Článek

Úchvatná podívaná v Austrálii: Na 50 milionů krabů migrovalo k moři. Zastavili i dopravu

 
Australský Vánoční ostrov je dějištěm každoročního fenoménu, kdy se miliony červených krabů přemisťují k oceánu. Podle specialistů letos takto migrovalo až 50 milionů korýšů, na ostrově jsou na událost připraveni, kvůli krabům zavírají cesty a budují speciální krabí mosty, uvedl list Daily Mail.
18.11.2021 13:35 |

podobné články

Podobné články

Strážníci nalezli v kontejneru 50 krabů

 
Ve středu večer bylo oznámeno na linku tísňového volání “156“, že v ulici Orlická v Praze je v kontejneru na plastový odpad vyhozeno větší množství krabů. Na místo okamžitě vyjela hlídka strážníků z Prahy 3, kteří na místě zjistili, že se jedná o desítky krabů, kterých se někdo zbavil tím, že je vyhodil do kontejneru.
29.08.2014 01:30 |

podobné články

Milostné putování na Vánočním ostrově: 120 milionů krabů utíká za láskou!

 
Je to jeden z velkolepých zázraků přírody. Na Vánočním ostrově začíná počátkem listopadu putování milionů červených krabů za láskou a sexem! Valí se jako červená lavina. Přes pole, cesty, silnice, města. I golfová hřiště. A cíl mají u moře, kde se rozmnožují.
19.12.2018 06:50 |

podobné články

120 milionů krabů zaplavilo Vánoční ostrov

 
Na Vánočním ostrově, 370 kilometrů od Indonésie, zažili invazi. Na ostrov se vydaly miliony rudých krabů.
08.01.2010 12:55 |

podobné články

Moře vyplavilo v Anglii 40 000 mrtvých krabů

 
Moře přineslo na pobřeží anglického hrabství Kent kolem čtyřiceti tisíc mrtvých krabů sametových spolu s uhynulými sasankami, hvězdicemi, mořskými houbami a langustami. Odborníci se domnívají, že všichni mořští tvorové uhynuli v důsledku mrazů. Velká Británie totiž zažila nejchladnější prosinec za posledních 120 let.
09.01.2011 15:30 |

podobné články

Podívejte: Dustin Hoffman si krátil dlouhou chvíli na pláži sbíráním krabů a vypadal u toho komicky

 
Americký herec Dustin Hoffman evidentně nepatří mezi plážové povaleče, kteří by si pasivní odpočinek na lehátku pod slunečníkem a s knížkou v ruce zvlášť užívali. Hoffman si tak na dovolené s rodinou v kalifornském Malibu našel nenáročnou zábavu v podobě hledání krabů a mušlí v písku. Herec se na činnost natolik soustředil, že působil poněkud legračně a když si všiml, že se stal středem pozornosti paparazzi, netvářil se zrovna nadšeně.
03.09.2012 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Dustin Hoffman (72 článků)

Podívejte: Dustin Hoffman si krátil dlouhou chvíli na pláži sbíráním krabů a vypadal u toho komicky

 
Americký herec Dustin Hoffman evidentně nepatří mezi plážové povaleče, kteří by si pasivní odpočinek na lehátku pod slunečníkem a s knížkou v ruce zvlášť užívali. Hoffman si tak na dovolené s rodinou v kalifornském Malibu našel nenáročnou zábavu v podobě hledání krabů a mušlí v písku. Herec se na činnost natolik soustředil, že působil poněkud legračně a když si všiml, že se stal středem pozornosti paparazzi, netvářil se zrovna nadšeně.
03.09.2012 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Dustin Hoffman (72 článků)

Invaze tisíců krabů změnila pláž k nepoznání

 
Každoroční migrace krabů poustevníků je dechberoucím přírodním úkazem. Tisíce těchto korýšů se shromažďují na pobřeží za účelem rozmnožování. Kameramanovi Stevovi Simonsenovi se podařilo zachytit tuto událost na karibských Panenských ostrovech.
10.09.2012 18:15 |

podobné články

Kalifornské pláže zrudly pod záplavou tisíců krabů

 
Jindy zlatavé kalifornské pláže se v těchto dnech zabarvily do červena, když se na nich vyrojily tisíce krabů, kteří obyčejně pobývají na mořském dně. Podle biologů může tento dosud téměř nevídaný jev souviset se zvyšováním teploty oceánů. Místním lidem to sice poněkud komplikuje slunění na písku, někteří však rudou invazi uvítali jako zpestření jídelníčku.
17.06.2015 14:25 |

podobné články

Tisíce krabů se hemžily na dně oceánu jako hmyz

 
Zajímavý objev učinili vědci na začátku dubna nedaleko pobřeží Panamy. Na dně oceánu v hloubce asi 350 metrů natočili tisíce krabů, kteří se tam hemžili jako hmyz.
14.04.2016 16:50 |

podobné články

Chorvatsko se potýká s invazí „mimozemských“ krabů. Masakrují tradiční úhoře a žáby

