Článek

Účastník kyjevské mise a Fialův poradce Pojar pro Blesk: Detaily o jednání se Zelenským!

 
Z návštěvy ostřelovaného Kyjeva se ve středu vrátil premiér Petr Fiala (ODS). Za českou stranu tam ale nebyl sám. Kromě mluvčího s ním jel také jeho poradce pro bezpečnost a zahraničí, zkušený diplomat Tomáš Pojar. Co zažil při jednání s Ukrajinci v Kyjevě a jak na něj působil premiér Volodymyr Zelenskyj? O tom Pojar promluvil pro Blesk v pořadu Epicentrum.
18.03.2022 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6186 článků)
Podobné články

S Fialou byl u Zelenského: Čiší z něj síla a odhodlání, vykládá poradce Pojar

 
Společně s premiérem Petrem Fialou (ODS) byl v Kyjevě také jeho poradce pro bezpečnost Tomáš Pojar. „Zelenskyj nám děkoval, čiší z něj odhodlání,“ řekl o ukrajinském prezidentovi Pojar pro server Seznam Zprávy.
16.03.2022 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6186 článků)

Fialův poradce pohrozil Slovákům: Pak jste na řadě vy

 
Poradce českého premiéra pro národní bezpečnost Tomáš Pojar v rozhovoru pro slovenský deník Postoj komentoval pozici Ficovy vlády vůči vojenské pomoci Ukrajině. Pohrozil Slovákům, že pokud bude podpory málo a Ukrajina padne, budou další, kdo je na řadě. „Čím dále bude ruská armáda od slovenských hranic, tím lépe. Tak měřím úspěch,“ zmínil Pojar.
29.11.2023 20:35 |

podobné články

Fialův muž v pozadí: Všichni plně pracují. Ale útok v Evropě je možný

 
O tom, jak Česko reaguje na útoky na Izrael, hovořil bezpečnostní poradce vlády a bývalý velvyslanec v Izraeli Tomáš Pojar v pořadu Interview ČT24. Zmínil rizika, které může do střední Evropy přinést konflikt v Izraeli. „K teroristickým útokům na půdě Evropy rozhodně dojít může. Máme být bdělí a máme na tom pracovat,“ řekl Pojar k dopadům války Izraele s teroristickým hnutím Hamás.
11.10.2023 20:25 |

podobné články

Tomáš Pojar pro PL: Donald Trump nemusí být špatný prezident. Na Turecko pojďme tvrdě. Hrozí proměna našich vztahů s USA

 
ROZHOVOR EU by měla s Tureckem vyjednávat tvrdě, a ne mu stále jen něco nabízet, říká pro ParlamentníListy.cz diplomat, bezpečnostní analytik a prorektor vysoké školy CEVRO Institut Tomáš Pojar. Podle něho Turecko potřebuje Evropskou unii víc, než EU potřebuje Turecko. Nezvládnutá migrační krize a otřesy EU, to prý bude nejspíš napsáno v učebnicích o Angele Merkelové. Pojar dále uvádí, že bychom neměli předem zatracovat Donalda Trumpa, nemusel by to nakonec být špatný prezident.
25.02.2016 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6107 článků) , Angela Merkelová (2851 článků)

Pro Rusko teď nejsme kořistí. Ale pokud se zvrtne debata o smlouvě s USA... Vládní poradce pohrozil

 
MONITORING VEŘEJNOPRÁVNÍHO ČRO Vládní poradce pro národní bezpečnost Tomáš Pojar upozorňuje, že ruské dezinformační síly se aktuálně na Českou republiku příliš nesoustředí a raději se snaží ovlivňovat situaci na Slovensku nebo v Bulharsku, kde je společnost více rozdělená. Problémy by ale podle něj mohly nastat při schvalování obranné smlouvy s USA. „Ve chvíli, kdy by se ta debata v parlamentu zvrtla na nějaké nesmyslné přestřelky a obviňování, tak by samozřejmě v Rusku zpozorněli a možná by se začali více snažit ovlivnit nějak to jednání,“ uvažuje Pojar.
15.06.2023 20:10 |

podobné články

Exšéf Člověka v tísni Pojar: Hrozí rozvrat evropské společnosti. Musí dojít k použití síly v rozumné míře. Skladba migrantů je totožná s těmi, se kterými byly problémy

