Článek

U Zlína řádí medvědi: Potuluje se tam samec a samice s mládětem. Policie varuje obyvatele

 
Policie apeluje na obyvatele Zlína, ať jsou v lesích opatrní. Mají se tam totiž potulovat hned tři medvědi, jak vyplývá z fotopastí. Ze záběrů je pravděpodobné, že jde o dospělého samce a medvědici s mládětem. Na medvědy upozornili svědci pro web TN.cz.
14.05.2024 10:10 |

podobné články

Podobné články

Radost v pražské zoo: Duni, dcera slavné Moji, je březí, oznámil ředitel Bobek

 
Gorilí samice Duni, dcera slavné Moji, která se v roce 2004 stala prvním gorilím mládětem narozeným v České republice, je březí. Na twitteru to dnes oznámil ředitel pražské zoologické zahrady Miroslav Bobek. Samice, která do Prahy dorazila loni v září, obývá expozici goril nížinných v zoo v Troji spolu se samcem Kisumuem. Gorilí samice mívají jedno mládě, jejich březost trvá 251 až 295 dní. Samice Duni, která je březí několik týdnů, zůstane i po dobu březosti ve své gorilí rodině, řekl ČTK Bobek.
20.05.2023 19:25 |

podobné články

Medvědi jsou zdatní horolezci. Máme videodůkaz!

 
Stromy jsou pro medvědy úplná hračka, ale co skály? Medvědi sice vypadají neobratně, ale když jde do tuhého, zvládnou i náročné kousky. A naprosto bez jištění. Unikátní horolezecký výkon medvědí rodinky – matky s mládětem – natočila americká turistka v kaňonu Santa Elena . 
02.05.2014 13:15 |

podobné články

Příběh pokračuje: Do pražské zoo dorazí samice Duni, dcera slavné gorily Moji

 
Gorilí skupinu v nové expozici pražské zoologické zahrady doplní samice Duni, dcera slavné Moji, která se v roce 2004 stala prvním gorilím mládětem narozeným v České republice. Na Twitteru to dnes uvedl ředitel zoo Miroslav Bobek. Do Prahy má z Rakouska dorazit také nový samec Kisumu, který by se měl postarat o pokračování chovu goril, uvedl Bobek v České televizi.
01.07.2022 10:50 |

podobné články

Tisková zpráva: Prokop Holoubek z Midi Lidi složil hudbu pro film Mlsné medvědí příběhy

 
„Když se sejdou medvědi u jednoho stolu, nevadí, že nejedí, hlavně, že jsou spolu….“ Film Mlsné medvědí příběhy o veselém dobrodružství dvou věčně hladových chlupáčů a jejich kamarádů má zbrusu novou písničku Medvědí sraz z dílny Prokopa Holoubka z kapely Midi Lidi. Ten je zároveň i autorem hudby k celému filmu.
04.08.2020 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Prokop Holoubek (1 článek)

Mlsné medvědí příběhy mají knížky

 
Na popularitu večerníčku a filmu Mlsné medvědí příběhy navazují dvě knížky, Velká medvědí kuchařka s recepty pro děti a knížka pohádek. Obě jsou od čtvrtka 15. dubna dostupné online přes www.medvedi.tv, v knihkupectvích budou k dostání od 22. dubna.
16.04.2021 15:15 |

podobné články

Medvědi napadli Berouska a jeho sestru! Těsně po vystoupení

 
Medvěd napadl Jiřího Berouska mladšího a jeho sestru těsně po vystoupení v Havlíčkově Brodě. "Strhl si náhubek a stáhl si ji pod sebe, hned jsem skočil mezi ně," popsal Blesk.cz hororové okamžiky ředitel cirkusu. V kleci v tu chvíli byli čtyři medvědi - jeden samec a tři samice z toho jedna v říji.
12.07.2013 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Berousek (21 článků)

Holka, nebo kluk? Plzeňská zoo se pyšní mládětem kočkodana Brazzova

 
Mámo, mladí nám odrostli, je na čase pořídit si dalšího potomka, řekl nejspíš samec Kellar partnerce Koki v plzeňské zoo. A tak se teď zahrada pyšní mládětem kočkodana Brazzova.
09.07.2020 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Koki Koki (5 článků) , Koki Koki (5 článků)

Samice hrabáče kapského Kvída ze Zoo Praha má partnera z Velké Británie

 
Dosud samice hrabáče kapského Kvída, kterou znají Pražané z billboardů, žila jen se svou družkou Pietou. Po vleklých jednáních se podařilo chovatelům sehnat jim do společenství partnera. Samec Draco přicestoval tento týden z Velké Británie a obě samice se k němu čile znají.
09.11.2010 14:38 |

podobné články

Zoo Ostrava: Do zoo dorazily dvě samice žirafy Rothschildovy

 
Zoologická zahrada a botanický park Ostrava má dvě nové žirafy. Včera byly z Holandska dovezeny dvě mladé samice. V zoo jsou tak k vidění celkem čtyři žirafy – kromě nových samic ještě další mladá samice a jeden samec. Než si žirafy zvyknou na nové prostředí, zůstane dočasně uzavřen Pavilon afrických zvířat. Lidé však mohou skupinu z dálky vidět ve dvorku přiléhajícímu k pavilonu – z vyhlídky nebo ze safari expresu.
24.07.2023 10:25 |

podobné články

Gorily mají nový pavilon: V Rezervaci Dja, kterou otevřela Lucie Bílá, se poprvé ukáže samice Duni

