pustila do pražských Pirátů a primátora Zdeňka Hřiba. Podle ní jsou Piráti amatéři bez zkušeností, kteří navíc neumějí komunikovat. Hřib má podle ní jen velké ego, je arogantní, ale nic nepředvedl. „Problém u Pirátů je ten, že oni to prostě neumějí, oni neměli s politikou, ani tou komunální, nic společného,“ prohlásila Udženija, která zároveň pěla ódy na politiku ODS a skvělý tým lidí jak na magistrátu, tak v Parlamentu.
16.01.2020 15:25 |

podobné články