Článek

U zpráv z politiky vydržím maximálně tři minuty, přiznal Václav Cílek

 
Geolog a filozof Václav Cílek se v rozhovoru pro RadioUniversum.cz zabýval mimo jiné rozdíly mezi generacemi a současnými trendy. „Já často potkávám lidi, kteří mi říkají, a skoro bych řekl, že každou chvíli, že jsou vyhořelí, a často jsou to mladí lidé, pětatřicet, čtyřicet let. Toto nikdy nebývalo,“ zmínil Cílek.
19.08.2023 17:35 |

podobné články

Podobné články

VIDEO Václav Cílek: Ten Cílek je divnej, musíme ho sejmout, zaslechl jsem. Přišlo k nám eurosvazáctví

 
Geolog Václav Cílek znovu politicky nekorektně promluvil v pořadu Bez politické korektnosti pod hlavičkou Institutu 2080 analytika Petra Robejška. Varoval před nárůstem eurosvazáctví a nenávisti ve světě. Pocítil to i na vlastní kůži, neboť se dozvěděl, že „Cílek má divné názory a je třeba ho sejmout“. Tuto nenávist bohužel přiživují i média útočnými titulky a mediálními zkratkami. Lidé zlenivěli a odmítají o této hrozbě přemýšlet. A to je problém.
20.04.2016 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (1032 článků)

Piráti, poslouchejte. Tornáda každý rok nebudou. Václav Cílek se bojí něčeho jiného

 
„Bylo jen otázkou času, kdy to postihne také lidská obydlí,“ říká v rozhovoru o tornádu, které se prohnalo Jihomoravským krajem, geolog a klimatolog Václav Cílek. Lidská obydlí totiž tvoří mnohem větší část území státu než dříve. Ale že by tu bylo každý rok, to si klimatolog nemyslí. A říct, že za tornádo může klimatická změna, na to podle Cílka nejsou údaje. „Na ten problém upozorňovat je určitě dobré, ale jak média, tak i politici mně třeba často přijdou, že vytvářejí až příliš zbytečné a divoké kombinace, či dokonce spekulace,“ říká Václav Cílek v rozhovoru, který vedl Tomáš Procházka.
25.06.2021 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Procházka (20 článků)

Václav Cílek: Muslimské děti jsou odmala živeny nenávistí vůči křesťanům

 
„Není nad to, mít vlastní zkušenost z orientálního světa,“ řekl k uprchlické krizi klimatolog a popularizátor vědy Václav Cílek v pořadu Daniely Drtinové na DVTV.cz. „Když žijete v poušti nebo polopoušti, máte jiné mechanismy přežívání. Je ve vás mnohem větší tvrdost,“ dodal Cílek.
16.12.2015 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Drtinová (375 článků)

Václav Cílek pronesl tak vážná varování, že Moravec jen koukal

 
V nedělních Otázkách Václava Moravce proti sobě zasedli ministr pro životní prostředí Richard Brabec (ANO) a geolog Václav Cílek. Nabízeli odpověď na otázku, jak se bránit suchu. Ačkoli sucho není pro diváky „dost sexy“, je třeba mu věnovat pozornost, protože v této věci zaspal celý svět. Ať uděláme, co uděláme, vodu nám prý stejně zdraží. Cílek také zkritizoval ministerstvo životního prostředí, které se příliš nechalo ovlivňovat ekologickými aktivisty.
25.09.2016 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (476 článků) , Václav Moravec (750 článků)

Václav Cílek: Afrika vysychá, Afričané se dají na pochod. Jídlo podraží a čeká nás veselá chudoba

 
Geolog Václav Cílek v rozhovorech opakovaně vykresloval budoucnost ne právě v růžových barvách. Světu bude scházet voda a lidé z Afriky nebo z Blízkého východu se dají na pochod. V rozhovoru pro server Flowee.cz Cílek dodává, že ani Evropané to nebudou mít snadné. Česká nás pravděpodobně chudší život, než jaký žijeme dosud.
19.03.2018 07:40 |

podobné články

Exodus z Afriky do Evropy: Už je to v běhu. A ještě něco. Václav Cílek ukazuje na přehlíženou katastrofu černého kontinentu

