Článek

Učitel z Třebíče zbil školáka při hodině: Dítě skončilo kvůli otřesu mozku v nemocnici

 
Šokující případ se odehrál na základní škole Benešova v Třebíči přímo při hodině. Učitele (55) prý naštvalo, že žák upustil na zem hudební nástroj, a tak ho několikrát udeřil do hlavy. Škola s ním okamžitě rozvázala pracovní poměr.
04.12.2019 13:05 |

podobné články

Podobné články

Smolař Kramer… Stal se mistrem světa, ale kvůli otřesu mozku si to vůbec nepamatuje!

 
Němečtí fotbalisté budou na včerejší triumf nad Argentinou (1:0p) ve finále mistrovství světa vzpomínat do konce života – až na jednoho. Záložník Christoph Kramer si zřejmě bude muset pustit zápas ze záznamu, aby se podíval, co se vlastně stalo. Kvůli otřesu mozku totiž musel už v první půli střídat a později připustil, že si většinu finále nevybavuje!
14.07.2014 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Christoph Kramer (1 článek)

Anna K. po pádu a otřesu mozku: Na zemi zůstal kus jejího obočí! Čeká ji plastika?

 
Zpěvačka Anna K. (49) minulý čtvrtek spadla ze schodů a kromě otřesu mozku si ošklivě poranila obličej. Kvůli úrazu musela zrušit sobotní koncert na festivalu České hrady.cz. Věří, že se během tohoto týdne dá natolik dohromady, aby sobotní koncert na hradě Rožmberk odzpívala.
13.07.2015 14:35 |

podobné články

Crosby se po otřesu mozku do NHL vrátí nejdříve v březnu

 
Kapitán hokejistů Pittsburghu Sidney Crosby se po otřesu mozku vrátí do NHL nejdříve v březnu.
08.02.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Sidney Crosby (88 článků)

Crosby trénuje, přestože se stále nezbavil následků otřesu mozku

 
Někdejší hvězda NHL Sidney Crosby se stále potýká s následky otřesu mozku, které ho trápí od ledna.
15.08.2011 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Sidney Crosby (88 článků)

Sparťan Krstev se sbírá z těžkého otřesu mozku, hlava už ho tolik nebolí

 
Hokejový obránce pražské Sparty Angel Krstev se zotavuje z těžkého otřesu mozku, který utrpěl v neděli po hrubém faulu libereckého Jaroslava Kudrny. I když je jeho návrat na led v nedohlednu, po zdravotní stránce už je na tom lépe.
18.09.2012 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Angel Krstev (7 článků)

Uruguayec Pereira odmítl střídat po otřesu mozku! Zešílel jsem, omlouval se

 
Velkou dávku obětavosti, ale i šílenství předvedl uruguayský fotbalista Álvaro Pereira ve včerejším utkání mistrovství světa proti Anglii. Poté, co dostal do hlavy tvrdý úder kolenem, ho týmový lékař přesvědčoval, aby se na hřiště nevracel, že vzhledem k otřesu mozku vážně ohrožuje své zdraví. Pereira však v zápalu boje trval na tom, že bude pokračovat ve hře, načež pomohl týmu k výhře 2:1 a udržení naděje na postup. Po zápase však přiznal, že se musel zbláznit.
20.06.2014 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Álvaro Pereira (1 článek)

Mladík v Brně brutálně zkopal malého školáka, záznam již zkoumá policie

 
Na internetu se objevilo video zachycující brutální napadení malého školáka o poznání větším útočníkem. Podle dostupných informací od uživatele Daw3ful, který video na server Youtube.com vložil, se jedná o 15letého útočníka romské národnosti a 10letého školáka z Brna.
13.02.2012 17:35 |

podobné články

Agresivní útok školáka v Lounech: Bití dětí spustil jediný pohled

 
Do Holárkových sadů v Lounech vylákal prostřednictvím sociálních sítí Josef G. (15) školáka Petra. Tam ho pak i s jeho kamarádem velmi surově napadl. Brutalita útoku školáka vás šokuje!
11.10.2017 18:25 |

podobné články

Učitel v Kladně zbil studenta při vyučování: Za 7 ran pěstí dostal výpověď

 
Ke zcela otřesnému útoku ze strany pedagoga došlo na jedné z kladenských středních škol. Nepříliš oblíbený učitel zde brutálně napadl jednoho ze studentů, který před ním jen bránil spolužáka, jehož učitel slovně šikanoval.
11.02.2016 11:15 |

podobné články

V Děčíně se při výuce převrhl traktůrek s valníkem, 8 dětí skončilo v nemocnici

 
V Děčíně se při výuce v sadu dnes dopoledne převrhl traktůrek s valníkem, na kterém seděli žáci základní školy. Řekl to děčínský policejní mluvčí Vojtěch Haňka. V nemocnici skončilo osm dětí a jejich učitel. Čtyři děti mají otřesy mozku nebo zlomeniny, dospělého čeká operace nohy.
19.10.2011 17:45 |

podobné články

Janeček (KSČM): Ach, ta škola

 
Charles Farrar Browne pronesl: „Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.“
13.01.2015 18:42 |

podobné články

Osobnosti: Charles Brown (2 články)