 
Návštěvníkům pražské zoologické zahrady se dnes slavnostně otevřel nový pavilon goril, který nese název Rezervace Dja. Lidé se mohou těšit na zvířecí obyvatele pavilonu i atmosféru tropického deštného pralesa. Poprvé se v Praze veřejnosti představí i gorilí samice Duni, dcera slavné Moji, která se v roce 2004 stala prvním gorilím mládětem narozeným v České republice, jak uvádí ČTK.
28.09.2022 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2719 článků)

Medvěd se dále potuluje kolem Břeclavi, kamión ho nezabil

 
Na Břeclavsku se dále potuluje medvěd, který se patrně zatoulal na Moravu ze slovenských hor. Obyvatelé obce Týnec jej zahlédli v neděli večer v tamním vinohradu. Zvíře se pak dalo na útěk. Zřejmě se tedy nepotvrdily informace, že medvěda z Břeclavska zabil kamión na dálnici D2 ve 25 kilometrů vzdáleném Moravském svatém Jánu na Slovensku.
24.09.2012 10:20 |

podobné články

Tragédie v Oboře Heřmanice: Smečka vlků tam roztrhala dvě daňčí a mufloní samice!

 
Neuvěřitelnou spoušť napáchala smečka vlků v Oboře Heřmanice na Liberecku. Vlci se dokázali prokousat plotem z kulatiny a roztrhali tam dvě daňčí samice a dvě samice muflona. Majitel obory, která má dlouholetou tradici, odhaduje škodu na 30 tisíc korun.
27.02.2021 16:40 |

podobné články

Postrach kanoistů je zpět: Do centra Plzně se opět nastěhoval vzteklý labuťák

 
Pár labutí se po dvou letech se vrátil na řeku Radbuzu do centra Plzně. Statný samec je ale silně teritoriální. V minulosti útočil na kanoisty, a tak jej ochránci přírody předloni převezli i s partnerkou na rybník na Rokycansku. Tam samice uhynula a samec zmizel. Teď se opeřený rapl vrátil a to i s novou partnerkou.
23.03.2021 12:05 |

podobné články

V lesích na Moravě se potuluje medvěd, zachytila ho fotopast

 
V lesích u Valašského Meziříčí se volně potuluje asi dvouletý medvěd. Nikdo ho zatím neviděl na vlastní oči, ale zachytila ho fotopast. Radnice města obyvatelům doporučila, aby si dávali na setkání s šelmou pozor.
01.09.2015 22:15 |

podobné články

Přiznal Djokovič nevěru? Podívejte se na sexy kočičku, která se kolem něho nebezpečně potuluje!

 
Djokovičovi se poslední dobou nedaří tak skvěle jako na začátku sezony. Vše sváděl na zdravotní problémy, ale to nemusí být docela pravda. V jeho životě se totiž potuluje krásná žena a není to jeho manželka Jelena!
01.09.2016 23:00 |

podobné články

V Africe uhynula vzácná samice ze Dvora Králové: Eliška (†5) nepřežila šarvátku s nosorožcem

 
Eliška (†5) je po smrti! Samice nosorožce dvourohého původem z královédvorské zoo zahynula v Africe. Nosorožčí slečnu, která tam měla rozšířit populaci svého druhu, zabil samec.
17.10.2017 22:55 |

podobné články

Česnek medvědí

 
V současné době se v kuchyních začal znovu objevovat tzv. česnek medvědí (české lidové názvy jsou cikánský česnek, česnek planý, lesní česnek, divoký česnek, hadík, lenek). Medvědí česnek má podobné vlastnosti jako česnek, avšak voní o něco jemněji. ...
04.04.2010 20:30 |

podobné články

Lední medvědi žerou delfíny! Kvůli oteplování šelmy mění jídelníček

 
Lední medvědi v Arktidě začali vůbec poprvé žrát delfíny. Zjistili to norští vědci, podle nichž se o toto rozšíření medvědí stravy postaralo globální oteplování, napsala dnes agentura AFP.
14.06.2015 08:40 |

podobné články

NP Šumava: Medvědí cesta a část Schwarzenberského kanálu jsou uzavřeny

 
Správa NP Šumava uzavřela dvě turistické trasy na Novopecku a to část Medvědí cesty ze Smolné Pece do Jeleních Vrchů, která vede kolem Medvědího kamene (bez omezení je Medvědí stezka z Ovesné do Jeleních Vrchů a zpět) a část cesty podél Schwarzenberského kanálu z Jeleních Vrchů k Rosenauerově kapli. Uzavírka potrvá do odvolání, nejdéle však do 30. 6.
12.04.2018 09:50 |

podobné články