 
ROZHOVOR „Bezbřehou naivitou přímo ohrožujeme vlastní existenci.“ Na to, že si musíme uvědomit vlastní limity v souvislosti s uprchlickou krizí poukazuje diplomat a prorektor Vysoké školy CEVRO Institut Tomáš Pojar, bývalý velvyslanec v Izraeli, který také v letech 1997 až 2005 působil jako ředitel v nevládní humanitární organizaci Člověk v tísni. Pojar zmiňuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz riziko vzniku paralelní společnosti: „K vytváření paralelních společností mají větší tendence ta náboženství, kde neexistuje nebo je oslabena hranice mezi sférou světskou a sférou duchovní. Islám je dnes asi tím nejlepším příkladem.“
12.10.2015 14:01 |

podobné články

Tomáš Pojar o světě za Donalda Trumpa: Ti chytřejší pochopí, co se děje a o co se hraje. Těm hloupějším není pomoci. USA nás Rusku nepřenechají, pokud nebudeme sami chtít

 
ROZHOVOR Výhra Donalda Trumpa není počátkem změny současného světa, ten se mění již dávno, říká pro ParlamentníListy.cz diplomat, bezpečnostní analytik a prorektor vysoké školy CEVRO Institut Tomáš Pojar. Pokud se prý rozpadne naše transatlanické spojenectví, upadne Evropa do chaosu. „A ten chaos nakonec dopadne i na Rusko. O Spojené státy a Čínu opravdu strach nemám,“ říká Pojar.
15.11.2016 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6107 článků)

Škoda, že tu nemáme radar USA. Rusko a Německo? Dříve Ribbentrop-Molotov, dnes Nord Stream, říká Tomáš Pojar

 
Český diplomat, bezpečnostní analytik a prorektor vysoké školy CEVRO institut Tomáš Pojar se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k aktuálnímu zvýšení napětí mezi USA a Ruskem. Americký prezident Donald Trump prohlásil, že má v úmyslu odstoupit od vzájemné dohody o odzbrojení, která zakazuje pozemní balistické a řízené střely. USA již několik let tvrdí, že Rusko dohodu porušuje. Tomáš Pojar upozorňuje na významnou roli, kterou v celé záležitosti hraje Čína.
22.10.2018 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6107 článků)

Pojar skončí jako velvyslanec v Izraeli na jaře

 
Český velvyslanec v Izraeli Tomáš Pojar skončí tuto diplomatickou misi na jaře, podle informací ČTK pak také odejde z diplomacie a nebude pravděpodobně působit ani v jiných státních službách. Pojar je na misi v Tel Avivu od roku 2010. Obvykle velvyslanci na jednom postu končí po čtyřech letech, může to ale být i dříve nebo později.
02.01.2014 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Baumann (218 článků)

Pojar šest dnů v nové funkci. Toto vše už proběhlo kolem národní bezpečnosti

 
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Tomáš Pojar, poradce pro národní bezpečnost. Za co odpovídá vládní poradce pro národní bezpečnost a jak se o odpovědnost dělí se členy vlády? Jak vypadá kupříkladu jeho spolupráce s ministrem zahraničních věcí? Jaký osud bude mít vládní snaha o účinný boj s dezinformacemi?
06.01.2023 19:45 |

podobné články

Poradce premiéra Pojar, který má bojovat s dezinformátory: Nevím, jaká je správná definice dezinformace

 
Způsob, jakým chce vláda premiéra Petra Fialy (ODS) podpořit boj s dezinformacemi, budí rozpaky. V první polovině příštího roku by měl vzniknout zákon určující podmínky, za kterých mohou být zablokované konspirační stránky na internetu. Má mít vláda možnost vypnout některé servery? Kde začíná ochrana a kde cenzura? Tomáš Pojar, poradce pro národní bezpečnost, v pořadu Interview ČT24 varuje před zbrklými a neuváženými kroky: „Mohli bychom pak udělat více škody než užitku,“ říká.
02.01.2023 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6186 článků)

Poradce Pojar na Ukrajině. Domlouvá se obnova země. Už je jasno, kam nastoupí Češi

 
Česká republika patří podle poradce premiéra a bezpečnostního analytika Tomáše Pojara mezi pět největších dodavatelů vojenského materiálu na Ukrajinu a mezi největší podporovatele Ukrajiny i na poli mezinárodní diplomacie. Pojar v posledních dnech jednal v Kyjevě o plánech na poválečnou obnovu Ukrajiny.
19.07.2022 18:55 |

podobné články

Do Kyjeva se po vzoru Fialy sjíždějí západní lídři: Neohlášeně za Zelenským dorazil i britský premiér