 
ROZHOVOR Klimatalog Václav Cílek hovoří především o reálné hrozbě koronaviru, o jeho průvodních jevech a následných konsekvencích. Vyjadřuje se i k návrhu ekologického zákona z dílny Evropské komise, který ihned po vyhlášení zkritizovala aktivistka Greta Thunbergová. Cílek předkládá rovněž nesouhlasné stanovisko, ale jeho důvody jsou úplně jiné než u švédské školačky... A zamýšlí se nad tím, jak se bránit hrozícímu exodu uprchlíků z Afriky.
08.03.2020 08:36 |

podobné články

„To byste nemohli fungovat.“ Václav Cílek utnul Volného a jiné. Jednou větou

 
Oni demonstrují za svobodu? podivil se vědec Václav Cílek akcím proti vládním covidovým opatřením. Organizátoři jako poslanec Lubomír Volný si prý neuvědomují, že žádnou svobodu už stejně nemají, pokud se pohybují na internetu. S ParlamentnímiListy.cz Cílek rozebral i vakcínu Sputnik a to, jak se on hodlá zachovat v příštích týdnech a měsících.
16.03.2021 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Oni Oni (128 článků)

Tohle je nejvíc prolhaná vláda, kterou jsme měli, míní Václav Cílek

 
Václav Cílek, geolog, je přesvědčen, že žijeme v období čertů a že vláda Petra Fialy (ODS) je tou nejprolhanější vládou v moderní historii Česka. Cílek má za to, že tato vláda padne a po ní přijde nějaká, která bude muset lidem opravdu pomoct. Stávvající krize bude podle jeho názoru trvat asi tak 10 let.
15.10.2022 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5736 článků) , Václav Fiala (194 článků)

Cílek: Odškodné černochům? Jako odškodné za Rakousko-Uhersko. Záchrana planety? Jíst o 10 procent míň

 
CIVILIZACE A MY Záchrana planety je jednoduchá: ušetřit deset procent potravin, soudí vědec a popularizátor vědy Václav Cílek. ParlamentnímListům.cz sdělil i to, že dobročinnost Petra Kellnera dosáhla rozsahu, jako kdyby běžný člověk dal bezdomovci 20 korun. Už nežijeme v kapitalismu, soudí Cílek. Myslí si též, že soukromý sektor je nyní ekologičtější než stát. A odškodňování černochů za otrokářství? Jako kdybychom my chtěli odškodnění za 400 let strádání pod Rakouskem-Uherskem.
04.04.2021 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (567 článků)

Cílek varuje: Green Deal změní Evropu. Temná vize

 
Geolog Václav Cílek má za to, že dnes žijeme v podstatě ve válce, po které už svět nebude takový, jaký byl před ní. Jen se tato válka vede podstatně mírnějšími prostředky, než války předchozí. Na covidovou pandemii se podíval poněkud netradičně. Ze Slunce. Přesvědčte se sami. Poté se velmi kriticky podíval na evropský Green Deal. „Mám pocit, že New Green Deal má schopnost Evropu rozhodit, rozeštvat,“ varoval Cílek.
28.12.2021 17:45 |

podobné články

Je to omyl, žádná naše budoucnost! Cílek pohřbil elektroauta

 
Václav Cílek vysvětluje důvody extrémně větrného počasí posledních dnů, které zasáhlo i ČR. Dále rozebírá také energetickou krizi, kterou dle něj nezpůsobil covid, ale Německo, jež chce plnit své zelené normy. Cílek se vyjadřuje i k hrozbě rusko-ukrajinského konfliktu, který nepovažuje za příliš pravděpodobný.
18.02.2022 21:50 |

podobné články

Hněv lidu narůstá, varoval v ČT geolog Cílek. Pod Českem prý leží obrovský poklad

 
Václav Moravec prozradil, že pod Českem leží „zlatý poklad“ nezměrné hodnoty. Pod Krušnými horami se totiž nachází šest procent světových zásob lithia, které se v obrovské míře využívá v moderních technologiích, např. v mobilních telefonech. Ředitel odboru surovinové politiky MPO Pavel Kavina, vedoucí odboru nerostných surovin České geologické služby Jaromír Starý a geolog Václav Cílek se shodli na tom, že Česko by toto bohatství mělo řádně využít.
19.03.2017 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (750 článků)

Václav Cílek pro PL: Bude málo vody, i u nás. Zažijeme šok. Svět narazí na úplné dno