Učitel ze střední Ladislav R. (43) znásilňoval studentky: Neodmaturujete, vyhrožoval

 
Učitel Ladislav (43) brutálním způsobem zneužil důvěru mladých studentek a z několika si dokonce udělal sexuální otrokyně. Děvčatům vyhrožoval a nátlakem si na nich vynucoval pohlavní styk. Některé z nich pravidelně znásilňoval od prvního stupně až do konce studia. Zvrhlý učitel si odpykává šest let ve vězení, pokoru však od něj nečekejte. Ani od jeho ženy. „Kdo jsi bez viny, hoď kamenem,“ šokuje úchylova manželka, která se se státem soudí o manželův policií zabavený notebook. Učitel si odpykává šest let vězení.
11.11.2019 15:25 |

podobné články

Seznam narůstá: Lídři Caroliny Skinner s Pitkänenem mají otřes mozku

 
Seznam hokejistů absentujících v zápasech zámořské NHL kvůli otřesu mozku dál narůstá. Do výčtu plného hvězdných jmen přibyly klíčové opory Caroliny útočník Jeff Skinner a obránce Joni Pitkänen. Vedení Hurricanes ve středu potvrdilo, že oba hráči utrpěli otřes mozku a jsou na neurčitou dobu mimo hru.
15.12.2011 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Joni Pitkänen (1 článek) , Jeff Skinner (2 články)

Zapomněli jste cizí jazyk? Omyl! Stopa v mozku je patrná i po letech

 
Mateřský jazyk, i když je zapomenutý a v dospělosti nepoužívaný, je v mozku člověka trvale zapsán. Stopa v mozku je patrná na magnetické rezonanci i po řadě let. Novorozenec si v mozku tvoří záznamy podle toho, co slyší kolem sebe. A i když je později třeba adoptován a jeho jazykové zázemí se zcela změní, stopy v mozku zůstanou.
24.11.2014 18:00 |

podobné články

Hokejista Třebíče je po kolapsu už při vědomí

 
Hokejista Třebíče Lukáš Sláma, který ve středu před prvoligovým utkáním s Olomoucí během rozcvičky na suchu zkolaboval, byl v sobotu v nemocnici probrán z umělého spánku.
03.01.2010 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Sláma (1 článek)

Studium dítěte stojí víc než luxusní auto!

 
Dítě jste úspěšně zapsali do školy, jenže tím vaše povinnosti nekončí. Touhle dobou už byste měli mít nakoupenou i celou školní výbavu od bačkor až po pravítko. Máte doma čerstvého studenta? Dobře, ubudou vám bačkory, ale o to víc budete muset vypláznout za skripta a bujaré seznamovací večírky. Každý věk školáka holt připlaví něco jiného a odplaví spoustu peněz z vaší peněženky. Podle Českého statistického úřadu vás dítě od narození do dospělosti stojí téměř dva miliony korun! Blesk za vás zkusil spočítat příklad skromného školáka od první třídy až k vysokoškolskému titulu. Výsledek? Studium stojí víc než luxusní auto!
29.08.2011 05:05 |

podobné články

Bitka před školou: Otec zbil školáka i jeho tátu

 
Těžko uvěřitelná rvačka se odehrála před jednou ze škol v Jindřichově Hradci. Potyčku dvou žáků vyřešil otec jednoho z nich tak, že zbil jak synova protivníka, tak i jeho otce. Případem už se zabývá policie.
02.02.2012 10:25 |

podobné články

Otřesy zavalily horníky na Karvinsku

 
V noci došlo v Dole Darkov v Karvinském kraji k otřesu, při kterém se lehce zranilo šest horníků. Všichni byli lékařsky ošetřeni v blízké nemocnici a puštěni domů. Proč k otřesu došlo, vyšetřují odborníci.
24.08.2010 15:31 |

podobné články

Vážný otřes hlavy a jiná zranění mozku zvyšují riziko sebevraždy

 
Údery do hlavy poškozují nervovou tkáň v mozku. Fotbalisté, ragbisté a boxeři mají prokazatelně poškozenější bílou hmotu v mozku než osoby, které nemusejí snášet časté údery do hlavy. Ale i běžná veřejnost může trpět otřesy mozku při pádu z kola či na lyžích, zranění při práci či autonehodách. Podle dánských neurologů přitom rány do hlavy souvisejí se zvýšením rizika sebevraždy. A ochrana hlavy helmou při jízdě na kole a práci je tedy také prevencí sebevražd.
17.08.2018 15:30 |

podobné články