 
Do Kyjeva dnes dorazil k jednáním s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským i britský premiér Boris Johnson, před ním se se Zelenským setkal rakouský kancléř Karl Nehammer. V případě Johnsona se jednalo o předem neohlášenou cestu. Už v pátek Kyjev navštívili šéfka Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová, šéf unijní diplomacie Josep Borrell a slovenský premiér Eduard Heger.
09.04.2022 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Karl Johnson (1 článek) , Karl Johnson (1 článek) , Karl Johnson (1 článek) , Johnson Johnson (421 článků) , Karl Karl (16 článků)

Fialův poradce promlouvá: Novou ruskou taktiku na Ukrajině shrnují dvě slova

 
Bezpečnostní expert a poradce českého premiéra Tomáš Pojar v rozhovoru pro deník Právo konstatoval, že po počátečním neúspěchu, kdy ruská armáda pohořela při snaze rychle získat kontrolu nad Kyjevem a dalšími klíčovými body a městy na Ukrajině, přešla armáda okupantů k taktice nové. Ruští agresoři se rozhodli Ukrajinu zkrátka a dobře zdecimovat.
12.03.2022 15:05 |

podobné články

Putin používá teror. Je to diktátor, lhář, vyděrač... Fialův poradce se rozjel v ČT

 
Rusko znovu útočí na civilní cíle a infrastrukturu na Ukrajině, přestože Putin v pátek prohlásil, že masivní útoky zatím nejsou potřeba. Ukrajinský prezident uvedl, že pro vyjednávání s ruskou stranou už nezbyl žádný prostor. V pořadu Interview ČT24 Tomáš Pojar, bezpečnostní a zahraničně-politický poradce premiéra, hodnotil postup Ruska a hovořil i o tom, zda by mělo Česko označit Rusko jako „teroristický stát“.
18.10.2022 20:15 |

podobné články

Putin používá teror. Je to diktátor, lhář, vyděrač... Fialův poradce se rozjel v ČT

 
Rusko znovu útočí na civilní cíle a infrastrukturu na Ukrajině, přestože Putin v pátek prohlásil, že masivní útoky zatím nejsou potřeba. Ukrajinský prezident uvedl, že pro vyjednávání s ruskou stranou už nezbyl žádný prostor. V pořadu Interview ČT24 Tomáš Pojar, bezpečnostní a zahraničně-politický poradce premiéra, hodnotil postup Ruska a hovořil i o tom, zda by mělo Česko označit Rusko jako „teroristický stát“.
18.10.2022 22:55 |

podobné články

Fialův nákup v Německu. Poradce Křeček ještě rozmazává Nutellu

 
Ekonomický poradce premiéra Petra Fialy Štěpán Křeček zhodnotil Fialův nákup potravin v německém supermarketu. Podle něj si tímto krokem premiér vytvořil prostor pro jednání se zahraničními dodavateli. „Chce je donutit k tomu, aby se k českým zákazníkům chovali stejně jako k Němcům,“ uvedl Křeček, konkrétní koncerny, s kterými má Fiala v nadcházejících měsících jednat, nicméně nejmenoval.
07.11.2023 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6186 článků)

Cesta za Zelenským: Takhle k Čechům promluvil Ruský cíl číslo 1!

 
Nepřítel ho považuje za hlavní cíl k likvidaci. I proto rozhovoru vybraných evropských stanic včetně České televize s Volodymyrem Zelenským (44) přímo v jeho kyjevské prezidentské kanceláři předcházely hotové bezpečnostní manévry!
23.03.2022 05:05 |

podobné články

Když přijmeme ruské dezertéry, urychlíme mír, říká Fialův poradce. Jak působil Zelenskyj?

 
Léta šéfoval neziskovce Člověk v tísni, jako diplomat vedl třeba ambasádu v Izraeli. Teď si Tomáš Pojar (48, ODS) jako bezpečnostní a zahraniční poradce premiéra Petra Fialy (57, ODS) »střihl« cestu na válkou zmítanou Ukrajinu. Co tam zažil a co se tam domluvilo, řekl v Epicentru Blesku.
19.03.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6186 článků)