 
Po celá desetiletí si turisté v restauracích na jihu Chorvatska pochutnávali na úhořích z řeky Neretvy, ale nyní ohrožují biologickou rozmanitost říční delty a tradiční rybářské živnosti invazní druhy krabů z Atlantiku. V deltě Neretvy je zpozorovali počátkem tohoto století. Pravděpodobně je sem dopravily v balastních vodách lodě kotvící v nedalekém přístavu Ploče. Během let krabi zaplavili oblast, kde dříve dominovali úhoři, upozornila agentura Reuters.
14.05.2021 08:35 |

podobné články

Extrémní vedro v Austrálii: Krokodýli jdou do měst, v řekách nemají dost kyslíku

 
Extrémní počasí s povodněmi v jižní části země a extrémním horkem na severovýchodě sužuje Austrálii. To způsobuje chaos i v místní přírodě. Zatímco na jihu se po povodních dostali krokodýli až do centra Darwinu či jeho satelitního souseda Palmerstonu, nedaleko Brisbane se našly tisíce uhynulých krabů a v řekách plavou mrtvé ryby včetně australských paokounů, informoval zpravodajský server The Times.
25.01.2017 08:15 |

podobné články

Tohle absolutně brutální video má v Austrálii přinutit děti, aby nechodily za školu! Není to trochu moc?

 
Parta "středoškoláků":http://www.extra.cz/tema/stredni-skola utíkající ze "školy":http://www.extra.cz/tema/skola, aby si mohla užívat na "pláži":http://www.extra.cz/tema/plaze. V "Austrálii":http://www.extra.cz/tema/australie asi docela běžná věc, protože kdo by chtěl sedět ve třídě a poslouchat nudné "učitele":http://www.extra.cz/tema/ucitel, když může být v Austrálii na pláži? Byli jste někdy v Austrálii na pláži? My také ne, ale představujeme si, že to tam musí být naprosto senzační.
14.03.2014 09:15 |

podobné články

Velvyslanec Dub exkluzivně: O tvrdém australském lockdownu, řízení a jedovatých pavoucích

 
Český velvyslanec v Austrálii Tomáš Dub pro Blesk Zprávy popsal, jak prožíval pandemii covidu-19 v Austrálii, jak se vyrovnával s přísnými lockdowny. Austrálie je znovu v uzávěře, země se potýká s náporem varianty delty, denní přírůstky se pohybují okolo 1200 případů. Velvyslanec se rovněž svěřil s tím, co ho v Austrálii šokovalo i co mu v zemi schází. Popsal setkání s jedovatým pavoukem, i proč se v Austrálii nedá jezdit v noci.
08.09.2021 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Dub (12 článků)

Strážníci v akci: Kachně s káčaty zastavili dopravu, mířily k vodě

 
Bezpečně dostat svých šest káčat k vodní ploše byl ve středu dopoledne nejdůležitější úkol mámy kachny. Naštěstí ji v tom vydatně pomohli brněnští strážníci. Zastavili dopravu, aby ptáci byli v bezpečí.
25.05.2017 14:55 |

podobné články

Žralok zabil v Austrálii turistu: Ukousl mu obě nohy!

 
Strach znovu obchází Austrálii! Turista, pravděpodobně japonské národnosti, zemřel v pondělí v Austrálii poté, co ho v moři u východního pobřeží napadl žralok a ukousl mu obě nohy. Útok se odehrál jen den poté, co ve stejné oblasti utrpěl vážná poranění od žraloka pětatřicetiletý surfař.
09.02.2015 08:40 |

podobné články

Buďte krásná podle moudra Coco Chanel tak jako finalistka Miss ČR Pavelková

 
Dívka by měla mít dvě věci: Být na úrovni a úchvatná (Coco Chanel). S úrovní vám bohužel nepomůžeme, zato se dokážeme postarat o to, abyste byla úchvatná.
02.07.2015 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Coco Chanel (56 článků)

Šok pro policisty: Zastavili luxusní lambo, řídil ho Batman!

 
To se nestává každý den! Jedete si po silnici a najednou kolem vás profrčí Batman ve sporťáku. Nejdříve ho natočil neznámý řidič a poté zastavili policisté, protože jeho vůz neměl SPZ. Silniční kontrola probíhala v přátelské atmosféře a policisté se dobře bavili, že zastavili Batmana. Dokonce si ho i vyfotili. Batman prý pracuje pro charitu a jezdí po nemocnicích v převleku dělat radost nemocným dětem.
11.04.2012 05:15 |

podobné články

Rusové zastavili trestní stíhání prvních aktivistů Greenpeace

 
V rámci amnestie vyhlášené prezidentem Vladimirem Putinem zastavili Rusové trestní stíhání prvních aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Další prý přijdou na řadu v příštích dnech, informovala agentura Interfax s odvoláním na advokáta Andreje Sučkova. Aktivisté skončili za mřížemi v polovině září kvůli protestu u ruské ropné plošiny Prirazlomnaja v Barentsově moři. 
24.12.2013 12:27 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3690 článků)

Kluk (12) urazil autem 1300 kilometrů napříč Austrálií. „Dojel“ na nárazník

 
Teprve dvanáctiletý chlapec ukradl rodičům auto a vydal se v něm na nebezpečnou cestu napříč Austrálií. Jeho výlet skončil po 1300 kilometrech. Zastavili ho policisté, kterým bylo divné, že jeho vůz má utržený nárazník.
24.04.2017 13:20 |

podobné články