 
ROZHOVOR V Česku směřujeme k chronickým problémům se zásobováním vodou. Ve světě je jí nedostatek a z toho vyplývající neúroda mohou způsobit cenový šok podobný tomu, který odstartoval arabské jaro a tamní sociální bouře a občanské války. Geolog a klimatolog Václav Cílek tvrdí, že politiku doteď destabilizovali politici a války, ale nyní narážíme na materiální dno. Tím je dostupnost vody, potravin a energií. Nejhrozivější situaci vidí v Pákistánu, kde prodávat heroin není tak lukrativní jako prodávat vodu. Organizovaný zločin s ilegálními vodovody podchytává současnou vodovodní síť a díky propojení s policií a politiky vytvořil spiknutí, jehož obětí jsou nejchudší lidé.
11.06.2018 04:50 |

podobné články

Václav Cílek: Škoda, že nevíme víc o jiných Slovanech. Redaktorka trpěla za dotaz, zda je možné řešit Sýrii bez Ruska

 
ROZHOVOR Hodně se zabýváme historickými tématy a obracíme se do minulosti, abychom nebyli tak konfrontováni s přítomností nebo s budoucností. V souvislosti s významnými výročími těchto dnů to říká geolog a popularizátor vědy Václav Cílek, podle něhož to je pro hodně lidí způsob, jak utéci z naléhavosti a z nejednoznačnosti toho, co se děje teď. Na pozadí své cesty do Istanbulu a na poloostrov Athos se zamýšlí nad slovanstvím. Mrzí ho, že debata o něm vždy sklouzne do politiky a většinou do role Ruska, jestli bude naší záštitou, nebo naší zhoubou. Ještě víc mu však vadí, k jak obrovské polarizaci společnosti kvůli tomu došlo.
07.11.2018 07:15 |

podobné články

Petr Žantovský, Helena Fibingerová, Václav Cílek. I ti postupují dál v klání o kontrolu nad ČT

 
Sněmovní volební výbor dnes vybral 15 kandidátů, kteří se v květnu ve sněmovně zúčastní volby pěti členů Rady České televize. Do užší nominace se dostali současný předseda rady Jaroslav Dědič, kanoista Martin Doktor, děkan Fakulty sociálních věd Jakub Končelík, geolog Václav Cílek nebo bývalý předseda Akademie věd Václav Pačes. Zájem o zvolení do Rady ČT projevilo původně 53 kandidátů, jeden z nich později rezignoval.
21.04.2015 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Doktor (227 článků) , Helena Fibingerová (55 článků) , Petr Václav (1032 článků) , Petr Rada (308 článků)

Petr Žantovský, Václav Cílek. I ti postupují dál v klání o kontrolu nad ČT

 
Sněmovní volební výbor dnes vybral 15 kandidátů, kteří se v květnu ve sněmovně zúčastní volby pěti členů Rady České televize. Do užší nominace se dostali současný předseda rady Jaroslav Dědič, kanoista Martin Doktor, děkan Fakulty sociálních věd Jakub Končelík, geolog Václav Cílek nebo bývalý předseda Akademie věd Václav Pačes. Zájem o zvolení do Rady ČT projevilo původně 53 kandidátů, jeden z nich později rezignoval.
21.04.2015 18:16 |

podobné články

Osobnosti: Martin Doktor (227 článků) , Petr Václav (1032 článků) , Petr Rada (308 článků)

Totální přeměna světa a Rusko jako náš důležitý spojenec. Václav Cílek poví více

 
Geolog, klimatolog a popularizátor vědy Václav Cílek upozornil na webu Neviditelný pes na jeden z největších problémů současné civilizace. Není jím ani migrační krize, ani Islámský stát. Jsou to sucho a klimatické změny. Neustále postupující, všudypřítomné sucho a pomalu se ohřívající oceány.
31.08.2015 18:41 |

podobné články

Václav Cílek: Stát přestane fungovat, nevyhnutelně. Připravme se na to

 
Václav Cílek se na stránkách týdeníku Echo24.cz nejdříve vyjádřil ke svému tvrzení o vyslání myslivců na hranice republiky a následně se pustil do rozboru situace, kdy dojde k přírodní katastrofě včetně celoplošného výpadku elektřiny. Svazarm, rádia na kliku, zásoby filtrované vody. To všechno by bylo třeba ve chvíli, kdy stát přestane fungovat. A k tomu stačí opravdu málo.
11.09.2015 10:05 |

podobné články

Nové zamyšlení: Václav Cílek vyhlíží, jak to dlouhodobě dopadne s přistěhovalci u nás. Raději to nečtěte

 
Geolog Václav Cílek rozebral v rozhovoru pro Český rozhlas uprchlickou krizi, kterou on sám považuje za nejzávažnější událost za posledních šestadvacet let. Evropa včetně České republiky se prý zřejmě při jejím řešení hodně zapotí; za takových 200 let bude ale dle Cílka všechno v pohodě.
22.09.2015 08:01 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (624 článků)